Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK (w przygotowaniu)

Plan imprez CK:
wrzesień 2021
POBIERZ

październik 2021
POBIERZ

 Oświadczenie
dla uczestnika wydarzenia
w czasie pandemii
POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii  
POBIERZ


Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ

 

 

30.09.2021r. godz.19.00
Scena klubowa "Wentylatornia" CK MOK

 

37. GSJ: koncert klubowy - T/ABORET

Bilety: 20zł

Koncert w ramach: 37. Głogowskie Spotkania Jazzowe

 

Muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta. Pobudzona źródłami, jazzem czy muzyką świata, naświetlana w powolnym procesie dochodzenia do autentyczności na matrycę współczesności, doświadczenia i codzienności.


T/Aboret to jedna opowieść snuta czterema różnymi głosami. Wywodząc się z różnych muzycznych światów wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach.


Polskie źródła, lecz język współczesny, miejski, zbudowany na szerokim dostępie do otaczającego świata, połączone wspólną wrażliwością. 4 osoby, 13 instrumentów, 1 opowieść.

ramka-do-zdjec-taboret

IX GŁOGOWSKIE WARSZTATY GOSPEL DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

oraz

V WARSZTATY GOSPEL DLA DZIECI

09-10 października 2021r.

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

Informacje/zapisy tel. 696463809/667981688 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

10. października 2021r. o godz. 18.00: KONCERT FINAŁOWY (wstęp wolny)

Instruktorzy:

Anna Żaczek-Biderman - założycielka i dyrygentka chóru Sound'n'Grace i Adam Czapla - trener wokalny w The Voice Kids i solista chóru gospel Sienna Gospel Choir
Zapraszam do zapisów!

 
warsztaty-gospel

 

15.10.2021r. godz. 19.30
sala widowiskowa Centrum Kultury MOK

 

Koncert: SŁAWEK UNIATOWSKI - THE BEST OF II: Ciechowski Wodecki Sinatra Zaucha

 

Bilety: 90-110zł

1024x1454-uniatowski-15_10

22.10.2021r. godz. 20.00
sala widowiskowa CK

Koncert: Andrzej Piaseczny - kameralnie 

 

Bilety dostępne internetowo: www.kupbilecik.pl/imprezy/62572/G%C5%82og%C3%B3w/Andrzej+Piaseczny 

Przed Państwem projekt,  ze wszech miar szczególny. Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów Artysty, w specjalnych, kameralnych warunkach, w wyjątkowych  aranżacjach.

 

Będą to szczególne koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą  brzmiały wyjątkowo.

 

Serdecznie zapraszamy na to specjalne, muzyczne wydarzenie!

 

piasek-foto-1024

24.10.2021r. godz. 19.00
sana widowiskowa CK

 

Koncert: MACIEJ MALEŃCZUK - klauzula sumienia

 

Niektórych artystów można opisać krótko i w kilku zdaniach. Maciej Maleńczuk zdecydowanie do nich nie należy, a szybki opis jego działalności jest absolutnie niemożliwy. Z pewnością można powiedzieć, że to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji – nie zawsze miłych.

Album Macieja Maleńczuka pt.: „Klauzula sumienia” to niebanalne teksty i świetne kompozycje. Poetycki bezkompromisowy komentarz do otaczającej rzeczywistości, muzycznie ubrany w charakterystyczne dla artysty, surowe brzmienie. Klauzula Sumienia nakazuje więcej nie mówić i słuchać. Tracklista mówi sama za siebie...

kopia-malenczuk-600x850

20.11.2021r. godz. 19.30
sala widowiskowa CK

Koncert: Raz Dwa Trzy... dzieści lat, jak jeden koncert!

1024x1454-raz

23.09.2021 godz. 19.00
Scena klubowa "Wentylatornia" CK MOK

 


37. GSJ - koncert klubowy: YES4JAZZ

Bilety: 20zł

Koncert w ramach festiwalu: 37. Głogowskie Spotkania Jazzowe

Yes4Jazz tworzy piątka znakomitych muzyków z okolic Zielonej Góry: saksofoniści: Seweryn Graniasty i Robert Chyła, gitarzysta basowy: Bartłomiej Pietsch, pianista: Wojciech Pruszyński i perkusista Waldemar Franczyk.

Zespół istnieje od 2005 roku jako kwartet Hard Work Ensemble. W 2009 roku ostatecznie skrystalizował się jego skład, co wpłynęło na brzmienie i repertuar. Początkowo brzmienie zespołu i sposób gry nawiązywał do tradycji stylów Bebop i Hardbop, a standardy jazzowe były podstawą repertuaru. Obecnie grupa na koncertach wykonuje prawie wyłącznie własne utwory.

Zespół przed 2017 rokiem nie miał ambicji fonograficznych, celem było koncertowanie samo w sobie, najczęściej w zielonogórskim klubem Piekarnia Cichej Kobiety, gdzie artyści włączyli się w realizację wielu projektów muzycznych. Z wydatnym wsparciem kompozytorskim pianisty zespołu Wojtka Pruszyńskiego w roku 2018 zrealizowana została debiutancka płyta pt. Hard Work.

Nowym artystycznym wyzwaniem dla lidera i całego zespołu stała się płyta poświęcona A.Trzaskowskiemu. O jej powstaniu i wyborze jej szczególnego repertuaru Robert Chyła tak opowiadał: Pomysł pojawił się w październiku 2020 w Zielonej Górze podczas trwającego Crossing Jazz Festival. Wojciech Karolak posłuchał tego programu i zapewniał nas, że nie ma co czekać, cały materiał jest świetnie przygotowany.

Zadanie było trudne, - wspominał W. Pruszyński, bo nie chodziło o kopiowanie stylu gry i oryginalnej pianistyki Trzaskowskiego, a o ducha i klimat tej muzyki. Oczywiście słuchałem jego płyt, analizowałem muzykę, mocno inspirowałem się tym co grał i jak grał na fortepianie(…).

Premiera albumu Yes4Jazz – Trzaskowski Lives! ma miejsce 10 września 2021 (SJRecords 057)

 

ramka-do-zdjec-yes4jazz-1024

 

16.09.2021 godz.19.00
Scena Klubowa "Wentylatornia" CK MOK

37. GSJ: koncert klubowy - AREK ZAWILIŃSKI TRIO

Bilety: 20zł

W ramach: 37. Głogowskie Spotkania Jazzowe

 

 

Magazyn Gitarzysta /Kuba Chmiel/:

"Jeśli istnieje coś takiego, jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński z zespołem należy dovjego najznamienitszych przedstawicieli."

Portal bluesonline.pl:

"Arek Zawiliński, to klasa sama w sobie. Autor ukształtowany, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co i proza. Zna niejeden, dobry, folkowy tekst, niejedną melodię i potrafi z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę, na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka."

Arek Zawiliński koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji, jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Koncerty live w Polskim Radiu Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów, etc.

Laureat wielu festiwali, m.in. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara (Poznań), Piosenkarnia (Kraków), występ w Studiu Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej.

ramka-do-zdjec-arek-zawilinski

09.09.2021r. godz. 19.00
Kolegiata Wniebowzięcia NMP


56. Międzynarodowy Festiwal WRATISLAVIA CANTANS - koncert "Źródła śpiewu"
w wykonaniu A CAPELLA LEOPOLIS 


Mecenasem koncertu jest Gelsenwasser.

Wstęp wolny!


 

Koncerty w wykonaniu zespołu A cappella Leopolis pod dyrekcją Ludmiły Kapustiny będą podróżą w czasie i jednocześnie demonstracją piękna najstarszego instrumentu muzycznego – ludzkiego głosu. Programy koncertów są wyjątkowo zróżnicowane i bogate. Kultura i historia Polaków i Ukraińców przeplata się od stuleci, a szczególna liryczna wrażliwość muzyczna jest wspólna krajom słowiańskim. Koncert łączący tradycje muzyczne nasze i naszych sąsiadów jest bardzo ciekawą i wdzięczną w odbiorze propozycją dla melomanów. Zapraszamy w muzyczną podróż po Dolnym Śląsku.

Program: 
Mikołaj Zieleński Viderunt omnes fines terrae – motet
Philipp Dulichius Benedicam Dominum – motet
Покаянія отверзи ми двері – monodyczny śpiew z Irmologionu lwowskiego
Mykoła Dylecki Вечірня (fragmenty)
Anonim Сіде Адам прямо Рая – koncert partesny, Плачу і ридаю – koncert partesny
Giuseppe Sarti Нині сили небесния
Maksim Berezowski Блаженні яже ізбрал; Чашу спасенія прийму; Радуйтеся праведнії; Отче наш
Artem Wedel Господи, Боже мой
Dmytro Kotko Кант про Страшний Суд – psalm lirnicki (opr. R. Stelmaszczuka według aranżacji P. Demuckiego); Через поле широкеє – psalm lirnicki (opr. R. Stelmaszczuk według aranżacji M. Łeontowycza)

56_mfwc_b1_teren-1024

16.07.2021r. godz. 19.15
Park Słowiański - okolice fontanny

Fontany klasyki - 16.07 - UpBeat Quartet 

Zapraszamy na drugi z cyklu trzech koncertów kameralnych przy fontannach głogowskich - tym razem w Parku Słowiańskim o godzinie 19.15.
Więcej o cyklu: fontanny klasyki (klik)

UWAGA: W przypadku niepogody koncert odbędzie się w innej lokalizacji lub w innym terminie: ewentualne zmiany ogłosimy na stronie www.mok.glogow.pl i na facebooku Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

 

 

upbeat-1024

UpBeat Quartet o sobie:

Kwartet smyczkowy UpBeat Quartet to cztery piękne kobiety, cztery energiczne temperamenty i jedna wspólna pasja - muzyka! Czerpiemy z niej radość w najczystszej postaci i dzielimy się nią ze światem. Klasyczne wykształcenie muzyczne i doświadczenie zdobyte w orkiestrach i zespołach rozrywkowych ugruntowały w nas profesjonalizm i swobodę wykonawczą. Uwielbiamy ryzyko i odkrywanie nowych przestrzeni dźwiękowych, pociąga nas ten sam szeroko pojęty ruch i nieprzewidywalność. Wykonujemy muzykę rozrywkową - pop, rock, muzykę filmową, a także klasyczną. Wyjątkowy sposób w jaki ją odczuwamy, w połączeniu z naszymi nietuzinkowymi osobowościami stanowi mieszankę, która zachwyci nawet najbardziej wymagającego słuchacza.

