Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Plan wydarzeń:
Styczeń w CK

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 
Oświadczenie dla uczestnika wydarzenia w czasie pandemii
POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii  
                 POBIERZ
 
 

 


Notice: Undefined property: Joomla\CMS\Categories\CategoryNode::$catid in /home/www/mok.glogow.pl/strona/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 184

Notice: Undefined property: Joomla\CMS\Categories\CategoryNode::$link in /home/www/mok.glogow.pl/strona/plugins/content/facebooklikeandshare/facebooklikeandshare.php on line 264

29. FINAŁ WOŚP - ZBIÓRKA FANTÓW NA LICYTACJĘ


W dniach 18-27.01.2021 g. 10.00-16.00

czekamy w Klubie MAYDAY na licytacyjne perełki.
29. FINAŁ WOŚP przed nami. GRAMY Z GŁOWĄ – zbieramy na sprzęt laryngologiczny.
Szczegóły na Fb Sztabu WOŚP przy MOK Głogów.

wosp2021_gadzety1024

 

 

 

31.01.2020r.

 

29. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


31 stycznia 2021 roku planowany jest już 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Głogów po raz kolejny włącza się w akcję, mino, że czasy są trudne, obostrzenia nas blokują, ale nie poddajemy się i działamy.
Sztab jest zawiązany. 110 Wolontariuszy zgłoszonych. Puszki stacjonarne lada chwila będą uruchomione w kilku punkach w mieście, m. in. w Centrum Kultury (MOK), Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie oraz Klubie MAYDAY.

Jak będzie wyglądał ten finał? Jeszcze nie wiemy, sytuacja jest zmienna i dynamiczna. Planujemy na pewno WIELKĄ PARADĘ SAMOCHODÓW, bo to jest bezpieczne i widowiskowe, po za tym od lat już wpisuje się w organizację naszych finałów. Pracujemy też nad licytacją internetową. Szczegóły wkrótce.

Każdy ze zgłoszonych Wolontariuszy, może również uruchomić swoją e-skarbonkę, co umożliwi bezpieczną zbiórkę na wielu płaszczyznach.
Zapraszamy do odwiedzania i obserwowania FB Sztab przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, tam znajdują się wszystkie bieżące informacje.

logo_finalu_pion1024

31.01.2021 g. 13.00 
29. Finał WOŚP – WIELKA PARADA SAMOCHODÓW
Najbezpieczniejsze co możemy zrobić, to nasza WIELKA PARADA SAMOCHODÓW i INNYCH POJAZDÓW

PARADA samochodów przejedzie trasą:
- parking przy MOK
- ul. Obrońców Pokoju,
- ul. Legnicka,
- ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego (do Galerii Glogovia)
- ul. Wojska Polskiego,
- Pl. 1000-lecia,
- Aleja Wolności,
- Rondo Konstytucja 3 Maja,
- ul. Bolesława Krzywoustego,
- ul. Wały Chrobrego,
- ul. Piastowska,
- ul. Kazimierza Wielkiego,
- ul. Księcia Józefa Poniatowskiego,
- ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
- ul. Legnicka,
- ul. Obrońców Pokoju,
- Rondo Konstytucji 3 Maja 2,
- parking przy MOK.

Zbiórka aut godz. 12.30 – parking MOK, wyjazd godz. 13.00.

Jadą z nami: Stowarzyszenie 4 x 4, Garbusy, Auta zabytkowe, Samochody Ochotniczej Straży Pożarnej, Motocykle, Quady i inne.

ZAPRASZAMY!

 wosp2021_parada

KOMUNIKAT - CZASOWE WSTRZYMANIE DZIAŁALNOŚCI ART. I EDUKACYJNEJ

baner-styczen-2021

bilety-i-sekcje-od-17_10_2020-1024

korona-bilety-ekobilet-1024

lockdown-2-baner

 

29.10.2020 /czwartek/ g. 20.15
Sala widowiskowa CK (MOK)


DKF SZPULA – MATTHIAS i MAXIME

 

 


reżyseria: Xavier Dolan
scenariusz: Xavier Dolan
gatunek: Dramat
produkcja: Kanada
premiera: 22 maja 2019 (świat), 22 lutego 2020 (Polska)
film dostał 2 nominacje
czas: 119 minut
bilety: 15zł/osoba


