Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

luty 2023
POBIERZ 

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

02.12.22 godz. 17.00 wernisaż
02 - 30.12.2022r. wystawa

hol Centrum Kultury

WYSTAWA FOTOGRAFII "JESIENNY PLENER 2022"

 Zapraszamy na wernisaż prac wykonanych przez uczestników w ramach pleneru fotograficznego. Zdjęcia powstały na terenie Głogowa i ukazują trzy lokalizacje. Każda praca jest indywidualnym spojrzeniem na rzeczywistość i otoczenie, ma swój unikatowy język przekazu artystycznego.
Uczestnicy:
Miłosz ADAMUS
Kacper ANTOSZ
Jakub BIELA
Piotr GAJEK
Amelia GŁOWACKA
Mikołaj KUFLIŃSKI
Barbara MAZURKIEWICZ
Andrzej POTERA
Cezary SKORUPA
Nataliia VERENYCH
Helena WISZ

pl-wystawy-poplenerowej-1024

04.11.2022r - 08.01.2023r
Galeria Edukacji Twórczej MOK

VI WYSTAWA RĘKODZIEŁA GŁOGOWSKICH SENIORÓW

Wernisaż: 04.11.2022r. godz. 17.00

Wstęp wolny!

Zapraszamy na wernisaż wystawy!
W wystawie udział biorą:
- FLIS
- MCWR
- Stowarzyszenie "A jutro?"
- MOK
- Dom Dziennego Pobytu "Cicha przystań"
Wystawa czynna do 08. 01. 2023r.

seniorzywystawaplakat1024

Wystawa czynna od 06-31.10.2022r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

 


"Plener im. T.Pilitsidisa"

 

plener-2022-1024-2

plener-2022-1

 

Wystawa czynna: 09.09.2022-30.09.2022

Wernisaż: 09.09.2022r. godz. 20.00
Galeria Edukacji Twórczej MOK

 

TWARZE POLSKIEGO JAZZU - Wystawa okładek miesięcznika Jazz Press
w ramach 38. Głogowskich Spotkań Jazzowych


Wstęp wolny

Jazz Press jako miesięcznik poświęcony muzyce jazzowej ukazuje się od ponad dekady. Jego treść a zwłaszcza felietony, recenzje, wywiady i opinie dotyczące polskiego środowiska jazzowego to stałe elementy jego wydawniczego formatu. Od lat jego okładki, które zdobią fotografie Kuby Majerczyka, to niemal pełna galeria polskich jazzmanów. To autentyczny pokoleniowy przekrój najważniejszych postaci, liderów, kompozytorów, eksperymentatorów i kreatorów, które składają się na barwną foto-historię polskiego jazzu.

twarze-polskiego-jazzu

Galeria Edukacji Twórczej MOK

Wystawa malarstwa Joanny Kinder pt. "Wróć"
 
 
 
Wystawa: 08.07 - 28.08.2022r.

 
O wystawie:

"Feeria barw, kształtów i emocji ukrytych w abstrakcyjnym przekazie, czyli malarstwo Joanny Kinder, które zachwyca i intryguje. Jest z pewnością jej metafizycznym i niezwykle osobliwym chwytaniem otaczającej rzeczywistości. Niezwykła wrażliwość autorki wyrażana w obrazach może mylić wyrazistością i siłą przekazu. Joanna - artystka, to charakterystyczny język, który prowokuje do poszukiwań. Osobiście odczytuję je, jako introwertyczny ekspresjonizm, niezwykły indywidualizm chwytania chwil, miejsc i świata. Tu nic nie jest dosłowne, a wszelkie skojarzenia z ukrytą mapą artystycznych uniesień autorki odsyłają odbiorców do zupełnie innych przestrzeni, ich własnych przestrzeni. Czy trzeba to wszystko nazywać? Stanowczo nie. Cykl "WRÓĆ" należy odczuwać... Autorka pozostawia nam duży margines odnajdowania własnych interpretacji jej wizji artystycznych i właśnie to czyni ten cykl sztuką."
Dorota Drozd
Kierownik Centrum Kultury
 
