Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

maj 2022
POBIERZ

czerwiec 2022
POBIERZ

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

28.05.2022r. godz. 19.00
scena klubowa CK

Strefa Niskich Ciśnień - koncert charytatywny

Wstęp: dowolny datek do puszki

 

Zapraszamy serdecznie na koncert, który z pewnością dodatkowo podkreśli finisaż wystawy prac Tomasza Bzdęgi. Muzycy zabiorą nas do swego świata przepełnionego swobodą interpretacji i budującą wokół nas przestrzeń do bogatego odczuwania dźwięków.
STREFA NISKICH CIŚNIEŃ Hyperborea - muzyczna podróż do krainy wiecznej szczęśliwości Strefa Niskich Ciśnień to projekt rawickich muzyków: Krzysztofa Matysiaka, Mariusza Kupczyka, Tomasza Dzikowskiego oraz Michała Dolnego, którego działalność w dużej mierze związana jest z przestrzenią autorskiego teatru, realizowanego wspólnie z rawickim poetą Henrykiem Pawłowskim. Można uznać, że to właśnie doświadczenia nabyte podczas pracy przy spektaklach wypracowały styl zespołu, jego wielowarstwowe brzmienie oraz ilustracyjny charakter. Obecnie grupa promuje instrumentalny materiał zatytułowany Hyperborea, będący muzyczną opowieścią o krainie wiecznej szczęśliwości, do której powstania inspiracją było malarstwo Tomasza Bzdęgi, a konkretnie wystawa o tym samym tytule.

strefa-cisnien-1024

14.06.2022r. godz. 18.00
Centrum Kultury MOK
 
Koncert Jubileuszowy Głogowskiej Rewii Graffiti "Dwadzieścia Lat Minęło"
 
 Bilety: 40zł, 35zł balkon, dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK i na www.ekobilet.pl/mok-glogow
 
Zapraszamy na koncert Jubileuszowy Głogowskiej Rewii Graffiti do Miejskiego Ośrodka Kultury - 14.06.2022 o godz. 18.00. Na scenie sali widowiskowej zobaczymy historię rewii opowiedzianą tańcem i piosenką przez dzieci i młodzież z Graffiti oraz przybyłych na to święto absolwentów. Jeszcze raz wrócimy do najważniejszych wydarzeń artystycznych minionego dwudziestolecia, zobaczymy i usłyszymy też najnowsze propozycje programowe Rewii, do których choreografię przygotowały Mieczysława Krawczonek i Katarzyna Krawczonek-Suska oraz absolwentka Głogowskiej Rewii Graffiti Martyna Walas, a aranżacje wokalne i instrumentalne są dziełem Zdzisława i Pawła Krawczonków. Całe widowisko taneczno-muzyczne przeplatane będzie wspomnieniami spotkań artystycznych z zaproszonymi przez Głogowską Rewię Graffiti gośćmi-gwiazdami polskiej estrady.
 
grafitti-jubileusz-a3-1024

27.04.2022r. godz. 18.30
Fortepiano Ristorante

STUDIO TALENTÓW - koncert charytatywny

Trudny czas pandemicznych obostrzeń sprawił, że nasi wokaliści nie mieli możliwości koncertowania dla Państwa. Czas najwyższy pokazać światu nasze wokalne talenty. Zapraszamy na koncert uczniów Studia Talentów MOK w Głogowie z klas wokalnych Doroty Drozd i Mariusza Szabana. Wstęp: dowolny datek do puszki "GŁOGÓW DLA UKRAINY I OSÓB POTRZEBUJĄCYCH" nr zbiórki 2022/ 660/OR, obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc w Fortepiano Ristorante ( tel. 76 832 38 19)

studio-talentow-plakat1024

6.04.2022r. godz. 19.00
Fortepiano Ristorante

 

VOLODIMIR HORLENKO


Zapraszamy na niecodzienny koncert, który zagra dla Państwa Volodia Horlenko - niezwykły ukraiński pianista. 
Vladimir "Czerniecki" Horlenko przyjechał z Czernihowa wraz z żoną Mariną. W Kijowie ukończył Akademię Muzyczną im. Piotra Czajkowskiego w klasie fortepianu, następnie pracował w szkole muzycznej w Czernihowie jako nauczyciel i koncertmistrz. Dawał koncerty zarówno muzyki klasycznej jak i estradowej/jazzowej. Pisze utwory: muzyka i teksty, ale także śpiewa. Napisał m.in. muzykę do wierszy przedwojennej poetki (Marina Cwietajewa). Bardzo ważnym wydarzeniem był dla niego Festiwal poświęcony właśnie tej poetce, którego był organizatorem. Festiwal ten odbywał się na Krymie - spotykali się na nim znani literaci, krytycy i muzycy. Impreza współtworzona była wraz z Muzeum im. M. Cwietajewej. Vladimir ma nadzieję, że Polacy usłyszą w jego wykonaniu utwory, które rozbrzmiewały właśnie podczas tego festiwalu."

