Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK (w przygotowaniu)

Plan imprez CK:
wrzesień 2021
POBIERZ
 Oświadczenie
dla uczestnika wydarzenia
w czasie pandemii
POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii  
POBIERZ


Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ

 

 

ZAPISY DO SEKCJI ARTYSTYCZNYCH CK - rok szkolny 2021/22


Zapraszamy do zapisów - osobiście (opiekun w przypadku osoby niepełnoletniej) lub telefonicznie (76 833 65 74) w Biurze Obsługi Klienta MOK.

Liczy się kolejność zgłoszeń! 

🔴 Lista zajęć: pobierz    🔴 Plan zajęć: pobierz

Uwaga! Dyrektor zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w harmonogramie zajęć i wysokości opłat. 

plakat-sekcje-100-70b-skompresowany-2200

 

sekcje-ck-wrzesien-2021-1-1024

sekcje-ck-wrzesien-2021-1-2-1024

sekcje-ck-wrzesien-2021-1-31024

sekcje-ck-wrzesien-2021-z-zumba-4

sekcje-ck-wrzesien-2021-1-4-1024

sekcje-ck-wrzesien-2021-1-5-1024

 

 

 

 

15. 09.2021 (środa) godz. 20.00
Centrum Kultury MOK

 

37. GSJ: "Filmożarcie" na jazzowo: NOWY ORLEAN. MIASTO MUZYKI

Wstęp: 20zł

Czas trwania: 104 minuty

 

NOWY ORLEAN: MIASTO MUZYKI odkrywa przed widzem przebogate dziedzictwo kulturowe, chyba najbardziej muzycznego miasta w świecie: Nowego Orleanu. Poprzez historię miasta i jego muzyczne dzieje prowadzi nas na ekranie nominowany do Oskara oraz 6cio krotny zdobywca nagrody Grammy, kompozytor jazzowy Terence Blanchard. Poznajemy historię narodzin jazzu i innowacji w nim, R&B, funky. Nowy Orlean to Miasto wyjątkowe ze swoją odrębną, wyjątkową historią. Miasto tętni muzyką poczynając od dźwięków bębnów na Congo Square w XVIII wieku aż po wspaniałe formy jazzowe słyszalne na każdym rogu miasta w czasach obecnych. Muzyka Nowego Orleanu to potężna forma wyrazu. To ona służyła ludziom aby wyrazić pragnienie wolności oraz dać upust swoim frustracjom z powodu niesprawiedliwości rasowych czy prawa Jima Crow’a. To miasto posiada uzdrowicielską moc, która pomogła mu wrócić do życia po niszczycielskim huraganie Katrina i nadal jest bardzo ważną trybuną dla dążeń na rzecz likwidacji uprzedzeń rasowych.

Reżyser Michael Murphy oraz producent wykonawczy Terence Blanchard zabiorą was w miejsca gdzie kultura i historia miasta odbija się w muzyce, a muzyka wpływa na kulturę, podnosi ze zgliszcz  i jednoczy jego mieszkańców. W filmie zobaczymy archiwalne i niedawno odrestaurowane występy takich legend jak  Louis Armstrong , Fats Domingo, Allen Toussaint , Dr. John, The Neville Brothers, The Preservation Hall Jazz Band. Występy te przeplatane są rozmowami z takimi legendami muzyki jak Branford Marsalis,Wynton Marsalis, Robert Plant, Keith Richards, Bonnie Raitt, Harry Connick, Dr. Michael White, Sting I wielu innych.

 

 

 

 

plakat-filmozarcie-gsj1024

25-26.09.2021r.
hol górny CK, Wentylatornia CK, Galeria Edukacji Twórczej CK


4. GŁOGOWSKI FESTIWAL GIER PLANSZOWYCH "W TO MI GRAJ"

Wstęp wolny!


Organizatorzy:

- Centrum Działań Alternatywnych BASTION Głogów

- Głogów - Gmina Miejska

- Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

- Miejskie Centrum Wspierania Rodziny

- Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie

- Stowarzyszenie dla dzieci i młodzieży SZANSA

- TBS Głogów

- Komunikacja Miejska w Głogowie

plakat-wtomigraj-1024

14.11.2021r. godz. 16.00 i 18.00
sala widowiskowa Centrum Kultury

KOLACJA DLA GŁUPCA - spektakl komediowy

 

Francis Veber

Producent: Agencja Artystyczna Certus

 

Grają: Cezary Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha, Witold Dębicki, Michał Zieliński

 

Bilety: 90 - 120zł dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK i na https://copa.pl/glogow/

 

Reżyseria: Cezary Żak

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Scenografia: Marcelina Początek-Kunikowska

Kostiumy: Krzysztof Łoszewski

Muzyka: ZAZ

Plakat: Grzybowska & Maślanka

 

KOLACJA DLA GŁUPCA – tytułowa „kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. 

Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje, niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady. 

KOLACJA DLA GŁUPCA – to hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów! To znakomita gra aktorska, wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał.

kolacja-dla-glupca-1024

02.09.2021, godz.: 20.00
sala widowiskowa CK

 

DKF SZPULA – INAUGURACJA SEZONU – „LUDZKI GŁOS” + rozmowa reżysera z Tilda Swinton


Reżyseria: Pedro Almodóvar,

Występują: Tilda Swinton,

Kraj produkcji: Hiszpania,

Rok produkcji: 2020,

Gatunek: Dramat, Krótkometrażowy,

Czas trwania: 30 min. + 45 min.
Bilety: 20zł/osoba.