Opis filmu:
Maxime (Xavier Dolan zagrał we własnym filmie po raz pierwszy od 6 lat) właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime'a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias (Gabriel D’Almeida Freitas), początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

mm_plakatpl_1024

Ferie 2021: ZDOLNI ZDALNIE!
Miejsce publikacji: facebook , youtube.pl

ferie-1-tydzien1024-popr

ferie-2-tydzien-1024

25,26 i 27.12.2020r. godz. 17.00
FACEBOOK (kliknij)

DOMOWE KOLĘDY - spotkania świąteczne z muzycznymi gośćmi

 

Zapraszamy Państwa do muzycznych wieczorów z kolędami, rozmowami o tradycjach w ciepłej, rodzinnej atmosferze z udziałem WYJĄTKOWYCH GOŚCI.  
W godzinach wieczornych opublikujemy dla Państwa w trzech częściach DOMOWE KOLĘDY - program zrealizowany w Miejskim Ośrodku Kultury przez Agencję IMPREZOWNIA dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. 

Trzy głogowskie rodziny, nierozerwalnie związane z kulturą, spotkały się na naszej scenie: państwo Adamczak, państwo Drozd oraz państwo Kaczmarek. Będą rozmowy o tradycjach, będzie wspólne śpiewanie kolęd, a także - gość "niespodzianka". W każdej odsłonie wystąpi ktoś, kogo Państwo znacie, kojarzycie, kto jest związane z muzyką... i więcej nie powiemy. Zachęcamy gorąco, aby w godzinach wieczornych, przy filiżance dobrej herbaty zaglądnąć na naszego facebooka i posłuchać. 

domowe-koledy1024

Witajcie!

W tym roku chcielibyśmy nietypowo, śpiewająco i muzycznie - złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia!
Nie mogłoby się to udać, gdyby nie wspaniały tekst pani Katarzyny Swędrowskiej, muzyka Doroty Drozd czy aranżacja Patrycjusza Gruszeckiego - dziękujemy!
Twórcą teledysku jest Marcin Siwek Studio. 

A wystąpili dla Państwa: Dyrektor i Pracownicy MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY w Głogowie.
Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

03.12-22.12.2020r. godz. 18.00
Facebook MOK: https://www.facebook.com/mok.glogow

 


ŚWIĄTECZNY QUIZ FILMOWY - online


Jak dobrze znacie świąteczne filmy? Zanim w telewizji zaczną się powtórki naszych ulubionych świątecznych hitów, sprawdźcie swoją wiedzę - jak dobrze je znacie.
Kadry, rysunki, rebusy - takie będą wskazówki, na podstawie których umieszczajcie prawidłowe odpowiedzi w komentarzach. Rozwiązanie w tym samym dniu i w tym samym poście o godzinie 21.00!

Zapraszamy serdecznie do udziału!

 

quiz-filmowy-kwadrat1024

06-23.12.2020r. (niedziela, poniedziałek, środa, piątek)
online: facebook MOK: https://www.facebook.com/mok.glogow

Przdstawiamy Państwu quiz świąteczny pt. "KTO NAM DOBRZE ŻYCZY?" To właśnie tu, na naszym facebooku, dziesięć znanych głogowianom GŁOSÓW będzie składać Państwu najserdeczniejsze życzenia świąteczne! 
Waszym zadaniem będzie wskazać w komentarzu KTO nam dobrze życzy? 
Zaczynamy 06.12.2020 o godzinie 18.00! Prawidłową odpowiedź przedstawimy Państwu już o 20.00 :) zapraszamy do udziału w świątecznym quizie MOK!

kto-nam-zyczy-kwadrat-1024

20.11.2020 godz 19.00
online: https://www.facebook.com/mok.glogow/

RODZI SIĘ NOWY TEATR - FILM DOKUMENTALNY ZBIGNIEWA LIPOWSKIEGO, produkcja: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

 

Zapraszamy Państwa na premierę filmu dokumentalnego, który ukaże się na naszym facebooku w piątek - 20.11.2020 o godzinie 19.00.
Mija dokładnie rok od ponownego otwarcia naszego Teatru - rok trudny i pełen "wybojów" - ale nie tracimy nadziei, że już za chwilę powrócimy do "normalności" i do Teatru właśnie. Tymczasem szykujemy dla Państwa dokument, w którym przybliżymy Państwu pokrótce wydarzenia z tamtego pamiętnego weekendu, podczas którego spektaklem "Piast" zainaugurowaliśmy nowy rozdział w dziejach Teatru.
Zapamiętajcie tę datę: piątek, 20.11.2020, godzina 19.00, na fanpejdżu fb Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie zabierzemy Państwa w wirtualną podróż do Teatru im. A.Gryphiusa i tamtych wydarzeń. 