Mamy za sobą gościnną współpracę z gwiazdami sceny rozrywkowej i klasycznej - m.in. Electric Light Orchestra, Kayah, Zbigniew Wodecki, Piotr Rogucki, Kamil Bednarek, Bracia Cugowscy, Edyta Górniak, Adam Sztaba, Włodek Pawlik, Grzegorz Turnau, Placido Domingo, Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski.

Skład:

- Joanna Trzaska - pierwsze skrzypce
- Natalia Zhukava - drugie skrzypce
- Weronika Racz - altówka
- Zuzanna Siepietowska - wiolonczelafintanny-klasyki-plakat-1024

UWAGA! Zmiana terminu koncertu z 25 na 27.06.2021

27.06.2021, godz. 19.00
Bulwar Nadodrzański

FONTANNY KLASYKI: Z MEKSYKU NA BROADWAY - koncert 

Zapraszamy na na pierwszy z trzech koncertów cyklu "FONTANNY KLASYKI"

 

ale-3-506

 

ALEJANDRINA VÁZQUEZ RAMÍREZ – meksykańska sopranistka zaprasza na muzyczną podróż z Meksyku na Broadway. W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów meksykańskich Manuela Ponce i Marii Grever. Po tanecznej piosence „Solamente una vez” i wspólnym zaśpiewaniu z publicznością ludowej melodii „La cucaracha” solista zabierze słuchaczy na nowojorski Broadway zabrzmią wtedy znane i lubiane przeboje Gershwina i Bernsteina. Artystce towarzyszyć będą skrzypek Mariusz Monczak i pianista Robert Adamczak.

Śpiewaczka jest absolwentką Uniwersytu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwersytu Baja California w Meksyku (UABC). Była uczestnikiem licznych kursów muzycznych, prowadzonych przez znakomitych pedagogów i artystów, takich jak np. Ignacio Clapés’a, Dianna Ruggiero, Halina Nadi, Patricia Craig, Olivery Miljaković, Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej i Octavio Aréval’a. Koncertowała we Francji, Hiszpanii, na Kubie, w Rumunii, w Polsce, USA, Austrii i w Meksyku. Jej repertuar jest bardzo bogaty, obejmuje pieśni artystyczne, dzieła muzyki kameralnej, jak również utwory muzyki współczesnej. Śpiewaczka posiada w swoim repertuarze także następujące partie operowe: Bastian w „Bastián i Bastiana”, Serpina w „La Serva Padrona”, Alice w „Falstaffie”, Hero w „Betrice i Benedic”, Siostra Genovieva i Siostra Dolcina w „Sour Angelica”, Lauretta w „Gianni Schichi” i Hero w „L´Egisto” (BASOTI San Francisco CA), Anita „Anicie”, Fiordiligi w „Cosí fan tutte”, Violetta Valery w “La Traviata”, Rosario w “Goyescas” i Lucia w Lucia di Lammermoor. Koncerty z jej udziałem były transmitowane m.in. przez Radio UNAM 95.9FM (Radio Narodowego Uniwersytetu Meksyku) oraz Radio Meksykańskiego Instytutu Opus 94FM. Artystka pracowała z takimi dyrygentami i orkiestrami, jak np.: Francisco Savín (Orkiestra Symfoniczna Narodowego Konserwatorium Muzycznego), Srba Dinic (Orkiestra Symfoniczna Ministerstwa Marynarki Wojennej), David Rodríguez De La Peña (Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Autonomicznego Baja California), Kurt Sprenger (Fort Worth Symphony Orchestra), Marco Balderi (Orchestra Festivalului Darclée), Adam Klocek (Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej), Bartosz Żurakowski (Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej), Marek Wroniszewski (Orkiestra Symfoniczna UMFC), Ruben Silva (Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży). Alejandrina Vázquez wielokrotnie brała udział jako solistka w prapremierach dzieł współczesnej muzyki meksykańskiej takich kompozytorów jak: Santos Cota, Félix Mora, David Rodríguez, Enrique González Medina, Venus Rey Jr i Bryan Banks. Obsadzona w partii tytułowej śpiewała w światowej prapremierze opery „Anita” Melesio Morales’a, tłumaczonej na język hiszpański (oryginalnie dzieło zostało napisane w języku włoskim). Producentem tego wykonania był Narodowy Instytut Sztuk Pięknych, a partię instrumentalną wykonała Orkiestra Ministerstwa Marynarki Wojennej Meksyku. Śpiewaczka dokonała także szeregu nagrań. Należą do nich płyty CD „Las Divas” (2011), „Las Divas Sinfónico” (2015) z oryginalnymi dziełami David’a Rodríguez’a De La Peña oraz „Bachianas Mexicanas 1 y 2” (2016) Venus Rey Jr, dostępne na głównych muzycznych platformach cyfrowych jako Spotify oraz iTunes. Artystka została także uhonorowana licznymi nagrodami na konkursach wokalnych: finalistka na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Wokalnym w Hariclea Darclée w Braila w Rumunii (2017), I Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Viva Calisia w Kaliszu (2018).

 picture-alejandrina-vazquez506

fontanny-klasyki-plakat1024

FONTANNY KLASYKI - CYKL KONCERTÓW

25.06, 16.07 i 21.08.2021r.
Zapraszamy Państwa na popołudnia z muzyką klasyczną w trzech pięknych lokalizacjach - przy fontannach głogowskich.

Wstęp wolny!

UWAGA! Zmiana terminu z 25.06 na 27.06.2021

27.06.2021, godz. 19.00
Bulwar Nadodrzański

Z MEKSYKU NA BROADWAY

ALEJANDRINA VÁZQUEZ RAMÍREZ – meksykańska sopranistka zaprasza na muzyczną podróż z Meksyku na Broadway. W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów meksykańskich Manuela Ponce i Marii Grever. Po tanecznej piosence „Solamente una vez” i wspólnym zaśpiewaniu z publicznością ludowej melodii „La cucaracha” solista zabierze słuchaczy na nowojorski Broadway zabrzmią wtedy znane i lubiane przeboje Gershwina i Bernsteina. Artystce towarzyszyć będą skrzypek Mariusz Monczak i pianista Robert Adamczak.

Śpiewaczka jest absolwentką Uniwersytu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwersytu Baja California w Meksyku (UABC). Była uczestnikiem licznych kursów muzycznych, prowadzonych przez znakomitych pedagogów i artystów, takich jak np. Ignacio Clapés’a, Dianna Ruggiero, Halina Nadi, Patricia Craig, Olivery Miljaković, Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej i Octavio Aréval’a. Koncertowała we Francji, Hiszpanii, na Kubie, w Rumunii, w Polsce, USA, Austrii i w Meksyku. Jej repertuar jest bardzo bogaty, obejmuje pieśni artystyczne, dzieła muzyki kameralnej, jak również utwory muzyki współczesnej. Śpiewaczka posiada w swoim repertuarze także następujące partie operowe: Bastian w „Bastián i Bastiana”, Serpina w „La Serva Padrona”, Alice w „Falstaffie”, Hero w „Betrice i Benedic”, Siostra Genovieva i Siostra Dolcina w „Sour Angelica”, Lauretta w „Gianni Schichi” i Hero w „L´Egisto” (BASOTI San Francisco CA), Anita „Anicie”, Fiordiligi w „Cosí fan tutte”, Violetta Valery w “La Traviata”, Rosario w “Goyescas” i Lucia w Lucia di Lammermoor. Koncerty z jej udziałem były transmitowane m.in. przez Radio UNAM 95.9FM (Radio Narodowego Uniwersytetu Meksyku) oraz Radio Meksykańskiego Instytutu Opus 94FM. Artystka pracowała z takimi dyrygentami i orkiestrami, jak np.: Francisco Savín (Orkiestra Symfoniczna Narodowego Konserwatorium Muzycznego), Srba Dinic (Orkiestra Symfoniczna Ministerstwa Marynarki Wojennej), David Rodríguez De La Peña (Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Autonomicznego Baja California), Kurt Sprenger (Fort Worth Symphony Orchestra), Marco Balderi (Orchestra Festivalului Darclée), Adam Klocek (Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej), Bartosz Żurakowski (Orkiestra Kameralna Filharmonii Sudeckiej), Marek Wroniszewski (Orkiestra Symfoniczna UMFC), Ruben Silva (Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży). Alejandrina Vázquez wielokrotnie brała udział jako solistka w prapremierach dzieł współczesnej muzyki meksykańskiej takich kompozytorów jak: Santos Cota, Félix Mora, David Rodríguez, Enrique González Medina, Venus Rey Jr i Bryan Banks. Obsadzona w partii tytułowej śpiewała w światowej prapremierze opery „Anita” Melesio Morales’a, tłumaczonej na język hiszpański (oryginalnie dzieło zostało napisane w języku włoskim). Producentem tego wykonania był Narodowy Instytut Sztuk Pięknych, a partię instrumentalną wykonała Orkiestra Ministerstwa Marynarki Wojennej Meksyku. Śpiewaczka dokonała także szeregu nagrań. Należą do nich płyty CD „Las Divas” (2011), „Las Divas Sinfónico” (2015) z oryginalnymi dziełami David’a Rodríguez’a De La Peña oraz „Bachianas Mexicanas 1 y 2” (2016) Venus Rey Jr, dostępne na głównych muzycznych platformach cyfrowych jako Spotify oraz iTunes. Artystka została także uhonorowana licznymi nagrodami na konkursach wokalnych: finalistka na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Wokalnym w Hariclea Darclée w Braila w Rumunii (2017), I Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Viva Calisia w Kaliszu (2018).

