Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

maj 2023
POBIERZ

czerwiec 2023
POBIERZ

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

03.06.2023r. godz. 15.00

GŁOGOWSKA ODYSEJA - rajd na orientację po królewskim mieście

Głogowska Odyseja to gra terenowa dla rodzin, która zawiera około 20 zadań.
 
Zadania są podzielone na różne kategorie:
- pytania z wiedzy ogólnej oraz o Głogowie w formie quizu
- zagadki / łamigłówki do rozwiązania
- zadania na spostrzegawczość
 
Uczestnicy podczas gry korzystają ze specjalnej aplikacji, w której otrzymują instrukcje do zadań oraz udzielają swoich odpowiedzi. Na starcie otrzymują kartę drużyny i mapę z zaznaczonymi punktami. Za każde poprawne rozwiązanie zadania otrzymują punkty. Wygrywa drużyna, która zbierze najwięcej punktów.
 
Gra odbędzie się na terenie Głogowa, uczestnicy mogą poruszać się tylko pieszo.
 
Czas gry jest ograniczony do 3h.
 
W grze może wystartować max 8 drużyn. Każda drużyna powinna liczyć od 2 do 5 osób.
 
Zapewniamy nagrody dla 3 najlepszych drużyn.
 
Uczestnikami mogą być osoby dorosłe oraz dzieci od 10 roku życia (dzieci mogą być uczestnikami pod warunkiem, że w drużynie jest przynajmniej jedna dorosła osoba).
 
Udział: 50zł za drużynę.
 
Zgłoszenia i opłaty od 8.05 do 31.05.2023 lub do wyczerpania miejsc, osobiście w kasie MOK (rondo Konstytucji 3-go Maja 2) lub telefonicznie pod numerem 76 833 65 74
 
To będzie wspaniała przygoda - zapraszamy!

03_06_23-glogowska-odyseja1024

08.06.2023r. godz. 21.00
Ruiny Kościoła św. Mikołaja

 

VII GŁOGOWSKI WIECZÓR CHWAŁY

 

Zapraszamy do udziału w Głogowskim Wieczorze Chwały, który odbędzie się w ruinach św. Mikołaja w uroczystość Bożego Ciała, tj. 8 czerwca, o godz. 21.00, i podczas którego będziemy mogli posłuchać chrześcijańskich utworów w wykonaniu głogowskich muzyków.

wieczor-chwaly-08_06_23-1024

14.06.2023r. godz. 17.30
Centrum Kultury

 

FOTOSTOPEM PRZEZ ŚWIAT: ISLANDIA - Grażyna i Stefan Sroczyńscy


Wstęp wolny!

O wyprawie i spotkaniu - pani Grażyna Sroczyńska:

"O wyprawie na Islandię myśleliśmy od dawna jednak ceny były i są nadal zaporowe. Postanowiliśmy spróbować samodzielnie. Podróż krótka bo tylko tydzień będziemy mieć na odwiedzenie najbardziej znanych miejsc. Wodospady, gejzery, lodowce, maskonury no i ta niespotykana nigdzie indziej przyrody. Podróż wynajętym kamperem już dziś wywołuje dreszczyk przygody. Plusem jest nieograniczony czas na fotografowanie i niezależność. Możemy nocować na dowolnym campingu, nie ograniczają nas żadne rezerwacje.

O wszystkim co zobaczymy i przeżyjemy chcemy opowiedzieć na naszym spotkaniu 14 czerwca. Mamy nadzieję, że będzie ciekawie bo to świeże wspomnienia i emocje!"

fotostopem-islandia-1024

12.11.2023r. godz. 17.00
Centrum Kultury MOK

 

CUDOWNA TERAPIA - spektakl komediowy


Bilety: 110zł parter / 100zł balkon - dostępne na kupbilecik.pl

 

Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, którzy są, byli lub planują być w związku.

Kryzys bowiem może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych
latach. Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, mamy inną propozycję!

Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów,

błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację.

ZAMIAST DO GABINETU – ZAPRASZAMY DO TEATRU NA CUDOWNĄ TERAPIĘ!
Państwo Dorek są doświadczonym małżeństwem, które – jak to w życiu – ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w
swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi. Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty, by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło? Czy specjalista znajdzie sposób, by małżonkowie zrozumieli, jak wiele ich łączy, by zaczęli ze sobą współpracować i słyszeć się wzajemnie? I czy przypadkiem terapeuta po spotkaniu z taką parą sam nie będzie potrzebował pomocy? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w najnowszej inscenizacji komedii austriackiego dramatopisarza Daniela Glattauera „Cudowna terapia”. Czekają Was błyskotliwe dialogi, zabawne życiowe sytuacje i trzy wspaniałe kreacje aktorskie.

Przekład: Marek Szalsza
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz
Choreografia: Janja Lesar, Krzysztof Hulboj
Muzyka: Krzysztof Matysiak
Obsada:
W roli Joanny Dorek: Edyta Jungowska / Małgorzata Lewińska
W roli Walentego Dorka: Dariusz Kordek / Marcin Kwaśny /Dariusz Taraszkiewicz*
W roli terapeuty: Artur Pontek

 cudowna-terapia-12_11-1024

 

18.05.2023 godz. 20.00
Centrum Kultury MOK

 

DKF SZPULA – W TRÓJKĄCIE

 


Bilety: 15zł/osoba

Scenariusz i reżyseria: Ruben Östlund
Występują: Harris Dickinson, Charlbi Dean, Woody Harrelson, Dolly De Leon, Zlatko Burić
Kraj produkcji: Niemcy, Francja, Szwecja, Wielka Brytania
Rok produkcji: 2022
Premiera polska: styczeń 2023
Gatunek: komedia, dramat
Czas trwania: 147 min.
Nagrody: Złota Palma + 13 innych nagród i 28 nominacji.

 

„W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

 

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

dkf-szpula-w-trojkacie-18_05

12.05.2023r. godz.17.30
Scena klubowa CK

 

FOTOSTOPEM PRZEZ ŚWIAT: Indonezja. W krainie życia i śmierci

 

Wstęp wolny.
 

Prelekcja będzie o wulkanach na Jawie, festiwalu kultury papuaskiej i trekkingu w Dolinie Baliem na Papui oraz obrzędach pogrzebowych na Sulawezi (dawny Celebes) i Bali. Niektóre zdjęcia mogą być uważane za tylko dla dorosłychJ

Gośćmi będą profesorowie z Wrocławia, przyjaciele nasi i Fotostopa. Poznaliśmy się na jednej z wypraw, wspólnie zwiedziliśmy kawał świata.