Sensacja festiwalu w Wenecji, hołd złożony największej europejskiej aktorce przez ikonę europejskiego kina.
„Ludzki głos” to pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton, a zarazem pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku hiszpańskiego reżysera.
Ten na wskroś almodovarowski, kipiący kolorami i buzujący od emocji melodramat z powodzeniem łączy dwa temperamenty, wrażliwości i kinowe żywioły. Niepodrabialny styl twórcy „Porozmawiaj z nią” wydaje się być skrojony na miarę gwiazdy Jarmuscha czy Guadagnino, jak obłędna czerwona suknia Balenciagi, w której blada Tilda Swinton przemierza plan filmu Almodóvara.

 

Jej bohaterka – zakochana, poniżona, zdesperowana – prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek kochanka i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę. Sięga po pigułki, chwyta za siekierę, rozlewa benzynę: chciałaby zabić siebie, chciałaby zniszczyć jego, chce zagrać rolę życia w dramacie zwanym rozstaniem. Zmienia kostiumy i maski, przymierza konwencje, błaga, krzyczy i szepcze: sprawdza, czy ta historia powinna skończyć się tragedią czy może jednak... happy endem?

 

Nakręcony w czasie pandemii, średniometrażowy, luźno inspirowany sztuką Jeana Cocteau „Ludzki głos” to esencja almodovarowskiego świata: bo tekst Cocteau Hiszpan wykorzystał już w „Kobietach na skraju załamania nerwowego” i „Prawie pożądania”. Bo zarówno muzyka, jak i elementy ekstrawaganckiej scenografii w nowym filmie pochodzą z poprzednich dzieł Almodóvara. Bo jego kino to namiętna miłosna opowieść, w której pierwszoplanową rolę grały niemal zawsze wyraziste, niezwykłe bohaterki. Swinton jest jedną z nich, ale zarazem przychodzi z innego świata („Klienci kochają moją bladość. Ową mieszankę szaleństwa i melancholii” – pozwala sobie w filmie na autoironię). Wnosi do almodovarowskiego mikrokosmosu kobiecą niezależność i siłę przetrwania. Ta kobieta nigdy nie będzie ofiarą. „Ludzki głos” wypowiada więc słowa pożegnania dla pewnego etapu twórczości Pedra Almodóvara i zapowiada jej nowy rozdział.

 

Filmowi towarzyszy arcyciekawa rozmowa, w której reżyser i jego nowa muza dopowiadają ten wątek. Rozdzieleni przez pandemię, ze swoich domów mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i – wspólnych! – planach na niedaleką przyszłość.

ludzki-glos-plakatpl-1024

od 23.07.2021 godz.12.00 do końca wakacji
Fontanna przy Parku Słowiańskim
 
"Księżna i gołąb" - prezentacja audiobooka przy fontannie w Parku Słowiańskim
 
Zapraszamy do Parku Słowiańskiego przy fontannie na kontynuację projektu Miejskiego Ośrodka Kultury - "Legendy Głogowskie"!
W odpowiedzi na prośbę pani Natalii Jakubowskiej i innych mieszkańców Głogowa realizujemy ideę audiobooków w przestrzeni miejskiej. Już od 23.07.2021r. (piątek) dokładnie w południe, będziecie Państwo mogli codziennie w okresie wakacyjnym posłuchać udźwiękowionych legend głogowskich w formie dialogowanych słuchowisk w wykonaniu głogowskich artystów. Zaczynamy od opowieści o księżnej Salomei, której m.in. zawdzięczamy umiejscowienie głogowskiej Kolegiaty na Ostrowie Tumskim. Kolejne legendy głogowskie w formie plenerowych słuchowisk przy fontannie niebawem.
"Księżna i gołąb" w wersji dialogowanej na podstawie tekstu Janusza Chutkowskiego, opracowanie: Bartłomiej Adamczak
Księżna Salomea - Dorota Drozd
Piastunka - Żaneta Baczyńska
Książę Konrad - Tomasz Olczak
Astrolog Magnus - Waldemar Drozd
Narrator - Bartłomiej Adamczak
Nagranie i udźwiękowienie: drGramofon Studio

salomea-do-fontann1024

27.08.2021r.
Park Staromiejski

 

GŁOGOWSKIE CZYTANIE PRZY PAWILONIE GOETHEGO

Wstęp wolny!

Organizatorzy:
- Głogów -  Gmina Miejska
- Biblioteka Miejska w Głogowie
- Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie


glogowskie-czytanie1024

Lipiec - sierpień 2021
Zapraszamy!

wakacje-z-kultura-1024

27.06.2021r. godz. 15.00-17.00
Głogów


 

ROWERAMI Z LEGENDAMI - gra terenowa

 Zapraszamy Was do aktywnego udziału w pierwszym tego typu wyzwaniu - grze terenowej „Rowerami z legendami”.

Zanim wyruszycie na zasłużony wakacyjny wypoczynek, spędźcie aktywnie ostatnie dni czerwca. Do wyzwania podejść można indywidualnie lub drużynowo.