 picture-alejandrina-vazquez506

 

fontanny-klasyki-plakat1024

12.06.2021r. godz. 20.00
Ruiny kościoła Św.Mikołaja

 UWAGA! ZMIANA LOKALIZACJI: KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W SALI WIDOWISKOWEJ MOK

MONIKA BORZYM ŚPIEWA STARE PIOSENKI - koncert

Bilety: 50zł, dostępne na platformie ekobilet.pl/mok-glogow

 

 
 
Jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych ponownie odwiedzi Głogów. Polskie standardy jazzowe przygotowane były w projekcie na duet fortepian/wokal wspólnie z Krzysztofem Dysem. Głogowska publiczność może jednak uczestniczyć w edycji poszerzonej o kontrabas i perkusję.
 
Świeże brzmienie i niezwykłe aranżacje utworów skradły serce odbiorców. Muzyczne dziedzictwo narodowe melodii Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego w połączeniu Juliana Tuwima i Mariana Hemera tu możemy odkryć na nowo.
 
Zapraszamy! 

monika-borzym-plakat1024

1, 2 i 4.10.2020r.
Centrum Kultury, Klub Mayday, Teatr im. A.Gryphiusa

 

Międzynarodowy Dzień Muzyki - koncerty w trzech budynkach MOK


Karnet na trzy koncerty: 60zł - dostępny w Biurach Obsługi Klienta CK i Teatru
Bilety na pojedyncze koncerty: 
01.10 - 35zł / 02.10 - 25zł / 04.10 - 25zł dostępne w Biurach Obsługi Klienta CK i Teatru oraz na ekobilet.pl

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie włączając się w promocję muzyki jako dobra kultury i element dziedzictwa kulturowego, proponuje Państwu trzy różne koncerty, w trzech budynkach MOK:

01.10 w Centrum Kultury

02.10 w Klubie Mayday

04.10 w Teatrze im. A.Gryphiusa

Każdy z nich jest inny, ale wszystkie łączy jedno - piękno muzyki!


miedzynarodowy_dzien_muzyki1024

 

01.10.2020r. godz. 19.00
sala widowiskowa Centrum Kultury (MOK)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI - KONCERT w CK:
ZBIGNIEW RAUBO / fortepian
REED CONNECTION QUARTET


Bilety: 35zł, dostępne w Biurze Obsługi Klienta CK i na stronie ekobilet.pl/mokglogow 
Karnet na trzy koncerty z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki - 60zł,  dostępne w Biurze Obsługi Klienta CK i Teatru
Szczegóły: klik

w programie utworzy Fryderyka Chopina i Ludwiga van Beethovena:

F. Chopin:

Ballada f-moll op. 52

Walc As-dur op. 34 nr 1

Mazurek cis-moll op. 50 nr 3

Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Ludwig Van Beethoven - Kwintet na fortepian i instrumenty dęte Es-dur op. 16

Zapraszamy!

 

img_1024-raubo

Raubo Zbigniew, prof. dr hab.

Studia pianistyczne ukończył z wyróżnieniem w 1993 roku w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego. 
Nagrody:

  • 1987 – nagroda na Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi;
  • 1988, 1990 – nagrody na Konkursie na stypendia im. F. Chopina;
  • 1991 - VI nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Bolzano;
  • 1992 - IV nagroda na Konkursie im. F. Liszta w Utrechcie.

Jest koncertującym pianistą, występuje z recitalami i koncertami symfonicznymi w kraju i za granicą . Brał udział w Festiwalu Pianistyki Polskiej i Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, Antoninie, Bodensee Festival. Był uczestnikiem II etapu Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Gra również muzykę kameralną współpracując m. in. z Kwartetem Śląskim, skrzypkiem - Bartłomiejem Niziołem, waltornistą Zbigniewem Żukiem, muzykami NOSPR-u. Jego płyta "Chopin recital" wydana przez firmę DUX otrzymała nominację do Fryderyka 96. Ponadto nagrał płytę z Sonatami Schuberta, Sonatami na róg i fortepian i koncertami dla dzieci i młodzieży dla japonskich filii firmy Deutsche Grammophon i RCA. Posiada liczne nagrania radiowe i telewizyjne. Otrzymał Nagrodę Wojewody Śląskiego dla młodych twórców za wybitne osiągnięcia artystyczne. W Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pracuje od 1993 roku. Prowadzi klasę fortepianu na studiach dziennych i zaocznych, również na studiach podyplomowych. W latach 1994 - 2002 wykładał przedmiot "Literatura fortepianowa". Współpracuje ze szkolnictwem niższego szczebla. Jego uczniowie i studenci zajmują czołowe miejsca na konkursach pianistycznych:

  • Wojciech Waleczek - (III) na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Artur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy; (I) - na Ogólnopolskim Konkursie im. F. Liszta we Wrocławiu; (II) - na Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku; (III) - na Międzynarodowym Konkursie im. F. Liszta we Wrocławiu; (III) - na Międzynarodowym Konkursie im. F. Liszta w Parmie.

Poza działalnością artystyczną i pedagogiczną pełni liczne funkcje społeczne. Jest przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w Uczelni, prezesem Koła Towarzystwa im. Karola Szymanowskiego działającego przy Akademii Muzycznej w Katowicach i wiceprezesem Śląskiego Towarzystwa Muzycznego (od 1998 roku).

REED CONNECTION QUARTET:

Klaudia Ligas (obój)

Jarosław Podsiadlik (klarnet)

Rafał Dołęga (fagot)

Maciej Baranowski (róg)

1024-trio

dzien-muzyki-1024

26.09.2020r. godz.18.00
Centrum Kultury MOK

36. GSJ • Dixie Tigers Band/ Funky Route/ Dizzy Boyz Brass Band

Wstęp: bezpłatne wejściówki, dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK od poniedziałku, 07.09.2020.

 DIXIE TIGERS BAND:

Dixie Tigers Band zdobywcy Złotej Tarki na międzynarodowym festiwalu jazzu Tradycyjnego Złota Tarka 2008! Zespół niezwykły pod względem repertuaru jak i wyglądu, o wyjątkowym instrumentarium i wspaniałym akustycznym brzmieniu. Członkowie zespołu to zawodowi muzycy z których część gra na co dzień w Orkiestrze Narodowego Forum Muzyki.

Program, który Państwu proponują, pochodzi z początku XX wieku w Ameryki Północnej, tam rodzi się Jazz muzyka związana z Nowym Orleanem. Znane i lubiane utwory, które wszyscy znamy, jak When the Saints, Hallo Dolly, Summertime czy Moonlight, Serenade, znajdują się w repertuarze zespołu. Grają również najsłynniejsze polskie melodie, takie jak Sexappeal, Ach jak przyjemnie, Va bank itp.

Zespół koncertuje już od jedenastu lat i ma na swym koncie wiele udanych występów w kraju m.in. z grupą Vox, Justyną Steczkowską, Edytą Geppert, Andrzejem Rosiewiczem, z czeskim zespołem Ivana Mladka jak też występy w Niemczech, Szwecji, Czechach i na Węgrzech.
Przekonajcie się Państwo sami, że można się świetnie bawić słuchając znanych utworów w naszym żywiołowym wykonaniu.

dixie-1024

FUNKY ROUTE:
Funky Route to grupa muzyków w składzie Paula Pesta, Mateusz Biały, Michał Stępień, Dominik Kowal, Konrad Kubas, Kacper Drozd, Wiktor Grabowiecki z różnym doświadczeniem i przeszłością artystyczną, których łączy szeroko pojęta muzyka w klimatach funk, soul czy R&B. Czerpią inspirację z wielu innych stylów - nie zamykają się na żadną gałąź muzyki, w tym jazz. Podstawą ich muzyki jest bujający, dobrze osadzony rytm i porywające melodie. Na scenie dbają o dobry klimat i świetne samopoczucie publiczności i generują dobrą energię. Mamy nadzieję, że poczujecie to razem z nimi na Głogowskich Spotkaniach Jazzowych! Gościnnie wystąpią z zespołem: Seweryn Graniasty i Karol Koczur.


