Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

lipiec, sierpień 2022

uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

09.09.2022r. godz. 19.00
Centrum Kultury MOK

MIKE AND LENI STERN & ŁUKASZ PAWLIK BAND / DRAGONFLIES PROJECT

Bilety w cenie: 75 zł - Parter 60 zł - Balkon

DRAGONFLIES PROJECT

Dragonflies Project to najnowszy zespół naszego najlepszego wibrafonisty elektrycznego Bernarda Maseli. Tym razem zaprasza on do współpracy basistę elektryczną Klaudię Wachtarczyk oraz perkusistkę Justynę Mikrut. Klaudia i Justyna wciąż są studentkami Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, lecz dały się już poznać jako znakomite instrumentalistki o dużym doświadczeniu, wynikającym z ich ogromnej aktywności scenicznej w ramach różnorodnych stylistycznie projektów muzycznych. Muzyka tria to połączenie bluesa-funky-jazzu oraz rocka, czyli oscyluje wokół intensywnych rytmów tanecznych i przepełniona jest równie intensywnymi zwrotami melodycznymi. Bernard próbuje przełożyć na język wibrafonu charakterystyczny kolor i „groove” tych gatunków i warto przy tym zaznaczyć, że jest to pierwsze tego typu połączeniu wibrafonu z muzyką funky w historii muzycznej naszego kraju.

SKŁAD:
- Bernard Maseli
- Klaudia Wachtarczyk
- Justyna Mikrut

MIKE STERN AND LENI STERN & ŁUKASZ PAWLIK BAND:

Mike Stern – jeden z najbardziej cenionych gitarzystów swojej generacji. W ciągu trwającej od ponad czterech dekad kariery zapisał w swoim dorobku współpracę z zespołem Blood, Sweat & Tears, Milesem Davisem, Jaco Pastoriusem, Brecker Brothers, Johnem Hendersonem. Wydał 16 autorskich płyt (spośród których 6 otrzymało nominację do nagrody Grammy).
Łukasz Pawlik urodził się w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Rodzice są koncertującymi pianistami, odnoszącymi znaczne sukcesy w działalności zawodowej. Matka Jolanta jest cenioną kameralistką, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, natomiast ojciec – Włodek Pawlik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w Polsce, pierwszym polskim jazzmanem uhonorowanym nagrodą Grammy. Łukasz ma za sobą pracę w renomowanych orkiestrach symfonicznych, takich jak Düsseldorfer Symphoniker, czy Sinfonieorchester Wuppertal, a także liczne osiągnięcia konkursowe, w tym zwycięstwo w Konkursie im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu, które umożliwiło mu podjęcie studiów w Stanach Zjednoczonych. Pobyt w USA okazał się kamieniem milowym na jego muzycznej drodze. To właśnie w USA, gdzie studiował na uczelni Western Michigan University na dobre zainteresował się jazzem. Możliwość zgłębienia tajników muzyki improwizowanej, a z drugiej strony uczęszczania na zajęcia z kompozycji i kontrapunktu klasycznego.

To kolejna odsłona współpracy między Łukaszem Pawlikiem a amerykańską legendą jazzowej gitary Mike’iem Sternem, zapoczątkowanej gościnnym udziałem Sterna w nagraniach płyty „Lonely Journey” Pawlika, wydanej w 2016 roku. W ramach Głogowskich Spotkań Jazzowych mamy szansę usłyszeć skład poszerzony o gitarzystkę Leni Stern. Współpraca między muzykami wkrótce po ukazaniu się albumu nabrała nowej dynamiki i z czysto studyjnej interakcji przeniosła się na scenę. Wzbogacenie zespołu o osobowość i charyzmę Mike Sterna okazało się strzałem w dziesiątkę, porywając w 2017 roku polską publiczność licznie zgromadzoną na koncertach składu. Kolejny rozdział współpracy muzyków to udział Sterna w nagraniach kolejnej autorskiej płyty Łukasza Pawlika zatytułowanej „Long-Distance Connections”, do której nagrań zaprosił także kilku innych gigantów światowej sceny jazzowej, takich jak Randy Brecker, Dave Weckl, Tom Kennedy i Gary Novak. SKŁAD: Mike Stern Leni Stern Łukasz Pawlik Dawid Główczewski Damian Kostka Paweł Dobrowolski.

mike-and-leni-stern-1024