Irek to pracownik naukowy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Odwiedził już 89 państw na sześciu kontynentach. Uważa, że podróże to najlepsza lokata kapitału, bo wspomnienia są bezcenne :-)

Michał jest kierownikiem Katedry Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła na Wydziale Ceramiki i Szkła w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Specjalista od wyszukiwania tanich lotów i organizacji wypraw.

indonezja-1024

26-30.04.2023r.
Centrum Kultury, Teatr im. Andreasa Gryphiusa

 

Kulturalnie rozpoczęta MAJÓWKA 2023

Od środy, 26. kwietnia, każdego dnia zapraszamy Państwa na wydarzenia artystyczne, które wprawią Was w prawdziwie majówkowy nastrój! W programie coś dla małych i dużych, trochę teatru, trochę tańca, stand up i przepiękny koncert JUCHO z "Domowych melodii". Tym razem nic Was nie ominie, nawet jeśli wyjeżdżacie na Majówkę - my zaczynamy już w środę.

Znajdź coś dla siebie i przyjdź! 

pre-majowka-1024

10.05.2023r. godzina 19:00
Centrum Kultury MOK
 
Filmożarcie: PLAN 75 - pokaz przedpremierowy
 
reż. Chie Hayakawa
czas trwania: 102 minuty
Bilety: 15 zł/os.
 
Japonia to kraj słynący z rozwiniętej technologii oraz doskonałej opieki medycznej, które przekładają się na wysoką średnią życia jej obywateli. W połączeniu z niskim współczynnikiem dzietności stanowi to jednak dla rządu sygnał alarmowy. Starzejące się społeczeństwo jest zapowiedzią rychłego kryzysu ekonomicznego oraz zaburzenia równowagi państwa. Rozwiązaniem ma być rządowy program kryjący się pod nazwą Plan 75. Zachęca on do eutanazji osoby, które ukończyły siedemdziesiąty piąty rok życia. Obecne na każdym kroku reklamy, adresowane do zdezorientowanych seniorów, zachwalają wszelkie korzyści, jakie płyną z rewolucyjnego programu. Jedny z argumentów ma być wynagrodzenie, które balansującym na granicy ubóstwa uczestnikom Planu pozwoli zrealizować ostatnie marzenie. Starsza kobieta, której środki do życia znikają w błyskawicznym tempie, pragmatyczny sprzedawca programu oraz filipiński robotnik staną tym samym przed najważniejszymi wyborami.

pion-plan-75-1024

26.04.2023r. godz. 19.00
Centrum Kultury MOK

 

Stand-up: ABELARD GIZA - "Samertajm"

 

Bilety: kupbilecik.pl (sold out)

Abelard Giza - polski komik, stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Założyciel i lider Kabaretu Limo. Twórca programów stand-upowych „Proteus Vulgaris”, „Ludzie, trzymajcie kapelusze”, „Numer 3” i „Piniata” oraz serialu „Kryzys”.
26 kwietnia wystąpi w Centrum Kultury MOK w najnowszym programie: "Samertajm". Jako ciekawostkę możemy dodać, że autorką plakatu promującego "Samertajm" jest małżonka Abelarda - Daria Zarówna-Giza (chapeau bas!)

giza-samertajm-1024

14.04.2023 godz. 17.30
Wentylatornia MOK

 

Fotostopem przez świat: Adunu. Ziemia duchów z Krzysztofem Błażycą

 

 

 

14 kwietnia, w imieniu pani Grażyny Sroczyńskiej, zapraszamy do Wentylatornii w MOK na spotkanie z cyklu „Fotostopem przez świat” . Gościem będzie Krzysztof Błażyca - ADUNU. ZIEMIA DUCHÓW - czyli Perła Afryki poza utartym szlakiem..
Czarownicy i rebelianci, zwyczaje Aczoli i awanturniczy Karimodżong, dyktatorzy i święci, źródła Nilu i studnie głębinowe, oraz wiele innych opowieści.
Krzysztof Błażyca, dziennikarz, fotoreporter, członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego, twórca fundacji SORUDEO Africa www.sorudeoafrica.org, autor wystaw fotograficznych oraz książek:
> "Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy" (Grand Prix - Nagroda im. Stanisława Szwarc Bronikowwskiego - na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów Mediatravel 2017 oraz Nagroda Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego 2017)
> "Tego drzewa nie zetniesz. Historie z czarami w tle" - cykl reportaży z Zambii, Nigerii, Tanzanii, Kenii, Ugandy.
Krzysztof Błażyca o sobie:
"Od ponad 20 lat regularnie wracam na Kontynent afrykański. Od 2014 roku na dobre już jedną nogą w Ugandzie, szczególnie w północnym rejonie Aczoli, gdzie wraz lokalnym przyjacielem, ks. Davidem Okullu działamy z projektami dla tamtejszych społeczności (budowa studni, edukacja). Z wykształcenia jestem kulturoznawcą o specjalizacji religioznawstwo, stąd szczególnie fascynuje mnie tkanka duchowa kontynentu, rola wierzeń w życiu codziennym, wpływ religii i czarów na życie jednostek i społeczne.
Najważniejsi są dla mnie spotykani ludzie, ich życie, ich historie. Nie zliczę już ile wywiadów terenowych przeprowadziłem. Miałem i wciąż mam szczęście spotykać się z wyjątkowymi osobami, które barwnie, a czasem mrocznie, wpisały się w historię swoich krajów. To między nimi...
> W Ugandzie spotkałem się z Severino Lukyoą, który określał siebie Rubanga Won, czyli bogiem ojcem; Lukoya był twórcą rebelii Holy Spirit Movement, która dała początek, 20 letniej wojnie domowej kontynuowanej przez zbrodniczą Lord's Resistance Army (LRA);
> Odwiedziłem brygadiera Kennetha Banyę, przez 16 lat głównego doradcę militarnego poszukiwanego przez Międzynarodowy Trybunał Karny, Josepha Kony'ego, lidera LRA.
> Odwiedziłem omulangirę (księcia) Walugembe, praprawnuka kabaki (króla) Mutesy, który przyjmował na swym dworze Spike i Granta w ich epickiej podróży do źrodeł Nilu; prawnuka kabaki Mwangi, który skazał na śmierć Męczenników Ugandyjskich.
> W Kenii poznałem Paulę Kahumbu, twórczynię kampanii Hands off our elephants, dzięki czemu Kenia ukróciła proceder kłusowniczy. Spotkanie było dosłownie odlotowe, gdyż zdjęcie jakie zrobiłem Pauli z pupilem z Sheldrick Wildlifetrust ukazało się potem w katalogu pokładowym narodowych linii kenijskich Kenya Airways;
> Na zachodzie kraju poznałem również ostatnią żyjącą wdowę (ze 139 żon!!!) ostatniego szefa klanu Bakhone, Wasike Lusweti Sudiego;
> W Tanzanii spotkałem się z synem Juliusza "Mwalimu" Nyerere, ojca narodu, pierwszego prezydenta niepodległego kraju;
> W Rwandzie odwiedziłem Nathalie Mukamazimpaka, ostatnią z żyjących wizjonerek z Kibeho, której objawiła się Niyna Wa Jambo (Matka Słowa) - jedyne uznane przez Kościól objawienia maryjne w Afryce
> W Nigerii znaleźliśmy dżu dżu i... prawie utonąłem na Nigrze w dziurawej łodzi
> W Zambii towarzyszyłem przyjacielowi w jego pracy pomocy dzieciakom na ulicy diabła...
Moim mottem są słowa Charlesa Lavigerie, założyciela Ojców Białych Misjonarzy Afryki: POKOCHAJCIE AFRYKĘ! I to Wam chcę przekazać ;)

