Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

październik 2021

dla uczestnika wydarzenia
w czasie pandemii
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii

uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

23.09.2021 godz. 19.00
Scena klubowa "Wentylatornia" CK MOK

37. GSJ - koncert klubowy: YES4JAZZ

Bilety: 20zł

Koncert w ramach festiwalu: 37. Głogowskie Spotkania Jazzowe

Yes4Jazz tworzy piątka znakomitych muzyków z okolic Zielonej Góry: saksofoniści: Seweryn Graniasty i Robert Chyła, gitarzysta basowy: Bartłomiej Pietsch, pianista: Wojciech Pruszyński i perkusista Waldemar Franczyk.

Zespół istnieje od 2005 roku jako kwartet Hard Work Ensemble. W 2009 roku ostatecznie skrystalizował się jego skład, co wpłynęło na brzmienie i repertuar. Początkowo brzmienie zespołu i sposób gry nawiązywał do tradycji stylów Bebop i Hardbop, a standardy jazzowe były podstawą repertuaru. Obecnie grupa na koncertach wykonuje prawie wyłącznie własne utwory.

Zespół przed 2017 rokiem nie miał ambicji fonograficznych, celem było koncertowanie samo w sobie, najczęściej w zielonogórskim klubem Piekarnia Cichej Kobiety, gdzie artyści włączyli się w realizację wielu projektów muzycznych. Z wydatnym wsparciem kompozytorskim pianisty zespołu Wojtka Pruszyńskiego w roku 2018 zrealizowana została debiutancka płyta pt. Hard Work.

Nowym artystycznym wyzwaniem dla lidera i całego zespołu stała się płyta poświęcona A.Trzaskowskiemu. O jej powstaniu i wyborze jej szczególnego repertuaru Robert Chyła tak opowiadał: Pomysł pojawił się w październiku 2020 w Zielonej Górze podczas trwającego Crossing Jazz Festival. Wojciech Karolak posłuchał tego programu i zapewniał nas, że nie ma co czekać, cały materiał jest świetnie przygotowany.

Zadanie było trudne, - wspominał W. Pruszyński, bo nie chodziło o kopiowanie stylu gry i oryginalnej pianistyki Trzaskowskiego, a o ducha i klimat tej muzyki. Oczywiście słuchałem jego płyt, analizowałem muzykę, mocno inspirowałem się tym co grał i jak grał na fortepianie(…).

Premiera albumu Yes4Jazz – Trzaskowski Lives! ma miejsce 10 września 2021 (SJRecords 057)

ramka-do-zdjec-yes4jazz-1024