Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

Plan imprez CK:
marzec 2021
POBIERZ
 Oświadczenie
dla uczestnika wydarzenia
w czasie pandemii
POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii  
POBIERZ


Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ

 

 

09.03 - 05.04.2021r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

Wystawa: KOLORY KOBIETY


Kolory Kobiety to projekt, który powstał z potrzeby serca. Dla kobiet, o kobietach - o tym, że każda z nas jest inna, wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju oraz o sile JEDNOŚCI w różnorodności. Różnimy się od siebie pod wieloma względami, wszystkie jednak jesteśmy kobietami - cudnymi istotami, które często zapominają jaka moc w nich drzemie...

W projekcie wzięło udział 11 kobiet. Dla każdej z nich zostały uszyte kolczyki sutasz, które miały oddać charakter uczestniczek, ich kobiecość, temperament; ich KOLOR. 

 

Autorka projektu, Agata Majewska o kobiecej sile pisze w ten sposób: 

„Nie uważam się za feministkę. Nie lubię etykietowania. Muszę jednak przyznać, że kocham ludzi, ale wprost ubóstwiam kobiety - za ich MOC. Za niewyobrażalną siłę i jednocześnie wrażliwość, za kobiecy szósty zmysł, za delikatność i wrodzoną dyplomację. Za bycie sobą i jednocześnie spełnianie się w tak wielu rolach (którym nie jeden mężczyzna by nie podołał). 

Za odwagę. Za naturalność. Za oczy, które czasami mówią o wiele więcej niż słowa kiedykolwiek były w stanie przekazać...

Kobieto ❤

Nie jesteś „puchem marnym”, jesteś POTĘGĄ.”

 agata-majewska506
Agata Majewska

 

Marlena  Mandziuk - pomoc przy organizacji

„Projekt jest podkreśleniem esencji kobiecości. Chociaż dla każdego będzie to coś innego i na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że skupiamy się na pięknie zewnętrznym, to „diabeł tkwi w szczegółach”, a dokładnie we wnętrzu. Z niego to bije siła sprawcza, twórcza, życiodajna. Uwielbiam cytat Adama Lacha „ Kobiecość to nie ładna twarz, płaski brzuch czy piękna skóra. Kobiecość to piękne wnętrze, czułość, ciepło, wyrozumiałość, umiejętność bycia blisko...” Często skupiamy się na tym co widoczne dla oczu, a najlepiej patrzy się sercem. Każda kobieta ma w sobie niezwykłą paletę barw, wspaniałą moc kreowania, rozpalania ognia, wnoszenia światła w ciemność, jednoczenia się. Każda kobieta JEST PIĘKNA – niezależnie od wyglądu czy statutu,  tylko często o tym sama zapomina, podobnie jak cała reszta. Jest piękna kiedy się śmieje, kiedy jej twarz pokrywa rumieniec, kiedy tworzy, a tym bardziej kiedy płacze, jest rozczochrana,  kiedy zrobi coś, co nie wypada, kiedy postawi granice, kiedy prosi o pomoc, kiedy JEST PO PROSTU SOBĄ -  taka, jaka jest poza ramami oczekiwań, wolna od tego – jaka powinna być.  Życzę każdej z nas, aby odkryła w sobie i pielęgnowała to wewnętrzne piękno, niezwykłą  siłę kreowania i płonęła ogniem swoich pasji, miłości, idei, słów i pragnień”.

 marlena-mandziuk320
Marlena Mandziuk

 

 

Marlena o Agacie:

Agata – pierwsze skojarzenie to Koliber – filgranowy, barwny, pełen wdzięku, a z drugiej strony niezwykle silny, zdumiewający, zdolny do pokonywania ogromnych odległości i wykonywania niezwykłych manewrów. To wrażliwa,  twórcza spełniająca się kobieta, która z otwartością, odwagą i radością odkrywa  swoją drogę. Urzeka mnie jej prawda, kierowanie się sercem oraz dar tworzenia słowem – lekkość pióra oraz niezwykła intuicja i czucie. To również mama wspaniałej Hanki. Nieraz rozczula mnie ich wspólne odkrywanie magii oraz cudów życia. Ostatnio mocno przytulam do serca również nasze połączenie - jedność myślenia, dostrzeganie niezauważalnego, zachwyt nad życiem i naturą oraz ogrom wdzięczności za to, co jest. Tak sobie myślę, że to jest niesamowite – jak kobiety łączy niewytłumaczalna więź i potrafią mówić jednym głosem w tym samym momencie.

 

Agata o Marlenie:

Marlena to wrażliwa, twórcza dusza, która kocha taniec, muzykę i szeroko pojętą sztukę. Osoba, która zaraża swą radością i miłością do życia. Nie ma oporów, by – podobnie jak dzieci – tańczyć boso po trawie, gapić się godzinami w chmury, śmiać się w głos, czy pokazywać łzy wzruszenia. Z głową pełną niesamowitych pomysłów, stworzona do tego, by działać, a działaniem inspirować innych - bo przecież (jak sama często powtarza) nie ma rzeczy niemożliwych!

Jednym z jej ostatnich inspirujących działań było wyreżyserowanie spektaklu „Membrana” - niesamowitego widowiska, które było połączeniem muzyki, obrazu i ruchu.

Drobna osóbka, o wielkim sercu - Menia. Bogini Tańca i Radości ❤
Moja Siostra.

wystawa-kolory-kobiet-plakat-1024

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.