Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Plan wydarzeń:
Październik 2020 w CK

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 
Oświadczenie dla uczestnika wydarzenia w czasie pandemii
POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii  
                 POBIERZ
 
 

 

26.08.2017 godz.18.00

Marina Głogów (ul. Obozowa)
 
Wystąpią:
CZYŻ-FRANCZAK-TELWIKAS
MICROSLAVE
LITTLE COLLAPSE
810BN
PRINTEMPO
GRUPA KREACJA - FIRESHOW
 
Wstęp wolny
 
 

CZYŻ-FRANCZAK-TELWIKAS

Liczby 45, 9 i 6 są podzielne przez 3, więc liczba 123456789 jest podzielna przez 3. Czyż Franczak i Telwikas to eklektyczne tryjo łączące ze sobą tradycję elektronicznego brzmienia z nowoczesnością słowa wiązanego. W tym również wiersza białego. Gramy bardzo optymistycznie, choć czasem forma naszych piosenek tego nie oddaje. Treść również. Jesteśmy trochę zespołem Schroedingera, dopóki nie zagramy, istniejemy oraz nie istniejemy jednocześnie. Czyż to parapet i saksofon. Franczak to sito i komputer. Telwikas to maszyna robiąca PING!. Czyż Franczak Telwikas - konsekwencja dualizmu korpuskularno-falowego.

Zobacz profil CZYŻ-FRANCZAK-TELWIKAS na facebooku:

 

MICROSLAVE

Microslave aka Tomash Gee lub Tomasz Garczewski to wykonawca pochodzący z Głogowa. Jego zainteresowania muzyczne od wczesnych lat odbiegały od trendów. Swoją zabawę z muzyka zaczął od podkładów hiphopowych które robił dla kolegów i znajomych. Pod koniec lat 90 Tomek odkrył elektronikę i kawałki takich ludzi jak np. Aphex Twin. Tak się zaczęła przygoda która poprowadziła go przez minimal, hardtechno oraz schranz. W latach 2002 i 2003 Tomek zaczął umieszczać swoje produkcje w internecie m.in na największym niemieckim forum hardtechno USB. W ten sposób dotarł do dużej ilości zainteresowanych i już pod koniec 2003 roku wydal swój pierwszy kawałek na niemieckim labelu Combat Skill, którym był remix kawałka Svena Wittekinda i Roberta Natusa. Na początku roku 2004 założył pierwszy i jak na razie jedyny polski label hardtechno - Methadon, na którym współpracuje z takimi ludźmi jak Leo Laker, Arkus P., DJ Amok, Robert Natus czy Kay. D. Smith. Poza tym wydaje swoje kawałki na takich labelach jak Carnage, Toolterror, Compressed, Audio Assault Arms, FAK, Crowbar oraz wielu innych a jego płyty są grane m.in przez DJ Rush, Sven Wittekind, Boris S czy Paul Langley. Jako jeden z niewielu Polaków zajmujących się szeroko pojętą muzyką elektroniczną występuje za granicą, dotychczas odwiedził już Belgię, Niemcy, Austrię, Hiszpanię, Węgry, Finlandię, Słowenię, Łotwę, Litwę i Ukrainę. Mimo, że nadal jest kojarzony ze schranzem, w najnowszych produkcjach pokazuje że potrafi tworzyć także w klimatach hard & groovy techno, natomiast w swoich live actach stara się łączyć wiele gatunków od minimalu do schranz.

  

LITTLE COLLAPSE

little collapse (Artur Telwikas) - wcześniej Esjall, Agnostic Mantra, Esther, Czyż-Franczak-Telwikas, Idiofon, Witkacy; autor kilku projektów muzycznych z pogranicza post electro, glitch, dnb - „move”, „slow motion”, „m-york”, „war”, „di.drum”, „golem”; lada chwila ukaże się pierwsza epka lc „kick and cut”.

Zobacz profil little collapse na facebooku:

 

810BN

 

810BN - tajemniczy projekt, którego inicjatorem jest mieszkający w Głogowie producent znany jako Eksempl. Projekt powstał z zamiłowania do improwizacji w muzyce elektronicznej - jest wariacją łączącą brzmienia analogowych syntezatorów, samplerów w tym przypadku z gitarą elektryczną. Większość utworów stanowi improwizacja, dlatego każdy wykon jest odkrywaniem nowych dźwięków - niespodzianką dla odbiorców.

Personel:
Tomasz Serediuk - elektronika
Krzysztof Wenerski - gitara elektryczna
 

PRINTEMPO

Printempo (pseudonim artystyczny) bez wątpienia uznać można za jednego z najbardziej obiecujących instrumentalistów i kompozytorów młodego pokolenia. Jego zainteresowania muzyczne nie pokrywają się z ogólnie panującą modą na granie szybko i głośno. Dyskrecja i umiar, z jakim gra, może być znakomitą lekcją dla tych którzy zapominają, że słuchacz mimo wszystko jest zainteresowany muzyką (w najgłębszym tego słowa znaczeniu). Na krążku odnaleźć można dosłownie wszystko – fragmenty o ścisłej konstrukcji polifonicznej sąsiadują z atonalnymi i arytmicznymi improwizacjami. Printempo używa wielu dysonujących współbrzmień harmonicznych, ale zawsze ma to uzasadnienie w strukturze tonalnej utworu i kompozycje pozostają niezwykle przejrzyste. Nie można również zapomnieć o wyraźnej improwizacji, która jest bazą kilku utworów na płycie.

Projekt który powstał jesienią 2012 roku. Producent muzyczny Printempo, zaprosił do projektu na żywo muzyków w celu przearanżowania swoich utworów, otrzymując wybuchową mieszankę muzyczną na scenie.

W skład zespołu wchodzą:
Grzegorz Jurga - klawisze
Jędrzej Jęcikowski - bas
Maciej Trawka - perkusja
Kuba Kleinschmidt - gitara

Zobacz profil Printempo na facebooku:

 

Pokaz ognia grupy Kreacja

Arkadiusz Zagajewski

Foto by Piotr Grand

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.