DIZZY BOYZ BRASS BAND
Co sprawia, że przeboje Earth, Wind & Fire brzmią tak zjawiskowo ? Dlaczego James Brown porywał swą muzyką ludzi do tańca ? Gdzie tkwiła magia brzmienia The Chase ? Odpowiedź jest prosta –
w każdym z tych zespołów ważną rolę odgrywały instrumenty dęte: saksofony, puzony, tuba i trąbki. Taki zestaw wsparty charyzmatyczną partią wokalną oraz dynamiczną perkusją to gotowa recepta na niepowtarzalne, energetyczne brzmienie.
Właśnie taka idea przyświecała Jakubowi Domańskiemu, założycielowi Dizzy Boyz Brass Band. Stworzył zespół występujący w typowym nowoorleańskim składzie brass bandu. Dwa saksofony, dwie trąbki, dwa puzony i tuba. Do tego perkusja i porywający wokal Daniela „Wolnego” Moszczyńskiego. Kilkunastu muzyków na co dzień związanych zawodowo z instytucjami kultury i sztuki wspólnie tworzy muzykę z pogranicza funku, jazzu, popu, rocka i latino.
Dizzy Boyz Brass Band – to bardzo interesujący projekt na polskiej scenie muzycznej. Każdy ich koncert to eksplozja energii i pozytywnych emocji.

mocarskafoto-1024

 

36-gsj-plakat-zmiana-lokalizacji1024

19.09.2020r. godz. 18.00
Bulwar Nadodrzański

36. GSJ • Cheap Tobacco/ A.Matysik o bluesie/ Juwana Jenkins/ jazzowe kino nocne


Zapraszamy na dwa znakomite koncerty, rozmowy o bluesie z Andrzejem Matysikiem - autorem książki „Andrzej Matysik: Mój Blues” oraz JAZZOWE KINO NOCĄ: Ella Fitzgerald. Just One Of Those Things.

Wstęp: bezpłatne wejściówki, dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK od poniedziałku, 07.09.2020.


CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintage'owego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która czterokrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Zespół zdobył nominowanację do nagrody Fryderyka 2019, magazyn „Teraz Rock” okrzyknął ich nadzieją roku a wokalistka grupy była nominowana do „ wokalistki Rocku” przez antyradio Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek stylistycznej szufladzie. Najbliższe koncerty- CMW 2019, Festival Sziget (Budapeszt) oraz wiele koncertów w Polsce.
Wszystko zaczęło się kiedy pewien chłopak zapytał dziewczynę o to, czy zna piosenkę „Little wing” Jimiego Hendrixa... oczywiście, znała ją. Zagrali więc razem zupełnie nie spodziewając się tego, że będzie to początek jednej z najważniejszych podróży ich życia. Ta podróż nazywa się „Cheap Tobacco”. Natalia, Robert, Michał i Bartek tworzą dobrze zgraną grupę i chociaż każde z nich ma odrębną historię do opowiedzenia i inspirują ich inne gatunki oraz artyści, to jednak razem tworzą coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Wkładają ogrom pasji i przyjaźni w każdy dźwięk co powoduje, że ich muzyka jest hipnotyzująca i nie można się jej oprzeć.

cheap-tobacco

ROZMOWY O BLUESIE Z ANDRZEJEM MATYSIKIEM
Prezentujemy Państwu fragment rozmowy Jacka Kurka z Andrzejem Matysikiem na temat jego książki „Andrzej Matysik: Mój Blues”.
Ze wstępu Jacka Kurka:
(…) książka – owoc rozmów o muzyce, o domu, rodzinie, o świecie – tym lokalnym i tym wielkim (o obydwóch – bez granic), o spotkaniach, przyjaźniach i marzeniach, a nade wszystko ich realizowaniu w rytmie codzienności i świętowania, z biegiem urodzajnych lat… To także rozmowy o pracowitym życiu, o trudnościach, które, gdy są przezwyciężane, rodzić mogą rzeczy wielkie i o pogodnym – mimo wszelkich wątpliwości – patrzeniu w przyszłość. Krótko mówiąc, rozmowy przyjaciół o tym, co najważniejsze.
Powstała zatem opowieść o chłopcu, który w technikum górniczym interesował się tańcem, po poznaniu wspaniałej dziewczyny postanowił pójść na studia politechniczne, a dotarłszy jako inżynier do górniczej emerytury, nadal rozwijał od dawna pielęgnowane muzyczne pasje, stając się wydawcą jedynego w Polsce kwartalnika, którego bohaterem jest blues, organizując trasy koncertowe i festiwale muzyczne, zarażając swoją determinacją nieocenioną Żonę oraz Córki. Do naszej rozmowy włączyło się wiele osób bliskich Andrzejowi i takich, którym, i on nie jest obojętny. (…) Rozmawialiśmy z Andrzejem ponad rok, wracając czasem do ważnych dla nas wątków, rozwijając inne bądź uzupełniając opowieść o kolejne osoby, miejsca i zdarzenia. Moglibyśmy rozmawiać jeszcze długo (zresztą już poza kartami tej książki nadal przecież będziemy), bo historia Andrzeja i „Twojego Bluesa” pełna jest najsmaczniejszych anegdot, historii i wspomnień. A opowieść, która powstała, jest też fascynującą częścią historii muzyki bluesowej (choć przecież nie tylko) w Polsce, znajdzie więc w niej Czytelnik sporo ważnych, niepublikowanych dotąd informacji i epizodów, których Andrzej jest prawdziwą kopalnią.

O autorach:
Andrzej Matysik – Ślązak urodzony w Chorzowie; inżynier górnik, dziennikarz. Od roku 2000 redaktor naczelny uhonorowanego międzynarodowymi nagrodami kwartalnika „Twój Blues”; wieloletni gospodarz autorskiego programu „Siła bluesa” w Radiu Katowice; od roku 2002 autor audycji „Historie bluesem pisane” w Radiu eM. Wraz z rodziną prowadzi agencję koncertową, która zorganizowała setki muzycznych wydarzeń z udziałem sław polskiego i światowego bluesa.
Jacek Kurek – Ślązak urodzony w Chorzowie, historyk, eseista, poeta, animator kultury, miłośnik muzyki i malarstwa, pedagog, redaktor odpowiedzialny za wydawnictwa w Muzeum w Chorzowie, prowadzi w Radiu eM audycję „Noc nie bez końca”. Autor wielu książek i artykułów, m.in. wydanego w 2019 r. nakładem Wydawnictwa eSPe zbioru felietonów “Widok z okna”.

„Andrzej Matysik ma ogromne zasługi dla promowania bluesa w Polsce. Tym bardziej godne podkreślenia, że zaczynał praktycznie od niczego. Sukces zawdzięcza: pasji, determinacji, konsekwencji, latom pracy, talentowi, a przede wszystkim miłości do bluesa... Niesamowite, że ta świetnie prosperująca firma, którą założył ma w zasadzie od początku rodzinny charakter... Sam zajmuje się podobną pracą organizacyjną (często zresztą z Andrzejem współpracujemy) i proszę mi wierzyć - wiem, ile ona kosztuje i jaka jest ciężka.”
Irek Dudek

„Przy zachowaniu wszelkich proporcji Andrzej Matysik jest patriarchą polskiego blues-biznesu. Z inżynierską precyzją i konsekwencją przekształcił swoją fascynację kulturą bluesa w dobrze funkcjonujący biznes. I jest to biznes, bez którego polskie życie muzyczne byłoby uboższe i który żywi pokolenia naszych bluesfanek i fanów strawą prawdziwej żywej muzyki. A przy tym Andrzej sam niezmiennie pozostaje fanem. Jednym z tych prawdziwych, którzy czują bluesa!”
Jan Chojnacki

Książka dostępna w sprzedaży wysyłkowej:
Cena książki: 44,90 zł (w tym koszt przesyłki krajowej Pocztą Polską)
Nr konta PKO BP SA 88 1020 2368 0000 2102 0550 5229 (z dopiskiem „Książka”)

autograf1


JUWANA JENKINS:
Juwana Jenkins pochodzi z Filadelfii ale od kilkunastu lat mieszka w Pradze. Jest nie tylko wyrazistą, przepełnioną soul-gospelowym żarem wokalistką, ale także aktorką i nauczycielką akademicką. Ma w swym dorobku dwie płyty: „Ten After Ten” i „The Blues Keeps You Alive”.
Juwana wraz z swoim zespołem zawsze dostarcza ognistych wrażeń muzycznych. Przy jej muzyce nie da się usiedzieć na miejscu! Poruszający wokal wspierają partie instrumentalne świetnego składu muzyków, na których czele stoi jeden z najlepszych czeskich harmonijkarzy Charlie Slavik. Zapewniają oni wspaniałą rozrywkę zarówno wykonując swoje własne energetyczne kompozycje, jak i te, znane z klasycznych wykonań legend bluesa – Freddiego Kinga, Earla Kinga, Etty James, Big Mamy Thornton, Bessie Smith, Howlin’ Wolfa i Muddy’ego Watersa.
Juwana Jenkins miała okazję otwierać koncerty sław takich, jak: Johnny Winter, Eric Burdon, Glenn Hughes, Thin Lizzy, The Rainbow, Ten Years After, Poppa Chubby, Robben Ford. Z powodzeniem koncertuje też w licznych klubach muzycznych i na festiwalach w Czechach, Niemczech, Chorwacji, Słowacji i Polsce.

juwana-promo-pic

 

36-gsj-plakat-cheap-tubis-1024

18.09.2020r. godz.18.00
Bulwar Nadodrzański

36. GSJ • Tubis Trio/ Patrycjusz Gruszecki Trio/ Kuba Więcek & Paulina Przybysz/ jazzowe kino nocne

Zapraszamy na Bulwar Nadodrzański na trzy znakomite koncerty:
• TUBIS TRIO
• BOLEWSKI - TUBIS
• PATRZYCJUSZ GRUSZECKI TRIO
• KUBA WIĘCEK & PAULINA PRZYBYSZ
oraz JAZZOWE KINO NOCNE: Miles Davis: Birth of the Cool

Wstęp: bezpłatne wejściówki, dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK od poniedziałku, 07.09.2020.

TUBIS TRIO | TUBIS-BOLEWSKI:

Dwa minikoncerty w ramach jednego setu:
Tubis Trio oraz Bolewski & Tubis

 
Tubis Trio promuje płytę So Us z grudnia 2019, a Bolewski & Tubis będzie miało premierę w dniu kocnert w Głogowie = 18 września, album „Bez końca” wydany przez jazzową wytwórnię AudioCave
 
 
 
Bolewski | Tubis – duet jakiego jeszcze nie słyszeliście! Radosław Bolewski – perkusja, wokal; Maciej Tubis – fortepian, syntezator basowy.