 

rodzi-sie-nowy-teatr1024

 

31.10-02.11.2020r.
facebook Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie

 

POMIĘDZY TU A TAM - PROJEKT ONLINE

 

Zbliża się czas wspomnień o tych, którzy odeszli. Chwile na zadumę, refleksję. W czasach kiedy targają nami myśli niespokojne uciekamy często do świata muzyki, filmu, teatru i tych, którzy w niepowtarzalny sposób kreowali dobre wspomnienia i inspirowali.

To dobry moment by przypomnieć sobie wielkie nazwiska, podzielić się bardzo osobistymi przemyśleniami. Cynkutis, Karewicz, Pszoniak, Ciechowski, Zaucha i Wodecki.

O tym, jak wpływali na świat sztuki, jak inspirowali i otwierali drogę innym, poruszali i uczyli dążenia do perfekcji porozmawiamy online. Do podzielenia się kulturalnymi wspomnieniami poprosiliśmy Bartłomieja Adamczaka, Bożenę Rudzińską, Dorotę Drozd wraz z mężem Waldemarem.

 

W sobotę 31 października (godz. 16:00 i 18:00), niedzielę 1 listopada (godz. 16:00 i 18:00) i poniedziałek 2 listopada (godz. 16:00, 18:00 i 20:00) zapraszamy do wysłuchania tej podróży „Pomiędzy tu a tam”.

pomiedzy-tu-a-tam-1024

lockdown-2-baner

 

11.10.2020r. godz. 17.00
sala widowiskowa CK

Laboratorium Rejs 2020 - pokaz finałowy

Wstęp: 5 zł

"Laboratorium Rejs 2020" -
to spotkanie finałowe projektu, podczas którego przedstawione zostaną wszystkie filmy zrealizowane przez uczestników warsztatów letnich. Warsztaty odbywały się w dość nietypowej lokalizacji - na barce "Ana" i skoncentrowane były na filmie dokumentalnym. Przebiegały pod opieka profesjonalnych instruktorów dokumentalistòw : Katarzyny Matei, Kasi Waligórskiej i Szymona Mizery.. Krótkie etiudy opowiadają o codzienności bohaterów z trzech miast: Nowej Soli, Głogowa i Czerwieńska.

Zapraszamy serdecznie na premierę i spotkanie z filmowcami.

Oświadczenia dla uczestników imprezy (można przynieść wypełnione bądź wypełnić druk na miejscu): http://www.mok.glogow.pl/ck/images/mok_2020/wrzesien/oswiadczenie-dla-sanepid-w-czasie-pandemii.pdf

Regulamin: http://www.mok.glogow.pl/ck/images/mok_2020/wrzesien/regulamin-uczestnictwa-w-wydarzeniach-i-sekcjach-ck-mok-w-czasi_p35549.pdf

 

lab-rejs-pokazy1024

lockdown-2-baner

 

19,26.10 oraz 09,16,23 i 30.11.2020
godz. 19.30-21.00
sala konferencyjna/widowiskowa CK


ANDRZEJKOWY KURS TAŃCA S.O.S

Pierwsze zajęcia: 19. października 2020r.
Koszt: 150zł / osoba / 6 spotkań = cały kurs

Zapraszamy Państwa na ekspresowy kurs tańca w parach! W sześciu półtoragodzinnych spotkaniach nauczymy Was podstaw tańca w kilku odmianach, począwszy od popularnego 2na1, po tańce latynoamerykańskie, standardowe, salsę czy bachatę! Nie wiemy, czy "andrzejki" w tym roku się odbędą, ale wiemy, że jeśli tak, to po naszym kursie będziecie perfekcyjnie przygotowani! 

Kurs to sześć półtoragodzinnych spotkań: 19.10, 26.10, (bez 2.11), 09.11, 16.11, 23.11 i podsumowanie: 30.11.2020 (poniedziałki), o godzinie 19.30-21.00.
Nie musisz mieć partnera/partnerki: zapisz się solo, a postaramy się znaleźć dla Ciebie parę. 

