Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

lipiec, sierpień 2022
POBIERZ

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

09.07 - 31.08.2021r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

"Sztuka z kapelusza" - wystawa zbiorowa

Autorzy: Iwona Bis, Zdzisława Czombik, Izabella Hermanowska, Szymon Ćwikliński, Jarosław Jóźwiak, Florian Kohut, Jerzy Kubacki, Joanna Łysiak, Alina Matykiewcz, Katarzyna Olter, Ewa J. Partyka, Jagoda Pawelczak, Antoni Rut, Hanna Sińczuk, Halina Woźniak, Andrzej Ziemkowski.

 

„Sztuka z kapelusza” to tytuł wystawy, ale też temat dla artysty, gdzie słowo kapelusz może przywoływać rozmaite wyobrażenia. Zazwyczaj kojarzymy się nam z nakryciem głowy. Czasami to elegancki dodatek do ubioru, czasami znoszone, wytarte kapeluszysko, do którego ulicznym grajkom wrzucamy przysłowiowy grosik lub dwa. Z kolei iluzjoniści i magicy potrafią z kapelusza „wyczarować” mnóstwo zabawnych przedmiotów, w tym nierzadko żywe króliki, gołębie, chomiki itp. Z pewnością z kapeluszem mogą również łączyć się pewne, życiowe wydarzenia, przygody, emocje, czy przemyślenia, a być może tak jak w piosence Tadeusza Rossa masz „słońce w kapeluszu, słońce w kapeluszu”, przyzwyczaiłeś się i musisz „trochę słońca nosić tam”.

Serdecznie zapraszam w imieniu Zarządu Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków do udziału w wystawie pt: Sztuka z kapelusza. Otwarcie planowane jest dnia 9 lipca 2021 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Wystawa potrwa do 31 sierpnia b.r.
Druga edycja tej wystawy przewidziana jest w listopadzie b.r. w Muzeum Zamku Opalińskich w Sierakowie.


Z wyrazami szacunku,
Ewa J.Partyka

wystawa-sztuka-z-kapelusza-plakat-1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.