Wstęp: wrzutka do puszki głogowskiego Stowarzyszenia "Otwarte drzwi" na rzecz uchodźców z Ukrainy/ obowiązuje rezerwacja miejsc w Fortepiano Ristorante.

volodia-plakat1024

28.04.2022r. godz. 18.00
sala widowiskowa CK MOK

Koncert: GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI z gościnnym udziałem ROKSANY WĘGIEL

Bilety w sprzedaży od 11 kwietnia 2022
--------------------------------------------
Zapraszamy na koncert Głogowskiej Rewii Graffiti z gościnnym udziałem Roksany Węgiel 28.04.2022 o godzinie 18.00. Rewia Graffiti zaprezentuje barwne widowisko taneczno - muzyczne. W programie koncertu pełne ekspresji choreografie i oryginalnie zaaranżowane piosenki wykonane przez 100-osobową grupę młodych artystów od 6 do 18 lat.
Wielką atrakcją koncertu będzie udział młodej gwiazdy polskiej estrady-Roksany Węgiel, która zaprezentuje krótki recital swoich przebojów i zaśpiewa wspólnie z Głogowską Rewią Graffiti. Tradycyjnie w koncercie zobaczymy absolwentki Rewii, a wszystkim wokalistom towarzyszyć będą zaproszeni i zaprzyjaźnieni z Rewią muzycy.

graffiti-plakat1024

02.03.2022r. godz. 19.00
Rynek Starego Miasta

KONCERT: SOLIDARNI Z UKRAINĄ
- wystąpią lokalni artyści


Już w najbliższą środę, 2 marca 2022 o godzinie 19:00, zapraszamy na Rynek Starego Miasta w Głogowie na specjalny koncert. To nie tylko nasze podziękowanie dla wolontariuszy i mieszkańców za ciężką pracę i wsparcie podczas zbiórek - to także wyraz sprzeciwu głogowian wobec agresji rosyjskiej na Ukrainie. 02 marca na głogowskim Rynku solidaryzujemy się z Ukrainą poprzez muzykę w występach głogowskich artystów. Ten wyjątkowy koncert będzie okazją by wesprzeć mieszkańców Ukrainy podczas zbiórki koordynowanej przez Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Wolontariuszy z puszkami będzie można spotkać podczas koncertu w okolicy Rynku. Bądźmy razem dla Ukrainy!

 

pomoc-ukrainie-plakat1024

 

26.03.2022r. godz.19.00
Centrum Kultury MOK

Koncert: ALICJA MAJEWSKA I WŁODZIMIERZ KORCZ

Bilety: 90-100zł dostępne na kupbilecik.pl / biletyna.pl i w Biurze Obsługi Klienta MOK


Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz obchodzą swój "Okrągły Jubileusz - 45 lat wspólnie na scenie". Ten wyjątkowy okres to niezliczona liczba kompozycji napisanych przez Włodzimierza Korcza, a zaśpiewanych przez Alicję Majewską. Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje Artystki "Żagiel", "Być kobietą", "Żyć się chce" czy "07 zgłoś się". Usłyszycie też Państwo wiele ciekawych historyjek związanych ze wspólną pracą tych Dwoje. Koncertom akompaniować będzie kwartet smyczkowy Warsaw String Quartet.

majewska-1024

05.02.2022r. godz.  18.00
sala widowiskowa CK

 

Koncert: STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO

 

Bilety: od 80zł dostępne na biletyna.pl, kupbilecik.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta MOK

 

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Skład zespołu:
Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Tomasz Pierzchniak - gitara basowa, kontrabas
Wojciech Czemplik – skrzypcesdm1024

12.01.2022r. godz. 18.00
Centrum Kultury 

 

FILMOŻARCIE: ANNETTE

 

Bilety w cenie: 20 zł
Czas trwania: 140 min.
Reżyser: Leos Carax
Występują: Adam Driver, Marion Cotillard
Muzyka: zespół Sparks

Opis: Historia miłości słynnego komika Henry’ego (Adam Driver) i Ann (Marion Cotillard), śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze. Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. „Annette” to porywający, widowiskowy spektakl, który kipi od emocji.

TRZY POWODY DLA KTÓRYCH WARTO OBEJRZEC TEN FILM:
1. Pierwszy anglojęzyczny film wizjonera kina Leosa Caraxa, poetyckiego geniusza i „l’enfant terrible” francuskiego kina, twórcy wielokrotnie nagradzanego „Holy Motors”.
2. Film otwierał tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Leos Carax został uhonorowany na festiwalu Nagrodą za Najlepszą Reżyserię.
3. Scenariusz, piosenki i muzykę do filmu stworzył legendarny amerykański zespół Sparks.

anette-1024

08.03.2022r. godz. 19.00
Centrum Kultury MOK

Koncert: KUBA BADACH: „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”

Bilety: 
- w przedsprzedaży do 28 lutego: parter 120 zł / balkon 90 zł
- od 1 marca: parter 140 zł / balkon 110 zł
dostępne od 21.12.2021r. godz. 12.00: w Biurze Obsługi Klienta MOK oraz na ekobilet.pl/mok-glogow

Repertuar koncertu obejmuje utwory polskiej legendy sceny muzycznej Andrzeja Zauchy w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Materiał, prezentowany podczas koncertu został wydany na płycie Kuby Badacha „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”.