27.06 między godziną 15.00 a 17.00 będą czekać na Was zadania związane z głogowskimi legendami, które sprawdzą Waszą wiedzę i orientację w terenie.

Ciekawe miejsca i niespodzianki będą umieszczone na specjalnej mapie. Poruszać możecie się z pomocą rowerów, pieszo, a nawet na hulajnogach.
Mapy można pobierać w Biurze Obsługi Klienta CK MOK w dniach:

23.06.2020 r. (środa) godz. 9.00 – 16.45
24.06.2020 r. (czwartek) godz. 12.30 – 20.15
25.06.2020 r. (piątek) godz. 9.00 – 16.45

Finał wydarzenia – 27 czerwca (niedziela) na Placu Festynowym chwilę po godzinie 17:00. Tu oprócz podsumowania Waszego zaangażowania, dowiecie się także więcej o samych legendach i będziecie mogli spotkać i poznać autora legend - pana Antoniego Boka.

Udział jest bezpłatny.

rowerami-plakat1024

24.06.2021r. godz.19.00
Centrum Kultury MOK


Filmożarcie: film PALM SPRINGS

 

reżyseria: Max Barbakow
występują: Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K. Simmons
czas: 90 min.
dystrybucja: Gutek Film

Bilety: 20 zł


Hasło promocyjne do filmu: ŻYJ, JAKBY JUTRA NIE BYŁO

Opis:
Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.
„Palm Springs” to inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Film zebrał entuzjastyczne recenzje i ocenę bliską 100% na Rotten Tomatoes. To jeden z tych filmów, który chce się oglądać i oglądać – w kinie, z przyjaciółmi lub z ukochaną osobą.

palm-springs_4-506palm-springs_506

 

plakat-filmozarcie-1024

 

 

21.06.2021r. - zapraszamy grupy zorganizowane do zapisów u Organizatora: Fundacji Promocji Muzyki i Terapii GREEN.

fanpage1024

17.06.2021r. godz. 20.00
sala widowiskowa Centrum Kultury

DKF Szpula: SZARLATANReżyseria: Agnieszka Holland
Scenariusz: Marek Epstein
Gatunek: Dramat
Produkcja: Czechy / Irlandia / Polska / Słowacja
Premiera: 27 lutego 2020 (świat)
Nagrody: 5 nagród Czeski Lew, 1 inna nagroda i 22 nominacji
Czas: 118 minut
Bilety: 20zł/osoba

 

Opis:
Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem”. Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności” i „Europy, Europy”, a także „Obywatela Jonesa” i „Pokotu”, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo.Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę. Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza, reżyserka wydobywa na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia, na które jedynym lekarstwem jest fanatyczne oddanie pracy. „Szarlatan” pokazuje, że talent bywa przekleństwem, a władza zawsze łączy się z pychą. Tworząc fascynującą, pełną sprzeczności postać uzdrowiciela, Agnieszka Holland ucieka od odpowiedzi na pytanie, czy był ludowym lekarzem czy zwykłym oszustem. Prawda, która ją interesuje, dotyczy naszej wiary w cuda, tęsknoty za autorytetem, pragnienia, by żyć w zgodzie z naturą – także naszą własną.

szarlatan_nowy-plakat

03.06.2021r. godz. 20.00
online w YOUTUBE mok, fb WiaryGODni i fb Parafii Rzymskokatolickej pw. Św. Mikołaja w Głogowie

 

V GŁOGOWSKI WIECZÓR CHWAŁY

 


W Boże Ciało, tj. czwartek 3 czerwca o godz. 20.00, w ruinach kościoła św. Mikołaja odbędzie się V Głogowski Wieczór Chwały. Wydarzenie jest organizowane przez Parafię św. Mikołaja, Miejski Ośrodek Kultury i Wspólnotę WiaryGODni. Z uwagi na pandemię udział w koncercie jest limitowany – wejściówki można odebrać w niedzielę w Parafii św. Mikołaja, ale będzie można w nim uczestniczyć online na Facebooku Parafii pw. św. Mikołaja i WiaryGODni.
V Głogowski Wieczór Chwały to okazja do modlitwy za miasto i jego mieszkańców oraz do posłuchania chrześcijańskich utworów w wykonaniu głogowskich muzyków.

wieczor-chwaly

Maj-czerwiec 2021r.
Głogów i okolice

 

Dni Głogowa świętujemy dłużej! wracamy z kulturą- maj/czerwiec 2021

 

Przedstawiamy  Państwu szereg wydarzeń kulturalnych, zaplanowanych w maju i czerwcu 2021.
Plan wydarzeń do pobrania tu
: link

wracamy-z-kultura-1024

30.05.2021 godz.18.00, 
24.06.2021, godz. 18.00, 
 ̷1̷8̷.̷0̷7̷.̷2̷0̷2̷1̷ -> 22.07.2021 godz. 18.00 UWAGA! Zmiana terminu
19.08.2021, godz.18.00

Bulwar Nadodrzański

RODZINA NA MEDAL - TURNIEJ FAMILIJNY

Zapraszamy serdecznie do udziału w potyczkach rodzinnych w ramach Turnieju Familijnego "Rodzina Na Medal". Przed nami cztery spotkania w plenerze, podczas których wyłonimy RODZINĘ NA MEDAL. Pierwsze trzy spotkania (30.05, 24.06 i 18.07) poprzedzone będą eliminacjami na antenie RADIA ELKA: od wtorku do piątku, między 10.00-12.00 za pośrednictwem Radia wyłonimy rodziny, które spotykać się będą w poszczególnych miejscach Głogowa i rywalizować w zawodach różnej kategorii, żeby w finale - 19 sierpnia - wystartować w "walce" o tytuł RODZINY NA MEDAL. Dla uczestników przewidujemy fantastyczne nagrody!

