Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

grudzień 2021

dla uczestnika wydarzenia
w czasie pandemii
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii

uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

19.11.2021-09.01.2022r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

Wernisaż: 19. listopada 2021r. godz. 18.00

V WYSTAWA RĘKODZIEŁA GŁOGOWSKICH SENIORÓW

Zapraszamy na wernisaż piątej już wystawy rękodzieła głogowskich seniorów, która będzie dostępna do 09 stycznia 2021 roku.

W wystawie biorą udział:
- Równe Babki MOK
- Dom Pomocy Społecznej "Magnolia" w Głogowie
- Dom Dziennego Pobytu "Cicha przystań"
- FLIS
- Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "a jutro?"

Joanna Kinder - opiekun wystawy:
"Za nami prawie dwa lata rozłąki. W ubiegłym roku ze względu na panującą pandemię wystawa nie doszła do skutku. Mamy nadzieję, że już nie będzie takich lat, kiedy ze względu na bezpieczeństwo nie będziemy mogły się spotykać. Mimo tego zawiązane wieloletnie relacje przetrwały, lecz ograniczały się tylko do kontaktów telefonicznych czy internetowych. Wszyscy bardzo dotkliwie odczuliśmy brak kontaktów z bliskimi nam osobami. Czym dla uczestniczek są zajęcia? Już je o to pytam, a odpowiedzi napisze poniżej, bo głos samych zainteresowanych jest w tym momencie najważniejszy:

Stasia: Brakowało mi bardzo tych spotkań, zawsze czekam na wtorek. Dają mi one odskocznię od codziennego życia. To mnie trzyma! To lekarstwo na depresję. A to co mówiłam, to sama prawda.

Basia: Przychodzę od wielu lat chętnie, ponieważ lubię robótki i ciągle robimy coś nowego, czego wcześniej nie znałam i staram się nauczyć nowości. Jestem osoba aktywną, więc daje mi to możliwość samorealizacji. Cieszę się, że mogę to później komuś sprezentować.

Bożena: Te zajęcia to odskocznia i czas tylko dla mnie, mam wtedy czas na przemyślenia. To bardzo miły czas spędzony w gronie koleżanek, wymiana doświadczeń, przepisów. Bycie z osobami, które się lubi, oddziałuje na zdrowie, samopoczucie i komfort psychiczny. Motywacja do wyjścia z domu. Czuję, że żyję!

Ela: Lubię spędzać czas między ludźmi, uczyć się nowych rzeczy. Nasza grupa jest bardzo udana.

Anna: Poznałam wspaniałych ludzi. Nauczyłam się robić rzeczy o których nie podejrzewałam, że będę w stanie zrobić. Wspaniale spędzam czas.

Teresa: Przychodzę, bo lubię. Krótko, zwięźle i na temat.

Krysia: Lubię tu przychodzić. Kawa samemu tak nie smakuje. Spotykać się ze swoimi koleżankami i uczyć się. Czuję się tutaj jak w domu, a nawet lepiej.

Stasia: Nie mogę się doczekać kiedy znowu tu przyjdę. Atmosfera jest bardzo rodzinna. Traktuje to jak rehabilitację na umysł i ręce. Super zajęcia, oby trwały zawsze.

Krysia: Lepiej nam się rozum lasuje. Z chęcią idziemy i wykonujemy zadania. W tym roku dzięki Pani Kai nauczyłyśmy się robić makramy. A mąż mówi: Idziesz dzisiaj na nitki? Hehehe

Ola: Tęsknimy za sobą jak nie możemy przychodzić, jak któraś nie przyjdzie, martwimy się co się z nią dzieje.

Lidka: Bardzo dobrze mi tu jest i zawsze czekam na wtorek. Wszystko już powiedziały moje koleżanki, a ja się z nimi zgadzam.

Maria: Jesteśmy bardzo zadowolone, sąsiadka co wtorek puka do moich drzwi i razem idziemy. Jest miło i sympatycznie.

Teresa: O zajęciach dowiedziałam się od Pana Jacka z MAYDAY na zebraniu. Jestem mu za to bardzo wdzięczna. Zaczęłam uczęszczać w tym roku. Wspaniała rehabilitacja dla rąk. Przemiła atmosfera, cieszę się, że tu jestem. W grupie przemiłych pań i prowadzących.

A ja ze swej strony dodam tylko CIESZĘ SIĘ,ŻE JESTEŚCIE!!! Tak po prostu, jesteście dla mnie i dla nas wszystkich bardzo ważne i potrzebne. Dziękuję." - Joanna Kinder.

Wstęp wolny!

seniorzy-wystawa-folder-okladka