Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

styczeń 2023
POBIERZ

luty 2023
POBIERZ 

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

03.02.2023r. godz. 17.30 i 20.00
Centrum Kultury MOK

INTELIGENCI - spektakl komediowy

 

Bilety w cenach:
150 zł (parter),
100 zł (balkon, rzędy 14-19) i 80 zł (balkon, rzędy 20-23)
są do kupienia na stronie https://adria-art.pl/a/Inteligenci-Glogow

Inteligenci

Inteligenci to komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie, która w lekki, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć?

Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) tworzą na pozór zgrane małżeństwo reprezentujące polską inteligencję. Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi. To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów.

„Inteligenci” w uniwersalny sposób pokazuje losy rodziny i porusza problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów („prawak”, „lewak”, „narodowiec”, „feministka”) mocno wpływają na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze – utrudniają nam rozmowy nawet z najbliższymi.

„Inteligenci” – komedia teatralna 2022

Izabela Kuna, Wojciech Malajkat i Agata Kulesza tworzą w sztuce „Inteligenci” wyjątkowe role. Dzięki temu od samego początku wciągają nas w historię pełną emocji i humoru. Ten znakomity spektakl będziecie mogli zobaczyć w wielu miastach w całej Polsce. Polecamy zapoznać się z aktualnym repertuarem wydarzeń teatralnych, aby zawsze wiedzieć, co gramy w Waszej okolicy.

 

Autor: Marek Modzelewski
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Scenografia: Wojciech Stefaniak

 

Obsada:
Agata Kulesza/Magdalena Stużyńska
Izabela Kuna/Anita Sokołowska
Wojciech Malajkat

Maciej Łączyński/Maciej M. Tomaszewski (II rok Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie, debiut teatralny)

Produkcja: Katarzyna Fukacz i Damian Słonina (Tito Productions)

a4_inteligenci

 

11.03.2023r. godz. 19.00
Centrum Kultury MOK


HRABINA PĄCZEK - Recital Joanny Kołaczkowskiej

PRZEDSPRZEDAŻ od 12 grudnia 2022 od godziny 12:00

Bilety dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK oraz na ekobilet.pl:
PRZEDSPRZEDAŻ od 12 – 31 grudnia 2022: Parter: 100 zł/osoba Balkon: 80 zł/osoba
Od 1 stycznia 2023 bilety w cenach: Parter: 120 zł/osoba Balkon: 100 zł/osoba

Będzie pięknie, śmiesznie, zachwycająco i muzycznie. Hrabina Pączek ma jedno zadanie, zrobić show jakiego świat nie widział! A teraz tak na poważnie: Joanna Kołaczkowska Artystka kabaretu Hrabi. Postawny zmysł komiczny, niepowtarzalny styl i odporna na mozół poszukiwaczka radości. Jej marzeniem jest, by muzyka ją sponiewierała i wyrywała włosy. Pragnie stworzyć takie piosenki, które przetrwają kryzys klimatyczny i od czasu do czasu wyrwą komuś choć jeden włos. Joannie towarzyszy Łukasz Pietsch. Aktor i muzyk kabaretu Hrabi, autor piosenek Hrabiny Pączek. Przybywajcie, zdobywajcie bilety (drogą zakupu). Specjalna pula przedsprzedażowa jest w ofercie limitowanej. Tak tylko mówimy, żeby później nie było marudzenia ;)

hrabina-paczek-1024

25.03.2023r. godz.20.00
Centrum Kultury MOK

Koncert Ralph Kaminski & My Best Band In The World

Będzie trwał u Rafała bal, bal u Rafała... Zapraszamy na jesienno-zimową trasę promującą album "Bal u Rafała"

Bilety w cenach od 119pln
Sprzedaż biletów rozpocznie się w czwartek 17 listopada 2022 o g. 12:00
--
---
Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.
---
RALPH KAMINSKI to wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny. W tym roku otrzymał prestiżowy Paszport „Polityki”, będący symbolicznym stemplem jakości twórczości artysty.
Ralph Kaminski wydał 4 albumy: „Morze” (2016), „Młodość” (2019), “KORA” (2021) oraz najnowszy „Bal u Rafała”. Pierwsze trzy uzyskały status „Złotej płyty”, a „Bal” wkroczył na drogę do złota! Twórczość Ralpha jest ciepło przyjmowana przez krytyków, a także przez branżę muzyczną, czego wyrazem były nominacje do nagrody Fryderyk 2020 dla „Młodości” i Ralpha jako producenta muzycznego oraz otrzymane Fryderyki 2022: „KORA” została uznana za najlepszą płytę w kategorii Piosenka Poetycka i Literacka, a sam Ralph otrzymał statuetkę jako Artysta Roku.
Płyta „Bal u Rafała” ukazała się 31 sierpnia. Album zawiera 10 autorskich kompozycji, za produkcję których odpowiada sam artysta. Na płycie znajdują się single: "Bal u Rafała", "Duchy", "Krystyna" oraz "Planeta i ja".
W tym roku Ralph wystąpił na największych polskich festiwalach, a całe letnie tourne z towarzyszeniem My Best Band In The World objęło niemal 40 koncertów.
Klubowa trasa koncertowa promująca nową płytę rozpocznie się w połowie listopada i potrwa aż do wiosny. Będzie trwał u Rafała bal, bal u Rafała!
16.04.2023 o godz. 16:00
Centrum Kultury MOK
 
Koncert: Teresa Werner - "Sekret miłości"

 
Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa przyspieszyła po nagraniu takich hitów jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała" czy "Kocham swoje morze". Jej kompozycje oraz teledyski są emitowane na antenach stacji radiowych i telewizyjnych. Dotychczas w dorobku artystki ukazało się kilka płyt CD oraz DVD. Pierwszy album "Spełnić Marzenia" uzyskał status Platynowej Płyty. Teresa obecnie promuje swój najnowszy album CD "Sekret Miłości".

Serdecznie zapraszamy!

teresa-werner-mok-glogow21024
22.01.2023r. godz. 16.00
Centrum Kultury MOK

Świąteczno-karnawałowy koncert GŁOGOWSKIEJ REWII GRAFFITI
Bilety: 35-40 zł w Biurze Obsługi Klienta MOK od 16 stycznia 2023

 

Zapraszamy na Świąteczno-karnawałowy koncert Głogowskiej Rewii Graffiti
22.01.2023 o godz.16 /sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury/
Bilety do nabycia od 16.01.23 w Biurze Obsługi Klienta.
 