Organizatorzy: Głogów - Gmina Miejska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Radio Elka, Miejskie Centrum Wspierania Rodziny, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nadodrze", Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

Zapraszamy!

plakat-rodzina-na-medal-2021_1024

#wracamyzkulturą!

Zapraszamy w niedzielę, 30.05.2021, na Bulwar Nadodrzański, gdzie czeka na Państwa wiele atrakcji!

godz. 16.00 - LANDART - SZTUKA ZIEMI: warsztaty z Matką Naturą

godz. 17.00 - CO NAS ŁĄCZY, TO NAS DZIELI - akcja happeningowa z Dominikiem Złotkowskim

godz. 18.00 - RODZINA NA MEDAL - akcja animacyjna dla rodzin, zakwalifikowanych drogą eliminacji w Radiu Elka.

godz. 20.30 - ŁĄKI ŁAN - animacje (obowiązują wejściówki)

 + Qlturysta.pl - kiermasz rękodzieła

 

Ilość miejsc jest ograniczona - wejściówki na Bulwarze Nadodrzańskim w dniu imprezy.

Zarówno organizatorów, jak i uczestników wydarzeń obowiązują wytyczne wg harmonogramu znoszenia obostrzeń. Prosimy o wyrozumiałość.

----------------------------------------

ŁĄKI ŁAN

 

w pierwszych latach istnienia zespół grał improwizowany groove, wzorując się na dj-ach techno. Doceniany był za tworzenie świetnego, taneczno - psychodelicznego klimatu i improwizacyjne występy. Do dziś słyną z niesamowicie energetycznych koncertów i nie bez powodu przez wielu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje łącząc w sobie wiele gatunków muzycznych.  Twórczość Łąki Łan naznaczona jest  tekstami Paprodziada mówiącymi w dużej mierze o zamiłowaniu do Natury.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Pol’and’Rock Festival czy Męskie Granie.

 

Zespół ma na koncie 5 albumów studyjnych, z których 3 były nominowane do nagrody Fryderyk.

 

www.facebook.com/lakilan

www.lakilan.pl

tlo-laki-lan-1

13.04.2021r., 11.05.2021r., 29.06.2021r., 29.08.2021r. godz. 15.00 -> fb/mok.glogow
facebook /mok.glogow

SZTUKMISTRZE

sztukMistrze to nasz najnowszy projekt, który obok "KULTURA - po co to komu?" pokazywać będzie potencjał kulturowy Głogowa. Tym razem zaglądać będziemy do pracowni, studiów i innych czarodziejskich miejsc, w których spotykać się będziemy z artystami, twórcami i rękodzielnikami, pokazując Wam wytwory ich niezwykłych dusz i rąk. Polecamy uwadze!


image-1024

  

sztukmistrze1024

14.04.2021r. godz. 18.30
fb: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

SPOTKANIE ONLINE Z DOMINIKĄ LEWICKĄ-KLUCZNIK

 

dominika-lewicka-klucznik-14-04-2021-ta-1024

W tym tygodniu zapraszamy Państwa na fb Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie:

 

 26-04_05

 12.03 2021r. godz. 18:00
Centrum Kultury MOK

 

 

RONNIE WOOD: KTOŚ NA GÓRZE MNIE LUBI / tytuł org. RONNIE WOOD: SOMEBODY UP THERE LIKES ME

 

Bilety: 15zł
Oświadczenie dla uczestnika wydarzenia: POBIERZ - istnieje możliwość wypełnienia w dniu imprezy na miejscu

reżyseria: Mike Figgis
czas trwania: 82 minuty

Występują:

Ronnie Wood
Sally Humphreys Wood
Imelda May
Damien Hirst
Mick Jagger
Keith Richards
Rod Stewart
Charlie Watts

OPIS

Film Mike’a Figgisa to bardzo intymny portret Ronniego Wood’a , legendarnego członka grupy Rolling Stones. Poznajemy go jako muzyka, artystę i twardziela nie poddającego się na żadnym z etapów swojego życia. Człowiek, który będąc już po siedemdziesiątce, wciąż jest na szczycie, opowiada swoją historię od skromnych początków w północnym Londynie, gdzie ukształtował się jego muzyczny świat , poprzez niewyobrażalne 50 lat kariery (jak dotąd) na scenie, kiedy to pracował i tworzył muzykę z najwybitniejszymi muzykami naszych czasów w kapelach takich jak: The Birds, Jeff Beck, The New Barbarians , Rod Stewart, The Faces. Ronnie zabiera nas w podróż poprzez całe swoje życie, oprowadzając nas po jego jasnych i ciemnych zaułkach wraz z przyjaciółmi, którzy są nieodłączną częścią jego historii : Damien Hirst , Mick Jagger, Keith Richards, Imelda May, Rod Stewart.

 untitled-5-1untitled-1
untitled-2 untitled-4ronnie_wood_pol1024

 

W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI OBOWIĄZUJĄCYMI OD 20.03.2021r. ZAWIESZAMY DZIAŁANIA Z UDZIAŁEM PUBLICZNOŚCI.