 
"Po raz pierwszy malarstwo Joanny Kinder zobaczyłem w Czernej w 2019 roku. Jej prace wisiały na ścianach klatki schodowej renesansowego zamku. Był to „plon” plenerów, w których malarka nie tylko uczestniczyła, ale i je współorganizowała z ramienia Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Później, moje coroczne pobyty w Czernej, na kolejnych plenerach, przyczyniły się do coraz to lepszego poznawania twórczości Joanny Kinder.
Autorka prac studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w pracowni malarstwa prof. Andrzeja Leśnika. Wspominam o tych udymentach, bo są one ważne, ponieważ już wtedy w murach poznańskiej uczelni ujawniła się osobowość malarki. Sama autorka często wspomina prof. Andrzeja Leśnika, który określił jej zadania jako studentki słowami: „ … a Pani niech robi to co chce”. Takie stwierdzenie musiało z czegoś wynikać, dlaczego doświadczony pedagog tak zdecydował? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie wystarczy popatrzeć na obrazy Joanny Kinder - nawet pojedyncza praca zaświadcza wizualnie o sile i konsekwencji autorki.
Czasami ujawnia się to od samego początku, a w innych przypadkach różne przeżycia uruchamiają mechanizm kompulsywnej wypowiedzi wizualnej. Jest to tym bardziej widoczne, jeśli twórca posługuje się określoną charakterystyczną skalą wizualnych środków wyrazu. Tak tworzył Vincent van Gogh, Edmund Monsiel, o kompulsywność posądzano Andrzeja Wróblewskiego, A.R. Penck'a i wielu, wielu innych artystów, którzy odczuwali nieodpartą potrzebę wypowiedzi i swoistego zawłaszczania powierzchni obrazów i rzeczywistości. Tak też od dawna tworzy Joanna Kinder i najprawdopodobniej dlatego prof. Andrzej Leśnik tego procesu nie chciał zaburzyć, a wręcz starał się go wzmocnić.
Wcześniej wymieniłem nazwiska uznanych twórców, ale wizualną działalność Joanny Kinder można również odnieść do współczesnych twórców street artu, albo po prostu do „graficiarzy”. Autorka lubi twórczo „zawłaszczać” - pokrywać malarskimi śladami: płótna, ściany, przedmioty i potrafi to zrobić totalnie. Dowodem na to niech będzie zaplecze socjalne głogowskiego MOK: paski, kreski, plamy, powtarzające się rytmy na wielu metrach kwadratowych, wszystko bez kompromisu, zawłaszczone przez malarstwo.
Wizualny efekt prac Joanny Kinder jest jednorodny, przekonywujący i zapada w pamięć. Jest wynikiem prostych i konsekwentnych rozwiązań. Autorka najczęściej pojęcie koloru sprowadza do śladu czystej farby. Niejednokrotnie jej czerwień, żółć, błękit, zieleń pochodzi prosto z tuby. Farba nakładana jest na poły laserunkowo i biel podobrazia intensyfikuje jej wizualne działanie. Pozostawiane często ślady krótkich pociągnięć pędzla kontrastują z gładkimi płaszczyznami i tym samym dopełniają warsztat autorki. Tak, jak wszystko powyżej opisane jest proste, tak jest skuteczne w działaniu. Funkcjonujemy w świecie zdominowanym przez obraz, w takich realiach „proste” i ekspresyjne obrazy Joanny Kinder zwracają na siebie uwagę, a idący z nich wizualny komunikat zostaje w nas na dłużej. To jest świadectwo sukcesu autorki.
„Wróć” to główne motto twórczości Joanny Kinder. Wróć i zastanów się, popraw, przepracuj. Cierpka, właściwie wojskowa komenda wskazuje na to, że nie ma żartów, trzeba świadomie i poważnie odnieść się do Siebie i do rzeczywistości. To „ Wróć” na prezentowanej wystawie prowadzone jest trzema drogami, malarka prezentuje obrazy odnoszące się do trzech różnych narracji. Wszystkie obrazy mają podobną tonację, widać, że są Joasi, ale różnią się organizacją i inspiracją. To trzy odrębne i różne obszary, penetrowane przez twórczą aktywność Joanny Kinder.
Portret jako kanon w obrębie którego można eksperymentować z kompozycją, materią, realnością przedstawienia, z tradycją malarstwa. Wizualizacja metodyki działania, czyli abstrakcyjny zapis indywidualnych analiz funkcjonowania autorki w rzeczywistości. Tu inspiracją może się stać nawet sposób wyrzucania śmieci - ten cykl prac jest mi najbliższy. I trzeci, odrębny wizualnie obszar zarezerwowany dla analizy i rejestracji emocji, indywidualnych przeżyć, stanów psychicznych. To z kolei są prace najbardziej tajemnicze, niejednoznaczne i chyba też taki charakter mają dla samej malarki. Czuje się, że przy kreacji ostatniego cyklu Joanna stąpa po niepewnym gruncie. Wkracza do nie do końca uświadomionego choć fascynującego świata, w poznaniu którego malarka musi się kierować dużą dozą intuicji. Trzy równoległe, wizualne narracje w bardzo ciekawy sposób balansujące między realizmem, a abstrakcją.
Nasza rzeczywistość jest coraz bardziej skomplikowana i Joanna Kinder swoimi pracami sugeruje nam konieczność spoglądania na świat, jeśli chcemy go zrozumieć, z wielu stron. Myślę, że malarstwo Joanny Kinder to ciekawy, otwarty i niekończący się proces analiz i badań nad tym kim jesteśmy i nad tym co nas otacza. Jest to proces, który chce coś wyjaśnić i zawłaszczyć, ale nie w negatywnym znaczeniu tego słowa: Joanna chce sobie i nam widzom zbudować wizualny świat i w tym świecie mamy się wszyscy dobrze czuć."
prof. Sławomir Kuszczak
 
asia-wroc-plakat-1024x

06.09.2022r. godz. 17.00
Galeria Edukacji Twórczej MOK

 

Finisaż wystawy: PORTUGALIA W OBRAZACH I SŁOWACH - wystawa fotograficzna autorstwa Marty Lenkowskiej

 

06.09.2022r. godz. 18.00
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARTĄ LENKOWSKĄ - Biblioteka Miejska w Głogowie

 

Wystawa czynna: 01.07 - 06.09 2022

 

 

PORTUGALIA W OBRAZACH I SŁOWACH - wystawa fotograficzna autorstwa Marty Lenkowskiej

 

 

Spotkanie autorskie z Martą Lenkowską: 06.09 2022 godz. 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie

Finisaż wystawy fotograficznej: 06.09 2022 godz. 17:00 CK MOK

 

 

 

Marta Lenkowska – pisarka, autorka powieści obyczajowych, romanistka z wykształcenia. W książkach skupia się na relacjach międzyludzkich i poszukiwaniu własnego ja. W życiu szuka spełnienia, dobrych ludzi i momentów wartych zapamiętania. Od prawie dziesięciu lat powraca podróżniczo do Portugalii, w której czuje się jak w domu. To właśnie te podróże zaowocowały docenioną przez czytelników powieścią Wszystko już było wydaną na początku 2022 roku.

 

O wystawie:

Portugalia w obrazach i słowach to zbiór fotografii z różnych zakątków Portugalii, zarówno jej części kontynentalnej, jak i wyspiarskiej. Odnajdziemy tu kadry z tętniącej życiem Lizbony, z małych miasteczek na północ i na południe od niej, z pełnego plaż Algarve, wiecznie kwitnącej Madery i zielonych Azorów. Każde z tych miejsc jest zupełnie inne – różne kulturowo i krajobrazowo od pozostałych, a tę różnicę zauważyć można nawet na fotografiach. Portugalia to także ludzie – zarówno mieszkańcy jak i tłumnie ją odwiedzający turyści. Wystawę dopełniają felietony i wywiady z osobami związanymi z tym krajem, nad którymi autorka pracowała przez ostatnie pół roku podróżując, rozmawiając i obserwując. Pełne wrażeń i obrazów teksty będą się pojawiać w najbliższym czasie na blogu www.lenkowska.com. Zapraszamy!

wystawa-portugalia1024

Wystawa czynna od 03.06-03.07.2022r.
Wernisaż: 10.06.2022r. godz. 18.00

Galeria Edukacji Twórczej MOK

 

 LAURA WAWERCZAK BOJSZA: SUMI-E


 

folderek-dl-sumi-e-druk-1024

folderek-dl-sumi-e-druk-2-1024

 

30.04 - 29.05 2022
Galeria Edukacji Twórczej MOK

 

TRZY WYMIARY JAZZU - wystawa fotografii Piotra Gajka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy fotografii autorstwa Piotra Gajka.
Prace zobaczyć można od 30 kwietnia do 29 maja 2022 roku.

Znani muzycy jazzowi, wokaliści, legendy i nowe pokolenie. Scena jazzowa w Głogowie z roku na rok wzbogaca się o nowe doświadczenia muzyczne podczas Głogowskich Spotkań Jazzowych. Te wyjątkowe momenty dokumentowane są i przypominają o bogatej tradycji i zmianach jakie zachodzą w samej muzyce.