Płyta z materiałem "Tribute to Andrzej Zaucha" w 2013 roku otrzymała status „Złotej Płyty”

„To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…” – Kuba Badach

 

Kuba Badach, (ur. 24 sierpnia 1976 w Krasnymstawie) – polski muzyk, kompozytor i wokalista, a także aranżer i producent muzyczny. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Wokalista Roku.

plakat-badach-1024

UWAGA! KONCERT ODWOŁANY- PROSIMY O ZWROT ZAKUPIONYCH BILETÓW W MIEJSCU ZAKUPU.
 
 
14.01.2022r. godz. 18.00
Centrum Kultury MOK
 
Koncert karnawałowy Głogowskiej Rewii Graffiti + gość: Roksana Węgiel
 
 
Bilety w sprzedaży od 7 grudnia 2021:
- od godziny 10.00 internetowo - na portalu ekobilet.pl/mok-glogow
- od godziny 12.00 w Biurze Obsługi Klienta MOK
Koncert odbędzie się zgodnie z obowiązującymi w dn.koncertu regulacjami wynikającymi z trwającej pandemii.
 
 
Zapraszamy na koncert karnawałowy Głogowskiej Rewii Graffiti z gościnnym udziałem Roksany Węgiel - 14.01.2022 o godz. 18.00. Rewia Graffiti zaprezentuje barwne widowisko taneczno-muzyczne. W programie koncertu pełne ekspresji choreografie i oryginalnie zaaranżowane piosenki wykonane przez 100 osobową grupę młodych artystów od 6 do 18 lat. Wielką atrakcją koncertu będzie udział młodej gwiazdy polskiej estrady - Roksany Węgiel, która zaprezentuje krótki recital swoich przebojów i zaśpiewa wspólnie z Głogowską Rewią Graffiti. Tradycyjnie w koncercie zobaczymy i usłyszymy absolwentki Rewii, a wszystkim wokalistom towarzyszyć będą zaproszeni i zaprzyjaźnieni z Rewią muzycy. 

 
graffiti-plakat2-odwolane-1024

03.12.2021r. godz. 19.00 KONCERT ODWOŁANY
Wentylatornia MOK

Koncert: TRUPIĘGI - LEŚMIAN BOSO

 

 

“Ja - poeta, co z nędzy chciałem się wymigać,

Aby śpiewać bez troski i wieczność rozstrzygać,

Gdy mnie w noc okradziono, drwię z ziemskiej mitręgi,

Bo wiem, że tam - w zaświatach mam nowe trupięgi!”

                                                                            Bolesław Leśmian - „Trupięgi"

 

„Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami          z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają  w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami.

"Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami…”

Koncert zespołu Trupięgi to ponad 80 minut obcowania z poezją Bolesława Leśmiana w wyjątkowej scenografii oraz niecodziennej oprawie muzycznej         i interpretacji. Podczas koncertu zabieramy słuchaczy w nieoczywisty, półbaśniowy, oniryczny świat zarówno powagi i grozy, jak i miłości i śmiechu. Jeśli chcecie doświadczyć tego wszystkiego, zaproście nas do siebie.

Mamy też swój mały, objazdowy, klimatyczny festiwal, który pod nazwą "Dziejba Leśna" jest spontanicznym spotkaniem ludzi zakochanych w muzyce, poezji, naturze i medytacji.

Skład zespołu:

Katarzyna Gardziejewska – głos

Jacek Filipek – perkusjonalia,

Jerzy Hippmann – gitara basowa, głos

Kosma Kowalski – gitara akustyczna,

Filip Słowiakowski – instrumenty perkusyjne

 

15 maja 2020 ukazał się debiutancki  album zespołu zatytułowany „lesman BOSO”, który zawiera  dziesięć utworów do tekstów Bolesława Leśmiana. Płytę nagrano w studio SMOK (Słubice) pod czujnym okiem Piotra Tamborskiego.

trupiegi-03_12-1024

19.11.2021r. godz. 20.00
Fortepiano Ristorante


Koncert: MARIO SZABAN - "PRZED... POMIĘDZY..."

Rezerwacja miejsc: 768323019

 

Jesteś romantykiem? To koniecznie zabierz swoją „drugą połowę” na koncert! To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby posłuchać Mario Szabana w utworach, które nigdy wcześniej nie były publikowane, a pochodzą z Jego najnowszej płyty zatytułowanej „POMIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ”. Ta płyta to połączenie soulowego głosu z jego życiowymi historiami, opowiedzianymi słowem mistrzów: Rafała Bryndala, Justyny Holm, Mateusza Krauatwursta i Mario Szabana w roli głównej przy fortepianie i blasku świec.  Będzie nastrojowo i klimatycznie… zapraszamy!

szaban-plakat-1024

06.11.2021r. godz. 19.00
Centrum Kultury MOK

Koncert: muzyka zespołu QUEEN SYMFONICZNIE

Bilety w punktach sprzedaży Ticketmaster i na stronie www.ticketmaster.pl
 

Już 6 listopada projekt QUEEN SYMFONICZNIE wystąpi w Głogowie w sali koncertowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Koncert to dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części.


"Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie" w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna oraz śpiewającego aktora w roli Freddiego Mercury to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego chóru.
W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... Na finał scenie pojawi się sam... Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi lub Sebastian Machalski, aktor m.in. Teatru Capitol we Wrocławiu oraz Rampa w Warszawie) i wykona utwory "We Will Rock You", "We Are The Champions", “I Want To Break Free” oraz “Another One Bites The Dust”.

Zapraszamy.

 

2021-11-06-ck-glogow-1024x1448

18.03.2022r. (przeniesiony z 17.12.2021r.)
sala widowiskowa CK MOK

Koncert: EDYTA GEPPERT

Bilety: 80-100zł dostępne w linku (klik)
Bilety zakupione na 17.12.2021 zachowują ważność w dn. 18.03.2021, można też je zwrócić u organizatora.

 

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Recital Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi – te ostatnie z tekstami klasyka gatunku – Mariana Hemara. To wreszcie niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

geppert-zmiana

30.10.2021r. godz.19.00
Centrum Kultury MOK

 

KONCERT MATE.O & FOLK GLORIA KWINTET

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Biurze Obsługi Klienta MOK.
www.ekobilet.pl 

 

 
Mate.O - głos, gitara akustyczna
Kasia Gacek-Duda - wszystkie flety świata
Tomek Lipert - gitara akustyczna
Maciek Kietliński - instrumenty perkusyjne
Paweł Wszołek - kontrabas
 
Mate.O - Mateusz Otremba
Kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf, scenarzysta i reżyser wydarzeń multimedialnych. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku albumem „Totalne Uwielbienie” (1997). Od tamtej pory nagrał kilkanaście albumów. Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami TGD oraz New life’m. Współpracował z wybitnymi wykonawcami, m.in. z Natalią Niemen, Darią Zawiałow, Igorem Herbutem, Kamilem Bednarkiem, Marcinem Pospieszalskim, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Janem Smoczyńskim. Dyrektor Artystyczny trzech edycji ogólnopolskiej trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”.
 
mateo-ebilet-1024

23.10.2021r. godz. 17.00
Centrum Kultury MOK


KONCERT WIEDEŃSKI

 

 

Bilety 90 zł: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Rondo Konstytucji 3-go Maja 2, tel. 76 833 65 74

Gwiazdorska obsada, balet, orkiestra, przepiękne głosy które zachwycają publiczność w każdym wieku! Znakomite widowisko dla całej rodziny. Koncert Wiedeński to także zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą również najmłodszych widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca - Johanna Straussa. U nas nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic!

Niekwestionowany, najbardziej rozpoznawalny Kameralny Zespół Straussowski wykonujący wyłącznie muzykę Króla Walca - Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady!  Podczas koncertu wystąpią dla Państwa obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień  z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich
i światowych salach koncertowych.

Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco!  Tradycją stały się już coroczne spektakle pt. Koncert Wiedeński w wykonaniu tej niezwykłej grupy wspaniałych artystów. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko. Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła wdówka", "Księżniczka czardasza" oraz "Kraina uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad pięknym modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa", polkę "Tritsch- Tratsch" oraz słynny "Marsz Radeckiego". W klimat magicznych bali wiedeńskich wprawią Państwa olśniewające kreacje artystów, przepiękne suknie balowe solistek oraz Straussowskiej Orkiestry Kameralnej wykonującej to niezwykłe widowisko. Koncert programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Przeniesiemy Państwa do bajkowego świata. Tutaj każdy może bujać się w rytm muzyki oraz śpiewać wraz z solistami najpiękniejsze melodie jak choćby „Wielka sława to żart”, czy „Usta milczą dusza śpiewa” Koncert Wiedeński to przede wszystkim doskonała zabawa. Chcemy śpiewać i bawić się na scenie razem z Państwem! U nas nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka nie zna granic. Jako pierwsi w Polsce na tak szeroką skalę promujemy wiedeńską muzykę operetkową, a także największe przeboje mistrza Johanna Straussa.

Mamy za sobą tysiące zagranych koncertów, a nasze niepowtarzalne wydarzenia obejrzały już setki tysięcy widzów. Tego nie można przegapić!

 

koncertwiedenski1024

 

 

09.10.2021r. godz. 18.00
Centrum Kultury MOK
 
 
 
27. GKL: recital JAROSŁAWA JARA CHOJNACKIEGO

 
 
Wstęp wolny!
 
 
 

Zapraszamy na koncert w wykonaniu Jarosława Jara Chojnackiego w dniu 9 października 2021 r. o godz. 18:00 do Miejskiego Ośrodku Kultury, który odbędzie się w ramach 27 Głogowskich Konfrontacji Literackich jako zwieńczenie Gali Poetyckiej, podczas której rozstrzygnięty zostanie ogólnopolski konkurs poetycki.
Jarosław Jar Chojnacki – piosenkarz, pieśniarz i kompozytor, reprezentujących i wykonujący piosenkę poetycką jako gatunek muzyczny. Wykonawca i twórca muzyki do wierszy polskich i zagranicznych poetów. Laureata wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali muzycznych w latach 1996 – 2000.

 
chojnacki-1
 
27-gkl-plakat-a2-1200

22.10.2021r. godz. 20.00
sala widowiskowa CK

Koncert: Andrzej Piaseczny - kameralnie 

 

Bilety dostępne internetowo: www.kupbilecik.pl/imprezy/62572/G%C5%82og%C3%B3w/Andrzej+Piaseczny 

Przed Państwem projekt,  ze wszech miar szczególny. Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów Artysty, w specjalnych, kameralnych warunkach, w wyjątkowych  aranżacjach.