BILETY ZAKUPIONE NA ZAPLANOWANE WYDARZENIA ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ W NOWYCH TERMINACH, KTÓRE POSTARAMY SIĘ USTALIĆ KIEDY TYLKO BĘDZIE TO MOŻLIWE.
 
BILETY MOŻNA BĘDZIE RÓWNIEŻ ZWRÓCIĆ, W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA ZAKUPU:

 1. ZWROT BILETÓW ZAKUPIONYCH W BIURZE OBSŁUGI KLIENTA CK LUB TEATRU IM.A.GRYPHIUSA BĘDZIE MOŻLIWY PO ZNIESIENIU OBOSTRZEŃ OBOWIĄZUJĄCYCH W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ.

2. ZWROT BILETÓW ZAKUPIONYCH PRZEZ EKOBILET.PL ODBYWA SIĘ WEDŁUG INSTRUKCJI: link20.03.2021r. godz. 10.00

pracownia plastyczna

 

ĆWIR PTAKALSKI - WIOSENNE WARSZTATY RĘKODZIEŁA


koszt 40 zł
zapisy BOK MOK do 18.03.2021r.

ĆWIR PTAKALSKI to propozycja wiosennych warsztatów rękodzieła. Na zajęciach będziemy projektować i szyć ptaki z tkanin, które będą doskonałą propozycją na dekorowanie domu. Zapraszamy wszystkich chętnych, wiek nie ma znaczenia, znaczenie ma dobry humor, twórczość i przegonienie zimy. Serdecznie zapraszamy!

cwir-ptakalski-plakat-1024

18.03.2021r. godz. 20.00
Centrum Kultury MOK

DKF Szpula: film "Nędznicy"

 

Wstęp: 15zł
Oświadczenie dla uczestnika wydarzenia: POBIERZ - można przynieść wypełnione oświadczenie ze sobą lub uzupełnić je przed wydarzeniem. 

„Nędznicy” / tytuł oryg. „Les Misérables”
reżyseria: Ladj Ly
scenariusz: Ladj Ly, Giordano Gederlini, Alexis Manenti
czas trwania: 1h 42 min.
premiera: 28 lutego 2020

O filmie:

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat: jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy oraz zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumières Awards, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie).

O fabule:

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.
reżyser Ladj Ly

 

GŁOSY PRASY:

Szalenie wciągający i autentyczny, rewelacyjna reżyseria! - Los Angeles Times

Trzymający w dużym napięciu, wraz z którym rośnie puls - Toronto Star

Doskonały film, który każdego poruszy - Film Week

Imponujący debiut Ly! - BBC

Film, który wbija w fotel - Wprost

Drapieżny, mocny, pełen świeżości - Rolling Stone

Zapiera dech do ostatniej minuty - Variety

Szokujący, ekscytujący, fascynujący! - BBC.com.

Wybuchowy debiut! - The Hollywood Reporter


Nagrody i nominacje:

Oscary
nominacja: Najlepszy Film Międzynarodowy

Europejskie Nagrody Filmowe
nagroda: Odkrycie
nominacje: Film Europejski | Scenariusz Europejski

Cannes
nagroda: Nagroda Jury
nominacja: Złota Palma | Złota Kamera

Złote Globy
nominacja: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

Independent Spirit Awards
nominacja: Najlepszy Film Międzynarodowy

Nagrody Lumiere
nominacje: Najlepszy Film | Najlepszy Reżyser | Najlepszy Scenariusz | Najlepsze

Zdjęcia | Najbardziej Obiecujący Aktor ( Alexis Manenti) i (Issa Perica) | Najlepszy Debiut

Satellite Awards
nominacja: Najlepszy Film Międzynarodowy

nedznicy_dkf1024

W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI OBOWIĄZUJĄCYMI OD 20.03.2021r. ZAWIESZAMY DZIAŁANIA Z UDZIAŁEM PUBLICZNOŚCI.

BILETY ZAKUPIONE NA ZAPLANOWANE WYDARZENIA ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ W NOWYCH TERMINACH, KTÓRE POSTARAMY SIĘ USTALIĆ KIEDY TYLKO BĘDZIE TO MOŻLIWE.
 
BILETY MOŻNA BĘDZIE RÓWNIEŻ ZWRÓCIĆ, W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA ZAKUPU:

 1. ZWROT BILETÓW ZAKUPIONYCH W BIURZE OBSŁUGI KLIENTA CK LUB TEATRU IM.A.GRYPHIUSA BĘDZIE MOŻLIWY PO ZNIESIENIU OBOSTRZEŃ OBOWIĄZUJĄCYCH W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ.