Wystawa dostępna jest na holu CK MOK w Głogowie.

wystawa-jazzowa-1024

08-30.04.2022r.
Centrum Kultury MOK

08.04.2022r. godz. 18.00 - wernisaż

XV WYSTAWA SZTUKI NIEPROFESJONALNEJ PRACOWNI 45


Uczestniczą:

Krystyna Matusz
Małgorzata Pliniewicz
Halina Szajowska
Danuta Woźniak
Jagoda Darłak
Izabela Dyk
Jacek Szczytowski

Wstęp wolny! Zapraszamy!

wystawa-pracownia-45-plakat-100x701024

08.03 - 03.04.2022
Galeria Edukacji Twórczej MOK

Wernisaż: 08.03.2022, godz. 17.00

Wystawa: SŁAWOMIR KUSZCZAK - FOTOGRAFIA


Wstęp wolny


Fragment publikacji "Segregator Obecności - Codzienność – Monochrom" : 

 

"Manifest anarchistyczny... Fotografujmy wszystkim czym się da i „docierajmy” w naszych działaniach fotograficznych do obrazu, bo to o obraz chodzi. Każdy obraz fotograficzny, każde zdjęcie jest doskonałe bo tworząc wizualną równoległą rzeczywistość  potwierdza ono równocześnie nasze istnienie i to, że nie jesteśmy w naszym byciu osamotnieni. Doskonałość każdego zdjęcia zapewnia ludzki geniusz, który zbudował zaprogramowany aparat fotograficzny i proces utrwalana obrazu.

Tak doskonałe zdjęcie możemy zacząć  oceniać przykładając do niego osiągnięcia kultury, wtedy fotografia będzie dobra, zła, dobrze lub źle zakomponowana, ciekawa, modna... tyle, że te oceniające odniesienia kulturowe ulegają zmianom, bo sama kultura się zmienia. Z czasem może się okazać, że to co uważaliśmy za niewartościowe lub czego nie dostrzegaliśmy w fotografii, staje się bardzo istotnym osiągnięciem.

Jedyne, twórcze i  zarazem ryzykowne wyjście jakie nam pozostaje w tej sytuacji to fotografować z przekonaniem i indywidualną motywacją, która całkowicie uwiarygodni zdjęcie przed nami samymi."

kuszczak-plakat-1024

kuszczak-folder-1024

kuszczak-folder-21024

19.11.2021-09.01.2022r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

Wernisaż: 19. listopada 2021r. godz. 18.00

 

V WYSTAWA RĘKODZIEŁA GŁOGOWSKICH SENIORÓW

 

Zapraszamy na wernisaż piątej już wystawy rękodzieła głogowskich seniorów, która będzie dostępna do 09 stycznia 2021 roku.
 
W wystawie biorą udział:
- Równe Babki MOK
- Dom Pomocy Społecznej "Magnolia" w Głogowie
- Dom Dziennego Pobytu "Cicha przystań"
- FLIS
- Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "a jutro?"
 
 
Joanna Kinder - opiekun wystawy:
"Za nami prawie dwa lata rozłąki. W ubiegłym roku ze względu na panującą pandemię wystawa nie doszła do skutku. Mamy nadzieję, że już nie będzie takich lat, kiedy ze względu na bezpieczeństwo nie będziemy mogły się spotykać. Mimo tego zawiązane wieloletnie relacje przetrwały, lecz ograniczały się tylko do kontaktów telefonicznych czy internetowych. Wszyscy bardzo dotkliwie odczuliśmy brak kontaktów z bliskimi nam osobami. Czym dla uczestniczek są zajęcia? Już je o to pytam, a odpowiedzi napisze poniżej, bo głos samych zainteresowanych jest w tym momencie najważniejszy:

Stasia: Brakowało mi bardzo tych spotkań, zawsze czekam na wtorek. Dają mi one odskocznię od codziennego życia. To mnie trzyma! To lekarstwo na depresję. A to co mówiłam, to sama prawda.

Basia: Przychodzę od wielu lat chętnie, ponieważ lubię robótki i ciągle robimy coś nowego, czego wcześniej nie znałam i staram się nauczyć nowości. Jestem osoba aktywną, więc daje mi to możliwość samorealizacji. Cieszę się, że mogę to później komuś sprezentować.

Bożena: Te zajęcia to odskocznia i czas tylko dla mnie, mam wtedy czas na przemyślenia. To bardzo miły czas spędzony w gronie koleżanek, wymiana doświadczeń, przepisów. Bycie z osobami, które się lubi, oddziałuje na zdrowie, samopoczucie i komfort psychiczny. Motywacja do wyjścia z domu. Czuję, że żyję!

Ela: Lubię spędzać czas między ludźmi, uczyć się nowych rzeczy. Nasza grupa jest bardzo udana.

Anna: Poznałam wspaniałych ludzi. Nauczyłam się robić rzeczy o których nie podejrzewałam, że będę w stanie zrobić. Wspaniale spędzam czas.

Teresa: Przychodzę, bo lubię. Krótko, zwięźle i na temat.

Krysia: Lubię tu przychodzić. Kawa samemu tak nie smakuje. Spotykać się ze swoimi koleżankami i uczyć się. Czuję się tutaj jak w domu, a nawet lepiej.

Stasia: Nie mogę się doczekać kiedy znowu tu przyjdę. Atmosfera jest bardzo rodzinna. Traktuje to jak rehabilitację na umysł i ręce. Super zajęcia, oby trwały zawsze.

Krysia: Lepiej nam się rozum lasuje. Z chęcią idziemy i wykonujemy zadania. W tym roku dzięki Pani Kai nauczyłyśmy się robić makramy. A mąż mówi: Idziesz dzisiaj na nitki? Hehehe

Ola: Tęsknimy za sobą jak nie możemy przychodzić, jak któraś nie przyjdzie, martwimy się co się z nią dzieje.

Lidka: Bardzo dobrze mi tu jest i zawsze czekam na wtorek. Wszystko już powiedziały moje koleżanki, a ja się z nimi zgadzam.

Maria: Jesteśmy bardzo zadowolone, sąsiadka co wtorek puka do moich drzwi i razem idziemy. Jest miło i sympatycznie.

Teresa: O zajęciach dowiedziałam się od Pana Jacka z MAYDAY na zebraniu. Jestem mu za to bardzo wdzięczna. Zaczęłam uczęszczać w tym roku. Wspaniała rehabilitacja dla rąk. Przemiła atmosfera, cieszę się, że tu jestem. W grupie przemiłych pań i prowadzących.
 
A ja ze swej strony dodam tylko CIESZĘ SIĘ,ŻE JESTEŚCIE!!! Tak po prostu, jesteście dla mnie i dla nas wszystkich bardzo ważne i potrzebne. Dziękuję." - Joanna Kinder.
 
