Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

lipiec, sierpień 2022

uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

01.07 - 06.09 2022

Galeria Edukacji Twórczej MOK

PORTUGALIA W OBRAZACH I SŁOWACH - wystawa fotograficzna autorstwa Marty Lenkowskiej

Spotkanie autorskie z Martą Lenkowską: 06.09 2022 godz. 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie

Finisaż wystawy fotograficznej: 06.09 2022 godz. 19:00 CK MOK

Marta Lenkowska – pisarka, autorka powieści obyczajowych, romanistka z wykształcenia. W książkach skupia się na relacjach międzyludzkich i poszukiwaniu własnego ja. W życiu szuka spełnienia, dobrych ludzi i momentów wartych zapamiętania. Od prawie dziesięciu lat powraca podróżniczo do Portugalii, w której czuje się jak w domu. To właśnie te podróże zaowocowały docenioną przez czytelników powieścią Wszystko już było wydaną na początku 2022 roku.

O wystawie:

Portugalia w obrazach i słowach to zbiór fotografii z różnych zakątków Portugalii, zarówno jej części kontynentalnej, jak i wyspiarskiej. Odnajdziemy tu kadry z tętniącej życiem Lizbony, z małych miasteczek na północ i na południe od niej, z pełnego plaż Algarve, wiecznie kwitnącej Madery i zielonych Azorów. Każde z tych miejsc jest zupełnie inne – różne kulturowo i krajobrazowo od pozostałych, a tę różnicę zauważyć można nawet na fotografiach. Portugalia to także ludzie – zarówno mieszkańcy jak i tłumnie ją odwiedzający turyści. Wystawę dopełniają felietony i wywiady z osobami związanymi z tym krajem, nad którymi autorka pracowała przez ostatnie pół roku podróżując, rozmawiając i obserwując. Pełne wrażeń i obrazów teksty będą się pojawiać w najbliższym czasie na blogu www.lenkowska.com. Zapraszamy!

wystawa-lenkowskiej-1024