2. ZWROT BILETÓW ZAKUPIONYCH PRZEZ EKOBILET.PL ODBYWA SIĘ WEDŁUG INSTRUKCJI: link

 


22.03.2021 - 21.06.2021

Centrum Kultury MOK
sala widowiskowa


KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO I-III stopnia dla dorosłych

 

Do odważnych świat należy!
JESZCZE nie wiemy, czy będziemy mogli zaprosić Państwa do Centrum Kultury w marcu.
JESZCZE nie wiemy, czy ten kurs rozpocznie się zgodnie z planem - 22 marca.
ALE - jeśli tak się stanie, to z pewnością liczba miejsc będzie odgórnie ograniczona więc.... ZAPISUJEMY! (768336574)
A kto pierwszy, ten lepszy! Komu przyda się taneczny, wiosenny rozruch przed wakacjami?

Program: tańce standardowe i latynoamerykańskie, 2na1, salsa, bachata
12 półtoragodzinnych spotkań - poniedziałki, godz. 19.00-20.30
(4 spotkania = jeden stopień)
Koszt: 100zł/os/4 spotkania

Zapraszamy!

 

kurs-tanca-marzec-plakat-1024

przycisk-legendy1024

 

MARZEC 2021:

"Księżna i gołąb"
Antoni Bok

Księżna Salomea nerwowo krążyła po komnacie. Wokół leżały porozrzucane stroje, kolorowe i wabiące, ale nawet one nie były w stanie przyciągnąć jej uwagi. Myśli księżnej krążyły wokół wczorajszej rozmowy z mężem. Rozmowy? Kłótni raczej. A zaczęło się przecież niewinnie. Wspomniała tylko, że onegdaj zmokła, modląc się w kolegiacie, której dach przeciekał, a ściany rozpadały się ze starości. Tylko patrzeć jak się zawali, a to przecież wstyd i obraza boska. Już teraz bezpieczniej modlić się w malutkim kościółku św. Piotra. A przy tym jak to wygląda, żeby wzniesiony przez mieszczan kościół św. Mikołaja był większy i ładniejszy niż książęca kolegiata. I wtedy nieoczekiwanie książę Konrad wpadł w złość. Ta spokojna i delikatna Salomea zaczyna go męczyć budową nowego kościoła. A skąd na to wszystko brać pieniądze. Wszak miasto jeszcze niezbudowane. Tylko kilkanaście domów wokół rynku. W dodatku gdzie tę kolegiatę budować? Dotychczasowa stała na wyspie, zaraz za rozpadającą się obecnie bramą opuszczonego grodu. Wszystko tam w ruinie. Tymczasem proboszcz chce koniecznie wystawić nowy budynek na dawnym miejscu, jako że ten teren należy do niego. A wójt Fryderyk przeciwnie. Widzi kolegiatę tylko w mieście. Wszak splendor od tego rośnie i nowych osadników przyciągnie.
– Niech Księżna Pani sama zdecyduje, gdzie postawić kolegiatę i znajdzie na to pieniądze. Ja wyjeżdżam. Konie siodłać! – krzyknął do zgiętego w pas pachołka i wybiegł z komnaty. Tak więc wszystko spadło na głowę księżnej. Najpierw rozpłakała się żałośnie. Potem wpadła w złość i nawet rzuciła wrzecionem we wchodzącą do komnaty Małgosię. Pieniądze może by się i znalazły. Ale wybrać miejsce? W mieście? Proboszcz kolegiaty nigdy jej tego nie wybaczy. Na wyspie? To oznacza wściekłość wójta i niemieckich osadników, a może i niezadowolenie księcia. Co wybrać?
Księżna klasnęła w dłonie. Do komnaty wszedł pachołek.
– Wołać Magnusa – powiedziała.
Astrolog Magnus, mały i przygarbiony, nie wiadomo od kogo otrzymał swoje przezwisko. Mieszkał w niewielkiej komnatce na szczycie wieży, sam, w towarzystwie starego psa, którego kiedyś przygarnął. Właściwie nie był żadnym astrologiem, ale służył kiedyś u mistrza Baltazara w Poznaniu i razem z księżną przyjechał do Głogowa. Z natury odludek, upodobał sobie mieszkanie w wieży. Mówiono, że patrzy w gwiazdy i potrafi z nich czytać – i z czasem on sam w to uwierzył. Horoskopy układał zręcznie, dbając o to, żeby pytający otrzymał to, co chciał. Mówił mało, ale umiał słuchać i znał wszystkie plotki krążące na dworze.
– Księżna Pani wzywała – mistrz Magnus skłonił się nisko, a jego wysoka czapka zatoczyła wielki łuk.
– Musicie ułożyć horoskop. Chcę wiedzieć, co mam uczynić, jaką decyzję podjąć… Książę wyjechał… Kolegiatę budować trzeba, koniecznie… Nie wiadomo jednak gdzie…
Księżna mówiła pospiesznie i nieskładnie. Magnus udawał, że słucha z uwagą, ale przecież wiedział już dokładnie, o co chodzi. W zamku ściany miały uszy i od dwóch dni o niczym innym się nie mówiło. Udawał, że się zastanawia, po czym odpowiedział:
– Natychmiast ułożę karty. Ale, dostojna Pani, układ gwiazd jest niepomyślny. Trzeba czekać, może nawet kilka tygodni…
– Dobrze, odejdźcie. Księżna już wiedziała, że od Magnusa nie może spodziewać się pomocy. Pewno teraz zaszyje się w swojej wieży, rozłoży wielką księgę i będzie na karcie pergaminu kreślił różne dziwne znaki. Raptem ogarnął ją wielki smutek. Przypomniała sobie jak dobrze, beztrosko spędzała dzieciństwo w Poznaniu. Upadła na łoże i zaczęła szlochać. W pewnej chwili poczuła, że czyjaś dłoń gładzi ją po twarzy. To stara piastunka, nie mogła znieść płaczu ukochanej pani. Teraz siedziała na łożu i ogarnęła ją ramieniem.