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią rewia Graffiti wraca z widowiskiem taneczno-muzycznym, tradycyjnie od wielu lat prezentowanym w okresie świąteczno-noworocznym na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.
W programie widowiskowe i barwne choreografie i piosenki z różnych krain muzycznych, w ciekawych aranżacjach oprawione instrumentalnie przez zaproszonych i zaprzyjaźnionych z rewią muzyków. Wszystko wykonane z entuzjazmem i pasją jak to tylko rewia potrafi przez dzieci, młodzież i absolwentów Graffiti.

graffiti-plakat-2023-styczen1024
 
11.12.2022r. godz. 18.00
Centrum Kultury MOK

KONCERT CHÓRU TGD - ZWIEŃCZENIE  X GŁOGOWSKICH WARSZTATÓW GOSPEL DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH ORAZ VI WARSZTATÓW GOSPEL KIDS 


Bilety: 
przedsprzedaż do 06.12.22: 35/45zł
po 06.12.2022: 50-60zł
dostępne na www.ekobilet.pl/mok-glogow oraz w Biurze Obsługi Klienta MOK
 
TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta - Piotra Nazaruka.

Zapraszamy!

plakat-pion-tgd1024

19.11.2022r.
Centrum Kultury MOK

godz. 16.30 - wykład - promocja książki Por. Stanisław Kopik PS. "Zemsta"
godz. 18.00 - koncert zespołu FORTECA

Organizator: Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów
Współorganizatorzy: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie


forteca

 

04.12.2022r. godz. 16.30   godzina 14.00
Rynek Starego Miasta

KOLĘDY DLA... - KONCERT CHARYTATYWNY

Organizatorzy:
- Urząd Miejski w Głogowie
- Głogowskie Stowarzyszenie "Otwarte drzwi"
- Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

 

W czasie tegorocznych obchodów Dni Świętego Mikołaja odbędzie się koncert charytatywny Kolędy dla… w tym roku będzie dedykowany Amelce Antczak, a dochód ze zbiórki publicznej przekazany na leczenie Amelki.

W tej edycji – zgodnie z nominacją samorządowców, którzy w ubiegłym roku śpiewali dla Was kolędy – wystąpią stowarzyszenia.

 

Formuła koncertu zostanie nieco zmieniona. To chętne stowarzyszenia wybiorą sobie kolędę i przygotują jej aranżację obowiązkowo w odświętnych i tematycznych przebraniach!

Każdy z nas będzie mógł zostać św. Mikołajem wspierając Amelkę! Zapraszamy chętne stowarzyszenia do udziału w koncercie!

Zgłoszenia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłoszeń upływa dnia 28.11.2022 roku.

koledy-dla-amelki-2022-plakat1024

23.11.2022r. godz. 19.00
Centrum Kultury MOK
 

„Piosenki tych co odeszli…” - koncert Studia Talentów MOK

Bilety: 10zł / dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK
 

To koncert wokalistów Studia Talentów (chyba jeden z pierwszych po pandemicznych obostrzeniach) i zarazem swego rodzaju ukłon w stronę polskiej muzyki rozrywkowej, jej twórców i wykonawców, których już z nami nie ma.
Z repertuarem Kaliny Jędrusik, Kory, Zauchy czy Wodeckiego zmierzy się najmłodsze pokolenie… Jak sobie z tym poradzą?
Przybądźcie i sprawdźmy to!
Zapewniamy ciepłą, klubową atmosferę i chwilę z naprawdę dobrą polską piosenką!


studio-talentow-1024

02.11.2022r. godz. 18.00
Centrum Kultury

TEXAS COUNTRY BOYS - koncert muzyki country i gospel

Wstęp wolny!
(W czasie koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz odbudowy zniszczonych domów przyjaciół z Ukrainy)

Kościół Chrześcijan Baptystów zaprasza na wyjątkowy koncert, połączony ze zbiórką charytatywną:

The Texas Country Boys to grupa twórców z Teksasu, którzy kochają muzykę niemal tak samo jak ludzi. W ich repertuarze znajdują się popularne piosenki obejmujące wiele dekad. Usłyszycie zarówno stare jak i nowe utwory country wielu znanych artystów, ale też takie, które zostały napisane specjalnie na tę okazję. Grupa wykorzystując szeroki wachlarz instrumentów nadaje granym utworom unikalne brzmienie.
 
Choć na arenie międzynarodowej grupa koncertuje od 2015 roku, ta trasa jest ich pierwszym takim wydarzeniem koncertowym w Polsce. Niedawno zespół przekroczył strefę zmilitaryzowaną na Ukrainie, by zagrać specjalny koncert w hołdzie dla ukraińskich żołnierzy.
 
Tego wieczoru, podczas występu The Texas Country Boys, przekonacie się, że członkowie tej grupy to nie tylko utalentowani artyści, ale także szczerzy i uczciwi ludzie, których celem inspirowanie. Zespół zachęca do aktywnego uczestnictwa, klaskania i wspólnego śpiewania.
Pragnieniem muzyków jest, by ten wieczór stał się jednym z najbardziej pozytywnych wydarzeń w Waszym życiu! Po koncercie zapraszamy na spotkanie z członkami grupy, którzy chętnie rozdają autografy i zrobią sobie z Wami pamiątkowe zdjęcie!
 