 

Będą to szczególne koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą  brzmiały wyjątkowo.

 

Serdecznie zapraszamy na to specjalne, muzyczne wydarzenie!

 

piasek-foto-1024

30.09.2021r. godz.19.00
Scena klubowa "Wentylatornia" CK MOK

 

37. GSJ: koncert klubowy - T/ABORET

Bilety: 20zł

Koncert w ramach: 37. Głogowskie Spotkania Jazzowe

 

Muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta. Pobudzona źródłami, jazzem czy muzyką świata, naświetlana w powolnym procesie dochodzenia do autentyczności na matrycę współczesności, doświadczenia i codzienności.


T/Aboret to jedna opowieść snuta czterema różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach.


Polskie źródła, lecz język współczesny, miejski, zbudowany na szerokim dostępie do otaczającego świata, połączone wspólną wrażliwością. 4 osoby, 13 instrumentów, 1 opowieść.

ramka-do-zdjec-taboret

23.09.2021 godz. 19.00
Scena klubowa "Wentylatornia" CK MOK

 


37. GSJ - koncert klubowy: YES4JAZZ

Bilety: 20zł

Koncert w ramach festiwalu: 37. Głogowskie Spotkania Jazzowe

Yes4Jazz tworzy piątka znakomitych muzyków z okolic Zielonej Góry: saksofoniści: Seweryn Graniasty i Robert Chyła, gitarzysta basowy: Bartłomiej Pietsch, pianista: Wojciech Pruszyński i perkusista Waldemar Franczyk.

Zespół istnieje od 2005 roku jako kwartet Hard Work Ensemble. W 2009 roku ostatecznie skrystalizował się jego skład, co wpłynęło na brzmienie i repertuar. Początkowo brzmienie zespołu i sposób gry nawiązywał do tradycji stylów Bebop i Hardbop, a standardy jazzowe były podstawą repertuaru. Obecnie grupa na koncertach wykonuje prawie wyłącznie własne utwory.

Zespół przed 2017 rokiem nie miał ambicji fonograficznych, celem było koncertowanie samo w sobie, najczęściej w zielonogórskim klubem Piekarnia Cichej Kobiety, gdzie artyści włączyli się w realizację wielu projektów muzycznych. Z wydatnym wsparciem kompozytorskim pianisty zespołu Wojtka Pruszyńskiego w roku 2018 zrealizowana została debiutancka płyta pt. Hard Work.

Nowym artystycznym wyzwaniem dla lidera i całego zespołu stała się płyta poświęcona A.Trzaskowskiemu. O jej powstaniu i wyborze jej szczególnego repertuaru Robert Chyła tak opowiadał: Pomysł pojawił się w październiku 2020 w Zielonej Górze podczas trwającego Crossing Jazz Festival. Wojciech Karolak posłuchał tego programu i zapewniał nas, że nie ma co czekać, cały materiał jest świetnie przygotowany.

Zadanie było trudne, - wspominał W. Pruszyński, bo nie chodziło o kopiowanie stylu gry i oryginalnej pianistyki Trzaskowskiego, a o ducha i klimat tej muzyki. Oczywiście słuchałem jego płyt, analizowałem muzykę, mocno inspirowałem się tym co grał i jak grał na fortepianie(…).

Premiera albumu Yes4Jazz – Trzaskowski Lives! ma miejsce 10 września 2021 (SJRecords 057)

 

ramka-do-zdjec-yes4jazz-1024

 

16.09.2021 godz.19.00
Scena Klubowa "Wentylatornia" CK MOK

37. GSJ: koncert klubowy - AREK ZAWILIŃSKI TRIO

Bilety: 20zł

W ramach: 37. Głogowskie Spotkania Jazzowe

 

 

Magazyn Gitarzysta /Kuba Chmiel/:

"Jeśli istnieje coś takiego, jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński z zespołem należy dovjego najznamienitszych przedstawicieli."

Portal bluesonline.pl:

"Arek Zawiliński, to klasa sama w sobie. Autor ukształtowany, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co i proza. Zna niejeden, dobry, folkowy tekst, niejedną melodię i potrafi z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę, na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka."

Arek Zawiliński koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji, jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Koncerty live w Polskim Radiu Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów, etc.

Laureat wielu festiwali, m.in. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara (Poznań), Piosenkarnia (Kraków), występ w Studiu Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej.

ramka-do-zdjec-arek-zawilinski

24.10.2021r. godz. 19.00
sana widowiskowa CK

 

Koncert: MACIEJ MALEŃCZUK - klauzula sumienia

 

Niektórych artystów można opisać krótko i w kilku zdaniach. Maciej Maleńczuk zdecydowanie do nich nie należy, a szybki opis jego działalności jest absolutnie niemożliwy. Z pewnością można powiedzieć, że to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji – nie zawsze miłych.