Wstęp wolny!

 

seniorzy-wystawa-folder-okladka

wystawa-seniorow-plakat-1024

 

08.11-31.12.2021r.
Centrum Kultury MOK - hol górny

LEM - wystawa planszowa z projektu "Lem" Narodowego Centrum Kultury

 

Mamy wielką przyjemność gościć w Centrum Kultury MOK wystawę planszową z projektu NCK pt: „LEM” promującą dzieła Mistrza poprzez prace współczesnych artystów, którzy specjalnie dla potrzeb tego projektu zinterpretowali plastycznie dziesięć książek Lema.
Wystawa jest dostępna na holu górnym MOK do końca grudnia 2021.
 
Projekt „Lem” NCK realizuje z okazji obchodów Roku Lema – dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów, futurologów i filozofów XX w., którego powieści przetłumaczono na ponad 40 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Udostępnione w sieci na wolnej licencji materiały edukacyjne to lemowskie kompendium dla wszystkich zainteresowanych osobą i spuścizną autora „Solaris”.
W gronie twórców zainspirowanych literaturą Stanisława Lema znaleźli się: Jacek Ambrożewski, Katarzyna Bogucka, Robert Czajka, Tymek Jezierski, Weronika Lipniewska - Vera King, Karolina Lubaszko, Adela Madej, Łukasz Majewski – Tin Boy, Tomasz Opaliński, Urszula Palusińska.
 
Drugą część ekspozycji stanowią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci. Dodatkowo grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema, które można odsłuchać podczas oglądania wystawy.

Wystawa będzie dostępna w sieci do końca czerwca przyszłego roku. Osobiście można ją zobaczyć w Centrum Kultury MOK do 31. grudnia 2021.
 
Zobacz więcej: klik

 

lem

08.10-14.11.2021r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

WYSTAWA POPLENEROWA MALARSTWA "CZŁOWIEK CHRONI ŚRODOWISKO""
Kurator artystyczny: Telemach PilitsidisWstęp wolny.

 

Walczymy z naturą i jednocześnie kurczowo się jej trzymamy. W końcu uświadamiamy sobie, iż im bardziej ingerujemy w świat, który jest naszym domem, tym bardziej sobie szkodzimy. Człowiek chroni środowisko – hasło pleneru, żeby chronić siebie przed jeszcze większymi skutkami degradacji ziemi. Człowiek stoi na granicy samozagłady. Od nas zależy czy zatrzymamy proces zaśmiecania planety. Czy my Artyści biorący udział w sympozjum „Człowiek chroni środowisko” jesteśmy w stanie coś zrobić dla ratowania Ziemi? Myślę, że nasz głos bardzo się liczy. Nasze prace, nasze myśli mogą być inspiracją dla tych wszystkich, którzy swoim wkładem walczą o lepszy świat. Wrócimy znów do pałaców wiecznie zielonych, do kwitnących ogrodów, do naszej inności, jakby do dnia różanego brzasku, gdzie słychać w gęstwinie drzew pohukiwanie sowy. Z wodospadu  nieba znów spłyną Perseidy jak ziarenka piasku. Niepojęty urok roztęsknienia powiedzie nas przez łęgi odrzańskie na łąki strojone w kwiaty, gdzie na tle przekwitłych traw rosną wrotycza baldachy na żółto zabarwiając pobliskie wały. A na oczkach bagnistych stawów zakwitną białe kwiaty grzybieni. My, przywykli do pracy w swoich tymczasowych pracowniach, rzadko zapuszczamy się dalej od zamkowego zacisza. Jednak powoli z każdym dniem zapominamy o wszystkich niepokojach dochodzących do nas ze świata. Dyskutujemy o sztuce, o poezji i o tym, czym żyje współczesny świat. Uduchowieni z pełnym bagażem wiedzy, doświadczeń bierzemy się do twórczej pracy. Wielu Artystów maluje pobliską przyrodę zauroczeni otaczającym nas parkiem, inni zainspirowani historią naszego miasta malują ważne wydarzenia dla Głogowa. Wielu z nas maluje obrazy związane z ekologią, jakby łatwiej było pokazać fatalne skutki rabunkowej działalności człowieka. Są i malarze, którzy dokumentują pamiątki z przeszłości. W zamku nie brakuje takich przedmiotów, które proszą się, aby je utrwalić. Na plenerze powstały piękne portrety, obrazy upamiętniające bohaterów z filmów. W rezultacie dwutygodniowego pobytu w Czernej Artyści stworzyli znaczną ilość obrazów, gdzie wyraźnie widać mocno zróżnicowane osobowości o doskonałym warsztacie. Końcowa wystawa prezentowana w ogrodach zamku została bardzo ciepło odebrana przez zwiedzających głogowian i organizatorów pleneru.

 Telemach Pilitsidis
Kurator artystyczny pleneru

 

Szanowni Państwo

Wróciliśmy! Po wielu miesiącach czekania, po trudach i niepokojach pandemicznego czasu, po wideospotkaniach z telefonem w ręku… wróciliśmy! Plener malarski „Człowiek chroni środowisko” w zeszłym roku odbył się w wersji online – bez możliwości osobistego kontaktu. A przecież o ten kontakt, o to ulotne wrażenie wywołane posłyszanym słowem, o drżenie artystycznej duszy pobudzone  obecnością drugiej osoby – o to wszystko najbardziej w plenerowych działaniach chodzi.

Na szczęście tegoroczna edycji była już organizowana w tradycyjny sposób. 

Artyści ponownie zagościli w Zamku w Czernej – miejscu ze wszech miar magicznym. Inspiracją jest sama wiekowa budowla, wspaniała natura urokliwych ogrodów, niepowtarzalny klimat. Tu odnaleźć można niezbędny spokój. Tu również czekają na nich przyjaciele – tacy jak Pani Krystyna Iwanicka właścicielka zamku.

Już od początku plenerowego spotkania czuć było jak bardzo było ono wyczekiwane i jak potrzebne. Ta tęsknota za plenerowym współtworzeniem dała przepiękne artystycznie efekty. Wiedzą o tym Ci, którzy mieli szansę podziwiać powstałe obrazy na tradycyjnym poplenerowym spotkaniu – jeszcze w Zamku w Czernej. Dzisiaj dowiadujecie się Państwo o tym na finałowej wystawie.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że ten artystyczny projekt mógł się spełnić – Rafaelowi Rokaszewiczowi Prezydentowi Głogowa – bo przecież bez mecenatu Gminy Miejskiej nie byłoby pleneru, Telemachowi Pilitsidisowi - kuratorowi pleneru i jego merytorycznej sile sprawczej, Joannie Kinder – artystce, opiekunce, organizatorce… i wszystkim tym, którzy dowozili, umieszczali, filmowali, szykowali i tworzyli właściwe warunki do pracy. Dziękuję!