 

texas-country-boys-1024

04.11.2022r. godz. 19.00
scena klubowa CK

"OSIECKA JAZZOWO" TRIO - koncert


Bilety:  BILETY WYPRZEDANE

przedsprzedaż (do 31 października) - 35 zł
w listopadzie - 50 zł
dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK oraz internetowo: klik

Ilość miejsc ograniczona

 

Skład zespołu:

NATALIA LUBRANO - śpiew

OLEK MIŚKIEWICZ - fortepian, akordeon

KRZYSZTOF ŻESŁAWSKI - gitary, bas

Muzyczny projekt znanego wrocławskiego muzyka Krzysztofa Żesławskiego współpracującego z zespołami TAX FREE I WOLNA GRUPA BUKOWINA, który do współpracy zaprosił charyzmatyczną wokalistkę NATALIĘ LUBRANO. W grudniu 2016 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu. Krzysztof Żesławski od wielu lat jest propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, pełni również funkcję kierownika muzycznego FESTIWALU TWÓRCZOŚCI AGNIESZKI OSIECKIEJ "BARDZO WIELKA WODA" we Wrocławiu.
W 2020r Krzysztof Żesławski skomponował muzykę do tekstu Agnieszki Osieckiej "Piosenka o ostatnim Doboszu" która pojawiła się w filmie dokumentalnym pt. "Świat został stworzony dla mnie" o życiu literata Andrzeja Dobosza. Natalia ma za sobą współpracę m in z Andrzejem Smolikiem , zespołem MILOOPA. W 2012r . ukazała się solowa płyta Natalii pt R.E.S.P.E.C.T, jest również laureatką PPA we Wrocławiu gdzie otrzymała nagrodę publiczności za brawurowe wykonanie piosenki " Wariatka tańczy". W kwietniu 2014 roku zdobyła nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę jury za walory wokalne na ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W czerwcu wystąpiła w koncercie „SuperDebiuty” na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pod koniec września ukazał się album koncertowy zatytułowany Live Sessions, który zawierał zapisów z koncertu Natalii Lubrano i Maćka Czemplika. Jesienią 2015 roku Natalia Lubrano z zespołem The Lions brała udział w dziesiątej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Ostatecznie doszła z nim do finału. W listopadzie tego samego roku wystąpiła jako support przed koncertem grupy LemON w Warszawie. Pod koniec listopada 2016 roku ukazała się płyta zatytułowana Osiecka Jazzowo, którą piosenkarka nagrała wspólnie z Kwartetem Krzysztofa Żesławskiego ku czci Agnieszki Osieckiej. W 2020r współpracę z zespołem zawiązał Piotr Dziubek -akordeonista, pianista, kompozytor i aranżer.

W roku 2022r współpracę z zespołem nawiązał Olek Miśkiewicz - pianista i akordeonista. W lutym 2021 r zespół wystąpił koncert w Łazienkach Królewskich w Warszawie a wydarzenie to było transmitowane przez TVP3 Warszawa.

osiecka-jazzowo-plakat1024

07.10.2022r. godz. 19.00
Centrum Kultury MOK


MICHAŁ BAJOR - COLOR CAFE. PRZEBOJE WŁOSKIE I FRANCUSKIE


Bilety: 115zł

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany , nucił ich ponadczasowe piosenki . Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczno-włosko-francuskie fascynacje  , które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróznicowany recital, od przejmującej “Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga , czy roztańczone “Quando, quando”, aż po dramatyczny “Hymn miłości “Edith Piaf. Piosenki w świetnych , większości nowych tłumaczeniach  Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego i z udziałem wspaniałych muzyków.   

bajor-grafika-1024

09.10.2022r. godz. 18.00
sala widowiskowa CK

DON VASYL JUNIOR & GWIAZDY CYGAŃSKIE - koncert

Bilety: 90zł
dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK i na kupbilecik.pl

 

Barwny koncert Don Vasyla juniora syna don Vasyla wraz z cygańskimi książętami oraz innymi cygańskimi artystami. Vasyl Junior muzykę i taniec ma we krwi. Swoją przygodę z estradą rozpoczął w zespole ojca - Don Vasyla. Cudowna muzyka romska, śpiew, taniec, bogate stroje sceniczne stwarzają niepowtarzalną i niezapomnianą atmosferę, wprowadzają widzów w magiczny świat Romów. Koncert jest pokazem żywiołu, do udziału w którym zapraszana jest również publiczność


plakat-don-vasyl-junior-plakat-b1

14.10.2022 godz. 19:00
sala widowiskowa CK 

Anita Lipnicka | O miłości... akustycznie - koncert
 
Bilety: https://sklep.ebilet.pl/144115188075855953#fbevent 
o
raz w Biurze Obsługi Klienta MOK

 
 
Po ogromnym sukcesie trasy INTYMNIE, podczas której Anita Lipnicka świętowała 25-lecie swojej pracy twórczej, Artystka zapowiada serię wyjątkowych koncertów zaplanowanych na jesień 2022. Tym razem będzie ją można usłyszeć i zobaczyć wraz z zespołem w niezwykle kameralnej odsłonie.
“Zamierzamy odwiedzić mniejsze miasta - te, do których nie udało nam się dotrzeć z naszym Intymnym ogrodem w składzie poszerzonym o smyki" - deklaruje Anita. "Co nie oznacza, że przyjedziemy do Was bez scenografii i bez ognia w naszym instrumentarium! Wręcz przeciwnie - stworzymy wyjątkowy klimat, który pozwoli Wam przenieść się na moment w inny świat, świat pełen kojących wrażeń dźwiękowo-wizualnych, których wspólnym mianownikiem będzie....miłość!”
Jaki repertuar usłyszymy w ramach trasy "O miłości..."?
“W czasie pomiędzy celebracją jubileuszu, a premierą mojego nowego wydawnictwa, zapragnęłam wyruszyć w trasę tematyczną, podczas której zaprezentuję zestaw mniej i bardziej znanych piosenek miłosnych, pochodzących z różnych okresów mojej twórczości. Oprócz utworów własnych, przygotowuję dla Was także sporą garść zaskakujących coverów! Jest tylu wykonawców, którzy mnie od lat inspirują... Jeśli chcecie poznać moje ukochane piosenki o miłości i posłuchać jak ja bym je zaśpiewała, gdyby były napisane przeze mnie, zapraszam na jesienne koncerty!”
Trasa "Anita Lipnicka | O miłości... akustycznie" zapowiada się więc niezwykle wzruszająco. Oprócz takich evergreenów jak "Piosenka Księżycowa", "Piękna i Rycerz" czy "Mosty", będzie można usłyszeć w wykonaniu Anity m.in. "Nothing Compares 2 U" Sinéad O’Connor , "Love Song" zespołu The Cure, czy "Into my arms" Nicka Cave’a. Jest również szansa, że widzowie poznają przedpremierowo piosenki z najnowszego albumu, nad którym Artystka obecnie pracuje.

10_14-glogow-instastory1024

Wystawa: 09-31.09.2022r.


