Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

maj 2023
POBIERZ

czerwiec 2023
POBIERZ

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

Wystawa czynna od 15-28.05.2023
Galeria Edukacji Twórczej MOK
 
OTWARCIE WYSTAWY PABLO PICASSO - LA COMEDIE HUMAINE
 
 
Dzięki współpracy z Epicentrum Art Gallery z Opola możemy zaprezentować wystawę litografii autorstwa Pabla Picassa „Ludzka Komedia”. Wystawę będzie można obejrzeć w Galerii Edukacji Twórczej Centrum Kultury MOK w Głogowie w terminie 15.05-28.05.2023r.
Picasso od dawna był wielbicielem twórczości Honoré de Balzaca, wielkiego dziewiętnastowiecznego francuskiego realisty, dramatopisarza i powieściopisarza. W swojej karierze wielokrotnie odwoływał się do dzieł autora, a w pewnym momencie nawet wynajmował mieszkanie w Paryżu, które było miejscem akcji powieści Nieznane Arcydzieło z 1845 roku, tego właśnie pisarza.
W 1954 roku, świadomy zainteresowania artysty Balzakiem, wydawca Tériade zlecił Picasso wykonanie serii ilustracji przedstawiających sceny z największego dzieła pisarza, La Comédie Humaine. Monumentalny zbiór 137 powiązanych ze sobą opowiadań, powieści i esejów przedstawia życie w okresie Restauracji Burbonów po rewolucji francuskiej i porusza takie tematy, jak pieniądze, władza, sukces społeczny, macierzyństwo i ojcostwo, a także społeczeństwo i seks.
Picasso stworzył zestaw liczący 180 rysunków i 16 kolorowych litografii po pracach w kolorowej kredce, aby zinterpretować historie La Comédie Humaine. Do druku tych prac wykorzystał ekspertyzę renomowanego studia litograficznego Atelier Mourlot w Paryżu, gdzie odbitki powstały pod kierownictwem artysty. Był to żmudny proces ręcznego tworzenia płyt dla każdego koloru żywych rysunków, jednakże osiągnięty litograficznie efekt utwierdza w opłacalności tego wysiłku.
Serdecznie zapraszamy!

picasso-1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.