14_04-adunu1024

28.04.2023r. godz.17.00
Centrum Kultury MOK

DANCE, DANCE, DANCE - głogowskie prezentacje taneczne z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Zapraszamy na głogowskie prezentacje taneczne pod hasłem "DANCE, DANCE, DANCE" z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który wypada 29 kwietnia. Na scenie Centrum Kultury MOK zaprezentują się Państwu dzieci i młodzież:
- Mażoretki O/Z HM Głogów
- Cheerleaders Głogów
- Szkoła Tańca Anima Danza
- Szkoła Tańca Easy Dance
- Akademia Ruchu
Galę uświetni występ GOŚCIA SPECJALNEGO: Danuty i Krzysztofa Nowak - utytułowanej, głogowskiej pary, która m.in. zdobyła dwukrotnie tytuł Mistrza Polski w 10 tańcach w kategorii powyżej 60 lat!
Bilety w cenie 10zł w sprzedaży w kasie MOK od 17. kwietnia 2023r.
Zapraszamy! 

dance-dance-dance1024

20.04.2023 godz. 20.00
Sala widowiskowa CK (MOK)

 

 

DKF Szpula – Filmy krótkometrażowe nominowane do OSCARA – ANIMACJE

 

 

Opis:
Już po raz piąty zapraszamy serdecznie na pokazy Filmów Krótkometrażowych Nominowanych do Oscara.
20.04.2023 godz. 20.00 - zobaczymy filmy AKTORSKIE

Łączny czas 96 minut.
Filmy w programie:
1). Chłopiec, kret, lis i koń (The Boy, the Mole, the Fox and the Horse) / reż. Peter Baynton, Charlie Mackesy / Wielka Brytania / 2022 / 35’
2). Latający marynarz (The Flying Sailor) / reż. Amanda Forbis, Wendy Tilby / Kanada / 2022 / 7’
3). Handlarze lodu (Ice Merchants) / reż. João Gonzalez / Portugalia, Francja / 2022 / 14’
4). Rok siusiaków (My Year of Dicks) / reż. Sara Gunnarsdóttir / USA / 2022 / 25’
5). Struś powiedział mi, że świat nie istnieje i chyba mu wierzę
(An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It) / reż. Lachlan Pendragon / Australia / 2022 / 11’

plakat-oscary-glogow-1024

29.03.2023 godz. 20.00
Sala widowiskowa CK (MOK)

 

DKF Szpula – Filmy krótkometrażowe nominowane do OSCARA – AKTORSKIE

 
Już po raz piąty zapraszamy serdecznie na pokazy Filmów Krótkometrażowych Nominowanych do Oscara.
29.03.2023 godz. 20.00 - zobaczymy filmy AKTORSKIE

Krótkometrażowe Filmy AKTORSKIE Nominowane do Oscara:
Łączny czas programu 114 minut.
Filmy w programie:
1). Irlandzkie pożegnanie (An Irish Goodbye) / reż. Tom Berkeley, Ross White / Irlandia / 2022 / 23’
2). Ivalu / reż. Anders Walter / Dania / 2022 / 16’
3). Uczniaki (The Pupils) / reż. Alice Rohrwacher / Włochy, USA / 2022 / 37’
4). Nocna jazda (Night Ride) / reż. Eirik Tveiten / Norwegia / 2020 / 15’
5). Czerwona walizka (The Red Suitcase) / reż. Cyrus Neshvad / Luksemburg / 2022 / 17’

plakat-oscary-glogow-1024

14 i 21.04.2023r. godz. 18.00-20.00
Centrum Kultury MOK

PIERWSZY TANIEC MŁODEJ PARY - kurs walca wiedeńskiego i "2na1"

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie i Szkoła Tańca Easy Dance zapraszają wszystkie pary, które szykują się do wesela, na kurs  Pierwszego Tańca Młodej Pary.
Małgorzata Łętkowska - instruktor tańca z wieloletnim doświadczeniem, stworzy dla Was i nauczy Was efektownej choreografii do walca wiedeńskiego, którą będzie można "otworzyć" wesele. Ponadto poznacie krok podstawowy "2na1" oraz "2na2", aby można było bez trudu przetańczyć całą noc.

"Wyglądasz tak pięknie" Sobel, "At least" - Beyonce, "Stuck with U" Ariana Grande & Justin Bieber, "You are the reason" Calum Scott, "Opowiadaj mi tak" Zbigniew Wodecki, "Poprowadź mnie" The Dziemans, "Willow" Jamine Thomson, "I have nothing" Whitney Houston, "Say you love me" Jessie Ware, "Zabiorę Cię właśnie tam" Kancelaria czy wciąż popularne walce instrumentalne - Szostakowicza czy z "Nocy i dni", to zaledwie niektóre tytuły najchętniej wybierane przez pary na otwarcie wesela, do których można zatańczyć walca wiedeńskiego. 