Wernisaż: 10.09.2022r. godz. 20.00

Galeria Edukacji Twórczej MOK

 

38. GSJ: JAN BEBEL IN MEMORIAM - wernisaż wystawy

 

 

W państwa ręce oddajemy wystawę, która jest zbiorem dokonań Jana Bebela. Artysty fotografika, który przez wiele lat swego życia dokumentował wydarzenia muzyczne, w tym przede wszystkim jazz. Przypomnijmy że Jan pochodzi z Głogowa i prowadził tu galerię autorska w Zamku Książąt Głogowskich. Pierwsze zdjęcia wykonał podczas koncertu Milesa Davisa. Fotografia o tematyce muzycznej przyniosła mu największe uznanie i nagrody, a dokumentację gromadził między innymi na takich wydarzeniach jak Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days i Głogowskie Spotkania Jazzowe. Wystawą, tym zbiorem jego prac, oddajemy mu cześć i należny szacunek za wielki wkład pracy i budowanie fotograficznej kroniki, która ożywa muzyką zamkniętą w każdym kadrze Jana.

bebel-plakat-100x70-1

 

09.09.2022r:
- godz.18.00 - parada od Mostu Tolerancji do Centrum Kultury MOK

- godz. 21.30 - koncert: scena plenerowa/klubowa CK

 

38. Głogowskie Spotkania Jazzowe: ENERJAZZER - parada i koncert

 


Od kilku lat zespół jest wysoko notowany w rankingu Jazz Top prestiżowego magazynu Jazz Forum w kategorii „Zespół tradycyjny” (2015 miejsce 7, 2016 miejsce 9, 2018 miejsce 6 i w 2019 miejsce 5).

Enerjazzer to grupa Jazzu Tradycyjnego z Gliwic założona w roku 2007 przez puzonistę Adama Solskiego.

Od ponad dekady działa na jazzowej scenie, wykonując radosny jazz w stylach Ragtime, Blues, Dixieland, Now Orlean's, Chicago oraz Swing. Członkowie to profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem na rynku jazzu i muzyki rozrywkowej, zarówno w Polsce, jak w krajach europejskich, azjatyckich oraz w USA.

Ma w swym dorobku płytę pt.: „Polacy nie gęsi…”, która w całości oparta jest na muzyce polskiej, opracowanej w starych jazzowych stylach.

Zespół występował i podbił serca publiczności między innymi na takich festiwalach jak: Międzynarodowy Festiwal "Jazz w Ruinach" (Gliwice 2007), Międzynarodowy Festiwal "Ulicznicy" (Gliwice 2007, 2008, 2010, 2013), "Baszta Jazz Festiwal" (Czchów 2008, 2015, 2017), "Old Jazz Meeting – Złota Tarka" (Iława 2008, 2011, 2015), "Jazz Jaro" (Brno, Czechy 2009), "Wschowskie Boogie-Woogie z Centryfugi" (Wschowa 2009), "Petrovac Jazz Festival" (Petrovac, Czarnogóra 2009), "Salon Tradicniho Jazu" (Praga, Czechy 2010), "Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego" (Rybnik 2009, 2010), „Jazz Zdrój Festiwal” (Konstancin 2014, 2016, 2018), „Jazzowy Rynek” (Tarnów 2015), „Hot Jazz Spring” (Częstochowa 2016), Festiwal Jazzu Tradycyjnego (Myślenice 2017), „Polish Happy Jazz Fest” (Gliwice 2017, 2018, 2019, 2020, 2021), Cafe Jazz Festiwal (Radom 2018), United Europe Jazz Festival (Hradec Kralove, Czechy 2018), Old Jazz Days (Wrocław 2019), Tarragona International Dixieland Festival (Katalonia 2019), XI Poznań Old Jazz Festival (2019), Dzień Otwartych Zabytków (Budziszyn, Niemcy 2021).

Skład zespołu:

Adam Solski (puzon, lider)
Kazimierz "Prezes" Szkutnik (klarnet, saksofony)
Adam Abrahamczyk (gościnnie, trąbka)
Kajetan Drozd (śpiew, banjo)
Jędrzej Łaciak (bas akustyczny)
Grzegorz Gutowski (perkusja)

 


Adam Solski
- puzonista, lider i założyciel zespołu, kompozytor, aranżer, autor tekstów (głównie dla dzieci). Absolwent Klasy Puzonu prof. Jerzego Czajki, na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Fundator i prezes Fundacji Jazzu Tradycyjnego, twórca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Polish Happy Jazz Fest”, członek Komisji Rewizyjnej Śląskiego Jazz Clubu. Współpracował: z Orkiestrą Rozrywkową Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu pod dyrekcją Zbyszka Górnego z którą zrealizował wiele nagrań z czołowymi polskimi artystami sceny pop; z Big-Bandem Szczecin, Big-Bandem Filharmonii Opolskiej, Big Silesian Band; z grupami jazzu tradycyjnego jak: South Silesian Brass Band, Daily Jazz Combo, Five O’Clock Orchestra; z Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Poznaniu, z Polską Operą Telewizyjną pod dyrekcją Marka Tracza, z operami: wrocławską, śląską i krakowską; z filharmoniami: szczecińską, opolską i sudecką. Nagrywał muzykę teatralną Krzesimira Dębskiego. Współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Holly Lipton (USA), Jamie Michael Stewart (Anglia); Jane L. Powell (USA), Gary Guthman (USA), Bill Prince (USA), Vaughn Roberts (Nowa Zelandia), Ed Sherry (USA), Vadim Brodski (Polska). Bardzo sobie ceni muzykę klasyczną, zwłaszcza kameralną. Jest też liderem i założycielem zespołu kameralnego Gliwice Brass Quintet (www.gbq.ecom.net.pl).

Kazik "Prezes" Szkutnik
- muzyk sesyjny, który grał prawie ze wszystkimi zespołami dixielandowymi i jazzowymi Śląska i Zagłębia, miedzy innymi z D.K. Metalowiec, Kwartetem Janusza Prynkiewicza, czy Silesian Traditional Jazz Band. Współpracował też z Orkiestrą Rozrywkową PRiTV w Katowicach pod batutą Jerzego Miliana, oraz z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Jako lider show bandu grał z muzykami wielu krajów świata.

