Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Plan wydarzeń:
Październik 2020 w CK

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 
Oświadczenie dla uczestnika wydarzenia w czasie pandemii
POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii  
                 POBIERZ
 
 

 

 

 

DAWID KWIATKOWSKI - 2.06.2017 r. | Godz. 18:00 | Bulwar nadodrzańsk

Około 80 000 sprzedanych płyt, pierwszy Polak, który otrzymał złotą płytę PRZED premierą, a kolejną pobił swój własny rekord otrzymując platynową za krążek POP&ROLL. Zagranych około 250 koncertów, trasa Element Trzeci tour 2016 liczyć będzie kolejne 80.

Dawid Kwiatkowski: Bezapelacyjne odkrycie roku 2013 oraz najważniejszy debiut ostatnich lat. 20-letni wokalista, który szturmem zawojował polską scenę muzyczną zyskując setki tysięcy fanów w całym kraju, tym samym wyprzedając na pniu trzy biletowane trasy koncertowe liczące 60 koncertów. Pierwsza z nich - „Biegnijmy Tour” wyprzedana została w niecałe 2 dni. Druga trasa #9893tour trwała aż 10 miesięcy i była jedną z najintensywniejszych tras koncertowych w Polsce. Każdy z koncertów Dawida jest wielkim, dokładnie przygotowanym show, na którym możemy zobaczyć i posłuchać Dawida oraz jego świetnych muzyków, tym bardziej, że wszystkie koncerty grane są 100% live.

W ciągu 3 lat Dawid zagrał ponad 250 koncertów plenerowych oraz klubowych. Debiutancki album Dawida pt. 9893 zapisał się w historii polskiej muzyki, jako pierwszy debiutancki krążek, który uzyskał status złotej płyty na trzy tygodnie przed sklepową premierą. "9893" zyskał bardzo dobre opinie wśród dziennikarzy muzycznych oraz na tydzień po sklepowej premierze znalazł się na 1. miejscu OLiS- był najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce. Sukces tej płyty pokazuje też 2. miejsce najlepiej sprzedających się płyt Empik.com w 2013 roku, mimo że „9893′′ wydane zostało na miesiąc przed końcem danego roku. 19 listopada 2014 ukazała się nowa płyta Dawida pt. „Pop&Roll”, która osiągnęła status platyny przed premierą. Album promowała rozpoczęta na przełomie 2014/2015 trwająca rok trasa koncertowa POP&ROLL TOUR. W trakcie trwania trasy wokalista wystąpił kolejny raz na deskach Opery Leśnej w Sopocie, tym razem na „Koncercie Platynowym”. 

2 grudnia 2015 na rynku pojawił się kolejny album młodego wokalisty „Element trzeci”, który promował singiel „Droga”. Nowy wizerunek i kierunek muzyczny Dawida zyskał nowe grono odbiorców, a motyw „korony”, która była głównym punktem promocji albumu, staje się już powoli kultowy dla fanów Dawida. W 2016 roku ukazał się kolejny singiel z „ET”, był to duet „YIN YANG” z wokalistką HANA. „ELEMENT” zyskał status złotej płyty. 

 

 CLEO - 2.06.2017 r. | Godz. 20:00 | Bulwar nadodrzański

CLEO – wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka - kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YOU TUBE i pierwsza słowianka rzeczpospolitej. Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: soul, gospel, r’n’b, funk i hip hop. zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti Labelle, Chaka Khan, Laryn Hill.

Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel "My Słowianie" który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale youtube łącznie w różnych wersjach około 100 milionów razy. Utwór uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2014 roku. Cleo w roku 2014 reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji a jej występ uważany jest za jeden z lepszych i barwniejszych epizodów Eurowizji.

Wydana rok później płyta Hiper/Chimera uzyskała status potrójnej platyny. Cleo jest najpopularniejszą polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad 1 500 000 ( półtora miliona ) fanów a jej teledyski na youtube wyświetlono około 200 milionów razy. W 2016 roku Cleo wydała swój drugi album Bastet który już przed trafieniem do sklepów na etapie przedsprzedaży uzyskał wyróżnienie złotej płyty.

Pierwszy singiel z płyty, "Zabiorę Nas" uzyskał najwyższy status diamentowego singla i uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2016 roku.

 

RED LIPS - 3.06.2017 r. | Godz. 18:00 | Bulwar nadodrzański

W 2013 Roku, Szturmem Podbili Polskie Stacje Radiowe Hitem „To Co Nam Było”.

Gdy kolejne single „Czarne i Białe”, „Zanim Odejdziesz”, „Szanta” z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność piosenek RED LIPS. Na samym tylko YouTube liczba odtworzeń przekroczyła 60 000 000!

 Zwieńczeniem fenomenalnego 2014 roku była nagroda TVP w postaci SUPERJEDYNKI, w kategorii: „Super Przebój” oraz „Złota Płyta” za album „To co nam było”.