Koszt: 350zł / para / kurs = 2 x 2godziny
Zapisy i szczegółowe informacje u instruktora: 508 233 888 lub fb: /ed.glogow 

Warunkiem zapisania się na kurs jest kontakt z instruktorem w celu wpisania na listę uczestników oraz uiszczenie opłaty w Biurze Obsługi Klienta MOK lub przelewem na konto MOK: BS Głogów 32 8646 0008 0000 0000 6347 0001
Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zapisu. 

 

 

Dlaczego WALC WIEDEŃSKI?

Jest efektowny, łatwy i najchętniej wybierany przez pary.

Dlaczego KURS GRUPOWY?

Jest korzystniejszy cenowo niż lekcje indywidualne, można spotkać się i wymienić doświadczeniami z organizacji wesela z innymi parami, każda z par ma swoją "widownię" dla której zatańczy, nie ma więc problemu, że układy będą się powtarzać.

Dlaczego Easy Dance - szkoła tańca?

Instruktor - Małgorzata Łętkowska - jest tancerką i choreografem z wieloletnim doświadczeniem, od 14 lat uczy tańca w Głogowie, w tym "pierwszego tańca" na lekcjach indywidualnych. Jej zajęcia cieszą się niesłabnącym powodzeniem, a efekty jej pracy - filmiki nadesłane przez Młode Pary - można obejrzeć na facebooku szkoły: /ed.glogow 

Czy 4 godziny wystarczą?

Wystarczą na opanowanie kompletnej choreografii od wejścia na parkiet po ukłon oraz nauczenie się podstawowych kroków do "2na1" i "2na2".

Zapraszamy! 


kurs-grupowy-pierwszego-tanca-mlodej-pary-1024

 

 

 

16.03.2023 godz. 20.00
Centrum Kultury (MOK)

Dyskusyjny Klub Filmowy SZPULA zaprasza: film "IO"


Bilety: 15zł/osoba

Opis filmu:

IO
Reżyseria: Jerzy Skolimowski

Występują: Sandra Drzymalska, Tomasz Organek, Mateusz Kościukiewicz, Isabelle Huppert, Lorenzo Zurzolo

Kraj produkcji: Polska, Włochy

Rok produkcji: 2022

Gatunek: dramat

Czas trwania: 86 min.
Nagrody: 9 zdobytych i 25 nominacji.

 

 

IO – polski kandydat do OSCARA!!!

„IO” to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata.
Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina.

 

Historia „IO” za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny – manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace.
Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Ten portret zbiorowy, który jednak nie traci z oczu pojedynczej mrówki, łączy realistyczne i wizjonerskie,
przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne. Swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla.

plakat_dkf_1024

17.02 - 17.04.2023
Centrum Kultury MOK

SZYMBORSKA - LUBIĘ TO - program

100 LAT! SZYMBORSKA – WYSTAWA BIOGRAFICZNA

17.02 – 17.04.2023, g. 10.00 – 18.00 Centrum Kultury MOK w Głogowie

8 lutego 2023 roku, w budynku Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie,

uroczyście otwarta została wystawa „Sto lat! Wisława Szymborska” w związku z obchodami Roku Wisławy Szymborskiej. Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że poetka będzie patronką roku 2023 podczas posiedzenia izby, które odbyło się 16 listopada 2022 roku.

Głogów jest drugim punktem na mapie Polski, który ten wystawienniczy rys biograficzny poetki pokazuje światu. Ta wystawa „to życie skromnej poetki, która została uhonorowana najważniejszą nagrodą literacką na świecie” – jak powiedział Michał Rusinek, wieloletni sekretarz noblistki i Prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI - WAGARY z Szszszsz…

21.03.2023, g. 9.00 – 14.00 Centrum Kultury MOK w Głogowie

Regulamin i karta zgłoszeń: POBIERZ
Zapraszamy do wspólnej zabawy grupy (do 30 os.) ze szkół podstawowych i średnich
Plan wagarów w dniu 21.03.2023r.:
- godzina z wystawą biograficzną „100 lat! Szymborska”,
- aktywności okołoliterackie „z kapelusza”
- wyklejanki inspirowane Szymborską, kulturą i prasówkami.

Tylko 5 klas, które zgłoszą się pierwsze, będzie mogło uczestniczyć w zabawie.

Zgłoszenia przyjmujemy (do wyczerpania miejsc) telefonicznie pod nr 76 833 41 40 w godz. 8 – 15 w CK MOK

 

 

 

TURNIEJ WIEDZY O SZYMBORSKIEJ

04.04.2023, Centrum Kultury MOK w Głogowie

 Regulamin i karta zgłoszeń: POBIERZ

Zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (kl.7-8) oraz szkół ponadpodstawowych do wyłonienia drużyn turniejowych (max.3 os.)
Turniej, to zabawa edukacyjna z wiedzy o życiu i twórczości W. Szymborskiej. Każda szkoła może zgłosić tylko jedną drużynę, która w dniu 4.04.2023 zawalczy o tytuł FINALISTY.

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

05.04.2023, Centrum Kultury MOK w Głogowie

 Regulamin i karta zgłoszeń: POBIERZ

Konkurs recytatorski w kategorii poezji i prozy Wisławy Szymborskiej skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych+.
Regulamin i karty zgłoszeń do pobrania na stronie www.mok.glogow.pl
Przesłuchania konkursowe odbędą się 5.04.2023r. w Centrum Kultury MOK w Głogowie

 

 

GRANDE FINALE "SZYMBORSKA - LUBIĘ TO"

5.04.2023 g. 16.00 Centrum Kultury MOK w Głogowie

 

SPOTKANIE Z MIRKĄ SZYCHOWIAK - REZYDENCJE POETYCKIE U WISŁAWY oraz ogłoszenie finalistów i wręczenie nagród laureatom projektu "SZYMBORSKA - LUBIĘ TO"

 

szymborska-lubie-1024

06.03.2023r.:
godz. 10.00 (dla szkół) KRESOWY TYGIEL NARODÓW, RELIGII I KULTUR czyli Unia już tu była" - spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim
godz. 17.00 (w Teatrze im. A.Gryphiusa - dla wszystkich): Palmy, Pascha, Pesach - Wielkanoc na Kresach



Tomasz Kuba Kozłowski

 

Popularyzator wielowątkowego i wielokulturowego dziedzictwa Kresów, organizator spotkań, dyskusji, promocji książek, projekcji filmowych, wykładów dla dorosłych, spacerów historycznych, warsztatów dla dzieci i młodzieży poświęconych Kresom. Od 2009 roku pracownik Domu Spotkań z Historią w Warszawie – twórca i koordynator programu „Warszawska Inicjatywa Kresowa”, którego celem jest wszechstronna popularyzacja dziedzictwa historyczno-kulturowego Ziem Wschodnich I i II Rzeczypospolitej. Współorganizator wydarzeń poświęconych Kresom w wielu miejscach w kraju, m.in. Dni Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Warszawie, Festiwalu Dziedzictwa Kresów na Podkarpaciu.  