UWAGA: ze względów sanitarnych nie będziemy się zamieniać w parach - każda para tańczy w wyznaczonej dla siebie części sali, a ilość miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do zapisów!

 
kurs-tanca-sos1024

 

 

 

 

08.10.2020 g. 20.15
sala widowiskowa CK


DKF Szpula – „POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ”


reżyseria: Nicolas Bedos
scenariusz: Nicolas Bedos
gatunek: Dramat
produkcja: Francja
premiera: 20 maja 2019 (świat), 31 stycznia 2020 (Polska)
czas: 110 minut
nagrody: Film dostał 3 nagrody Cezar oraz 9 nominacji

Bilety: 15zł/osoba, dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK i Teatr oraz na www.ekobilet.pl
U
czestników wydarzenia obowiązuje oświadczenie o stanie zdrowia, które można pobrać i przynieść wypełnione (klik), lub wypełnić na miejscu.
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach w czasie pandemii: klik

 


Opis filmu:
Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru "Belle Epoque", bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko - od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę - staje się wirtualne.

film_dkf1024

24. września 2020
sala plastyczna Centrum Kultury


WARSZTATY "ŚWIATŁEM MALOWANE" Z INSTRUKTORAMI MUZEUM PANA TADEUSZA (OSSOLINEUM)

 


Światłem malowane

Czy można robić zdjęcia bez użycia aparatu fotograficznego? Co to znaczy „światłoczuły”? Czy można rysować światłem? Zapraszamy na przygodę z fotografią! Na zajęciach wykonamy fotogramy i zobaczymy, jak wygląda świat w błękitnych barwach.

Zapisy: Biuro Obsługi Klienta MOK (76 8336574)

warsztaty-muzeum-plakat1024

26-27.09.2020r.
hol górny CK, Wentylatornia CK, Galeria Edukacji Twórczej CK


3. GŁOGOWSKI FESTIWAL GIER PLANSZOWYCH "W TO MI GRAJ"

Wstęp wolny!


Organizatorzy:

- Centrum Działań Alternatywnych BASTION Głogów

- Głogów - Gmina Miejska

- Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

- Miejskie Centrum Wspierania Rodziny

- Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie

- Stowarzyszenie dla dzieci i młodzieży SZANSA

- TBS Głogów

- Komunikacja Miejska w Głogowie

plakat-wtomigraj-1024

24.09.2020 g. 20.00
Sala widowiskowa Centrum Kultury (MOK)


DKF Szpula – WIECZÓR Z OSCARAMI cz. 2 
– przegląd krótkometrażowych filmów ANIMOWANYCH nominowanych do Oscara.

OSCAR® NOMINATED
 SHORTS 2020

 

Bilety: 15zł/osoba
Oświadczenie do pobrania tu: klik 

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. XX wieku nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii. Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w trzech kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Chociaż są rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie. Oscar Nominated Shorts 2020 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe. Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts – filmów aktorskich i animowanych.

 Program:

 Najlepszy krótkometrażowy film animowany

✨ DCERA (DAUGHTER) / reż. Daria Kashcheeva

✨ HAIR LOVE / reż. Matthew A. Cherry, Karen Rupert Toliver

✨ KITBULL / reż. Rosana Sullivan, Kathryn Hendrickson

✨ MEMORABLE / reż. Bruno Collet, Jean-François Le Corr

✨ SISTER / reż. Siqi Song

✨ THE BIRD AND THE WHALE / dir. Carol Freeman

✨ HORS PISTE / dir. Léo BrunelLoris Cavalier

✨ HENRIETTA BULKOWSK I/ dir. Rachel Johnson

✨ MAESTRO / dir. Florian BabikianVictor Caire

 

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY / ANIMATION

 • Daughter (Dcera), reż. Daria Kashcheeva, Czechy 2019, 15’

Podczas pobytu w szpitalu, córka wspomina moment z dzieciństwa, kiedy chciała podzielić się ze swoim ojcem przeżyciem znalezienia rannego ptaka.
Nieporozumienie doprowadziło do utraty ojcowskiego ciepła, rozbitej na wiele lat, aż do tej chwili w szpitalnej sali, kiedy okno zostaje rozbite przez małego ptaszka.

 

 • Hair Love, reż. Matthew A. Cherry, USA 2019, 7’

W tej wyjątkowej historii o pewności siebie i ojcowskiej miłości do córki, zadaniem taty jest uczesanie swojej córki Zuri i ułożyć jej wymarzoną fryzurę.