Podziwiajmy, wspólnie czujmy…

 

Bartłomiej Adamczak
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie

 

wystawa-poplenerowa-plakat-100x70-1024

10.09 - 04.10.2021
Galeria Edukacji Twórczej MOK

37. GSJ: wystawa - "CO NAM ZOSTAŁO PO KOMEDZIE" ANDRZEJA WINISZEWSKIEGO

Wystawa w ramach: 37. Głogowskie Spotkania Jazzowe

wystawa-komeda-plakat-1024

09.07 - 31.08.2021r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

"Sztuka z kapelusza" - wystawa zbiorowa

Autorzy: Iwona Bis, Zdzisława Czombik, Izabella Hermanowska, Szymon Ćwikliński, Jarosław Jóźwiak, Florian Kohut, Jerzy Kubacki, Joanna Łysiak, Alina Matykiewcz, Katarzyna Olter, Ewa J. Partyka, Jagoda Pawelczak, Antoni Rut, Hanna Sińczuk, Halina Woźniak, Andrzej Ziemkowski.

 

„Sztuka z kapelusza” to tytuł wystawy, ale też temat dla artysty, gdzie słowo kapelusz może przywoływać rozmaite wyobrażenia. Zazwyczaj kojarzymy się nam z nakryciem głowy. Czasami to elegancki dodatek do ubioru, czasami znoszone, wytarte kapeluszysko, do którego ulicznym grajkom wrzucamy przysłowiowy grosik lub dwa. Z kolei iluzjoniści i magicy potrafią z kapelusza „wyczarować” mnóstwo zabawnych przedmiotów, w tym nierzadko żywe króliki, gołębie, chomiki itp. Z pewnością z kapeluszem mogą również łączyć się pewne, życiowe wydarzenia, przygody, emocje, czy przemyślenia, a być może tak jak w piosence Tadeusza Rossa masz „słońce w kapeluszu, słońce w kapeluszu”, przyzwyczaiłeś się i musisz „trochę słońca nosić tam”.

Serdecznie zapraszam w imieniu Zarządu Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków do udziału w wystawie pt: Sztuka z kapelusza. Otwarcie planowane jest dnia 9 lipca 2021 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Wystawa potrwa do 31 sierpnia b.r.
Druga edycja tej wystawy przewidziana jest w listopadzie b.r. w Muzeum Zamku Opalińskich w Sierakowie.


Z wyrazami szacunku,
Ewa J.Partyka

wystawa-sztuka-z-kapelusza-plakat-1024

07.05.2021 - 30.06.2021r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK (do 29.05 dostępna z zewnątrz budynku)

WYSTAWA FOTOGRAFII: ZARAŻAMY KULTURĄ

Zaprszamy Państwa na qystawa fotografii dokumentującą wydarzenia jakie realizowaliśmy w Miejskim Ośrodku Kultury w czasie pandemii. Jest to zbiór zdjęć z koncertów, spektakli, projektów. Odbyły się one w dużej mierze online, tylko niektóre udało się zrealizować w plenerze z udziałem ograniczonej liczby odbiorów, ze względu na panujące obostrzenia.

wystawa-zarazamy-kultura-folder-okladka1

wystawa-zarazamy-ultura-folder-srodek1024

wystawa-zarazamy-kultura3-plakat-1024

09.04-03.05.2021r. 
Galeria Edukacji Twórczej MOK - wystawa została tak wyeksponowana, aby można było ją obejrzeć z zewnątrz budynku (w czasie obowiązujących obostrzeń nie ma wstępu do Galerii). 

IV wystawa sztuki nieprofesjonalnej Pracowni 45

Zobacz również: wirtualnie

 

wystawa-pracownia-45-folder-okladka1024

wystawa-pracownia-45-folder-srodek1024

wystawa-pracownia-45-plakat-1024

W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI OBOWIĄZUJĄCYMI OD 20.03.2021r. ZAWIESZAMY DZIAŁANIA Z UDZIAŁEM PUBLICZNOŚCI. GALERIA EDUKACJI TWÓRCZEJ MOK BĘDZIE NIECZYNNA DO ODWOŁANIA.


09.03 - 05.04.2021r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

Wystawa: KOLORY KOBIETY


Kolory Kobiety to projekt, który powstał z potrzeby serca. Dla kobiet, o kobietach - o tym, że każda z nas jest inna, wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju oraz o sile JEDNOŚCI w różnorodności. Różnimy się od siebie pod wieloma względami, wszystkie jednak jesteśmy kobietami - cudnymi istotami, które często zapominają jaka moc w nich drzemie...

W projekcie wzięło udział 11 kobiet. Dla każdej z nich zostały uszyte kolczyki sutasz, które miały oddać charakter uczestniczek, ich kobiecość, temperament; ich KOLOR. 

 

Autorka projektu, Agata Majewska o kobiecej sile pisze w ten sposób: 

„Nie uważam się za feministkę. Nie lubię etykietowania. Muszę jednak przyznać, że kocham ludzi, ale wprost ubóstwiam kobiety - za ich MOC. Za niewyobrażalną siłę i jednocześnie wrażliwość, za kobiecy szósty zmysł, za delikatność i wrodzoną dyplomację. Za bycie sobą i jednocześnie spełnianie się w tak wielu rolach (którym nie jeden mężczyzna by nie podołał). 

Za odwagę. Za naturalność. Za oczy, które czasami mówią o wiele więcej niż słowa kiedykolwiek były w stanie przekazać...