Kajetan Drozd
- Gitarzysta, wokalista, harmonijkarz. Autor muzyki i tekstów. Założyciel i lider formacji "Siódma w Nocy" oraz "Kajetan Drozd Acoustic Trio". Występował na największych bluesowych festiwalach w kraju i za granicą, m in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway, Rawa Blues, Blues Jamboree (Słowacja), Bluestracje, Front Porch, Galicja Blues Festiwal, Bluesada, Koło Bluesa Festival, Blues Colours, Gdynia Blues Festival, Bluesovy Ostrov (Słowacja)... Laureat wielu innych festiwali, zdobywca nagród i wyróżnień. Stale koncertuje wraz z zespołem lub solo. Prowadzi warsztaty i lekcje gry na gitarze.

Adam Abrahamczyk
- trębacz od dawna współpracujący gościnnie, zatem niemal członek zespołu.

Jędrzej Łaciak
- Gitarzysta basowy grający na basie akustycznym, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary basowej prowadzonej przez Macieja Garbowskiego. Prowadzi aktywną działalność edukacyjną oraz współpracuje z różnymi projektami muzycznymi. Wraz z pianistą Kamilem Urbańskim współtworzy Interplay Jazz Duo, w którym poświęca się komponowaniu oraz aranżowaniu wcielając w życie nowatorskie pomysły w dziedzinie reharmonizacji oraz improwizacji. Duet otrzymał Nagrodę Akademii Fonograficznej „Fryderyk 2013” za Muzyczny Debiut Roku w kategorii Muzyka Jazzowa, a także Grand Prix konkursu Lotos Jazz Festival 2014 i Bielskiej Zadymki Jazzowej 2012.

Grzegorz Gutowski
- jest wyjątkowo tajemniczą osobą i absolutnie nie chce, by napisano o nim choć słowo.

207995201255

jazz-1024

10.09.2022r. godz. 21.30
scena plenerowa - przed wejściem do CK/klubowa

 

38. GSJ: VW PROJECT - koncert 

Grupa powstała we Wrocławiu w 2018r. z inicjatywy Valentiny Vatutiny (Kołomyja - Ukraina) i Andrzeja Waśniewskiego (Jelenia Góra), początkowo jako trio z George Dyer'em (Santa Rosa, California - U.S.A). Po krótkim okresie prób zaczęli występować w klubach w mieście i poza nim. Zagrali też na festiwalu Malerzów Blues. Ośmieleni zainteresowaniem publiczności zaprosili kolejnych muzyków: Marcina Sperę (Kłodzko) i Bartłomieja Liberę (Stronie Śląskie) i w tym składzie kontynuowali koncertowanie. Wystąpili na festiwalach bluesowych w Radzyniu (Las Woda i Blues), w Ścinawie (Blues nad Odrą) i Lusowie (B-Lusowo). W 2020r. nagrali materiał na płytę pt. "Feel You Want Some More", która została wydana w czercwu br. przez wydawnictwo "Repliq Media" i zawiera 4 utwory autorskie oraz nieśmiertelne "Everyday I Have The Blues". Utwór "Cheating Time" został wykorzystany w filmie dokumentalnym "Poza własne granice" (2021). Muzycy nie ograniczają się stylistycznie i balansują na pogranicza bluesa, muzyki funky i soul, zahaczając nawet o jazzujące klimaty.
"VW PROJECT" w międzynarodowym składzie łączy w swojej twórczości znajomość i szacunek do bluesowych korzeni oraz nowoczesne techniki wykonania muzyki, które znajdują pozytywny odzew u przedstawicieli każdego pokolenia.

Skład:

Valentina Vatutina
Andrzej Waśniewski
George Dyer
Marcin Spera
Bartłomiej Libera

vw-project-do-www1024

10.09.2022 godz. 19:00
Centrum Kultury MOK
 
38. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE: ZK Collaboration Gary Moore Tribute Band feat Jack Moore & Daryl Strodes
 
Bilety w cenie: 75 zł/parter, 60 zł/balkon
 
 
ZK COLABORATION Slow Food Instead of Fast Food!
- Każde źdźbło rozmarynu, liść laurowy czy szczypta kardamonu jest wyjątkowo przemyślana, by stworzyć finalne i zarazem wyjątkowe, unikalne dzieło. W naszym wypadku dziełem nie jest potrawa, lecz muzyka, w której każda nuta jest przemyślana i dobrana w najlepszy możliwy sposób. Pracujemy wolno, tak samo, jak przyrządzenie sloowfood’a wymaga czasu. Pracujemy nad utworami dniami, niekiedy tygodniami, by być pewnym każdej formy, techniki czy efektu jaki zastosujemy w naszym dziele muzycznym. Daje nam to ogromną wiarę w naszą muzykę. Dzięki temu szczerze oddajemy słuchaczom naszą artystyczną duszę, a także to, jak postrzegamy świat. Warto posmakować ZK Collaboration! 
ZK Collaboration to grupa przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem uczyli się, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali przez lata. Współliderami i założycielami zespołu są Adam Zagórski i Maciej Kądziela. To oni postawili przed sobą wyzwanie, aby zakończyć ten muzyczny „fast food” i przygotowali niezwykle dopracowany album, nad którym pracowali niemal dwa lata. Artyści albumem „Slow Food” debiutują w serii Polish Jazz, dołączając tym samym do legendarnej serii pod numerem 86.
Adam Zagórski i Maciej Kądziela, współliderzy zespołu ZK Collaboration, otwierają właśnie nowy, barwny rozdział w historii prestiżowej serii Polish Jazz. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca. Co jakiś czas na scenie jazzowej pojawia się zespół i wywraca ją do góry nogami. Wyłamuje się z ram definiujących Jazz i sprawia, że mówisz.... wow! To jest siła zespołu ZK Collaboration.
Album zespołu - „Slow Food” jest jak wyrafinowane i starannie przygotowane danie, w którym Funk, Fusion, Punk, Rock’n’Roll połączone improwizacją tworzą niezwykłą całość. 
 
