Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

wrzesień 2022

uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

Wystawa: 09-31.09.2022r.

Wernisaż: 10.09.2022r. godz. 20.00

Galeria Edukacji Twórczej MOK

38. GSJ: JAN BEBEL IN MEMORIAM - wernisaż wystawy

W państwa ręce oddajemy wystawę, która jest zbiorem dokonań Jana Bebela. Artysty fotografika, który przez wiele lat swego życia dokumentował wydarzenia muzyczne, w tym przede wszystkim jazz. Przypomnijmy że Jan pochodzi z Głogowa i prowadził tu galerię autorska w Zamku Książąt Głogowskich. Pierwsze zdjęcia wykonał podczas koncertu Milesa Davisa. Fotografia o tematyce muzycznej przyniosła mu największe uznanie i nagrody, a dokumentację gromadził między innymi na takich wydarzeniach jak Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days i Głogowskie Spotkania Jazzowe. Wystawą, tym zbiorem jego prac, oddajemy mu cześć i należny szacunek za wielki wkład pracy i budowanie fotograficznej kroniki, która ożywa muzyką zamkniętą w każdym kadrze Jana.

bebel-plakat-100x70-1