Plan wydarzeń:
Wakacje z Centrum Kultury

Regulamin uczestnictwa w trakcie epidemii
Regulamin gry i zabawy
Regulamin warsztaty

16.08.2020r. godz. 20.00
koncert na barce

ODRA GRA... SZANTY: ŻEGLARZE PORTOWI

Skład:
Michał Danielewicz – banjo, gitara, harmonijki, śpiew, automat perkusyjny, sampler
Dariusz Wołosewicz - gitara basowa, śpiew

Repertuar zespołu oparty jest na bogatej twórczości autora popularnych żeglarskich piosenek Michała "Lucjusza" Kowalczyka, zmarłego 1 maja 2010 roku. "Biała sukienka", "Na Mazury", "Zocha", "Przyjaciółka żeglarzy" i wiele innych przebojów to program obowiązkowy wykonywany przez Żeglarzy Portowych podczas żywiołowych koncertów.
W maju 2015 r. ukazała się debiutancka płyta pod tytułem "A przy naszym ognisku..." (Ostatnie Takie Trio), która zawiera 12 utworów autorstwa Michała Kowalczyka.
W lutym 2017 r. ukazał się kolejny krążek, którego tytuł brzmi "Przyjaciółka żeglarzy". Znalazło się na nim kilka niepublikowanych dotąd piosenek Michała Kowalczyka oraz niektóre z najbardziej znanych kompozycji Autora, takich jak "Biała sukienka", "Gruby", czy "Przyjaciółka żeglarzy". Zespół dokonał nagrań w nowo otwartym studiu "Leśna Trollnia" w Serwach koło Augustowa oraz w willi "Danielewiczówka" pod Warszawą.

W lipcu 2019 na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Mikołajkach zespół zaprezentował trzecią, tym razem autorską płytę pod tytułem "Woda i Wiatr" (Płyta tygodnia w radiu Wnet).

Zespół wziął udział w wielu liczących się festiwalach: Największe Juwenalia w Polsce - Kortowiada, Festiwal Latający Holender, Festiwal Szanty w Kunicach, Szanty Na Wiśle, Regaty o Puchar Mariny Miasta Gdańsk, Najstarszy Festiwal Żeglarski - Szanty w Mikołajkach, Festiwal Jeziorak Szanty i wiele, wiele innych. Zespół nie stroni od koncertowania w żeglarskich tawernach, nawiązując bliski kontakt z publicznością.

Obecnie trwają prace nad czwartą płytą zespołu, której premiera zapowiadana jest na sobotę 14 listopada 2020 roku w Tawernie Korsarz w Warszawie!

odra_gra_1024