SKŁAD:
Maciej Kądziela
Mizer Mizarecki
Mateusz Gawęda
Roman Chraniuk
Adam Zagórski
 
 
GARY MOORE TRIBUTE BAND feat JACK MOORE & DARYL STRODES
 
Jack Moore, syn legendarnego gitarzysty Gary'ego Moore'a jest częścią nowego muzycznego projektu Gary Moore Tribute band. Towarzyszą mu polscy muzycy. Jack jest młodym, wybitnie utalentowanym gitarzystą i kompozytorem, któremu miłość do muzyki zaszczepił ojciec, za sprawą wielu wspólnych koncertów. Podczas jednego z takich wydarzeń młody muzyk poznał Otisa Taylora, z którym występował w Wielkiej Brytanii. Warto zaznaczyć również, że Jack dzielił scenę z Thin Lizzy, zespół, w którym ojciec rozpoczynał karierę.
Jack Moore współpracuje z Cassie Taylor, jednocześnie pracując nad własnymi projektami. W naszym kraju ma okazję grać z charyzmatycznymi muzykami, którzy aktywnie budują swoją pozycję w świecie dźwięków i szlifują talent współpracując z takimi muzykami jak Chuck Frazier, Krissy Matthews, Renata Przemyk, Tilt, Homo Twist i wielu innych. Eklektyczne podejście do pracy nad aranżacjami, wszechstronność i umiejętności tworzą z nich zachwycający skład, porywający publiczność, w którym wisienką na torcie jest gość specjalny Daryl Strodes. Daryl poruszający się w obszarach jazz/funk/R&B i bluesa, zaznaczył swoja pozycję na scenie głębokim brzmieniem i łączeniem tradycji z nowoczesnością. Co zostało zauważone między innymi podczas Wodecki Twist Festiwal. Od dwóch dekad gra na różnych kontynentach, a jest także rezydentem legendarnej Lighthouse Cafe.
 
SKŁAD:
Jack Moore
Daryl Strodes
Szymon Pejski
Bogdan Topolski
Łukasz Gorczyca
Tomek Dominik
 
zk-colaboration-gary-moore-tribuet-band-feat-jack-moore--daryl-_p62879

09.09.2022r. godz. 19.00
Centrum Kultury MOK


MIKE AND LENI STERN & ŁUKASZ PAWLIK BAND / DRAGONFLIES PROJECT

Bilety w cenie: 75 zł - Parter 60 zł - Balkon

 

DRAGONFLIES PROJECT

Dragonflies Project to najnowszy zespół naszego najlepszego wibrafonisty elektrycznego Bernarda Maseli. Tym razem zaprasza on do współpracy basistę elektryczną Klaudię Wachtarczyk oraz perkusistkę Justynę Mikrut. Klaudia i Justyna wciąż są studentkami Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, lecz dały się już poznać jako znakomite instrumentalistki o dużym doświadczeniu, wynikającym z ich ogromnej aktywności scenicznej w ramach różnorodnych stylistycznie projektów muzycznych. Muzyka tria to połączenie bluesa-funky-jazzu oraz rocka, czyli oscyluje wokół intensywnych rytmów tanecznych i przepełniona jest równie intensywnymi zwrotami melodycznymi. Bernard próbuje przełożyć na język wibrafonu charakterystyczny kolor i „groove” tych gatunków i warto przy tym zaznaczyć, że jest to pierwsze tego typu połączeniu wibrafonu z muzyką funky w historii muzycznej naszego kraju.


SKŁAD:
- Bernard Maseli
- Klaudia Wachtarczyk
- Justyna Mikrut

 

MIKE STERN AND LENI STERN & ŁUKASZ PAWLIK BAND:

Mike Stern – jeden z najbardziej cenionych gitarzystów swojej generacji. W ciągu trwającej od ponad czterech dekad kariery zapisał w swoim dorobku współpracę z zespołem Blood, Sweat & Tears, Milesem Davisem, Jaco Pastoriusem, Brecker Brothers, Johnem Hendersonem. Wydał 16 autorskich płyt (spośród których 6 otrzymało nominację do nagrody Grammy).
Łukasz Pawlik urodził się w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Rodzice są koncertującymi pianistami, odnoszącymi znaczne sukcesy w działalności zawodowej. Matka Jolanta jest cenioną kameralistką, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, natomiast ojciec – Włodek Pawlik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w Polsce, pierwszym polskim jazzmanem uhonorowanym nagrodą Grammy. Łukasz ma za sobą pracę w renomowanych orkiestrach symfonicznych, takich jak Düsseldorfer Symphoniker, czy Sinfonieorchester Wuppertal, a także liczne osiągnięcia konkursowe, w tym zwycięstwo w Konkursie im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu, które umożliwiło mu podjęcie studiów w Stanach Zjednoczonych. Pobyt w USA okazał się kamieniem milowym na jego muzycznej drodze. To właśnie w USA, gdzie studiował na uczelni Western Michigan University na dobre zainteresował się jazzem. Możliwość zgłębienia tajników muzyki improwizowanej, a z drugiej strony uczęszczania na zajęcia z kompozycji i kontrapunktu klasycznego.

To kolejna odsłona współpracy między Łukaszem Pawlikiem a amerykańską legendą jazzowej gitary Mike’iem Sternem, zapoczątkowanej gościnnym udziałem Sterna w nagraniach płyty „Lonely Journey” Pawlika, wydanej w 2016 roku. W ramach Głogowskich Spotkań Jazzowych mamy szansę usłyszeć skład poszerzony o gitarzystkę Leni Stern. Współpraca między muzykami wkrótce po ukazaniu się albumu nabrała nowej dynamiki i z czysto studyjnej interakcji przeniosła się na scenę. Wzbogacenie zespołu o osobowość i charyzmę Mike Sterna okazało się strzałem w dziesiątkę, porywając w 2017 roku polską publiczność licznie zgromadzoną na koncertach składu. Kolejny rozdział współpracy muzyków to udział Sterna w nagraniach kolejnej autorskiej płyty Łukasza Pawlika zatytułowanej „Long-Distance Connections”, do której nagrań zaprosił także kilku innych gigantów światowej sceny jazzowej, takich jak Randy Brecker, Dave Weckl, Tom Kennedy i Gary Novak. SKŁAD: Mike Stern Leni Stern Łukasz Pawlik Dawid Główczewski Damian Kostka Paweł Dobrowolski.

mike-and-leni-stern-1024

11.09.2022r. godz. 19.00
Kolegiata Wniebowzięcia NMP 

57. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL WRATISLAVIA CANTANS:
Koncert: "WŁADZA I NAMIĘTNOŚĆ"
 

Mecenasem koncertu od lat jest Gelsenwasser - dziękujemy!

Wstęp wolny!