 

Autor ponad 250 oryginalnych prezentacji multimedialnych poświęconych Kresom w tym:

- ponad 170 prezentacji z cyklu „Opowieści z Kresów”, których premierowe pokazy odbywają się nieprzerwanie od czerwca 2007 roku w Domu Spotkań z Historią w Warszawie

- ponad 80 innych prezentacji przygotowanych w ramach cykli Fotografowie Kresów (2017), Skrzydła nad Kresami (2017), O Niepodległą i jej granice na Wschodzie (2018), Kresy Niepodległe 1919-1939 (2019), 20 kobiet roku 1920 (2020), Święta na Kresach (2020 DSH), Kresy zapoznane (2020-2021), Z Piłsudskim po Kresach (2020-2021), Zima na Kresach (2021), Po zdrowie na Kresy (2021), Wspólne dziedzictwo (2022), Na Kresy po zdrowie (2022).

W latach 2007 – 2022 swoje prezentacje przedstawiał dorosłym, uczniom szkół podstawowych i średnich, studentom i seniorom z U3W w 110 miejscowościach w całej Polsce oraz w 10 za granicą (na Ukrainie, Litwie, w Czechach i Anglii).

 

Od jesieni 2021 roku prowadzi cykl comiesięcznych spacerów historycznych Kresowa Warszawa prezentujący miejsca, wydarzenia oraz postaci pochodzące z Kresów

związane z Warszawą lub obecne w przestrzeni miasta poprzez upamiętnienia, tablice, pomniki, nazwy ulic, adresy zamieszkania, pochówki i groby, pamiątki historyczne, ekspozycje muzealne.

 

Autor i współautor wystaw poświęconych Kresom:

- Podróż sentymentalna czyli Kresy na dawnej karcie pocztowej (Mrągowo 1996)

- Świat Kresów. Z kolekcji Tomasza Kuby Kozłowskiego (Warszawa 2008, nast. Włodawa, Lubin, Bolesławiec, Węgliniec, Bogatynia, Pieńsk, Grunwald, Prabuty, Kwidzyn)

- Miłe miasto. Wilno na dawnych kartach pocztowych z kolekcji Tomasza Kuby Kozłowskiego (Wilno 2009)

- Wielka Wojna na Wschodzie 1914 – 1918. Od Bałtyku po Karpaty (Warszawa, 2014/2015, nast. Skarżysko Kamienna, Bogatynia, Oława)

- Polesia czar i gorycz (Jarosław 2017)

- Ku nowoczesności. Kresy Niepodległe 1919-1939 (Warszawa 2019, nast. Lubaczów, Budy k Tomaszowa, Przemyśl, Lublin)

- Łyk Naftusi. Kresowe uzdrowiska w Truskawcu, Morszynie, Lubieniu, Niemirowie i Szkle (Przemyśl 2021)

- Na Kresy po zdrowie. O uzdrowiskach w Szkle, Lubieniu, Niemirowie, Morszynie, Truskawcu i Druskienikach (Lublin 2022)

- Borysławsko–Drohobycka ziemia obiecana. O przemyśle naftowym na Kresach (Przemyśl 2022)

 

W latach 1975 – 1992 instruktor harcerski, drużynowy, komendant szczepu, zastępca komendanta Hufca Warszawa Mokotów im. Szarych Szeregów. Popularyzator historii skautingu i harcerstwa, ziemiaństwa, Legionów, II RP, II wojny Światowej; inicjator działań dokumentacyjnych; animator i współorganizator wydarzeń rocznicowych, wycieczek i rajdów historycznych. Autor i współautor wystaw:

- 70 lat Harcerstwa Polskiego (Warszawa 1981)

- Harcerska prasa konspiracyjna 1939-1945 (Warszawa 1984)

- Prasa harcerska 1945-1985,  (Warszawa 1985)
- Z dziejów Harcerstwa w Warszawie 1911–1986 (Warszawa 1986)
- Etos Harcerstwa Polskiego 1911-1939 (Gniezno 2000)

- Wszystko co nasze Ojczyźnie oddamy! Skauting i harcerstwo polskie w latach 1911 –

  1921 (Biecz 2011)

- Teraz będzie Polska. Rok 1918 (Warszawa 2008)

- Teraz będzie Polska! Rok 1918 (Warszawa 2018, nast. Lubaczów, Bolesławiec)

- 20 kobiet roku 1920 (Warszawa 2020)

 

Autor i współautor publikacji dotyczących historii harcerstwa, migracji i uchodźców, historii I i II wojny światowej, dziedzictwa Kresów, m. in.:

- albumów tematycznych w kwartalniku historycznym „Karta”: Zagłębie borysławskie (nr 55/2008), Polesie (nr 59/2009), I wojna na Kresach (nr 61/2009), Na dalekiej Ukrainie (nr 66/2010), Riwiera Zaleszczyki (nr 79/2014)

- kalendarza „Świat Kresów”, (Warszawa 2009)

- albumu Świat Kresów, (Warszawa 2011, 2012)

- albumu Wielka Wojna na Wschodzie 1914-1918. Od Bałtyku po Karpaty (Warszawa 2015)

- publikacji „Ku nowoczesności. Kresy Niepodległe 1919-1939 (Warszawa 2019)

- publikacji 20 kobiet roku 1920 (Warszawa 2020)

 

Kolekcjoner i bibliofil, twórca gromadzonej od lat 80. XX wieku, liczącej kilkadziesiąt tysięcy obiektów, największej prywatnej kolekcji materiałów dotyczących Kresów, obejmującej druki zwarte, ciągłe i ulotne, kartografię, archiwalia, ikonografię, falerystykę, antyki, przedmioty codziennego użytku oraz inne pamiątki pochodzące z Kresów. Materiały i obiekty ze zbiorów T. K. Kozłowskiego zostały wykorzystane w ponad 100 różnorodnych publikacjach poświęconych Kresom. Laureat Honorowej Nagrody Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego (2011) oraz Nagrody „Kolekcjonerstwo - Nauka i Upowszechnianie” im. Feliksa Jasieńskiego za popularyzację kolekcjonerstwa (2021).