Nasza muzyka to niespotykane połączenie piosenki i improwizacji, polskie teksty, niezwykła synergia, która zaskakuje i przyciąga uwagę podczas występów na żywo – o czym przekonała się już publiczność w blisko 50 miastach, które odwiedziliśmy w ramach trasy koncertowej promującej nasz album „Lunatyk” (premiera: 9 marca 2018 roku).

Zaskakujący pierwiastek improwizacji, sprawia, że nasza muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków ile musiałby zagrać kwartet.

Tubis Trio - trio jazzowe grające melodyjny i energetyczny jazz, które - wg krytyków - stanowi własny i niepowtarzalny styl. W ciągu trzech lat, zespół nagrał 4 płyty (trzy autorskie oraz jedną z jazzowymi interpretacjami muzyki Dawida Bajgelmana).

Fortepian: Maciej Tubis

Kontrabas: Paweł Puszczało

Perkusja: Przemysław Pacan


Maciej Tubis
Pianista, łodzianin z urodzenia (7 lipca 1983r.)
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w klasie fortepianu profesor Beaty Cywińskiej. Obecnie jest wykładowcą tejże uczelni w dziedzinie improwizacji (w katedrach fortepianu, edukacji artystycznej, teorii) oraz wydziału jazzu Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi. Za swoje najważniejsze osiągnięcia uznaje wyróżnienie przez Stuarta Nicholsona dla brytyjskiego magazynu Jazzwise oraz nowojorskiego Village Voice płyty Live In Luxembourg na najlepszą płytę jazzową (2009) na świecie; zdobycie II nagrody na Konkursie Pianistów Jazzowych (2004), wyróżnienie przyznane przez TVP2 w programie Dolina Kreatywna za kompozycję Spełnienie (2006), nagrodę specjalną na Konkursie Programieianistów Rozrywkowych radiowej Trójki (2007); Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi dla najlepszego łódzkiego Jazzmana 2007 podczas gali Grand Prix Jazz Melomani w Teatrze Wielkim (2008) oraz nominacji jako Nadzieja Roku (2011). Koncertował na wielu festiwalach w całym kraju oraz na żywo w studio im. A. Osieckiej w radiowej Trójce podczas gali Talenty Trójki (2010), w Polskim Radio Łódź (2010), a jego utwory puszczane były oprócz polskich radiostacji także w brytyjskim Jazz FM przez Mike’a Chadwicka.
Ma na koncie 3 autorskie płyty: Ostatnia płyta to rejestracja koncertu Tubis Trio w sali koncertowej opactwa w Luksemburgu z 25 września 2008 roku. „Niesamowite jak różnią się między sobą aranżacje (…) Obecne okrzyki, wyraźne emocje towarzyszące muzykom i publiczności (…) Wszystko oryginalne, mocno odbiegające od muzyki stricte jazzowej (…) Album rokuje jak najlepiej, odkładam go na półkę tuż przy odtwarzaczu.” – tak napisała Monika Okrój w Jazz Forum.
Druga płyta, która ukazała się w lipcu 2009 roku jest także zapisem koncertu Macieja Tubisa oraz Polish String Orchestra z Filharmonii Łódzkiej z 10 maja 2008 roku „Szczególnie imponujące i ciekawie brzmi tu zderzenie nieśpiesznych fortepianowych improwizacji ze ścianą konsekwentnie rozwijających jeden motyw partii smyczków. („Retrospekcja”, „Spełnienie”). W finale aż ciarki przechodzą po plecach… Już za to należą się duże brawa.” – tak napisał Paweł Kujawa w Tygodniku Nowym . Debiutancka płyta to rejestracja koncertu w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej z 21 kwietnia 2007 roku. „Spełnienie przynosi dźwięki poetyckie, naznaczone pewnymi walorami ilustracyjnymi i w gruncie rzeczy bardzo przystępne” – tak pisał w swojej recenzji Łukasz Iwasiński z Jazz Forum.

Paweł Puszczało
ur. 16 sierpna 1983 w Olsztynie.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu mgr. Macieja Garbowskiego. W chwili obecnej jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów i Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi . Jednymi z największych osiągnieć jest : ,, XXXV Klucz do kariery”(2009) , Grand Prix na XI (2008) i XIII (2011) Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni , II miejsce z zespołem ,,Sporysz Polska” na festiwalu ,,Nowa Tradycja”(2011) , II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki jazzowej i Rozrywkowej w Elblągu z ,,Rafał Sarnecki trio”(2004).
Współpracował z wieloma artystami m.in. : Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Artur Dutkiewicz, Maciej Strzelczyk, Janusz Skowron, Kuba Badach, Marc Bernstein, Ronnie Cuber, Grzegorz Grzyb, Piotr Cieślikowski, Monika Borzym, Marek Dyjak, Janusz Szrom, Krzysztof Woliśki, Izabela Zając, Marcin Styczeń, Marcin Partyka, Paweł Lucewicz, Zygmunt Kukla, Shannon, Waldemar Kurpiński, Antek Łazarkiewicz, Dino Massa, Andrzej Antolak, Magda , Umer, Antonina Krzysztoń, Monika Malec, Dorota Curyłło, Piotr Polk . Współpracuje również z teatrami : Teatr Ateneum ,,Stacyjka Zdrój”, Rampa ,,Oskary, oskary” , ,,Ale teatr” i agencja artystyczna ,,Certus” – spektakl muzyczny ,, Siostrunie”, ,,Och Teatr” – ,, Biała Bluzka” , ,,Czas nas uczy Pogody” , Teatr Polski ,,Piosenki Brassensa” , teatr muzyczny Sabat. Jako solista wystąpił w nagraniu ścieżki dźwiękowej do filmów : ,,Piksele” , ,,Burning Bush” ( ,,Płonący Krzew” Agnieszki Holland) , ,,Dom Na Końcu Drogi” , ,,Kai Apkabinsiu Tave”. Jest uczestnikiem wielu festiwali zarówno w kraju jak i za granicą .Występował m.in. :, we Włoszech, we Francji, w Niemczech, Finlandii, Gruzji, Armenii, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Macedonii, Rosji, Hiszpanii, Ukrainie, Słowacji i Austrii. W dorobku artystycznym posiada również nagrania płyt cd : Shannon – ,,Celtification”, Marcin Styczeń – ,,Zbieg”, Marek Dyjak – ,,Teraz”, Przemysław Florczak ,, Image of My Personality”, Jazz City Choir – ,,Jazz City Choir”, Andrzej Antolak ,,Ewi”, Zbigniew Namysłowski ,,Polsih Jazz Yes”, Marek Sośnicki Tamerlane ,, Litle Things”. ”. Jest zdobywcą złotej płyty za album ,,Albo inaczej”.

Przemysław Pacan
Urodzony w 1980 w Zawierciu – perkusista jazzowy.

Zdobył Trzecią Nagrodę na festiwalu Jazz Juniors ’97 oraz wyróżnienia na JJ ’98 wraz z zespołem KaPeLa. Od tego czasu współpracuje z gitarzystą Januszem Yaniną Iwańskim, czego owocem są dwie płyty (2001 Selles Records oraz The searchers for something Gowi Records) oraz szereg koncertów w kraju i zagranicą…
Obecnie grywa w projekcie Andrzeja Smolika i Tomasza Stańki – Peyotl, oraz w zespole June. Poza tym współpracuje z takimi muzykami jak: Mateusz Pospieszalski, Andrzej Przybielski, Janusz Muniak, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Wojciech Konikiewicz, zespołami: Krzak (nowy skład z Krzysztofem Ścierańskim), Deus Meus, Habakuk. Przy okazji koncertów telewizyjnych produkowanych przez Marcina Pospieszalskiego współpracował z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski.
Ważniejsze festiwale: Warsaw Summer Jazz Days ’99 Poznań Jazz Fair ‘99, Wawel Jazz Festiwal z gościnnym udziałem Tomasza Stańki, Euro Jazz Festiwal 2007 w Atenach, Euro Jazz Preveza 2007 (Grecja), Free Jazz Festival 2006 w Pradze, Euro Jazz Festival 2007 w Mexico City, Jazztival 2007 Morelia (Meksyk), Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina w Paryżu 2004.

tubis-1024PATRYCJUSZ GRUSZECKI TRIO:
Zespół, w skład którego wchodzą wybitni muzycy polskiej sceny jazzowej: pianista, kompozytor, aranżer, jeden z zaledwie kilku polskich przedstawicieli organów Hammonda - Kajetan Galas, perkusista, określany przez muzyków młodego pokolenia mianem "Polskiego Arta Blakey" - Zbigniew Lewandowski oraz trębacz - Patrycjusz Gruszecki, to doskonały przykład połączenia wieloletniego estradowego doświadczenia ze świeżym spojrzeniem na muzykę jazzową. "Patrycjusz Gruszecki Trio" prezentuje materiał z płyty "Something About" zawierającej dwanaście kompozycji lidera.

18-gruszeckiKUBA WIĘCEK TRIO FEAT. PAULINA PRZYBYSZ:

Kuba Więcek Trio feat. Paulina Przybysz to projekt muzyczny, którego premiera odbyła się w ramach Imienin Jana Kochanowskiego - corocznego pikniku literackiego odbywającego się w Warszawie w Parku Krasińskich.