– Co ci jest, dziecino. Czego płaczesz? Szkoda twoich łez.
– Co robić, nianiu?
– Uspokój się. Zaraz coś wymyślimy. A może tak powróżyć?
– Grzech nianiu, a i nic to nie da. Przecież jak by nie zrobić, to i tak wyjdzie na złe. Budować świątynię w mieście – kanonicy klątwę rzucą. Na wyspie – Niemce się wściekną i będą szkodzić, a przecież my wśród nich siedzim. Książę wielce na nich liczy. Co zdziałać? – Jest na to sposób, dziecino. Trzeba tak uczynić, aby to oni sami zgodzili się na wróżbę. Rozpuścić wieść w mieście, że księżna chce budować kościół na wyspie. Niech się Niemcy złoszczą. Kanonikom zaś po cichu przekazać, że kolegiata będzie w mieście. Potem wezwać proboszcza i wójta do zamku i niech sobie skoczą do oczu. A kiedy obaj się wyzłoszczą, zaproponuj, żeby los rozstrzygnął. I co, dobrze wymyśliłam? Już ja się wszystkim zajmę.
Przez dwa dni okolica aż trzęsła się od plotek. Na trzeci dzień księżna wezwała proboszcza i wójta na zamek. Wprowadzono ich do głównej komnaty i oznajmiono, że mają czekać, bo pani jeszcze nie gotowa. Początkowo obaj patrzyli na siebie spode łba. Szybko jednak zaczęli się kłócić, krzycząc równocześnie i tak głośno, że w całym zamku było słychać. Kiedy już obaj prawie ochrypli od krzyku, otworzono drzwi i stary sługa księżnej głośno zastukał w podłogę ogromną laską.
– Księżna Pani! – oznajmił donośnym głosem. Obaj przeciwnicy zamilkli i pochylili się w głębokim ukłonie.
– Witajcie Panie Kanoniku i Wy Wójcie Fryderyku. Widzę, że niezgoda między wami. Jakże to. Przecież o świętym przybytku mamy radzić. W takiej sprawie pokój przystoi bardziej. Co nam chcecie rzec?
Obaj zaczęli przedkładać swoje racje. A że jeszcze nie ochłonęli z niedawnej kłótni, mówili obaj na raz, coraz głośniej i coraz szybciej. W dodatku kanonik po polsku, a wójt po niemiecku. Księżna udała złość.
– Milczeć, bo do lochu wrzucić każę! Nie po myśli wam się godzić, to niech los rozstrzygnie. Onegdaj dostałam od niewinnej dziewki białego gołębia. Jutro, po mszy u św. Piotra, wypuszczę go z wieży zamkowej. Tam, gdzie usiądzie będziemy świątynię stawiać. I ani słowa więcej, bo poznacie, że nie tylko książę umie karać.
Nazajutrz dzień wstał ciepły i słoneczny. Prawie cały dwór zgromadził się na dziedzińcu. Księżna ubrana w białą, powiewną szatę. Obok niej kapelan. Obaj wczorajsi przeciwnicy ochłonęli już, ale przezornie ustawili się po przeciwnych stronach. Mała Danusia, wychowanica księżnej, bardzo przejęta, trzymała klatkę z białym gołębiem. Wszyscy powoli weszli na wieżę. Po drodze dołączył do nich jeszcze mistrz Magnus. Horoskopu oczywiście nie przygotował, ale jakże by tak ważne wydarzenie mogło się bez niego obejść. Na szczycie wieży zrobiło się tłoczno. Księżna stanęła przy balustradzie. Skinieniem ręki przywołała Danusię. Kapelan pobłogosławił klatkę z gołębiem. Na polecenie księżnej Danusia otworzyła ją. Biały gołąb wyfrunął, wzbił się wysoko w górę i zaczął zataczać koła. Początkowo poszybował nad miastem. Wójt Fryderyk poczuł przypływ radości, zdawało się bowiem, że usiądzie na drzewie rosnącym na rynku. Gołąb jednak poleciał dalej. Przeleciał koło zamkowej wieży na drugą stronę Odry i – widać zmęczony lotem – usiadł na bramie dawnego grodu. 
– Bóg tak chciał. Tu stanie świątynia – powiedziała księżna. – Chwała Jezusowi Chrystusowi – kanonik nie krył swojej radości. Tylko Fryderyk milczał i ponuro patrzył w ziemię.
Minęły lata. Na Ostrowie Tumskim, w miejscu, gdzie kiedyś usiadł biały gołąb, stanęła murowana kolegiata. Księżna nie doczekała zakończenia budowy. Pochowano ją w kościele św. Piotra. Jej syn i następca Konrada na tronie książęcym, Henryk III, kazał wykonać dwa piękne posągi fundatorów kolegiaty: Konrada i Salome, które stanęły w niszach po obu stronach prezbiterium. I stały tak przez wieki (posąg Konrada przeniesiono jednak z czasem do chóru organowego, i tam w XIX wieku uległ zniszczeniu podczas zawalenia się wieży). Figura księżnej Salome stała zasłonięta malowidłami i zapomniana. W czasie oblężenia miasta, w 1945 roku, kolegiata została spalona. Zawalił się dach. Opadły malowidła zasłaniające posąg i ukazał się on w całej swojej krasie. Niedługo potem został zabrany do Poznania, odrestaurowany i można go nadal podziwiać w poznańskim ratuszu. Ale przecież nie tam jest jego miejsce. Pierwsza księżna głogowska powinna powrócić do Głogowa, z którym związała swoje życie, do głogowskiej kolegiaty.