Album Macieja Maleńczuka pt.: „Klauzula sumienia” to niebanalne teksty i świetne kompozycje. Poetycki bezkompromisowy komentarz do otaczającej rzeczywistości, muzycznie ubrany w charakterystyczne dla artysty, surowe brzmienie. Klauzula Sumienia nakazuje więcej nie mówić i słuchać. Tracklista mówi sama za siebie...

kopia-malenczuk-600x850

20.11.2021r. godz. 19.30
sala widowiskowa CK

Koncert: Raz Dwa Trzy... dzieści lat, jak jeden koncert!

1024x1454-raz

15.10.2021r. godz. 19.30
sala widowiskowa Centrum Kultury MOK

 

Koncert: SŁAWEK UNIATOWSKI - THE BEST OF II: Ciechowski Wodecki Sinatra Zaucha

 

Bilety: 90-110zł

1024x1454-uniatowski-15_10

09.09.2021r. godz. 19.00
Kolegiata Wniebowzięcia NMP


56. Międzynarodowy Festiwal WRATISLAVIA CANTANS - koncert "Źródła śpiewu"
w wykonaniu A CAPELLA LEOPOLIS 


Mecenasem koncertu jest Gelsenwasser.

Wstęp wolny!


 

Koncerty w wykonaniu zespołu A cappella Leopolis pod dyrekcją Ludmiły Kapustiny będą podróżą w czasie i jednocześnie demonstracją piękna najstarszego instrumentu muzycznego – ludzkiego głosu. Programy koncertów są wyjątkowo zróżnicowane i bogate. Kultura i historia Polaków i Ukraińców przeplata się od stuleci, a szczególna liryczna wrażliwość muzyczna jest wspólna krajom słowiańskim. Koncert łączący tradycje muzyczne nasze i naszych sąsiadów jest bardzo ciekawą i wdzięczną w odbiorze propozycją dla melomanów. Zapraszamy w muzyczną podróż po Dolnym Śląsku.

Program: 
Mikołaj Zieleński Viderunt omnes fines terrae – motet
Philipp Dulichius Benedicam Dominum – motet
Покаянія отверзи ми двері – monodyczny śpiew z Irmologionu lwowskiego
Mykoła Dylecki Вечірня (fragmenty)
Anonim Сіде Адам прямо Рая – koncert partesny, Плачу і ридаю – koncert partesny
Giuseppe Sarti Нині сили небесния
Maksim Berezowski Блаженні яже ізбрал; Чашу спасенія прийму; Радуйтеся праведнії; Отче наш
Artem Wedel Господи, Боже мой
Dmytro Kotko Кант про Страшний Суд – psalm lirnicki (opr. R. Stelmaszczuka według aranżacji P. Demuckiego); Через поле широкеє – psalm lirnicki (opr. R. Stelmaszczuk według aranżacji M. Łeontowycza)

56_mfwc_b1_teren-1024

16.07.2021r. godz. 19.15
Park Słowiański - okolice fontanny

Fontany klasyki - 16.07 - UpBeat Quartet 

Zapraszamy na drugi z cyklu trzech koncertów kameralnych przy fontannach głogowskich - tym razem w Parku Słowiańskim o godzinie 19.15.
Więcej o cyklu: fontanny klasyki (klik)

UWAGA: W przypadku niepogody koncert odbędzie się w innej lokalizacji lub w innym terminie: ewentualne zmiany ogłosimy na stronie www.mok.glogow.pl i na facebooku Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

 

 

upbeat-1024

UpBeat Quartet o sobie:

Kwartet smyczkowy UpBeat Quartet to cztery piękne kobiety, cztery energiczne temperamenty i jedna wspólna pasja - muzyka! Czerpiemy z niej radość w najczystszej postaci i dzielimy się nią ze światem. Klasyczne wykształcenie muzyczne i doświadczenie zdobyte w orkiestrach i zespołach rozrywkowych ugruntowały w nas profesjonalizm i swobodę wykonawczą. Uwielbiamy ryzyko i odkrywanie nowych przestrzeni dźwiękowych, pociąga nas ten sam szeroko pojęty ruch i nieprzewidywalność. Wykonujemy muzykę rozrywkową - pop, rock, muzykę filmową, a także klasyczną. Wyjątkowy sposób w jaki ją odczuwamy, w połączeniu z naszymi nietuzinkowymi osobowościami stanowi mieszankę, która zachwyci nawet najbardziej wymagającego słuchacza.

Mamy za sobą gościnną współpracę z gwiazdami sceny rozrywkowej i klasycznej - m.in. Electric Light Orchestra, Kayah, Zbigniew Wodecki, Piotr Rogucki, Kamil Bednarek, Bracia Cugowscy, Edyta Górniak, Adam Sztaba, Włodek Pawlik, Grzegorz Turnau, Placido Domingo, Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski.

