Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK (w przygotowaniu)

Plan imprez CK:
wrzesień 2021
POBIERZ
 Oświadczenie
dla uczestnika wydarzenia
w czasie pandemii
POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii  
POBIERZ


Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ

 

 

26.09.2020r. godz.18.00
Centrum Kultury MOK

36. GSJ • Dixie Tigers Band/ Funky Route/ Dizzy Boyz Brass Band

Wstęp: bezpłatne wejściówki, dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK od poniedziałku, 07.09.2020.

 DIXIE TIGERS BAND:

Dixie Tigers Band zdobywcy Złotej Tarki na międzynarodowym festiwalu jazzu Tradycyjnego Złota Tarka 2008! Zespół niezwykły pod względem repertuaru jak i wyglądu, o wyjątkowym instrumentarium i wspaniałym akustycznym brzmieniu. Członkowie zespołu to zawodowi muzycy z których część gra na co dzień w Orkiestrze Narodowego Forum Muzyki.

Program, który Państwu proponują, pochodzi z początku XX wieku w Ameryki Północnej, tam rodzi się Jazz muzyka związana z Nowym Orleanem. Znane i lubiane utwory, które wszyscy znamy, jak When the Saints, Hallo Dolly, Summertime czy Moonlight, Serenade, znajdują się w repertuarze zespołu. Grają również najsłynniejsze polskie melodie, takie jak Sexappeal, Ach jak przyjemnie, Va bank itp.

Zespół koncertuje już od jedenastu lat i ma na swym koncie wiele udanych występów w kraju m.in. z grupą Vox, Justyną Steczkowską, Edytą Geppert, Andrzejem Rosiewiczem, z czeskim zespołem Ivana Mladka jak też występy w Niemczech, Szwecji, Czechach i na Węgrzech.
Przekonajcie się Państwo sami, że można się świetnie bawić słuchając znanych utworów w naszym żywiołowym wykonaniu.

dixie-1024

FUNKY ROUTE:
Funky Route to grupa muzyków w składzie Paula Pesta, Mateusz Biały, Michał Stępień, Dominik Kowal, Konrad Kubas, Kacper Drozd, Wiktor Grabowiecki z różnym doświadczeniem i przeszłością artystyczną, których łączy szeroko pojęta muzyka w klimatach funk, soul czy R&B. Czerpią inspirację z wielu innych stylów - nie zamykają się na żadną gałąź muzyki, w tym jazz. Podstawą ich muzyki jest bujający, dobrze osadzony rytm i porywające melodie. Na scenie dbają o dobry klimat i świetne samopoczucie publiczności i generują dobrą energię. Mamy nadzieję, że poczujecie to razem z nimi na Głogowskich Spotkaniach Jazzowych! Gościnnie wystąpią z zespołem: Seweryn Graniasty i Karol Koczur.


DIZZY BOYZ BRASS BAND
Co sprawia, że przeboje Earth, Wind & Fire brzmią tak zjawiskowo ? Dlaczego James Brown porywał swą muzyką ludzi do tańca ? Gdzie tkwiła magia brzmienia The Chase ? Odpowiedź jest prosta –
w każdym z tych zespołów ważną rolę odgrywały instrumenty dęte: saksofony, puzony, tuba i trąbki. Taki zestaw wsparty charyzmatyczną partią wokalną oraz dynamiczną perkusją to gotowa recepta na niepowtarzalne, energetyczne brzmienie.
Właśnie taka idea przyświecała Jakubowi Domańskiemu, założycielowi Dizzy Boyz Brass Band. Stworzył zespół występujący w typowym nowoorleańskim składzie brass bandu. Dwa saksofony, dwie trąbki, dwa puzony i tuba. Do tego perkusja i porywający wokal Daniela „Wolnego” Moszczyńskiego. Kilkunastu muzyków na co dzień związanych zawodowo z instytucjami kultury i sztuki wspólnie tworzy muzykę z pogranicza funku, jazzu, popu, rocka i latino.
Dizzy Boyz Brass Band – to bardzo interesujący projekt na polskiej scenie muzycznej. Każdy ich koncert to eksplozja energii i pozytywnych emocji.

mocarskafoto-1024

 

36-gsj-plakat-zmiana-lokalizacji1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.