 

Uhonorowany medalem „Dziedzictwo Kresów Wschodnich” (2009), medalem „Polonia Mater Nostra Est” przez Społeczną Fundację Pamięci Narodu Polskiego (2011), wyróżnieniem „Semper Fidelis” przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich (2019), wyróżnieniem „Praemium Honoris Cresovianae” przez Światowy Kongres Kresowian (2019).

 

Odznaczony Srebrnym Medalem Zasługi dla Obronności Kraju (1996), Brązowym Krzyżem Zasługi (2004), Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis” (2015).

 

W latach 1991-2004 specjalista w zakresie problematyki migracji i uchodźstwa, m. in. Pełnomocnik Ministra Spraw Wewnętrznych d/s Uchodźców, Dyrektor Biura ds. Migracji i Uchodźstwa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, członek Rady do Spraw Uchodźców (1999 – 2004). W latach 90. uczestnik i animator współpracy międzynarodowej w zakresie migracji i uchodźstwa, m. in. Wiceprzewodniczący Komitetu ds. Migracji Rady Europy (1995 – 1996) i Przewodniczący Komitetu ds. Migracji Rady Europy (1996 – 1998).

 

W styczniu 2019 powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do składu Rady Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Instytutu POLONIKA. W październiku 2022 powołany ponownie do składu Rady NIPDKzG - Instytutu POLONIKA.

 

Od 2011 roku prowadzi profil „Świat Kresów” w Facebooku informujący o podejmowanych działaniach i wydarzeniach związanych z popularyzacją dziedzictwa historyczno-kulturowego  ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej - https://www.facebook.com/SwiatKresow

 

Wybrane prezentacje T. K. Kozłowskiego są dostępne w serwisie YouTube – playlista „Świat Kresów” https://www.youtube.com/playlist?list=PLruMQQH6uNPc95OkE9JUAf3SGrY9oaFud

23_02_2023_glogow_tygiel1024

23_02_2023_afisz_pascha_glogow

27.02.2023 godz. 16.00 i 16.30
sala baletowa CK

YOOPIE - zajęcia pokazowe

Zapraszamy dzieci w wieku od 3,5-6 lat na pierwsze, darmowe zajęcia sekcji umuzykalniającej YOOPIE!
Zajęcia poprowadzi Martyna Juszczyk

Zapisy: 76 8336574

yoopie-zapisy_2023_506

 

14.04.2023r. godz. 20.00
Centrum Kultury MOK

Stand-up: OLKA SZCZĘŚNIAK

Bilety: KUP BILECIK

Olka Szczęśniak wystąpi z ponad godzinnym programem ‘’Skąpiec poznawczy”, wraz z nią na scenie pojawi się support.

Każdy z nas nosi w sobie ‘’skąpca poznawczego”. Upraszczamy rzeczywistość, posługując się schematami i stereotypami, żeby zaoszczędzić sobie czasu i energii. W wielu przypadkach skąpiec się przydaje, czasem jednak wprowadza w błąd i działa na naszą niekorzyść.

* Występ tylko dla widzów pełnoletnich.
* Prosimy o wyciszenie telefonów na czas występu.
* Nagrywanie występu w formie audio i video jest zabronione.
* Bilet nie daje prawa do przeszkadzania występującym.
* Ze względu na komfort widowni : Organizator zastrzega sobie prawo do wyproszenia osoby zakłócającej przebieg wydarzenia, bez możliwości zwrotu za bilety.
* Kupując bilet akceptujesz powyższe warunki.

szczesniak-1024

08.03.2023 godz. 19.00
Centrum Kultury MOK

Filmożarcie: film "BLISKO"


reż. Lukas Dhont Belgia, Holandia, Francja 2022
105’
Bilety: 15 zł/osoba

Marcowy pokaz FILMOŻARCIA to szansa na zobaczenie jednego z najważniejszych filmów ostatnich miesięcy. "Blisko" z nominacją do Oscara 2023, wywalczona nagroda Grand Prix na festiwalu w Cannes, to dzieło, o którym można rozmawiać na wielu płaszczyznach. Film, który zobaczyć powinien każdy miłośnik X muzy.

Nagrodzone Grand Prix w Cannes Blisko Lukasa Dhonta to niezwykle czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej Girl – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. Blisko staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

blisko-plakat-maly

20.03 - 19.06.2023
poniedziałki, godz. 19.30-21.00
Centrum Kultury MOK

 

KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO I-III stopnia z Mateuszem Kosno

 
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO dla młodzieży i dorosłych z Mateuszem Kosno.
◈ Zajęcia w poniedziałki, o godzinie 19.30-21.00 w Centrum Kultury MOK (rondo Konstytucji 3-go Maja 2)
◈ 12 spotkań - 12 tańców
◈ Koszt: 120zł / os / m-c (4 spotkania)
◈ zapisy osobiście lub telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta MOK: 768336574
Tańczyć każdy może, na naukę tańca nigdy nie jest za późno, a bez względu na wiek tańczącego ta forma rozrywki zawsze dostarczała i dostarcza wielu pozytywnych wrażeń i dobrej energii. Warto więc zapisać się na kurs chociażby po to, aby nauczyć się lub przypomnieć sobie podstawowe kroki, posłuchać dobrej, tanecznej muzyki, poruszać się troszkę „dla zdrowia i urody”, a nade wszystko przyjemnie spędzić czas.
Zapisy telefonicznie lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta MOK (76 833 65 74).
Koszt: 120zł/os/miesiąc
Prowadzenie: Mateusz Kosno

 

kurs-kosno-20_03-1

23.02.2023 godz. 20.00
Sala widowiskowa CK (MOK)

 

DKF SZPULA – SILENT TWINS

 

 

Opis:
SILENT TWINS
Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska,
Produkcja: Polska, Wielka Brytania,
Premiera: 21 październik 2022,
Gatunek: Dramat,
Czas: 113 minut,
Bilety: 15zł/osoba

Złote Lwy dla Najlepszego Filmu na FPFF w Gdyni 2022

Pokazywany premierowo na festiwalu w Cannes „Silent Twins” to najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej, twórczyni „Córek dancingu” i „Fugi”. Jedna z najoryginalniejszych polskich reżyserek, która o tym, co w nas dzikie i nieokiełznane opowiada z lekkością tanecznych kroków, także w swoim anglojęzycznym debiucie daje popis nieskrępowanej wyobraźni. Wizjonerski, wypełniony muzyką „Silent Twins”, choć zrealizowany w oparciu o reportaż Marjorie Wallace, nosi wyraźne piętno autorskiego stylu. I – podobnie jak poprzednie filmy Smoczyńskiej – pokazuje perspektywę kobiet.