Skład:

- Joanna Trzaska - pierwsze skrzypce
- Natalia Zhukava - drugie skrzypce
- Weronika Racz - altówka
- Zuzanna Siepietowska - wiolonczelafintanny-klasyki-plakat-1024

UWAGA! Zmiana terminu koncertu z 25 na 27.06.2021

27.06.2021, godz. 19.00
Bulwar Nadodrzański

FONTANNY KLASYKI: Z MEKSYKU NA BROADWAY - koncert 

Zapraszamy na na pierwszy z trzech koncertów cyklu "FONTANNY KLASYKI"

 

ale-3-506

 

ALEJANDRINA VÁZQUEZ RAMÍREZ – meksykańska sopranistka zaprasza na muzyczną podróż z Meksyku na Broadway. W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów meksykańskich Manuela Ponce i Marii Grever. Po tanecznej piosence „Solamente una vez” i wspólnym zaśpiewaniu z publicznością ludowej melodii „La cucaracha” solista zabierze słuchaczy na nowojorski Broadway zabrzmią wtedy znane i lubiane przeboje Gershwina i Bernsteina. Artystce towarzyszyć będą skrzypek Mariusz Monczak i pianista Robert Adamczak.

Śpiewaczka jest absolwentką Uniwersytu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwersytu Baja California w Meksyku (UABC). Była uczestnikiem licznych kursów muzycznych, prowadzonych przez znakomitych pedagogów i artystów, takich jak np. Ignacio Clapés’a, Dianna Ruggiero, Halina Nadi, Patricia Craig, Olivery Miljaković, Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej i Octavio Aréval’a. Koncertowała we Francji, Hiszpanii, na Kubie, w Rumunii, w Polsce, USA, Austrii i w Meksyku. Jej repertuar jest bardzo bogaty, obejmuje pieśni artystyczne, dzieła muzyki kameralnej, jak również utwory muzyki współczesnej. Śpiewaczka posiada w swoim repertuarze także następujące partie operowe: Bastian w „Bastián i Bastiana”, Serpina w „La Serva Padrona”, Alice w „Falstaffie”, Hero w „Betrice i Benedic”, Siostra Genovieva i Siostra Dolcina w „Sour Angelica”, Lauretta w „Gianni Schichi” i Hero w „L´Egisto” (BASOTI San Francisco CA), Anita „Anicie”, Fiordiligi w „Cosí fan tutte”, Violetta Valery w “La Traviata”, Rosario w “Goyescas” i Lucia w Lucia di Lammermoor. Koncerty z jej udziałem były transmitowane m.in. przez Radio UNAM 95.9FM (Radio Narodowego Uniwersytetu Meksyku) oraz Radio Meksykańskiego Instytutu Opus 94FM. Artystka pracowała z takimi dyrygentami i orkiestrami, jak np.: Francisco Savín (Orkiestra Symfoniczna Narodowego Konserwatorium Muzycznego), Srba Dinic (Orkiestra Symfoniczna Ministerstwa Marynarki Wojennej), David Rodríguez De La Peña (Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Autonomicznego Baja California), Kurt Sprenger (Fort Worth Symphony Orchestra), Marco Balderi (Orchestra Festivalului Darclée), Adam Klocek (Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej), Bartosz Żurakowski (Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej), Marek Wroniszewski (Orkiestra Symfoniczna UMFC), Ruben Silva (Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży). Alejandrina Vázquez wielokrotnie brała udział jako solistka w prapremierach dzieł współczesnej muzyki meksykańskiej takich kompozytorów jak: Santos Cota, Félix Mora, David Rodríguez, Enrique González Medina, Venus Rey Jr i Bryan Banks. Obsadzona w partii tytułowej śpiewała w światowej prapremierze opery „Anita” Melesio Morales’a, tłumaczonej na język hiszpański (oryginalnie dzieło zostało napisane w języku włoskim). Producentem tego wykonania był Narodowy Instytut Sztuk Pięknych, a partię instrumentalną wykonała Orkiestra Ministerstwa Marynarki Wojennej Meksyku. Śpiewaczka dokonała także szeregu nagrań. Należą do nich płyty CD „Las Divas” (2011), „Las Divas Sinfónico” (2015) z oryginalnymi dziełami David’a Rodríguez’a De La Peña oraz „Bachianas Mexicanas 1 y 2” (2016) Venus Rey Jr, dostępne na głównych muzycznych platformach cyfrowych jako Spotify oraz iTunes. Artystka została także uhonorowana licznymi nagrodami na konkursach wokalnych: finalistka na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Wokalnym w Hariclea Darclée w Braila w Rumunii (2017), I Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Viva Calisia w Kaliszu (2018).

 picture-alejandrina-vazquez506

fontanny-klasyki-plakat1024

FONTANNY KLASYKI - CYKL KONCERTÓW

25.06, 16.07 i 21.08.2021r.
Zapraszamy Państwa na popołudnia z muzyką klasyczną w trzech pięknych lokalizacjach - przy fontannach głogowskich.

Wstęp wolny!