 

Program:

Alessandro Stradella San Giovanni Battista – oratorium

 Wykonawcy:

Andrzej Kosendiak – dyrygent
Piotr Olech – San Giovanni Battista (kontratenor)
Alicia Amo – Erodiade Figlia (sopran)
Tomáš Král – Erode (baryton)
Bożena Bujnicka – Erodiade Madre (sopran)
Krystian Adam Krzeszowiak – Consigliero (tenor)
Aldona Bartnik (sopran), Aleksandra Turalska (sopran), Maciej Gocman (tenor) – Discepoli
Wrocław Baroque Ensemble

SAN GIOVANNI BATTISTA
Śmierć Jana Chrzciciela jest popularnym motywem w malarstwie, literaturze i muzyce. Morderstwo proroka było nagrodą dla Salome za jej taniec przed Herodem podczas królewskiej biesiady. „Boży człowiek” znad Jordanu potępiał niezgodny z żydowskim prawem związek Heroda Antypasa z matką Salome – Herodiadą. Król zafascynowany tańcem córki swej żony obiecał jej spełnienie każdego, nawet najbardziej wyrafinowanego życzenia.
9 września we wrocławskiej katedrze pw. św. Jana Chrzciciela, a 11. września w Kolegiacie Wniebowzięcia NMP w Głogowie wysłuchacie oratorium „San Giovanni Battista” autorstwa siedemnastowiecznego kompozytora Alessandra Stradelli – jednego z najpopularniejszych kompozytorów swoich czasów.

 57_mfwratislavia-cantans1024

ZMIANA TERMINU KONCERTU: 3 WRZEŚNIA (SOBOTA) 2022 r. Park Słowiański w Głogowie

03.09.2022r. godz. 19.00
Park Słowiański w Głogowie

FONTANNY KLASYKI - ELEGANCKO I Z HUMOREM: AllDęte: koncert


Zapraszamy na drugą edycję akcji muzycznej i wakacyjnej i drugi z tegorocznych koncertów "Fontanny klasyki". Spotkajmy się przy fontannie w Parku Słowiańskim.AllDęte to rasowy polski brass band, wyróżniający się ze względu na skład, styl i repertuar. Muzycy zespołu to wspaniali instrumentaliści, których oprócz przyjaźni łączy chęć wspólnego koncertowania oraz tworzenie czegoś nowego na polskiej scenie muzycznej. Zespół ma za sobą wiele koncertów w polskich miastach na wielu imprezach (m.in. Warszawa, Lublin, Sandomierz, Częstochowa, Gliwice, Zawiercie, Katowice, Wrocław) ale także za granicą (Czechy, Chorwacja).
AllDęte to przede wszystkim doświadczenie, elegancja i profesjonalizm w każdym calu. W repertuarze zespołu znajduje się głównie autorski repertuar, zapowiadający nową płytę, której premiera planowana jest na jesień 2022, utwory z pierwszej płyty oraz covery światowych hitów w nowych aranżacjach. Ten zróżnicowany repertuar i oryginalny styl to gwarancja dobrej zabawy i niezapomnianej imprezy z AllDęte.
fontanny-plakat1024
14.06.2022r. godz. 18.00
Centrum Kultury MOK
 
Koncert Jubileuszowy Głogowskiej Rewii Graffiti "Dwadzieścia Lat Minęło"
 
 Bilety: 40zł, 35zł balkon, dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK i na www.ekobilet.pl/mok-glogow
 
Zapraszamy na koncert Jubileuszowy Głogowskiej Rewii Graffiti do Miejskiego Ośrodka Kultury - 14.06.2022 o godz. 18.00. Na scenie sali widowiskowej zobaczymy historię rewii opowiedzianą tańcem i piosenką przez dzieci i młodzież z Graffiti oraz przybyłych na to święto absolwentów. Jeszcze raz wrócimy do najważniejszych wydarzeń artystycznych minionego dwudziestolecia, zobaczymy i usłyszymy też najnowsze propozycje programowe Rewii, do których choreografię przygotowały Mieczysława Krawczonek i Katarzyna Krawczonek-Suska oraz absolwentka Głogowskiej Rewii Graffiti Martyna Walas, a aranżacje wokalne i instrumentalne są dziełem Zdzisława i Pawła Krawczonków. Całe widowisko taneczno-muzyczne przeplatane będzie wspomnieniami spotkań artystycznych z zaproszonymi przez Głogowską Rewię Graffiti gośćmi-gwiazdami polskiej estrady.
 
grafitti-jubileusz-a3-1024

28.05.2022r. godz. 19.00
scena klubowa CK

Strefa Niskich Ciśnień - koncert charytatywny

Wstęp: dowolny datek do puszki

 

Zapraszamy serdecznie na koncert, który z pewnością dodatkowo podkreśli finisaż wystawy prac Tomasza Bzdęgi. Muzycy zabiorą nas do swego świata przepełnionego swobodą interpretacji i budującą wokół nas przestrzeń do bogatego odczuwania dźwięków.
STREFA NISKICH CIŚNIEŃ Hyperborea - muzyczna podróż do krainy wiecznej szczęśliwości Strefa Niskich Ciśnień to projekt rawickich muzyków: Krzysztofa Matysiaka, Mariusza Kupczyka, Tomasza Dzikowskiego oraz Michała Dolnego, którego działalność w dużej mierze związana jest z przestrzenią autorskiego teatru, realizowanego wspólnie z rawickim poetą Henrykiem Pawłowskim. Można uznać, że to właśnie doświadczenia nabyte podczas pracy przy spektaklach wypracowały styl zespołu, jego wielowarstwowe brzmienie oraz ilustracyjny charakter. Obecnie grupa promuje instrumentalny materiał zatytułowany Hyperborea, będący muzyczną opowieścią o krainie wiecznej szczęśliwości, do której powstania inspiracją było malarstwo Tomasza Bzdęgi, a konkretnie wystawa o tym samym tytule.

