PATRONI MEDIALNI:

PARTNER FESTIVALU

Przyjaciel Festivalu

Bądź na bieżąco

Szanowni Państwo.
Jeśli chcecie otrzymywać pocztą elektroniczną
nasz aktualny plan imprez.
Prosimy o przesłanie maila
o tytule "plan imprez"
na adres
mok_glogow1@wp.pl

Zapraszamy do Galerii MOK

1.
WYSTAWA RĘKODZIEŁA KREATORNII Z MOK
PT. "MOJA STREFA"
GALERIA MOK
30.11. - 31.12.2012r.
2.
Pokonkursowa wystawa prac
plastycznych dzieci
pt. "Mój ukochany Miś"
26.11. - 16.12.2012r.
Sala konferencyjna MOKMalach Głogów

MUZYCZNA SCENA MŁODYCH i TROCHĘ STARSZYCH... 4MKA/GŁOGÓW i KODEKS KARNY2/GŁOGÓW Drukuj Email

09.03.2012r. godz. 19.00
Wentylatornia MOK

MUZYCZNA SCENA MŁODYCH i TROCHĘ STARSZYCH...


Zagrają:
- 4MKA/Głogów
- KODEKS KARNY2/Głogów

Wstęp wolnyJest rok 1985. Dokładnie druga połowa ubiegłego wieku. Przegląd Muzyki Młodej Generacji. Tak. Wtedy klasyfikacja pomiędzy Młodzieżą Słuszną a zwariowaną młodą generacją była bardzo wyraźna. Inna rzecz, że młodej generacji było coraz więcej, zastraszająco dużo. Ale to znamy z historii. Graliśmy wtedy jako zespół pracujący przy MOK w Głogowie. Było tak od 1982 roku.

W składzie ze zdjęcia, które powyżej, rozpoznaję Bogdana Werstaka – gitara basowa, Leszka Tomiaka – gitara, siebie Remigiusz Kapinos (Pepek), Sonia, co grał na bębnach i Młody (wybacz, że nie pamiętam Twego nazwiska). Młody był wtedy bardzo dobrze zapowiadającym się gitarzystą. Miał wyjechać do Niemiec… czy gdzieś. Spotkaliśmy się kilka lat później. Dobrze mu się wiodło.

Początki Kodeksu Karnego to lata 1981/1982. Pierwszy skład, choć wiem to jedynie z przekazów, stanowili: Bogdan Werstak – gitara basowa, Waldek Wolanin (Bąbel) – perkusja oraz Darek Bobowski – gitara. Do zespołu dołączyli Kuba Kaczmarek – głos; Paweł Ziemba, który grał zamiennie z Waldkiem Wolaninem oraz Andrzej Czykiel – gitara, którego zmienił Robert Rożek.

Skład najefektywniej i najdłużej pracujący ze sobą to: Robert Rożek – gitara, Bogdan Werstak – gitara basowa, Waldek Wolanin – perkusja i Pepek – głos. Pracowaliśmy ze sobą od drugiej połowy 1982 roku. Wtedy powstały piosenki (haha), które i dziś pozwalamy sobie grać. Jakie to było życie? Kurde, żałujcie, że Was wtedy nie było z nami. Graliśmy na przeglądach i koncertach w Głogowie, Legnicy, Złotoryi, Przemkowie, Jaworze, Bohu, gdzieśmy nie grali… Młodość ma swoje prawa i korzystaliśmy z nich wszystkich w ilościach hurtowych.
Nie wydaje mi się aby powód pierwszego występu na scenie był inny niż teraz. Mięło prawie 30 lat i dalej myślę o koncercie ze ściskiem w kro…u i w gardle. To fantastyczna przygoda, podczas której mogę opowiedzieć o tym jak widzę świat wokół siebie. Mogę komuś coś opowiedzieć i poprzeć to czymś, co wypływa z trzewi. Muzyką. Jaka jest ta muzyka dziś? Trochę się zmieniła przez te kilkadziesiąt lat. Zwłaszcza, że większość z nas obcowała z nią bardzo okazjonalnie, aby nie powiedzieć: jedynie konsumpcyjnie. Ale wiecie jak to jest. Tej jazdy nigdy nie zapomnisz. Rock’n’roll wchodzi w twoje ciało i zostaje. Nic z tym nie zrobisz. Czasami uśpisz, czymś zamaskujesz. Ale i tak wylezie na wierzch. Tak jak u nas. Wylazło i nie chce się schować. Dlatego:

Zapraszamy na koncert po latach.

Zagramy dla Was 4 stare numery: Przedostatni akt uczucia, Płacz mych strun, Nie Ty jeden byłeś diabłem i Pola makowe, do tego 9 nowych numerów. Jak nasza muzyka się zmieniła ( jeśli w ogóle) będziecie mogli sami sprawdzić. Jedną z piosenek zagramy w dwóch różnych wersjach. Po staremu i nowemu. Ciekawe kto rozpozna…

Nasza historia jest jak wiele innych historii. Prosi się o dobrą końcówkę (choć dla nas to drugi dobry początek). Pamiętacie nas – przyjdźcie, razem się pouśmiechamy do mijającego czasu. Lubicie muzykę – przyjdźcie tym bardziej, zobaczymy czy rozumiemy to w podobny sposób. Nie znacie nas jeszcze – ta impreza jest właśnie dla Was.

Kodeks Karny występuje w składzie: Robert Rożek – gitara, Andrzej Jeda – gitara, Waldek Wolanian (Bąbel) – perkusja, Tomasz Młynarczyk – gitara basowa oraz Remigiusz Kapinos (Pepek) – głos.

Zabawmy się razem!!!4MKA -

Zespół powstał na kanwie przyjaźni ze szkolnej ławki. W obecnym składzie tworzą go uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przy czym niektórzy z nich szkolą się od kilku lat w Sekcji Rozwoju Talentów Muzycznych MOK. Jako 4MKA grają covery, przearanżowują znane utwory polskiego popu i rocka, jak również próbują przelać muzyczne fascynacje na własne kompozycje. W skład zespołu wchodzą:

  • Alex Miśko - śpiew
  • Katarzyna Kaczmarek - skrzypce (szef zespołu)
  • Marcin Jankowski - gitara, śpiew ("kompozytor, aranżer")
  • Bartek Miselis - instr. klawiszowe ("kompozytor, harmonista")
  • Witek Jurkowski - bas (baseman)
  • Maks Kułycz - perkusja


Formalnym opiekunem zespołu jest Dorota Drozd, instruktor MOK.
Zespół spotyka się w środy i soboty w Piwnicy Artystycznej nr 2.


4MKA podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry w MOK Głogów

 


statystyka