Tym razem są to bliźniaczki z Walii: June i Jennifer Gibbons, które przestają komunikować się ze światem. Od ponurej prowincji, która czarnym dziewczynkom ma do zaoferowania głównie upokorzenia, „milczące bliźniaczki” uciekają w eksplodujące neonowymi kolorami, oprószone słonecznym blaskiem fantazje o pisarskiej sławie, romantycznej miłości i basenach pełnych Pepsi-Coli. Ale podkręcona hormonami nastoletnia wyobraźnia June i Jennifer ma także mroczną stronę – podobnie jak ich podszyta rywalizacją więź.

Kreując na ekranie wewnętrzny świat bliźniaczek, Agnieszka Smoczyńska pełnymi garściami czerpie z estetyki starych reklam, kolorowych magazynów czy mydlanych oper. Sięga po thriller i zmysłowy musical, dramat i poklatkową animację. Ale emocjonalna bomba, jaką jest „Silent Twins”, swoją energię zawdzięcza także Letitii Wright („Czarna Pantera”, serial „Czarne lustro”) i Tamarze Lawrance (serial „Mały topór”). Aktorki tworzą przejmujące role dziewczyn, które nie mogą żyć ani bez siebie, ani razem, i których nastoletni bunt wymknął się spod kontroli. Film Smoczyńskiej można odczytywać jako studium toksycznej więzi, artystycznego geniuszu czy kobiecego buntu. Może to opowieść o ucieczce od rasistowskiego społeczeństwa, a może ballada o niemożliwej miłości?

plakat_dkf_sl

08.02.2023r. godz. 19.00
Centrum Kultury MOK


FILMOŻARCIE: GODLAND

Bilety: 15 zł/os

reżyseria: Hlynur Pálmason

czas trwania: 138 min. 

 

Przebój festiwalu w Cannes, najnowszy film Hlynura Pálmasona (Biały, biały dzień) to wirtuozerski popis reżyserii, przepiękne sfilmowane kino drogi, błyskotliwe i pełne czarnego humoru. Spektakularne, dramatyczne, a przy tym kapryśne pejzaże Islandii na bieżąco referują nam stan ducha bohaterów: wizualizują surowość zasad, portretują zlodowacenia duszy, zapowiadają spiętrzenie konfliktów.

Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas (Elliott Crosset Hove). Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik Ragnar (Ingvar Sigurðsson). Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia. 

Godland jest filmem o kamienistej drodze życia, samotności i relacjach z Bogiem. Ale także o artyście, który zamraża i utrwala życie na szklanych negatywach – zupełnie jak lodowiec. 

Hlynur Pálmason Fotograf, filmowiec i malarz. Z pochodzenia Islandczyk, ukończył szkołę filmową w Kopenhadze. W 2017 roku zadebiutował w pełnym metrażu filmem Zimowi bracia, który spotkał się z gorącym przyjęciem na wielu festiwalach: w Locarno (m.in. nagroda dla najlepszego aktora), w Toronto, na Camerimage (najlepszy debiut operatorski) i na Nowych Horyzontach we Wrocławiu (nagroda FIPRESCI). Został też uznany za najlepszą duńską produkcję. Do realizacji Białego, białego dnia Pálmasona zainspirowała seria własnych fotografii A White Day. Najnowsza produkcja Pálmasona Godland znalazła się w sekcji Un Certain Regard podczas ostatniego festiwalu w Cannes.
Wybrana filmografia:
2013 En maler / A Painter (short)
2014 Seven Boats (short)
2017 Zimowi bracia / Vinterbrødre / Winter Brothers
2019 Biały, biały dzień / Hvítur, hvítur dagur / White White Day
2022 Godland / Vanskabte Land / Godland

godland-1024

13.05.2023r. godz. 11.00-14.30 z 30-minutową przerwą
Centrum Kultury MOK

TANGO ARGENTINO z Krzysztofem Kocińskim (Zielona Góra)


Zapraszamy na jedyne w Głogowie warsztaty dla początkujących z tańcem 💃 TANGO ARGENTINO🕺, które poprowadzi pan Krzysztof Kociński ze Studio Dance Club Zielona Góra. Pierwsze spotkania spotkały się z tak ciepłym przyjęciem, że na prośbę uczestników - zapraszamy pana Krzysztofa ponownie. Warsztaty są odpowiednie dla osób początkujących, również tych zaczynających naukę "od zera", które nie uczestniczyły w pierwszych edycjach. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym pięknym tańcu. 

Warsztaty odbędą się 13. maja w sobotę w budynku Centrum Kultury MOK w dwóch półtoragodzinnych setach, rozdzielonych półgodzinną przerwą.
UWAGA! Obowiązują zapisy - liczba miejsc jest ograniczona! Warunkiem zapisu jest uiszczenie opłaty (osobiście w Biurze Obsługi Klienta lub przelewem - konto MOK: 32 8646 0008 0000 0000 6347 0001.

Koszt: 120zł/osoba - mile widziane pary, ale jeśli nie masz partnera/partnerki również Cię zapraszamy, być może okaże się, że na warsztatach spotkasz kogoś płci przeciwnej w identycznej sytuacji.

Zapisy prowadzi Biuro Obsługi Klienta MOK (76 8336574)

Czym jest TANGO ARGENTYŃSKIE?