Kuba Więcek: Propozycja Biblioteki Narodowej, by skomponować muzykę do tekstu Pieśni świętojańskiej o Sobótce Jana Kochanowskiego, od samego początku była dla mnie sporym wyzwaniem. Potraktowałem ją jako szansę dla siebie i kolegów z zespołu na zmierzenie się z czymś nowym. Obecność tekstów wiązała się z koniecznością zaproszenia kogoś, kto je zaśpiewa. Kluczowym czynnikiem przy wyborze było to, aby była to osoba działająca na różnych muzycznych płaszczyznach. Tytuł naszej ostatniej płyty - Multitasking - zobowiązywał. Idąc tym tropem, naturalnym wydało mi się być zaproszenie Pauliny Przybysz, której fanem jestem od dawna. Paulina śpiewa, rapuje, gra na wiolonczeli. Jako artystka stale poszukuje. Ma to odzwierciedlenie m.in. w licznych składach i kolaboracjach, w których się udziela. Nasze pierwsze muzyczne spotkania utwierdziły nas w przekonaniu, że nie może to być jednorazowy projekt.


Paulina Przybysz - znana jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, RiTa Pax, Archeo. Rocznik '85, pamięta dobrze lata dziewięćdziesiąte i mocno szanuje historię muzyki, ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowe brzmienia. Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą, ale po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw. W 2017 powróciła na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem, z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź Tu”.
Otwartość na muzykę prowadziła ją przez niezliczoną liczbę kolaboracji studyjnych i koncertowych, między innymi ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio, Pharoahe Monch, Keyon Harold, Krzysztofem Zalewskim, Envee, Grubsonem, Barbarą Wrońską, en2ak, Mr Krime… Ta lista się nie kończy, bo Paulina nie umie odmawiać sobie muzycznych poszukiwań i połączeń.

Kuba Więcek - Saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku – jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany „Another Raindrop”, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii „Polish Jazz” od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Poza swoim trio koncertuje m.in z Kamilem Piotrowiczem, Piotrem Orzechowskim czy Marcinem Maseckim. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii muzycznej w Krakowie regularnie koncertując na całym świecie

Michał Barański - Studiował na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Jacka Niedzieli. W czasie studiów założył wraz z pianistą Pawłem Kaczmarczykiem formację K/B/D trio, z którą zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach jazzowych, m.in. nagroda Grand Prix na 40 Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Aniołek Jazzowy na Bielskiej Zadymce Jazzowej w 2005 roku. Otrzymał również nagrodę indywidualną „Swingujący Kruk” na III Hot Jazz Spring w Częstochowie. Jest laureatem dwóch nagród Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za udział w albumie „Umiera Piękno” Agi Zaryan w kategorii muzyka poetycka oraz za album „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego w kategorii najlepszy album – muzyka jazzowa. W 2008 roku został wybrany przez czytelników „Jazz Forum” najlepszym kontrabasistą roku.


Łukasz Żyta - Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (1998). Zadebiutował na jazzowej scenie w 1993 roku, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie z zespołem Youth Formation. Z zespołem Joint Venture został laureatem I nagrody na tym festiwalu w 1995, na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach (1996) oraz nagrody dla najbardziej obiecującej grupy na Europ’ Jazz Contest w Hoelaart (1996), jest laureatem I nagrody Konkursu Perkusistów Jazzowych w Grodzisku Mazowieckim (1998) .Otrzymał również wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Jazz nad Odra we Wrocławiu (1998). Muzycy z którymi współpracował i nagrywał to m.in. Janusz Muniak , Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Olejniczak, Adam Pierończyk, Kuba Stankiewicz, Aga Zaryan, Grażyna Auguścik, Urszula Dudziak, Iza Zając, Ewa Bem, David Doruzka, Jaromir Honzak, Lee Konitz, Bennie Maupin, Greg Osby, Gary Thomas. Występował na wielu festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Nagrał ponad 50 płyt.

mocarskafoto-1024

 

36-gsj-plakat-cheap-tubis-1024

12.09.2020r. godz. 19.00
Ruiny Kościoła Św.Mikołaja

36. GSJ • Muzyka w ruinach: Klezmorim Trio / P.G.R. Psałterz Polski

 

Bilety: 20zł (jeden bilet na całe wydarzenie)
/ liczba miejsc ograniczona
Obowiązuje regulamin uczestnictwa w imprezach w czasie pandemii, dostępny na www.mok.glogow.pl.

36. Głogowskie Spotkania Jazzowe!

Zapraszamy na dwa znakomite koncerty muzyki żydowskiej w ramach Głogowskich Spotkań Jazzowych. Koncert jest zarazem kontynuacją projektu "Muzyka w ruinach" i - tradycyjnie już - odbędzie się w ruinach Kościoła Św.Mikołaja w Głogowie.


Klezmorim Trio w składzie:

✨Karolina Stasiowska – altówka, śpiew, język Jidysz
✨Piotr Południak – kontrabas
✨Marcin Wiercioch – akordeon

Klezmorim Trio to zespół złożony z absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej, których połączyła pasja do aszkenazyjskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Są obecnie jednym z najbardziej uznanych i rozchwytywanych zespołów wykonujących ten rodzaj muzyki. To wyjątkowe trio stworzyło perfekcyjne połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych, autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt na długo pozostający w pamięci słuchaczy. Ich koncerty przyjmowane są przez publiczność niezwykle entuzjastycznie.

Klezmorim Trio jest mieszanką muzycznych stylów i osobowości. Muzycy poznali się na krakowskim Kazimierzu i są na stałe związani z tym miejscem.

Marcin Wiercioch, doskonały akordeonista, który wykonuje muzykę klezmerską od ponad dwudziestu lat (m.in. wystąpił na pierwszym tradycyjnym żydowskim ślubie w powojennej Polsce). Porywa słuchaczy niepowtarzalnymi improwizacjami. Współpracował z muzycznymi legendami, w tym z Leopoldem Kozłowskim – „Ostatnim Klezmerem Galicji”. Występował na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki żydowskiej w Europie m.in.: Warszawa Singera, Krakowski Festiwal Kultury Żydowskiej, Diaspora Music Village w Londynie czy Festiwal Kultury Żydowskiej „Simcha” we Wrocławiu. Współtworzył muzykę do spektaklu warszawskiego Teatru Współczesnego „Gran Operita” (historia Wiery Gran). Jego doświadczenie związane z muzyką klezmerską jest unikalne, a dla zespołu - bezcenne.

Kontrabasista Piotr Południak to uzdolniony jazzman i aranżer. Muzykę klezmerską gra od ponad 10 lat. Dzięki niemu zespół ma szereg nowatorskich opracowań znanych melodii żydowskich. Jest laureatem wielu konkursów m.in. I nagrody na festiwalu „Jazz nad Odrą”. Nagrał kilkanaście płyt. Od kilku lat fascynuje się także lutnictwem. Zgłębiając swoją wiedzę poprzez korekty, renowacje starych kontrabasów oraz wczytując się w literaturę lutniczą stworzył autorski projekt kontrabasu. W roku 2019 ukończył swój pierwszy instrument, a obecnie pracuje nad kolejnymi modelami.

Karolina Stasiowska - altowiolistka i wokalistka - zafascynowała się muzyką klezmerską kilka lat temu. Od tamtego czasu zgłębia żydowską sztukę, kulturę, poznała język Jidysz, dzięki czemu piosenki śpiewa w oryginale. Jest muzykiem „Orchestra of Life” - orkiestry wybitnego skrzypka Nigela Kennedy, z którym wystąpiła w najsławniejszych salach koncertowych na świecie. Uczestniczyła też w nagraniu jego najnowszej płyty „Nigel Kennedy: Vivaldi The New Four Season”. Współtworzy żeński kwartet smyczkowy Con Affetto. Od dziesięciu lat nawet na chwilę nie rozstaje się ze sceną. Śpiewa niezwykle naturalnie i lekko, a jej interpretacyjna wrażliwość pozwala na zrozumienie przekazu piosenek również osobom nie znającym języka Jidysz.

Klezmorim Trio przeniesie Was do przedwojennego, żydowskiego świata.
Będą Państwo mogli posłuchać najpiękniejszych pieśni i piosenek żydowskich takich jak „Dona, donna”, „Jidysze Mame”, „Baj mir” czy „Tumbalalajka”.

klezmorim-trio

Klezmorim Trio

 


PGR – Psałterz Polski

PGR – w skrócie Projekt Grzegorza Rogali. To autorski projekt lidera wyrażający myśl o spotkaniu muzycznym kultur. W tej pojemnej koncepcji mieszczą się jazz, muzyka etniczna oraz „poważna”, poezja Brunona Szulca, motywy biblijne, czy hip-hopowy free-style. Można się o tym przekonać słuchając 2 wydanych już płyt, które znaczą historię od powstania PGR w 2008 roku. Pierwsza z nich „Enthuzjazzm” wydana w 2011 roku to egzotyczny mix muzyki klezmerskiej, latynoskiej i jazzu, na której wystąpił m.in. raper „Wujek samo Zło”, to w pewnym sensie ukłon w stronę Johna Zorna – muzycznego postmodernisty, którego 2 utwory znajdują się na płycie. Kolejny,wydany w 2014 roku album „Poezjazz” , to przede wszystkim bardziej osobisty wymiar muzyki z tytułami odnoszącymi się do ukochanych osób (Song for Basia), ale także poetyckie teksty „Pieśni nad Pieśniami” i Brunona Szulca. Obie płyty zostały nagrane z Izraelską saksofonistką Sagit Zilberman, która jest nie tylko gościem na płytach, ale także ich współautorką. Z zespołem współpracowali także Maciej Sikała, Cezary Konrad, czy Regis Molina Reynaldo – kubański „brylant” saksofon..