Kobieto ❤

Nie jesteś „puchem marnym”, jesteś POTĘGĄ.”

 agata-majewska506
Agata Majewska

 

Marlena  Mandziuk - pomoc przy organizacji

„Projekt jest podkreśleniem esencji kobiecości. Chociaż dla każdego będzie to coś innego i na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że skupiamy się na pięknie zewnętrznym, to „diabeł tkwi w szczegółach”, a dokładnie we wnętrzu. Z niego to bije siła sprawcza, twórcza, życiodajna. Uwielbiam cytat Adama Lacha „ Kobiecość to nie ładna twarz, płaski brzuch czy piękna skóra. Kobiecość to piękne wnętrze, czułość, ciepło, wyrozumiałość, umiejętność bycia blisko...” Często skupiamy się na tym co widoczne dla oczu, a najlepiej patrzy się sercem. Każda kobieta ma w sobie niezwykłą paletę barw, wspaniałą moc kreowania, rozpalania ognia, wnoszenia światła w ciemność, jednoczenia się. Każda kobieta JEST PIĘKNA – niezależnie od wyglądu czy statutu,  tylko często o tym sama zapomina, podobnie jak cała reszta. Jest piękna kiedy się śmieje, kiedy jej twarz pokrywa rumieniec, kiedy tworzy, a tym bardziej kiedy płacze, jest rozczochrana,  kiedy zrobi coś, co nie wypada, kiedy postawi granice, kiedy prosi o pomoc, kiedy JEST PO PROSTU SOBĄ -  taka, jaka jest poza ramami oczekiwań, wolna od tego – jaka powinna być.  Życzę każdej z nas, aby odkryła w sobie i pielęgnowała to wewnętrzne piękno, niezwykłą  siłę kreowania i płonęła ogniem swoich pasji, miłości, idei, słów i pragnień”.

 marlena-mandziuk320
Marlena Mandziuk

 

 

Marlena o Agacie:

Agata – pierwsze skojarzenie to Koliber – filgranowy, barwny, pełen wdzięku, a z drugiej strony niezwykle silny, zdumiewający, zdolny do pokonywania ogromnych odległości i wykonywania niezwykłych manewrów. To wrażliwa,  twórcza spełniająca się kobieta, która z otwartością, odwagą i radością odkrywa  swoją drogę. Urzeka mnie jej prawda, kierowanie się sercem oraz dar tworzenia słowem – lekkość pióra oraz niezwykła intuicja i czucie. To również mama wspaniałej Hanki. Nieraz rozczula mnie ich wspólne odkrywanie magii oraz cudów życia. Ostatnio mocno przytulam do serca również nasze połączenie - jedność myślenia, dostrzeganie niezauważalnego, zachwyt nad życiem i naturą oraz ogrom wdzięczności za to, co jest. Tak sobie myślę, że to jest niesamowite – jak kobiety łączy niewytłumaczalna więź i potrafią mówić jednym głosem w tym samym momencie.

 

Agata o Marlenie:

Marlena to wrażliwa, twórcza dusza, która kocha taniec, muzykę i szeroko pojętą sztukę. Osoba, która zaraża swą radością i miłością do życia. Nie ma oporów, by – podobnie jak dzieci – tańczyć boso po trawie, gapić się godzinami w chmury, śmiać się w głos, czy pokazywać łzy wzruszenia. Z głową pełną niesamowitych pomysłów, stworzona do tego, by działać, a działaniem inspirować innych - bo przecież (jak sama często powtarza) nie ma rzeczy niemożliwych!

Jednym z jej ostatnich inspirujących działań było wyreżyserowanie spektaklu „Membrana” - niesamowitego widowiska, które było połączeniem muzyki, obrazu i ruchu.

Drobna osóbka, o wielkim sercu - Menia. Bogini Tańca i Radości ❤
Moja Siostra.

wystawa-kolory-kobiet-plakat-1024

 

06.10 - 29.11.2020r.
Galeria Edukacji Twórczej CK

Wystawa poplenerowa "CZŁOWIEK CHRONI ŚRODOWISKO"

Wstęp wolny!

Katalog wystawy: pobierz

"Plener „Człowiek chroni środowisko” w czasie pandemii Covid 19 to rzecz niespotykana, chyba jedyny taki w całej Polsce. Pomysł profesora Sławomira Kuszczaka, zainspirował mnie, żeby spróbować w warunkach  szalejącej grypy zrealizować zaplanowany wcześniej plener Czerna 2020. Dzięki wspaniałomyślności Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza i akceptacji naszego pomysłu przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie Bartłomieja Adamczaka, doszło do porozumienia co do czasu i formy przeprowadzenia pleneru On line. Zaproszeni artyści  ze zrozumieniem i radością przyjęli naszą propozycję gdyż w sytuacji, w której się znaleźliśmy nie było innej możliwości spotkania się na niwie twórczej rywalizacji. Artyści spragnieni kontaktu duchowego zgodzili się pracować w swoich pracowniach i dzielić się efektami pracy drogą internetową  wysyłając  zdjęcia   i filmiki. Całą logistyką i realizacją tego pomysłu  zajęła się nasza koleżanka Joasia Kinder ponosząc największy trud organizacji spotkań na odległość. Gdy zadamy pytanie, czym  różnił się ten plener od innych, odpowiedź nie mogłaby być inna tylko jedna - wszystkim. Ale najbardziej brakowało nam wspólnych spotkań w wielkiej sali zamkowej w Czernej gdy na dzień dobry spotykaliśmy panią Krystynę  witającą nas uśmiechem. Potem, długie  rozmowy o historii zamku, o twórcach i o malowaniu. Nie było zielonych łąk, klangoru żurawi, niskiego lotu łabędzi i wizyt saren na obrzeżach  łęgów odrzańskich. Brak było wieczornych spotkań z poezją 

i dyskusji o sztuce z donośnym głosem Rogera. Brak było koncertów  i śpiewu Edwarda Gałustowa. Podsumowując tą inność można rzec, wszystko stało się nieprzewidywalne jak i to, że trudno było kontaktować się przez internet o przewidzianej godzinie. Nie mniej są i pozytywy tej odmienności. Filozofowie  życia w samotności kontemplowali egzystencjalne problemy codzienności. Zadowolone były i zwierzaki towarzyszące swoim paniom podczas  rozmów na odległość, jakby czuły, że  są najważniejsze na ekranie.  Pracę artystów trudno opisać bez kontaktu z nimi. Oglądałem Ich pracę na ile to było możliwe, patrząc na zdjęcia, które nie zawsze oddają tonację barw i wysmakowane półtony kolorów. Punktem wyjścia kompozycji czasem stawała się czysto formalna koncepcja znaczeniowa  utworu, innym razem fakt zaistniały z wizualizacji rzeczywistości. Czasem powstały z przemyśleń ze szczegółami  skrupulatnie wyreżyserowanymi na płaszczyźnie obrazu. Niektórzy z nas kierując się najprostszą drogą sprawdzonej estetyzacji tworzyło obrazy  akceptowalne dla czułego na barwę widza.