Lata 2013-2016 to okres pracowity koncertowo, warto wspomnieć że Ruda (voc) rozpoczęła współpracę ze słynnym duetem Skawiński & Tkaczyk (KOMBII), gdzie podczas trasy MEGA TOUR wykonała piosenki z repertuaru O.N.A. W projekcie wzięli udział Ewa Farna, Margaret, Agnieszka Chylińska, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak i Jan Borysewicz. Wokalistka pojawiła się również w solowym projekcie Jana Borysewicza (LADY PANK, JAN BO).

Ruda zadebiutowała jako prowadząca swój autorski program telewizyjny „Szalone Fabryki Polskiej Muzyki” w Telewizji Puls.

Rok 2017 dla RED LIPS to rok PREMIER. Właśnie ukazał się drugi, studyjny album „Zmiana Planu”, na listach przebojów zagościł nowy hit P.S. który w zaledwie kilka tygodni został odtworzony w serwisie YouTube ponad 3 000 000 razy i zdobył status „Złotego singla”. A teraz zespół wyruszył w trasę promującą najnowszy krążek startując w legendarnym, warszawskim klubie STODOŁA.

 

ANDRZEJ PIASECZNY - 3.06.2017 r. | Godz. 20:00 | Bulwar nadodrzański

Andrzej Piaseczny – jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Laureat nagród publiczności - m.in. - Telekamery 2010, SuperJedynek, Eska Music Awards 2010, Bursztynowego Słowika oraz wielu złotych, platynowych płyt i multiplatynowych płyt. Autor i wykonawca takich przebojów, jak „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Rysowane Tobie”, czy „Śniadanie do łóżka”. Płyta „Spis Rzeczy Ulubionych” autorstwa Andrzeja Piasecznego, skomponowana przez Seweryna Krajewskiego, była najchętniej kupowaną płytą 2010 roku. 23.01. 2012 miała swoją premierę płyta Andrzeja „To co dobre”, która jest już platynowa. 13.11.2012 ukazała się wspólna wyjątkowa płyta Andrzeja Piasecznego oraz Seweryna Krajewskiego „Świąteczne piosenki” – w dniu premiery była już platynowa.

Andrzej Piaseczny to również zwycięzca trzeciej edycji programu „Bitwa na głosy”. 24.03.2015 ukazała się najnowsza płyta Andrzeja Piasecznego – „Kalejdoskop”, która w dniu premiery otrzymała już status platynowej płyty. Także w 2015 powrócił do roli jurora w programie „Voice of Poland”. W 7 sezonie „Voice of Poland” – jako trener wygrał wspólnie z Mateuszem Grędzińskim całą edycję.

W 2017 roku Artysta świętuje 25-lecie pracy artystycznej.

 

 

SANDRA - 3.06.2017 r. | Godz. 22:00 | Bulwar nadodrzański

Sandra Ann Lauer urodziła się w 1962 roku w niemieckim mieście Saarbrucken. Muzyka towarzyszyła jej od dzieciństwa, już jako 12-latka wiedziała, że zostanie piosenkarką. Pierwszy singiel nagrała w roku 1976, następnie związała się z zespołem Arabesque.

Grupa w 1979 roku podpisała kontrakt płytowy i odniosła wielki sukces przede wszystkim w Japonii. W ciągu 6 lat Arabesque wydał tam 15 albumów i 30 singli. Po rozpadzie zespołu (1985) Sandra zdecydowała się kontynuować karierę jako solistka i jeszcze w tym samym roku wydała singiel "Big In Japan" - niemieckojęzyczną wersję przeboju Alphaville.

Niebawem produkcją jej nagrań zajął się Michaelem Cretu czego efektem był pierwszy wielki hit Sandry - "Maria Magdalena". Jej kolejne przeboje to między innymi "In The Heat of the Night", "Midnight Man", "Everlasting Love", "Heaven Can't Wait", "Hiroshima".

Sandra jako solistka pierwszy album - "Long Play" - wydała w 1985, jej kolejne płyty to: "Mirrors" (1986), "Into A Secret Land" (1988), "Paintings In Yellow" (1990), "Close To Seven" (1992), "Fading Shades" (1995), "Wheel Of Time" (2002) i "The Art Of Love" (2007).

W 1988 roku Sandra wyszła za mąż za Michaela Cretu, a dwa lata później stworzyli projekt Enigma. Wokalistkę można usłyszeć na debiutanckiej płycie formacji - "MCMXC A.D", która dotarła do szczytów listy przebojów w 24 krajach, pokryła się 17-krotnie platyną oraz 25-krotnie złotem - również w Stanach Zjednoczonych.