strefa-cisnien-1024

27.04.2022r. godz. 18.30
Fortepiano Ristorante

STUDIO TALENTÓW - koncert charytatywny

Trudny czas pandemicznych obostrzeń sprawił, że nasi wokaliści nie mieli możliwości koncertowania dla Państwa. Czas najwyższy pokazać światu nasze wokalne talenty. Zapraszamy na koncert uczniów Studia Talentów MOK w Głogowie z klas wokalnych Doroty Drozd i Mariusza Szabana. Wstęp: dowolny datek do puszki "GŁOGÓW DLA UKRAINY I OSÓB POTRZEBUJĄCYCH" nr zbiórki 2022/ 660/OR, obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc w Fortepiano Ristorante ( tel. 76 832 38 19)

studio-talentow-plakat1024

6.04.2022r. godz. 19.00
Fortepiano Ristorante

 

VOLODIMIR HORLENKO


Zapraszamy na niecodzienny koncert, który zagra dla Państwa Volodia Horlenko - niezwykły ukraiński pianista. 
Vladimir "Czerniecki" Horlenko przyjechał z Czernihowa wraz z żoną Mariną. W Kijowie ukończył Akademię Muzyczną im. Piotra Czajkowskiego w klasie fortepianu, następnie pracował w szkole muzycznej w Czernihowie jako nauczyciel i koncertmistrz. Dawał koncerty zarówno muzyki klasycznej jak i estradowej/jazzowej. Pisze utwory: muzyka i teksty, ale także śpiewa. Napisał m.in. muzykę do wierszy przedwojennej poetki (Marina Cwietajewa). Bardzo ważnym wydarzeniem był dla niego Festiwal poświęcony właśnie tej poetce, którego był organizatorem. Festiwal ten odbywał się na Krymie - spotykali się na nim znani literaci, krytycy i muzycy. Impreza współtworzona była wraz z Muzeum im. M. Cwietajewej. Vladimir ma nadzieję, że Polacy usłyszą w jego wykonaniu utwory, które rozbrzmiewały właśnie podczas tego festiwalu."

Wstęp: wrzutka do puszki głogowskiego Stowarzyszenia "Otwarte drzwi" na rzecz uchodźców z Ukrainy/ obowiązuje rezerwacja miejsc w Fortepiano Ristorante.

volodia-plakat1024

28.04.2022r. godz. 18.00
sala widowiskowa CK MOK

Koncert: GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI z gościnnym udziałem ROKSANY WĘGIEL

Bilety w sprzedaży od 11 kwietnia 2022
--------------------------------------------
Zapraszamy na koncert Głogowskiej Rewii Graffiti z gościnnym udziałem Roksany Węgiel 28.04.2022 o godzinie 18.00. Rewia Graffiti zaprezentuje barwne widowisko taneczno - muzyczne. W programie koncertu pełne ekspresji choreografie i oryginalnie zaaranżowane piosenki wykonane przez 100-osobową grupę młodych artystów od 6 do 18 lat.
Wielką atrakcją koncertu będzie udział młodej gwiazdy polskiej estrady-Roksany Węgiel, która zaprezentuje krótki recital swoich przebojów i zaśpiewa wspólnie z Głogowską Rewią Graffiti. Tradycyjnie w koncercie zobaczymy absolwentki Rewii, a wszystkim wokalistom towarzyszyć będą zaproszeni i zaprzyjaźnieni z Rewią muzycy.

graffiti-plakat1024

02.03.2022r. godz. 19.00
Rynek Starego Miasta

KONCERT: SOLIDARNI Z UKRAINĄ
- wystąpią lokalni artyści


Już w najbliższą środę, 2 marca 2022 o godzinie 19:00, zapraszamy na Rynek Starego Miasta w Głogowie na specjalny koncert. To nie tylko nasze podziękowanie dla wolontariuszy i mieszkańców za ciężką pracę i wsparcie podczas zbiórek - to także wyraz sprzeciwu głogowian wobec agresji rosyjskiej na Ukrainie. 02 marca na głogowskim Rynku solidaryzujemy się z Ukrainą poprzez muzykę w występach głogowskich artystów. Ten wyjątkowy koncert będzie okazją by wesprzeć mieszkańców Ukrainy podczas zbiórki koordynowanej przez Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Wolontariuszy z puszkami będzie można spotkać podczas koncertu w okolicy Rynku. Bądźmy razem dla Ukrainy!

 

pomoc-ukrainie-plakat1024

 

26.03.2022r. godz.19.00
Centrum Kultury MOK

Koncert: ALICJA MAJEWSKA I WŁODZIMIERZ KORCZ

Bilety: 90-100zł dostępne na kupbilecik.pl / biletyna.pl i w Biurze Obsługi Klienta MOK


Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz obchodzą swój "Okrągły Jubileusz - 45 lat wspólnie na scenie". Ten wyjątkowy okres to niezliczona liczba kompozycji napisanych przez Włodzimierza Korcza, a zaśpiewanych przez Alicję Majewską. Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje Artystki "Żagiel", "Być kobietą", "Żyć się chce" czy "07 zgłoś się". Usłyszycie też Państwo wiele ciekawych historyjek związanych ze wspólną pracą tych Dwoje. Koncertom akompaniować będzie kwartet smyczkowy Warsaw String Quartet.

majewska-1024

05.02.2022r. godz.  18.00
sala widowiskowa CK

 

Koncert: STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO

 

Bilety: od 80zł dostępne na biletyna.pl, kupbilecik.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta MOK

 

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Skład zespołu:
Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Tomasz Pierzchniak - gitara basowa, kontrabas
Wojciech Czemplik – skrzypcesdm1024

12.01.2022r. godz. 18.00
Centrum Kultury 

 

FILMOŻARCIE: ANNETTE

 

Bilety w cenie: 20 zł
Czas trwania: 140 min.
Reżyser: Leos Carax
Występują: Adam Driver, Marion Cotillard
Muzyka: zespół Sparks

Opis: Historia miłości słynnego komika Henry’ego (Adam Driver) i Ann (Marion Cotillard), śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze. Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. „Annette” to porywający, widowiskowy spektakl, który kipi od emocji.

TRZY POWODY DLA KTÓRYCH WARTO OBEJRZEC TEN FILM:
1. Pierwszy anglojęzyczny film wizjonera kina Leosa Caraxa, poetyckiego geniusza i „l’enfant terrible” francuskiego kina, twórcy wielokrotnie nagradzanego „Holy Motors”.
2. Film otwierał tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Leos Carax został uhonorowany na festiwalu Nagrodą za Najlepszą Reżyserię.
3. Scenariusz, piosenki i muzykę do filmu stworzył legendarny amerykański zespół Sparks.

anette-1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.