Ten Plener dał nadzieję, że nawet w trudnych sytuacjach artyści swoją twórczością przynoszą ukojenie cierpiącym i wytchnienie dla tych, którzy oczekują końca epidemii."
Telemach Pilitsidis

 Uczestnicy pleneru 2020:

 1. Anna Cichocka
 2. Sławomir Kuszczak
 3. Beata Anna Topolińska
 4. Maria Bereźnicka- Przyłęcka
 5. Łukasz Korczyński
 6. Telemach Pilitsidis
 7. Lidia Domagała
 8. Joanna Kinder
 9. Roger Piaskowski
 10. Edward Gałustow
 11. Małgorzata Bogucka
 12. Iwona Markowicz


1-katalog-okladka-1024

 

10.09 - 04.10.2020
Centrum Kultury

36. GSJ - WYSTAWA FOTOGRAFII: #jazzwglogowie

Zapraszamy na hol górny Centrum Kultury MOK, gdzie prezentujemy wystawę fotografii autorstwa czterech głogowskich fotografów: Barbary Popiel, Piotra Gajka, Piotra "Motzarta" Michalskiego i Dariusza Mikołajewicza. Wstęp wolny!

 

j_-mencel-popiel-1024

Jan Mencel, fot. Barbara Popiel

Barbara Popiel, głogowska fotografka poruszająca się w kręgu fotografii reportażowej

w tym związanej z muzyką. Jej wcześniejsza pasja przemieniła się w sposób na życie. Ma w swoim dorobku wystawy indywidualne, a także udział w wystawach zbiorowych. Jest autorką zdjęć w wielu tomikach poetyckich oraz współautorką w książce „Głogów portret miasta”, wydanej w roku 2010 przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Jej zdjęcia publikowane są w czasopismach ogólnopolskich,  jak i w lokalnych.

Prywatnie: Mama trójki dorosłych synów. Lubi muzykę, dobrą książkę, czarną gorzką kawę,  i spacery z psem.

 

ireneusz-glyk-gajek1024

Ireneusz Głyk, fot. Piotr Gajek

 

Piotr Gajek

RUCH I EMOCJE

W przypadku wystawy dotyczącej polskich jazzmanów, postawiłem na powyższe dwie wartości. To część obecnego kierunku w fotografii, który jest celem poszukiwania koncertowych momentów. Ulotne chwile, maksymalne skupienie, pełny odlot muzyczny i poświęcenie. Sporo z tych i innych rzeczy można odkryć podczas kolejnych edycji GSJ. Artyści mają swój sposób na wyrażanie emocji na scenie, czasem potrafią się otworzyć. Bywają też chwile kiedy trzeba im pomóc. Tu największa rola publiczności.

Niezmiernie cieszę się, że drugi raz mam przyjemność dzielić z Państwem moje prace. Niech 34 edycja Głogowskich Spotkań Jazzowych mija nam przepełniona pięknymi dźwiękami.

 

wlodek-pawlik-male-1024-darek

Włodzimierz Pawlik,fot. Dariusz Mikołajewicz

DARIUSZ MIKOŁAJEWICZ – fotograf, grafik, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydział operatorski kierunek fotografia jak i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie kierunek: grafika o specjalności projektowanie graficzne.  

Fotografia. Uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Odznaczony przez Prezydenta Miasta Głogowa medalem „1000 letni Głogów” za działalność fotograficzną. Jego fotografie posłużyły do produkcji dziesiątek wydawnictw, stron internetowych, katalogów i kalendarzy.

adam-wendt-motzart-1024

Adam Wendt, fot. Piotr "Motzart" Michalski

Piotr "Motzart" Michalski - fotograficzny samouk --Na zdjęciach z koncertów staram się pokazać emocje, jakie towarzyszą tworzeniu muzyki oraz relacje jakie  panują pomiędzy muzykami, a publicznością, kiedy najważniejsza okazuje się muzyka, a podział na grających i słuchających zanika. Mam możliwość uwiecznienia przeżyć ludzi, którzy pod wpływem muzyki tracą kontrolę nad swoim zachowaniem i pozwalają, by kierowały nimi dźwięki.

36-gsj-plakat-cheap-my-glogow1024

04 - 29.09.2020r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

 

RICHIE "MOZGER" MADANO - WYSTAWA GRAFIKI

do-wystawy-tyl

plakat-wystawa-1024

15-29.08.2020r.

PLENER MALARSKI: CZŁOWIEK CHRONI ŚRODOWISKO

 

Rozpoczęła się kolejna edycja pleneru malarskiego CZŁOWIEK CHRONI ŚRODOWISKO. W tym roku nasz głogowski mistrz Telemach Pilitsidis zaprosił do udziału 12 Artystów:

1. Anna Cichocka, Warszawa
2. Sławomir Kuszczak, Poznań
3. Beata Anna Topolińska, Warszawa
4. Maria Bereźnicka- Przyłęcka, Gliwice
5. Łukasz Korczyński, Głogów
6. Telemach Pilitsidis, Głogów, kurator artystyczny
7. Lidia Domagała, Zielona Góra
8. Joanna Kinder, Głogów
9. Roger Piaskowski, Legnica
10. Edward Gałustow,Białoruś
11. Małgorzata Bogucka, Środa Śląska
12. Iwona Markowicz- Winiecka, Gorzów Wielkopolski

Plener z wiadomych względów odbywa się zdalnie - Artyści tworzą we własnych pracowniach, pozostając w kontakcie z kuratorem wystawy. Podsumowaniem pleneru będzie wystawa prac
, dostępna od listopada w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Już dziś zapraszamy!

 

plener-1024

03.07 - 30.08.2020r.
Galeria Edukacji Twórczej, hol górny CK


XIII WYSTAWA SZTUKI NIEPROFESJONALNEJ PRACOWNI 45

Ta wystawa Pracowni 45 MOK jest inna niż 13 dorocznych wystaw jakie się odbyły w Galerii mokowskiej. Jest to wystawa prac z czasu odosobnienia w domach z powodu pandemii, kiedy przez trzy miesiące uczestnicy naszej pracowni nie mieli zajęć tylko wirtualne korekty prac.

Zdjęcia prac, zamieszczałam na grupie Praownia 45 MOK , która jest na moim profilu face booka. Wiele prac się tam nie znalazło z powodu braku połączenia elektonicznego z niektórymi uczestnikami.  Od tygodnia spotykamy się , stosując regulaminowe zalecenia, w pracowni i mogę nareszcie zobaczyć wszystkie obrazy z okresu pandemii i przygotować je do wystawienia w galerii. jestem zachwycona ich różnorodnością  i ilością. Wszyscy zgodnie twierdzą, że jednak w pracowni maluje się lepiej niż w domu.

 

Zapraszam zatem, wraz z uczestnikami naszej pracowni, na wirtualną wystawę obrazów, która nie będzie miała wernisażu w realu a zwiedzanie też będzie się musiało mieścić w stosownych, regulaminowych zaleceniach spowodowanych pandemią.