PGR dwukrotnie otrzymał grant Berklee College of Music, jego muzyka gościłą w UK Jazz Radio, a z ważniejszych scen na których zespół wystąpił można wymienić Festiwal Jazz w Ruinach, Festiwal Jazz od Nowa, Letnia Akademia Jazzu, Flugery Lwowa, B-flat – Berlin, Jazz Schmiede - Duesseldorf, Teatr Agnieszki, Osieckiej, Festiwal Kolory Polski, Muzeum Historii Żydów Polskich i Parlament RP.


Kolejna podróż zespołu przebiega w czasie. Cofając się 440 lat wstecz odkrywamy renesansową muzykę, złotego wieku. Dwóch wspaniałych twórców łączy siły aby stworzyć dzieło unikalne. Jest nim „Psałterz Polski”. Jan Kochanowski przekłada na język polski Księgę Psalmów i proponuje Mikołajowi Gomółce ich muzyczne opracowanie Ten ledwie po kilku miesiącach przynosi 150 psalmów w układzie 4 głosowym. Muzyka mimo braku schematyczności zachowuje prostotę, zgodnie z podtytułem Psałterza:
„Są łacniuchno uczynione
Prostakom nie zatrudnione
Nie dla Włochów, dla Polaków
Dla naszych, prostych domaków”.
Powstaje dzieło wyjątkowe na skalę europejską, łączy tekst i muzykę najwyższej próby. Dzięki rytmizacji zachowuje naturalną akcentację języka polskiego, w psalmach spotykamy elementy obcych tańców (pawany, czy gagliardy). Jest to więc kwintesencja polskiego renesansu, wiernego tradycji, ale czerpiącego też z dorobku kultury europejskiej.
Taka tez idea przyświeca projektowi PGR – Psałterz Polski.
Teksty psalmów są podane przez sopran – Babarę Rogalę, a pozostałe linie realizują instrumentaliści: muzycy jazzowi z Europy (USA, Niemiec, Szwecji i Polski). Melodie i treści psalmów stają się dla członków zespołu tematami do improwizacji, przeradzając się we wspólne kulminacje. Mamy więc muzyczną podróż spiętą renesansową, „złotą” - chciałoby się rzec, klamrą.

pgrnew-shape-2-kopia

PGR Psałterz Polski

muzyka-w-ruinach-plakat1024

25.09.2020r. godz. 19.00
sala widowiskowa CK

 

MEMBRANA dźwiękiem, obrazem, ruchem
- projekt muzyczno-wizualny z udziałem sekcji MOVEart i przyjaciół

 

Bilety: 15 zł

 

MEMBRANA dźwiękiem, obrazem, ruchem – projekt artystyczny, łączący ze sobą różne formy przekazu oraz różnych fantastycznych ludzi.

Pomysłodawcą i inicjatorem projektu jest Marlena Mandziuk m.in. instruktor choreoterapii, prowadząca sekcję MOVEart w MOK (zajęcia rozwoju osobistego poprzez ekspresyjne środki wyrazu/szeroko pojętą sztukę oraz taniec/ruch).

Wydarzenie będzie pierwszą realizacją nowopowstającego kolektywu artystycznego. Biorą w nim udział amatorzy – ludzie z różnymi talentami, pasjonaci życia, wrażliwi na drugiego człowieka oraz na to, co ich otacza. Łączy ich pasja, chęć niekonwencjonalnego działania i robienia niemożliwego.

Wystąpią:

MEMBRANA

On i ona. Dźwiękoczuli. Parą są od kilkunastu lat, zespołem muzycznym bywają, najczęściej w domowych pieleszach. Dźwiękiem i słowem opowiadają o swoim, często nie łatwym, życiu... Laureaci drugiej nagrody na tegorocznej edycji Stachuriady.

Uczestnicy sekcji MOVEart i ich przyjaciele:

Marlena Mandziuk – pomysł/choreografia

Agata Majewska

Marta Ulikowska

Natalia Łagodzka

Małgorzata Bartoszek

Edyta Świątek

Beata Strzeszyńska

Patrycja Litwicka-Grześkowiak

Honorata Świderska

Justyna Konowalczyk

Światło/wizualizacje: Jakub Wantuła

Obsługa dźwięku: Kacper Drozd

membrana-plakat1024

22.08.2020r. godz. 20.00
koncert w Marinie

ODRA GRA... FOLK: RE-KARPATY


Wstęp wolny!

 

 

baner_fb_mok_rekarpaty

07.06.2020 r. godz. 20.00
sala widowiskowa CK lub facebook Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie

KONCERT: BONSON / support: PIEKIELNY

Bilety na salę: 25zł (ilość ograniczona zgodnie z obostrzeniami wynikającymi z ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego), 
dostępne w Biurze Obsługi Klienta CK i internetowo: ekobilet.pl

UWAGA: obowiązkowa maseczka lub przyłbica. Regulamin uczestnictwa w imprezie: REGULAMIN


Transmisja online: bezpłatnie na FACEBOOKU MOK!

11.11.2019r. godz. 15.00-17.00
sala baletowa MOK


WARSZTATY: CIAŁO/ RUCH/ GŁOS – AKTOR WIELOWYMIAROWY
w ramach projektu TEATR POLSKAWarsztaty prowadzone przez artystów Teatru CHO-REA towarzyszą spektaklowi „TRAGEDIA JANA”:
LINK DO SPEKTAKLU

 

 

Warsztaty Teatru CHOREA to intensywny trening aktorski i szansa doświadczenia na własnym ciele bazowego zjawiska chorei – trójjedni, czyli połączenia ruchu, dźwięku i słowa w jednym działaniu. W trakcie warsztatów koncentrujemy się na pracy w grupie, pracy z ciałem, głosem i rytmem oraz na poszukiwaniu możliwości używania przez aktora wszystkich tych form ekspresji jednocześnie. Staramy się uruchomić organiczność aktora na sposób zbliżony do tego jak definiował ją Grotowski. W metodzie CHOREI zawsze obecne są dwa główne wyznaczniki jakości: intensywność i ryzyko – zarówno fizyczne jak i to wynikające z konieczności przełamania własnych ograniczeń. Nie chodzi nam o pokazywanie i uczenie technik, ale o uruchomienie kreatywności każdego z uczestników. W trakcie naszych warsztatów zawsze dążymy do stworzenia nowego, twórczego spotkania i kreatywnego, artystycznego wydarzenia.

prowadzenie: Elina Toneva, Tomasz Krzyżanowski

 

26.10.2019r. godz. 11.00 - 17.00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie


WARSZTATY WOKALNE Z MARIO SZABANEM
35. Głogowskie Spotkania Jazzowe


GRUPOWE WARSZTATY WOKALNE Z M. SZABANEM
- MOK, 26.10.2019 g. 11.00 - 12.00 - wstęp: 25 zł/ os. /ograniczona liczba miejsc/

INDYWIDUALNE LEKCJE MISTRZOWSKIE Z M. SZABANEM
- MOK, 26.10.2019, 45' - wstęp: 100 zł/ os.
dostępne godziny: 12.15 - 13.00/ 13.00 - 13.45/ 13.45 - 14.30/ 14.30 - 15.15/ przerwa/ 15.30 - 16.15/ 16.15 - 17.00
- obowiązują zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK, tel. 76 835 66 30


MARIO SZABAN
Kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej - wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach sekcja wokalna.
Wieloletni instruktor muzyczny WAKACJI ARTYSTYCZNYCH!

Uczestnik programu „The Voice of Poland”, w którym można go było zobaczyć m.in. w odcinkach na żywo.
W 2005 roku wystąpił na FESTIWALU SOPOCKIM zorganizowanym przez TVP1 w duecie z LUSIA (młodą słowacką gwiazdą) oraz na festiwalu
TOP TRENDY "ESKA SQUAD ".W 2007 wystąpił na krajowym festiwalu w premierach opolskich z piosenką Jak natchnieni (sł. Jacek Cygan,
muz. Wiaczesław Smołokowski) w aranżacji Krzysztofa Herdzina.

„Pierwszy stopień” (2006) to nie tylko wokal Mario Szabana, to absolutnie autorska, skomponowana, zaśpiewana, zaaranżowana i wyprodukowana
płyta przez jednego człowieka z udziałem wielu przyjaciół. W 2011 został wydany jego drugi album – „Drugi stopień”. Album został zmiksowany
w Chalice Recording Studio w LA i zmasterowany przez Bernie Grundman.

Więcej: #jazzwglogowie

Zapraszamy na nowy rok szkolny 2019/2020 z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie.
Zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK i MAYDAY.
Ruszamy z zajęciami od 16 września 2019.


RUSZYŁY ZAPISY DO SEKCJI 
MŁODZIEŻOWYM CENTRUM KULTURY MAYDAY 
NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

SZCZEGÓŁY PONIŻEJ ORAZ W BIURZE OBSŁUGI KLIENTA MCK MAYDAY i MOK

ZAPRASZAMY!

 

Zapisy w Biurze Obsługi Klienta MCK MAYDAY, tel. 76 853 41 73  i  MOK, tel. 76 835 66 30

QULTURALNE WAKACJE 2019 - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W GŁOGOWIE
Pl. Konstytucji 3 Maja 2, Głogów.

Zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK, tel. 76 835 66 30

DATA

MIEJSCE

WYDARZENIE

1 - 4 lipiec 2019,

godz. 10.00 – 11.00

MOK

SYGNAŁ Z ŁĄKI – zajęcia plastyczne dla dzieci (5 – 12 lat)

prow. J. Kinder

2 – 5 lipiec 2019

godz. 11.00 – 12.00

MOK

AMAZONIA – warsztaty plastyczne dla dzieci z elementami ekologii, botaniki i ornitologii (6-12 lat)

prow. B. Rudzińska

6 lipiec 2019

godz. 10.00

MOK

WARSZTATY GRAFFITI dla młodzieży 15+

prow. PaHuKaJa

8 – 10 lipiec 2019

MOK

LETNIE WARSZTATY WOKALNE z elementami HOME STUDIO,

dla dzieci powyżej 7 r.ż. (pierwsze spotkanie 8.07 godz. 10.00) + koncert powarsztatowy 10.07.2019, godz. 18.00

prow. M. Biały

8 – 11 lipiec 2019

godz. 10.00 – 11.00

MOK

KRÓLESTWO FASHION – zajęcia plastyczne dla dzieci z opiekunem (5 – 12 lat)

prow. J. Kinder

8 – 11 lipiec 2019

godz. 11.00 – 12.00

MOK

(P)Otwory i Spółka – plastyka i fotografia dla dzieci (6-12 lat)

prow. B. Rudzińska

8 – 11 lipiec 2019

godz. 12.00 – 13.00

MOK

PTASZKANIE – malowanie karmników dla ptaków

prow. J. Kinder

11 – 21.07.2019

-

Wyjazd Głogowskiej Rewii Graffiti na Międzynarodowy Festiwal "La Strada Della Musica"  - Rzym

15 – 20 lipiec 2019

godz. 18.00 – 20.00

MOK

Warsztaty artystyczne z budowy lalki teatralnej – dla młodzieży i dorosłych

prow. M. Wnuk

29.07 – 3.08.2019

Zewnętrzna konstrukcja do street workoutu –

Park przy ul. Budowlanych

(w razie niepogody MOK)

TYDZIEŃ Z KALISTENIKĄ

- treningi plenerowe 29.07 – 2.08, godz. 19.00 – 20.30, prow. K. Wójcik

- warsztat street workout 3.08, godz. 14.00 – 19.00, prow. M. i K. Riznyk

6 – 8 sierpień 2019

godz. 10.00 – 12.00

MOK

DAJ GŁOS – warsztaty wokalne z elementami karaoke dla dzieci i młodzieży (10 – 16 lat), prow. A. Szatarów

19 – 23 sierpień 2019

MOK

ZDOLNE ŁAPKI – zajęcia manualne dla dzieci (6-12 lat) z wykorzystaniem zimnej porcelany, prow. B. Rudzińska

19-21 sierpień 2019,

godz. 10.00-11.30

Plac przed MOK

Warsztaty akrobatyczno-cyrkowe: żonglowanie, jazda na monocyklu itp.

- zajęcia dla dzieci od 8-13 lat, prow.

26-29 sierpień 2019

godz. 10.00 - 11.30

MOK

Warsztaty dziennikarskie: radio, prasa, telewizja, internet - dla dzieci i młodzieży (10-15 lat)

26-29 sierpień 2019

MOK/ przestrzeń miejska

ESCAPE ROOM – POSZUKIWACZE, gra dla dzieci 10-15 lat, start godz. 11.00 MOK (po wcześniejszych zapisach)

QLTURALNE WAKACJE 2019 - MŁODZIEŻOWE CENTRUM KULTURY MAYDAY
ul.Perseusza 11, 67-200 Głogów, Zapisy tel.  76 853 41 73

DATA

MIEJSCE

WYDARZENIE

2 - 4 lipiec 2019
g. 10.00 – 11.00

MCK MAYDAY

MAŁY JUBILER – biżuteria i drobne formy ozdobne
z półfabrykatów – DARUMA Zielona Góra / 20 osób, od 7 do 14 LAT

2 - 4 lipiec 2019
g. 11.30 – 13.30

MCK MAYDAY

BIŻUTERIA SZKLANA – samodzielne tworzenie autorskiej biżuterii przez młodzież i dorosłych - DARUMA Zielona Góra / 15 osób, od 14 lat 

5 lipiec 2019
g. 10.00 – 11.00

MCK MAYDAY

CHUSTOWANIE DZIECI – nauka noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich dla rodziców. Prow. Katarzyna Pieńko / 12 osób

5 lipiec 2019

g. 11.30 – 12.30

MCK MAYDAY

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA DLA MALUCHÓW
Prow. Rafał Pawlak / 12 osób, od 1 roku życia

8 lipiec 2019

g. 10.00

MCK MAYDAY

KRĘCIOŁEK – warsztaty Break Dance dla zakręconych dzieci / 25 osób, od 7 lat 

9 - 11 lipiec 2019
g. 10.00 – 12.00

MCK MAYDAY
plac przed MCK MAYDAY

MIASTECZKO CYRKOWE – cyrk bez zwierząt, warsztaty umiejętności sztuki cyrkowej, szczudła, rola-bola, żonglowanie, slackline, bańki, chorągiewki itp./ FRIK-ART. Wrocław/ grupa początkująca 40 osób

9 - 11 lipiec 2019
g. 13.00 – 15.00

MCK MAYDAY
plac przed MCK MAYDAY

MIASTECZKO CYRKOWE – cyrk bez zwierząt, warsztaty umiejętności sztuki cyrkowej, szczudła, rola-bola, żonglowanie, slackline, bańki, chorągiewki itp./ FRIK-ART. Wrocław/ grupa średniozaawansowana 40 osób

12 lipiec 2019

g. 10.00

MCK MAYDAY

KRĘCIOŁEK – warsztaty Break Dance dla zakręconych dzieci / 25 osób, od 7 lat 

lipiec/sierpień
zgłoszenia do 10.07.2019r.

MCK MAYDAY

WAKACYJNA LIGA FIFA 19 NA KONSOLE PS4 i XBOX
- Liga esportowa w grę FIFA 19 na dwóch konsolach / 30 osób, od 12 lat  / Spotkanie organizacyjne 10.07. godz. 16:00. Start ligi 15.07.2019

lipiec/sierpień 2019
w każda środę

g. 17.30

MCK MAYDAY

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE DLA SENIORÓW
ZAKOŃCZONE WYDANIEM GAZETKI SENIORA

5 - 9 sierpień 2019
g. 11.00

MCK MAYDAY

PROJEKT TANECZNY IKAR
- grupa zamknięta, połączenie tańca współczesnego i break dance. Projekt zakończony etiudą/ 12 osób, od 12 lat

5, 7 - 9 sierpień 2019
g. 13.00 – 14.00

MCK MAYDAY

OTWARTE WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO/ 20 osób, od 8 do 12 lat

 

13 sierpień 2019
g. 10.00

MCK MAYDAY

ŚWIETLIKI – warsztaty fotograficzne dla dzieci, malowanie światłem w przestrzeni/ 12 osób od 8 lat

14 sierpień 2019
g. 16.00

MCK MAYDAY

WYSTAWA ŚWIETLIKÓW

19-23 sierpień 2019
g. 16.00 - 17.00

MCK MAYDAY

INTEGRACYJNY AEROBIK BEZ GRANIC
Prow. Monika Korycińska

27 - 29 sierpień 2019
g. 10.00 – 11.30

MCK MAYDAY

BIŻUTERIA MAKRAMOWA – samodzielne, autorskie tworzenie biżuterii łączącej wiele elementów /makrama, koraliki, szkoło, drewno/ DARUMA Zielona Góra/ 15 osób, od 10 do 15 lat

 

02.03.2019r. (sobota) godz. 15.00 - 18.00
Sala baletowa MOK

ODWOŁANE - WARSZTAT WDZIĘKU I GRACJI VOL. 2

Osoby, które kupiły bilety, proszone są o kontakt z Biurem Obsługi Klienta MOK.


Bilety:
- 50zł/ tylko przedsprzedaż, dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK i na www.ekobilet.pl

Organizatorzy:
- Akademia Tańca Małgorzata Szczęsna,
- Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

Opis warsztatów:

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet zapraszamy wszystkie Panie na 3-godzinne warsztaty taneczno-ruchowe,
podczas których nauczymy się:
- jak poruszać się z wdziękiem i gracją kobiety pewnej siebie
- jak zgrabnie i zmysłowo chodzić na obcasach

W programie warsztatów:
• Nauka poruszania się na szpilkach – jak połączyć wyprostowaną sylwetkę, uwodzicielski wzrok oraz piękny uśmiech
z płynnością poruszania się na obcasach.
• Choreografia taneczna – zmysłowa, uwodzicielska z odrobiną pikanterii, w której główny nacisk położony jest na seksowne
ruchy bioder i rąk oraz odpowiednim stawianiu kroków.
• Prezentacje uczestniczek na czerwonym dywanie i "na ściance" w asyście profesjonalnego fotografa
• Kilka małych „sztuczek”, co zrobić by poczuć się pewniej i bardziej kobieco? Wspólna rozmowa uczestniczek.
(w przerwach kawa, herbata i coś słodkiego)

Sposób, w jaki się poruszamy, dodaje lub odejmuje nam wiele atrakcyjności. Zgarbiona, gubiąca wzrok pod nogami
ładna kobieta wypadnie dużo gorzej niż jej mniej atrakcyjna, ale wyprostowana, poruszająca się sprężyście i z gracją
koleżanka. Chód to atrybut atrakcyjności. Najmodniejsze ubranie, najdroższa biżuteria, piękny makijaż czy fryzura,
to tylko część wrażenia, jakie nasz wygląd wywiera na innych. Cała reszta to nasze ciało: chód, gesty, uśmiech i wzrok.

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Szczęsna
Miss Polonia Opolszczyzny 2011, tancerka i instruktorka
z wieloletnim stażem.

Prosimy wziąć ze sobą:
- szpilki, około 6-8cm (może być kilka różnych par)
- wygodne, ale ładne ubranie
- czerwoną szminkę i dużo dobrego humoru :)

Więcej informacji pod nr tel. 600 767 881

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.