Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

lipiec, sierpień 2022
POBIERZ

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

07.07.2019 r. (niedziela), godz. 18:00
Głogów Marina, ul. Obozowa 2

7 Festiwal "Szanty w Porcie"

Występują:
Projekt Fraktala i Przyjaciele
Jan i Klan
Atlantyda
Orkiestra Samanta

 
Wstęp wolny
 

Projekt Fraktala powstał z inicjatywy Krzysztofa Michała Pietrzaka w 2015 r.
Założeniem zespołu jest wykonywanie autorskich kompozycji w stylu folkowym z elementami etnicznymi.
Obecnie skład zespołu tworzą:
Stanisław Cak - wokal
Jarosław Talarski - git. akustyczna
Juliusz Wojciechowski - git. Basowa
Krzysztof M. Pietrzak - instr perkusyjne

Osiągnięcia:
- lipiec 2016 w ramach Wędrowny Przegląd Piosenki 'Polana'​ K. M. Pietrzak został laureatem II miejsca Konkursu Poetyckiego „ O Kwiat Polany”, a zespół otrzymał nominacje na Festiwal " Danielka"
- sierpień 2016 Projekt Fraktala został laureatem I miejsca 49 edycji Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej​ w Szklarskiej Porębie.
- VIII -2016 Na Festiwal Danielka​ zespół został laureatem nagrody oraz wyróżnienia: Nagroda dla muzyków oraz wyróżnienie za wprowadzenie elementów orientalnych w danielkowy klimat górski.
- 24-IX-16 zespół został laureatem I miejsca w Pierwszych Podróżach z Piosenką " Morze o Górach" w klubie Apropos Wałbrzych .
2018-VIII-K. M.Pietrzak laureatem III miejsca w konkursie " O Kwiat Polany"

 

Jan i Klan to zespół stworzony przez przyjaciół, który przez dość dziwny splot okoliczności trafił na scenę. Balansujemy muzycznie pomiędzy akustycznym folkiem, piosenką autorską, turystyczną i żeglarską. Naszą twórczość określamy jako happy folk, ale nasz styl najlepiej opisał dziennikarz pewnego lokalnego medium – „ze swoją muzyką oscylują pomiędzy różnymi gatunkami, jakoś nie mogąc ostatecznie trafić w żaden”. Jesteśmy laureatami głównych nagród na festiwalach piosenki żeglarskiej i turystycznej, w tym m.in. Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa za najlepszy debiut na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2018, Grand Prix i Nagroda Publiczności na 34. Festiwalu Piosenki Żeglarskiej KOPYŚĆ w Białymstoku, I nagroda na 42. OSPPT YAPA w Łodzi, Grand Prix i Nagroda Publiczności na 49. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie oraz wielu innych. 19 lipca 2018 wydaliśmy naszą pierwszą, koncertową płytę pod tytułem „Nic się nie zgadza i nic się nie klei”. Chcemy czerpać radość z pozytywnej atmosfery na koncertach i dzielić się tą radością dalej z innymi. Cieszy nas bardzo, gdy trafiamy w ciekawe miejsca i poznajemy dobrych ludzi, bo świat jest ich pełen, a prawdopodobnie bez naszego koncertowania moglibyśmy się nigdy z nimi nie spotkać.

Skład:

Anna Bujko – voc, melodyka
Julita Gacparska – voc, harmonijka
Janusz Bujko – voc, git
Andrzej Kalus – git bas
Damian Kociołek - cajon, perc
Rafał „Zielak” Zieliński – git, charango

 

Atlantyda to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych stron Polski: Gdyni i WarszawyRepertuar muzyczny stanowią tradycyjne utwory i współczesne piosenki morskie i żeglarskie autorstwa założyciela zespołu Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Żegluj”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton”… to tylko część żeglarskich hitów jego autorstwa, które znane są wszystkim żeglarzom. Absolutny top muzyki morskiej, doskonali instrumentaliści i żeglarskie przeboje w autorskim wykonaniu to cała Atlantyda. Rok 2019 to rok jubileuszowy zespołu, 25 lat Atlantydy i 35 lat twórczości Sławka. Zespół od lat jest gościem i laureatem największych festiwali muzyki morskiej i żeglarskiej. Mimo upływających lat zespół jest w doskonałej formie czego dowodem jest Grand Prix największego festiwalu tej muzyki w Europie "Shanties 2019".

 

 Orkiestra Samanta folk - rockowy zespół z Wrocławia. Żywiołowa, pełna ekspresji i różnorodności muzyka w połączeniu z barwnymi opowieściami o morzu stanowi o wyjątkowości koncertów i twórczości artystycznej zespołu. Kompozycje utworów to wypadkowa inspiracji muzyką folkową ze szczególnym wpływem folku irlandzkiego i szant ze współczesną muzyką rockową. Repertuar zespołu to autorskie teksty związane z tematyką morską. Orkiestra Samanta to od 20 lat uznana marka w środowisku polskich zespołów folkowych i szantowych, zyskująca sobie coraz większą popularność wśród stale rosnącej rzeszy oddanych fanów, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od kilkunastu lat zespół jest stałym gościem największych festiwali folkowych, zagrał ponad 800 koncertów w całej Polsce i kilkadziesiąt za granicą. 

Zespół wydał pięć albumów: "Kurs do domu" (2002),"Odyssee/Odyseja" (2005), "Pod wiatr" (2005),"Sztorm" (2009) "Winlandia" (2014). 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.