źródło:http://www.rmf.fm/muzyka/biografia,842,Sandra.html#bio

 

KABARET CIACH - 4.06.2017 r. | Godz. 16:00 | Rynek Starego Miasta

Ciach to jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Wszystko pokazuje w klimacie humoru sytuacyjnego lub absurdalnego, w myśl Gogolowskiej zasady: Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!
Inspiracji do kolejnych programów dostarcza wnikliwa obserwacja rzeczywistości, a czasami nawet korespondencja od widzów tak, jak było to w przypadku programu „LISTY OD WIDZÓW”. Jego fragmenty zaprezentował min. na antenie TVP 2, w Kabaretowym Klubie Dwójki, którego gościem specjalnym był kultowy satyryk i komediopisarz Stanisław Tym, z którym Kabaret Ciach ściśle współpracuje, występując na wspólnych koncertach.
Kabaret Ciach był wielokrotnie nagradzany na różnych przeglądach i konkursach kabaretowych w całej Polsce. Ciach jest stałym uczestnikiem rozrywkowych programów telewizyjnych i festiwali kabaretowych, są to m.in.:
Kabareton Opolski (TVP1), Listopadowa Noc Kabaretowa (TVP2),
Festiwalu Kabaretu w Koszalinie (TVP2), Płocka Noc Kabaretowa (TVP2),
Wczasy z kabaretem(TVP2), Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (TVP1),
Dzięki Bogu już Weekend (TVP2), Latający Klub Dwójki (TVP2),
„DwudziestoRYCIE” – Ryjek 2015 (TV Polsat) Od roku 2009 do 2014 Kabaret Ciach, był gospodarzem dorocznego Kabaretobrania czyli Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej, transmitowanej na żywo w TV Polsat.

Kabaret Ciach występuje w składzie:

 Małgorzata Czyżycka, Leszek Jenek – ex kabaret Potem, Tomasz Kowalski, Mateusz Czechowski

 

 

GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI - 4.06.2017 r. | Godz. 18:00 | Bulwar nadodrzański

Głogowska Rewia Graffiti narodziła się w 1999 roku od początku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Założycielami oraz trenerami Rewii jest małżeństwo Mieczysława i Zdzisław Krawczonek.

Na powodzenie nie trzeba był długo czekać już w 2002 roku  niespełna 3 lata po założeniu, Rewia Zdobyła Grand Prix w telewizyjnym turnieju miast we Wrocławiu. To był początek lawiny sukcesów jakie Rewia Graffiti ma w swoim dorobku. Maja na swoim koncie główne nagrody Festiwali Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych. Nagrody na festiwalach zdobywają w kategoriach wiekowych - zespół wokalny, zespół taneczny oraz soliści. W 2006 roku Głogowskiej Rewii Graffiti przyznano nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za osiągnięcia artystyczne. Również syn Paweł Krawczonek wspiera Rewie aranżując i komponując utwory, które stanowią główna część wykonywanego repertuaru.

Rewia Graffiti w swoim dorobku ma także udział w Głogowskich Spotkaniach Jazzowych, gdzie wystąpili na jednej scenie wspólnie z Anna Szarmach, wspólne nagranie kolędy „Nadziewane nadzieją” z grupą De Mono, oraz wspólny występ z grupą De Mono w świątecznym wydaniu programu TVP 1 „Jaka to melodia”. Obecnie Rewia Graffiti liczy 140 młodych tancerzy oraz wokalistów, którzy dwa razy w tygodniu pod czujnym okiem trenerów w Miejskim Ośrodku Kultury trenują swoje talenty przygotowując się do kolejnych koncertów oraz festiwali w kraju i za granicą.

 

ENEJ - 4.06.2017 r. | Godz. 20:00 | Bulwar nadodrzański

ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta "Ulice" ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta „Folkorabel” (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta Folkhorod (Potrójna Platynowa Płyta), a w 2015 płyta Paparanoja (złota płyta).

Za przełomowy moment w historii zespołu uznać należy rok 2011 i wygraną w programie Must Be The Music - Tylko Muzyka w telewizji Polsat. Zwycięstwo otworzyło grupie drogę do szerszego grona słuchaczy. Stacje radiowe, już dzień po wielkim finale programu, zaczął podbijać utwór "Radio Hello", stając się hitem lata 2011. Od tego czasu ENEJ regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce, takich jak Heineken Open'er Festival, Przystanek Woodstock (2011 nagroda Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim), Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu (nagroda SuperPremiery 2012 oraz SuperJedynka w kategorii SuperPrzebój 2013), TOPtrendy Festiwal (tytuł Największego Przeboju Roku), Sopot Top of the Top Festival.

ENEJ ma na swym koncie osiem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to "Radio Hello", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie", "Lili" i "Symetryczno-Liryczna", „Zbudujemy Dom”, „Nie chcę spać” oraz „Kamień z napisem LOVE”

Zespół koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Litwa, Ukraina, Włochy, Belgia, Czechy, Niemcy).

27 października 2015 zespół wydaje kolejny singiel z płyty Paparanoja. Piosenka nazywa się „Dzisiaj będę ja” a klip do tego singla będzie można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu na You Tube.

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.