UWAGA! Zmiana terminu z 25.06 na 27.06.2021

27.06.2021, godz. 19.00
Bulwar Nadodrzański

Z MEKSYKU NA BROADWAY

ALEJANDRINA VÁZQUEZ RAMÍREZ – meksykańska sopranistka zaprasza na muzyczną podróż z Meksyku na Broadway. W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów meksykańskich Manuela Ponce i Marii Grever. Po tanecznej piosence „Solamente una vez” i wspólnym zaśpiewaniu z publicznością ludowej melodii „La cucaracha” solista zabierze słuchaczy na nowojorski Broadway zabrzmią wtedy znane i lubiane przeboje Gershwina i Bernsteina. Artystce towarzyszyć będą skrzypek Mariusz Monczak i pianista Robert Adamczak.

Śpiewaczka jest absolwentką Uniwersytu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwersytu Baja California w Meksyku (UABC). Była uczestnikiem licznych kursów muzycznych, prowadzonych przez znakomitych pedagogów i artystów, takich jak np. Ignacio Clapés’a, Dianna Ruggiero, Halina Nadi, Patricia Craig, Olivery Miljaković, Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej i Octavio Aréval’a. Koncertowała we Francji, Hiszpanii, na Kubie, w Rumunii, w Polsce, USA, Austrii i w Meksyku. Jej repertuar jest bardzo bogaty, obejmuje pieśni artystyczne, dzieła muzyki kameralnej, jak również utwory muzyki współczesnej. Śpiewaczka posiada w swoim repertuarze także następujące partie operowe: Bastian w „Bastián i Bastiana”, Serpina w „La Serva Padrona”, Alice w „Falstaffie”, Hero w „Betrice i Benedic”, Siostra Genovieva i Siostra Dolcina w „Sour Angelica”, Lauretta w „Gianni Schichi” i Hero w „L´Egisto” (BASOTI San Francisco CA), Anita „Anicie”, Fiordiligi w „Cosí fan tutte”, Violetta Valery w “La Traviata”, Rosario w “Goyescas” i Lucia w Lucia di Lammermoor. Koncerty z jej udziałem były transmitowane m.in. przez Radio UNAM 95.9FM (Radio Narodowego Uniwersytetu Meksyku) oraz Radio Meksykańskiego Instytutu Opus 94FM. Artystka pracowała z takimi dyrygentami i orkiestrami, jak np.: Francisco Savín (Orkiestra Symfoniczna Narodowego Konserwatorium Muzycznego), Srba Dinic (Orkiestra Symfoniczna Ministerstwa Marynarki Wojennej), David Rodríguez De La Peña (Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Autonomicznego Baja California), Kurt Sprenger (Fort Worth Symphony Orchestra), Marco Balderi (Orchestra Festivalului Darclée), Adam Klocek (Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej), Bartosz Żurakowski (Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej), Marek Wroniszewski (Orkiestra Symfoniczna UMFC), Ruben Silva (Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży). Alejandrina Vázquez wielokrotnie brała udział jako solistka w prapremierach dzieł współczesnej muzyki meksykańskiej takich kompozytorów jak: Santos Cota, Félix Mora, David Rodríguez, Enrique González Medina, Venus Rey Jr i Bryan Banks. Obsadzona w partii tytułowej śpiewała w światowej prapremierze opery „Anita” Melesio Morales’a, tłumaczonej na język hiszpański (oryginalnie dzieło zostało napisane w języku włoskim). Producentem tego wykonania był Narodowy Instytut Sztuk Pięknych, a partię instrumentalną wykonała Orkiestra Ministerstwa Marynarki Wojennej Meksyku. Śpiewaczka dokonała także szeregu nagrań. Należą do nich płyty CD „Las Divas” (2011), „Las Divas Sinfónico” (2015) z oryginalnymi dziełami David’a Rodríguez’a De La Peña oraz „Bachianas Mexicanas 1 y 2” (2016) Venus Rey Jr, dostępne na głównych muzycznych platformach cyfrowych jako Spotify oraz iTunes. Artystka została także uhonorowana licznymi nagrodami na konkursach wokalnych: finalistka na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Wokalnym w Hariclea Darclée w Braila w Rumunii (2017), I Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Viva Calisia w Kaliszu (2018).

 picture-alejandrina-vazquez506

 

fontanny-klasyki-plakat1024

12.06.2021r. godz. 20.00
Ruiny kościoła Św.Mikołaja

 UWAGA! ZMIANA LOKALIZACJI: KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W SALI WIDOWISKOWEJ MOK

MONIKA BORZYM ŚPIEWA STARE PIOSENKI - koncert

Bilety: 50zł, dostępne na platformie ekobilet.pl/mok-glogow

 

 
 
Jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych ponownie odwiedzi Głogów. Polskie standardy jazzowe przygotowane były w projekcie na duet fortepian/wokal wspólnie z Krzysztofem Dysem. Głogowska publiczność może jednak uczestniczyć w edycji poszerzonej o kontrabas i perkusję.
 
Świeże brzmienie i niezwykłe aranżacje utworów skradły serce odbiorców. Muzyczne dziedzictwo narodowe melodii Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego w połączeniu Juliana Tuwima i Mariana Hemera tu możemy odkryć na nowo.
 
Zapraszamy! 

monika-borzym-plakat1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.