Tango argentyńskie jest nieskodyfikowanym tańcem improwizowanym. Łatwo zrozumieć jego dość unikalną naturę przyrównując je do języka komunikacji dotykowo-ruchowej w parze. W języku werbalnym – do rozmowy konieczne są najprostsze jego części składowe – słowa, tudzież ogólne reguły tworzenia zdań, umiejętność formułowania klarownych wypowiedzi, reguły porozumiewania się. Uczenie się gotowych zdań lub dłuższych wypowiedzi da co najwyżej deklamację, nigdy zaś pasjonującą rozmowę, bo ta zawsze jest unikalna. Co więcej, zbyt ścisła kodyfikacja gramatyczna staje się gorsetem, który np. wielce utrudnia tworzenie poezji.
Podobnie w tangu – taniec w parze traktować należy jako dialog, zawsze unikalny nieplanowalny; jako ciąg propozycji i reakcji. Postrzeganie tanga przez pryzmat figur i ich układów zabija wolność i dialog, stanowiące kwintesencję tanga.
/www.etaniec.org

Prowadzący - Krzysztof Kociński jest:


- założycielem i instruktorem szkoły tańca STUDIO DANCE CLUB w Zielonej Górze (1991 rok)

- Członkiem Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT) z Siedzibą w Krakowie,

- Sędzią Sportowego Tańca Towarzyskiego PTT,

- Magistrem pedagogiki w zakresie animacji kultury o specjalności taniec (Uniwersytet Zielonogórski),

- Trenerem II klasy Sportowego Tańca Towarzyskiego (Podyplomowe Studia Trenerskie na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Istnieje możliwość kontynuacji warsztatów w kolejnych miesiącach, jeśli spotkają się z Państwa zainteresowaniem i sympatią. To idealny moment żeby spróbować - zapraszamy!

tango-argentino-kk-1024

 

12 - 24.02.2023
Centrum Kultury MOK
 
FERIE W CENTRUM KULTURY
Czekamy na chętnych, zapisy ruszają, a ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA 🙂
 
 
Przygotowaliśmy dla Was wyjazdy na musicale, warsztaty plastyczne i kodowanie, bal walentynkowy, warsztaty taneczne i specjalną wystawę.
Szczegóły znajdziecie na plakatach, w wydarzeniach FB, w Biurze Obsługi Klienta CK MOK (76 833 65 74) na facebooku MOK i na stronie internetowej www.mok.glogow.pl
 
MENU NA FERIE 2023:
 
12.02 TANGO ARGENTINO (g. 11:00) / 60 zł
13 i 15.02 WARSZTATY DLA DZIECI (g. 10:00)
14.02 BALUJEMY Z WALENTYM (g. 10:00) / 20 zł
17.02 JEDZIEMY NA MUSICAL - BLASZANY BĘBENEK (g. 16:00) / 120 zł
17.02 STO LAT! WISŁAWA SZYMBORSKA (wernisaż wystawy ROK SZYMBORSKIEJ)
18.02 ZIMOWY PLENER FOTOGRAFICZNY (g. 11:00, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
24.02 JEDZIEMY NA MUSICAL - PRISCILLA, KRÓLOWA PUSTYNI (g. 16:00) / 120 zł

Szczegóły:
TANGO ARGENTINO: to propozycja półtoragodzinnych warsztatów tanecznych dla dorosłych. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Kociński - instruktor tańca z Studio Dance Club Zielona Góra. Nauka od podstaw, mile widziane pary, ale zapraszamy też osoby solo. Koszt: 60zł/osoby, zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK (76 8336574)
 
WARSZTATY DLA DZIECI - taneczne, plastyczne oraz kodowania. Zapisy na 13 i/lub 15.02 osobno - można zapisać się na oba dni lub na wybrany przez siebie dzień. Propozycja dla dzieci od 6-12 lat.
 
BALUJEMY Z WALENTYM - dwugodzinny bal walentynkowy z konkursami dla dzieci od 6-12 lat. Uwaga: OBOWIĄZUJĄ PRZEBRANIA, najlepiej tematycznie powiązane z Walentynkami. Koszt: 20zł, zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK.
 
JEDZIEMY NA MUSICAL - BLASZANY BĘBENEK (17.02) oraz PRISCILLA. KRÓLOWA PUSTYNI (24.02) - wyjazdy do Teatru Capitol dla osób od 16 roku życia, koszt: 120 zł / wyjazd obejmuje bilet wstępu oraz przejazd autokarem w obie strony. Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 05.02 w Biurze Obsługi Klienta MOK.
 
W drugim tygodniu FERII zapraszamy do Teatru im. Andreasa Gryphiusa - szczegóły: FILMOWE FERIE

ferie-ck1024
 

12.01.2023 godz. 20.00
Sala widowiskowa CK (MOK)

 


DKF Szpula – MATKI RÓWNOLEGŁE

 


scenariusz i reżyseria: Pedro Almodóvar,
występują: Penélope Cruz, Milena Smit, Rossy de Palma, Aitana Sánchez-Gijón, Israel Elejalde,
kraj produkcji: Hiszpania, Francja,
rok produkcji: 2021,
gatunek: Dramat,
nagrody: 5 nagród i 24 nominacje,
czas: 120 min,
bilety: 15zł/osoba.

 

Opis filmu:

Najnowszy film Pedra Almodóvara, z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji Penélope Cruz, to wyznanie wiary w siłę w kobiet, ich solidarność i odwagę.

Czułe, a przy tym żywiołowe; ciepłe, ale niepozbawione dramatycznych zwrotów akcji; pełne nadziei, która przychodzi po bolesnych stratach –

„Matki równoległe” portretują życie w jego wszystkich odcieniach. Film został z entuzjazmem przyjęty przez krytykę, która nie szczędzi mu komplementów.

Najlepszy Almodóvar od „Wszystko o mojej matce” (Variety), Penélope Cruz w swojej najlepszej roli (Time), Pulsująca emocjami historia (The Wrap),

Wielki pean na cześć kobiet (Little White Lies) – piszą zachwyceni recenzenci.

Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką.

Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź,

która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.

„Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości.

I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.

plakat_dkf_matki1024

21.01.2023r. godz. 17.00 i 20.00
Centrum Kultury MOK

Stand-up: MATEUSZ SOCHA w programie "Panie Mateuszu"

Bilety: kupbilecik.pl

Zapraszamy na premierowe koncerty najnowszego programu stand-up Mateusza Sochy pt. "Panie Mateuszu"!

socha

WSTĘPNE WYNIKI:
31.Finalu WOŚP w Głogowie:
179.321.82 - kwota z puszek
28.760,00 - kwota z licytacji
Razem: 208.081.82 
W zeszłym roku było ok. 150 tys.
 
 

31. Finał WOŚP w Głogowie
14.01.2023 - Klub Mayday Głogów
29.01.2023 - Centrum Kultury (MOK)
Szczegóły na plakatach:
 
31_final_mok-1024
31_final_mayday-1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.