 

 

 

salomea-plakat1024

 

KONKURS! Na facebooku MOK pod postem z legendą, czekamy na Państwa konkursowe komentarze! Co trzeba zrobić? Streścić legendę "Księżna i gołąb" w formie wiersza, wierszyka, rymowanki (żartobliwy ton i humorystyczny styl mile widziane!). Najlepsze komentarze nagrodzimy! Komentarze z Państwa propozycjami proszę publikować tu: "Księżna i gołąb". Ogłoszenie wyników po świętach wielkanocnych!

 


LUTY 2021:

"Źródło miłości"
Antoni Bok

Posłuchaj:

 

Na południowym brzegu Jeziora Tarnowskiego znajduje się osobliwie zrośnięta para drzew – sosna i buk. Ze źródła obok wypływa czysta woda. Z tym miejscem związana jest legenda.

W tarnowskim zamku mieszkał hrabia i jego urodziwa córka. Dziewczyna, przechadzając się wzdłuż brzegu jeziora, często napotykała młodego rybaka, który dostarczał ryby do zamku. Młodzi zapałali do siebie miłością. Coraz częściej spotykali się ukradkiem w lesie nad wodą.
Jeden z zamkowych sług, który również podkochiwał się w pannie, odkrył miejsce schadzek i doniósł o tym panu. Hrabia wielce się rozgniewał. Zwołał żołnierzy i posłał ich, żeby schwytali rybaka i zakuli go w kajdany. Dziewczyna w porę posłyszała rozkaz ojca, wymknęła się z zamku i pobiegła na umówione miejsce spotkania. Na brzegu jeziora młodzi padli na kolana i błagali niebiosa o to, aby zawsze mogli być razem.
Ich prośby zostały wysłuchane. Dziewczyna zamieniona została w sosnę, młodzieniec w buka.
Odtąd splecione z sobą drzewa pochylają się nad wodą, a spod ich korzeni bije źródło. Mówią o nim, że powstało z łez potępionych kochanków. Kto napije się wody ze Źródła Miłości – pozostanie na zawsze stały w uczuciach.

zrodlo-milosci-plakat1024n

O KONKURSIE przeczytaj TU

konkurs-foto-zrodlo-milosci-plakat1024

 

 

31.01.2021 g. 13.00 
29. Finał WOŚP – WIELKA PARADA SAMOCHODÓW
Najbezpieczniejsze co możemy zrobić, to nasza WIELKA PARADA SAMOCHODÓW i INNYCH POJAZDÓW

PARADA samochodów przejedzie trasą:
- parking przy MOK
- ul. Obrońców Pokoju,
- ul. Legnicka,
- ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego (do Galerii Glogovia)
- ul. Wojska Polskiego,
- Pl. 1000-lecia,
- Aleja Wolności,
- Rondo Konstytucja 3 Maja,
- ul. Bolesława Krzywoustego,
- ul. Wały Chrobrego,
- ul. Piastowska,
- ul. Kazimierza Wielkiego,
- ul. Księcia Józefa Poniatowskiego,
- ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
- ul. Legnicka,
- ul. Obrońców Pokoju,
- Rondo Konstytucji 3 Maja 2,
- parking przy MOK.

Zbiórka aut godz. 12.30 – parking MOK, wyjazd godz. 13.00.

Jadą z nami: Stowarzyszenie 4 x 4, Garbusy, Auta zabytkowe, Samochody Ochotniczej Straży Pożarnej, Motocykle, Quady i inne.

ZAPRASZAMY!

 wosp2021_parada

Ferie 2021: ZDOLNI ZDALNIE!
Miejsce publikacji: facebook , youtube.pl

ferie-1-tydzien1024-popr

ferie-2-tydzien-1024

Witajcie!

W tym roku chcielibyśmy nietypowo, śpiewająco i muzycznie - złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia!
Nie mogłoby się to udać, gdyby nie wspaniały tekst pani Katarzyny Swędrowskiej, muzyka Doroty Drozd czy aranżacja Patrycjusza Gruszeckiego - dziękujemy!
Twórcą teledysku jest Marcin Siwek Studio. 

A wystąpili dla Państwa: Dyrektor i Pracownicy MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY w Głogowie.
Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

29. FINAŁ WOŚP - ZBIÓRKA FANTÓW NA LICYTACJĘ


W dniach 18-27.01.2021 g. 10.00-16.00

czekamy w Klubie MAYDAY na licytacyjne perełki.
29. FINAŁ WOŚP przed nami. GRAMY Z GŁOWĄ – zbieramy na sprzęt laryngologiczny.
Szczegóły na Fb Sztabu WOŚP przy MOK Głogów.

wosp2021_gadzety1024

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.