Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

lipiec, sierpień 2022
POBIERZ

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

10.09 - 04.10.2020
Centrum Kultury

36. GSJ - WYSTAWA FOTOGRAFII: #jazzwglogowie

Zapraszamy na hol górny Centrum Kultury MOK, gdzie prezentujemy wystawę fotografii autorstwa czterech głogowskich fotografów: Barbary Popiel, Piotra Gajka, Piotra "Motzarta" Michalskiego i Dariusza Mikołajewicza. Wstęp wolny!

 

j_-mencel-popiel-1024

Jan Mencel, fot. Barbara Popiel

Barbara Popiel, głogowska fotografka poruszająca się w kręgu fotografii reportażowej

w tym związanej z muzyką. Jej wcześniejsza pasja przemieniła się w sposób na życie. Ma w swoim dorobku wystawy indywidualne, a także udział w wystawach zbiorowych. Jest autorką zdjęć w wielu tomikach poetyckich oraz współautorką w książce „Głogów portret miasta”, wydanej w roku 2010 przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Jej zdjęcia publikowane są w czasopismach ogólnopolskich,  jak i w lokalnych.

Prywatnie: Mama trójki dorosłych synów. Lubi muzykę, dobrą książkę, czarną gorzką kawę,  i spacery z psem.

 

ireneusz-glyk-gajek1024

Ireneusz Głyk, fot. Piotr Gajek

 

Piotr Gajek

RUCH I EMOCJE

W przypadku wystawy dotyczącej polskich jazzmanów, postawiłem na powyższe dwie wartości. To część obecnego kierunku w fotografii, który jest celem poszukiwania koncertowych momentów. Ulotne chwile, maksymalne skupienie, pełny odlot muzyczny i poświęcenie. Sporo z tych i innych rzeczy można odkryć podczas kolejnych edycji GSJ. Artyści mają swój sposób na wyrażanie emocji na scenie, czasem potrafią się otworzyć. Bywają też chwile kiedy trzeba im pomóc. Tu największa rola publiczności.

Niezmiernie cieszę się, że drugi raz mam przyjemność dzielić z Państwem moje prace. Niech 34 edycja Głogowskich Spotkań Jazzowych mija nam przepełniona pięknymi dźwiękami.

 

wlodek-pawlik-male-1024-darek

Włodzimierz Pawlik,fot. Dariusz Mikołajewicz

DARIUSZ MIKOŁAJEWICZ – fotograf, grafik, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydział operatorski kierunek fotografia jak i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie kierunek: grafika o specjalności projektowanie graficzne.  

Fotografia. Uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Odznaczony przez Prezydenta Miasta Głogowa medalem „1000 letni Głogów” za działalność fotograficzną. Jego fotografie posłużyły do produkcji dziesiątek wydawnictw, stron internetowych, katalogów i kalendarzy.

adam-wendt-motzart-1024

Adam Wendt, fot. Piotr "Motzart" Michalski

Piotr "Motzart" Michalski - fotograficzny samouk --Na zdjęciach z koncertów staram się pokazać emocje, jakie towarzyszą tworzeniu muzyki oraz relacje jakie  panują pomiędzy muzykami, a publicznością, kiedy najważniejsza okazuje się muzyka, a podział na grających i słuchających zanika. Mam możliwość uwiecznienia przeżyć ludzi, którzy pod wpływem muzyki tracą kontrolę nad swoim zachowaniem i pozwalają, by kierowały nimi dźwięki.

36-gsj-plakat-cheap-my-glogow1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.