Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Plan wydarzeń:
Październik 2020 w CK

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 
Oświadczenie dla uczestnika wydarzenia w czasie pandemii
POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii  
                 POBIERZ
 
 

 

25.08.2018 r. (sobota), godz. 20:00
Blok Koszarowy

Odra Wyjście 2018

Nowe i alternatywne brzmienia elektroniczne, światło i dźwięk w historycznej scenerii Bloku Koszarowego.

Wystąpią:

WRATHU + MAŁA FUZJA to duet z Gorzowa Wielkopolskiego, stypendyści artystyczni miasta (2016) i wyróżnieni na festiwalu Getting Out za "bezkompromisowość i chęć poszukwiań". To połączenie mieszających różne gatunki, eksperymentalno-elektronicznych podkładów Kamila "Wrathu" Kwiatkowskiego oraz ambientowo-postrockowej gitary Sebastiana Siudy reprezentującego projekty Mała Fuzja i Biała Ćma. Efektem kolaboracji jest muzyczna hybryda wymykająca się gatunkowym ramom. Poza solowymi dokonaniami, wspólnymi siłami nagrali album "The Nihilist" (2015) i pracują nad kolejnym.

AMENT - improwizowana muzyka na strunoidach, elektrofonach i wavepadach; całość spaja tradycja dwunastowiecznego ormiańskiego chorału gregoriańskiego i holenderskiego trash disco lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia inspirowanego epizodycznie kakofonią nowej fali węgierskiego heavy metalu.

STRANGER LOOP - Muzyczny eksperyment, powstaly w wyniku poszukiwań. Syntezatory, samplery, sekwencery, loopstation oraz DAW w rękach gitarzysty. Gitarzysty wychowanego na muzyce mocno akustycznej i analogowej w stylistykach dalekich od jakiegokolwiek gatunku muzyki elektronicznej. 
Sam eksperyment bazuje właśnie na muzyce elektronicznej. Fascynacji możliwością zapętlania dźwięku na żywo, looping w każdej postaci leży u podstaw STRANGER LOOP. Pętle zsynchronizowane ze sobą, nagrywane live, warstwa po warstwie w oczekiwaniu na to - co z tego powstanie. Improwizowane dźwięki w skalach gitarowych, budowane riffy w czasie rzeczywistym. Dokładanie kolejnych części układanki dźwiękowej z kwaśnych przebiegów syntezatorowych o analogowym charakterze. Wmontowane sample, sekwencery, filtry oraz efekty - wszystko co daje współczesna technologia audio, to właśnie STRANGER LOOP.

WSTĘP WOLNY

Zgodnie z naszą małą, niepisaną tradycją WYJŚCIA, w trakcie imprezy odbędze się zbiórka dla JAGODZIANEK.

"Jagodzianki" - dom tymczasowy prowadzony przez wolontariuszkę Fundacji Przyjaciele Czterech Łap, opiekujący się głównie zwierzętami starszymi oraz schorowanymi, które mają małe szanse na adopcje, zapewniając im spokojną starość w domowych warunkach. Dzięki pomocy lokalnych wolontariuszy pomaga również innym porzuconym zwierzętom w potrzebie, dla których poszukuje nowych, kochających domów.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.