 

                                                             Krystyna Bogacz

 

 

 

Uczestnicy wystawy:

 

Jagoda Darłak

Grażyna Sokulska

Izabela Dyk

Helena Kwiatkowska

Halina Szajowska

Danuta Woźniak

Krystyna Matusz

Małgorzata Pliniewicz

Zofia Jaworowska

Lubomira Łabowska

Katarzyna Sieradzka

 

pracownia-45-wystawa-plakat-1024

Legendy i baśnie

ziemi głogowskiej

Ilustracje Antoniego Boka

do „Legendy i baśnie z ziemi głogowskiej”

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, 2018

oraz do wydań wcześniejszych

Komentarz autora do wystawy

Legendy z Głogowa i okolic to fragment dolnośląskiego skarbu legend i podań ludowych. Te dawne opowieści nie były na ogół znane polskim przybyszom, którzy osiedlili się tu po II wojnie światowej. Wyłoniły się dopiero z czasem, wyszukane w książkach i czasopismach. Zostały opracowane w języku polskim, niektóre przetworzone literacko. Jako pierwszy podjął się tego dr Janusz Chutkowski w zbiorze opowiadań z 1998 r., zatytułowanym „Legendy głogowskie”.

W 2007 roku wyszła moja książka „Legendy Ziemi Głogowskiej”, a w 2018 roku ukazała się wybór utworów, wzbogacony o kilka baśni, a więc przeznaczony dla dzieci.

Wszystkie te książki, wydane przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, zilustrowałem. Techniki: akwarela i gwasz oraz rysunki. Część tych ilustracji znalazła się na obecnej wystawie. Są to reprodukcje (oryginały są małego formatu).

Zanim przyjrzymy się ilustracjom, warto spróbować odpowiedzieć na pytanie: czym są legendy? To niełatwe. Najogólniej, to ludowa wizja świata ujęta w opowieści. Te z terenów wiejskich są przeważnie tzw. podaniami wierzeniowymi, w których roi się od postaci i zdarzeń nadprzyrodzonych. Opowiadano je ku nauce i przestrodze. Dobro i zło są jasno określone, przy czym dobro nie zawsze zwycięża. Legendy miejskie odnoszą się często do wątków historycznych.

Istotę tych definicji próbowałem oddać w ilustracjach – tytułowej (legendy miejskie) [1] i planszy [6], która była użyta na okładce „Legend ziemi głogowskiej” z 2007 roku.

Wystawę można oglądać osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-17.00 w Galerii Edukacji Twórczej Centrum Kultury MOK Plac Konstytucji 3 Maja 2 w Głogowie lub wirtualnie na naszej stronie internetowej. Wystawa dostępna jest do 28.06.2020r.

Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie 

1.10 - 10.11.2019r. 
MOK, pływalnia Chrobry Wellness&Spa, hotel Qubus w Głogowie


JAZZ W OBIEKTYWIE - WYSTAWA FOTOGRAFII MACIEJA IŻYCKIEGO

Finisaż wystawy: 25.10.2019r., godz. 19.30, MOK
Wstęp wolny


Maciej Iżycki. Przez wiele lat dziennikarz, dziś muzealnik. Fotografuje od zawsze. Swoją przygodę z aparatem
fotograficznym rozpoczął wiele lat temu, kiedy sztuka ta wymagała niemal alchemicznych umiejętności, by w ciemni
fotograficznej ujawnić zapisany przez światło obraz. Także dziś, w dobie fotografii cyfrowej, często sięga po stare,
analogowe kamery.

Jazz pokochał grubo ponad trzy dekady temu za sprawą Jana Ptaszyna Wróblewskiego i jego Trzech Kwadransów
Jazzu w radiowej Trójce. Ale nie tylko. Także za sprawą Głogowskich Spotkań Jazzowych, którym z aparatem fotograficznym,
z krótkimi przerwami, towarzyszy od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, a na które trafił dzięki Janowi Beblowi.

Jak sam twierdzi – jazz jest chyba najbardziej fotogenicznym gatunkiem muzycznym. Pełnym emocji i swoistej elegancji. Elegancji,
która najlepiej wypada w czerni i bieli. Dlatego właśnie fotografii czarno-białej Maciej Iżycki wierny jest od lat.

Prezentowane prace są fotograficznym, bardzo subiektywnym zapisem tego, co działo się podczas Głogowskich Spotkań Jazzowych.
– To moje, bardzo osobiste widzenie i przeżywanie muzyki – twierdzi autor.

 

Więcej: www.jazzwglogowie.pl

OWOC GŁOGU 2019

12.07.2019r. godz. 19.00
Galeria Edukacji Twórczej MOK
WERNISAŻ ANNA HAMZA - OWOC GŁOGU 2019
wystawa fotografii

Wystawa czynna: 12.07 - 22.09.2019r.

26.07.2019r. godz. 19.00
Marina Głogów
IMIENINOWY OWOC GŁOGU
spotkanie z artystką cz. 1

23.08.2019r. godz. 19.00
Sala widowiskowa MOK
HAPPENING ANNA HAMZA - OWOC GŁOGU
projekcja wystawy fotograficznej z przestrzeni miejskiej
spotkanie z artystką cz. 2

SPOTKANIE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA
ZOSTAŁO PRZENIESIONE NA INNY TERMIN, KTÓRY PODAMY WKRÓTCE.

22.09.2019r. godz. 18.00
Galeria Edukacji Twórczej MOK
uroczyste zakończenie projektu
ANNA HAMZA - OWOC GŁOGU

07.06.2019r. (piątek) godz. 18.00
Galeria Edukacji Twórczej MOK

WYSTAWA
- RAFAŁ KRUSZKA - ULOTNE - WYSTAWA FOTOGRAFII
- TOMASZ BZDĘGA - OGRÓD TAJEMNICZYCH RADOŚCI II - WYSTAWA MALARSTWA

Wystawa czynna: 07.06. - 07.07.2019r.

Wstęp wolny.
Wystawa czynna: 05.04. - 26.05.2019 r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK
Hol dolny i górny MOK

 XII WYSTAWA SZTUKI NIEPROFESJONALNEJ PRACOWNI 45

Opiekun grupy: Krystyna Bogacz

Wernisaż: 05.04.2019r. (piątek) godz. 18.00
Wstęp wolny.Wystawa czynna: 08-31.03.2019 r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

Wystawa rysunku "RYSUNKI NIEDOKOŃ..."
- Jarosława Talarskiego


Wernisaż: 08.03.2019 r., godz. 18.00
Wstęp wolny.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

WYSTAWA GRAFIK CZ.-B. "CHROMOFOBIA"
SŁAWEK OLSZEWSKI

Czas trwania wystawy:
01-28.02.2019r.

Wstęp wolny.
Organizator:
Miejski Ośrodek Kultury w GłogowieUżywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.