Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

grudzień 2021

dla uczestnika wydarzenia
w czasie pandemii
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii

uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

08.11-31.12.2021r.
Centrum Kultury MOK - hol górny

LEM - wystawa planszowa z projektu "Lem" Narodowego Centrum Kultury

Mamy wielką przyjemność gościć w Centrum Kultury MOK wystawę planszową z projektu NCK pt: „LEM” promującą dzieła Mistrza poprzez prace współczesnych artystów, którzy specjalnie dla potrzeb tego projektu zinterpretowali plastycznie dziesięć książek Lema.
Wystawa jest dostępna na holu górnym MOK do końca grudnia 2021.

Projekt „Lem” NCK realizuje z okazji obchodów Roku Lema – dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów, futurologów i filozofów XX w., którego powieści przetłumaczono na ponad 40 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Udostępnione w sieci na wolnej licencji materiały edukacyjne to lemowskie kompendium dla wszystkich zainteresowanych osobą i spuścizną autora „Solaris”.
W gronie twórców zainspirowanych literaturą Stanisława Lema znaleźli się: Jacek Ambrożewski, Katarzyna Bogucka, Robert Czajka, Tymek Jezierski, Weronika Lipniewska - Vera King, Karolina Lubaszko, Adela Madej, Łukasz Majewski – Tin Boy, Tomasz Opaliński, Urszula Palusińska.

Drugą część ekspozycji stanowią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci. Dodatkowo grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema, które można odsłuchać podczas oglądania wystawy.

Wystawa będzie dostępna w sieci do końca czerwca przyszłego roku. Osobiście można ją zobaczyć w Centrum Kultury MOK do 31. grudnia 2021.

Zobacz więcej: klik

lem