 

 • Kitbull, reż. Rosana Sullivan, USA 2019, 9’

Wyprodukowany przez Kathryn Hendrickson KITBULL, w reżyserii Rosana Sullivana, pokazuje nieoczywistą więź powstałą między dwoma stworzeniami: bezwarunkowo niezależnym bezpańskim kotem oraz pitbullem. W ten sposób doświadczają przyjaźni po raz pierwszy.

 

 • Memorable, reż. Bruno Collet, Francja 2019, 12’

Dla Louisa i jego żony Michelle świat wydaje się być innym miejscem. W zasadzie, ostatnio ich życie jest ciągiem samych dziwnych zdarzeń.

 

 • Sister, reż. Siqi Song, USA 2018, 8’

Mężczyzna wraca do wspomnień z dzieciństwa, kiedy dorastał z irytującą młodszą siostrą w latach 90. w Chinach. Jak mogłoby wyglądać jego życie, gdyby sprawy potoczyły się inaczej?

 

 • The Bird and The Whale, reż. Carol Freeman, Ireland 2018, 7’

Mały wieloryb oddzielony od rodziny znajduje ptaka w klatce ocalałego z rozbitego statku. Razem podejmują walkę o przetrwanie, zagubieni pośrodku morza.

 

Dwóch najlepszych ratowników w regionie wylatuje na kolejną misję. Niby pełna profeska i skuteczność, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem.

 

 • Henrietta Bulkowski, reż. Rachel Johnson, USA 2019, 16’

Zdeterminowana młoda kobieta, dotknięta garbem, za wszelką cenę chce spełnić swoje marzenie i zwiedzić świat. Oto historia jej drogi do szczęścia.

 

W głębi lasu grupa dzikich zwierząt zaczyna nocną operę pod batutą wiewiórki.

 

czas trwania: 83 min.

short_film_nowe_terminy-1024

10.09.2020 g. 20.00
Sala widowiskowa Centrum Kultury (MOK)


DKF Szpula – Inauguracja sezonu 2020/2021
WIECZÓR Z OSCARAMI cz. 1 – przegląd krótkometrażowych filmów FABULARNYCH nominowanych do Oscara.
OSCAR® NOMINATED
 SHORTS 2020

 

Bilety: 15zł/osoba

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu.

 Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. XX wieku nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii. Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w trzech kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Chociaż są rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie. Oscar Nominated Shorts 2020 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe. Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts – filmów aktorskich i animowanych.

 

Program:

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski

✨ BROTHERHOOD / dir. Meryam Joobeur, Marcia Gracia Turgeon

✨ NEFTA FOOTBALL CLUB / dir. Yves Piat, Damien Megherbi

✨ THE NEIGHBORS' WINDOW / dir. Marshall Curry

✨ SARIA / dir. Bryan Buckley, Matt Lefebvre

✨ A SISTER / dir. Delphine Girard

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI / LIVE ACTION

 • Brotherhood, reż. Meryam Joobeur, Tunezja/Kanada 2018, 25’

Mohamed jest głęboko poruszony, kiedy jego najstarszy syn Malik wraca do domu po długiej podróży z jego nową tajemniczą żoną.

 • Nefta Football Club, reż. Yves Piat, Francja 2018, 17’

Dwójka braci natrafia na osła na pustyni. Dziwnym trafem, zwierzę ma na uszach słuchawki oraz worki pełne białego proszku na grzbiecie.

 • Saria, reż. Bryan Buckley, USA 2019, 23’

Dwunastoletnia Saria oraz jej siostra Ximena układają odważny plan ucieczki z domu dziecka, w którym się nad nimi znęcano.

 • The Neighbor’s Window, reż. Marshall Curry, USA 2019, 20’

Alli jest młodą matką, sfrustrowaną rutyną i jej mężem. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy dwóch beztroskich dwudziestolatków wprowadza się do budynku po drugiej stronie ulicy, a ona odkrywa, że może bez przeszkód podglądać ich mieszkanie.

 • A Sister, reż. Delphine Girald, Belgia 2018, 16’

Noc. Samochód. Alie jest w niebezpieczeństwie. Aby przeżyć, musi wykonać najważniejszy telefon jej życia.

 

czas trwania: 101 min.

short_film_nowe_terminy-1024

Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do Biura Obsługi Klienta MOK (osobiście lub telefonicznie: 768336574), gdzie można zapisać się/dziecko na zajęcia artystyczne w roku szkolnym 2020/21 w Centrum Kultury!

ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄ SIĘ 16 WRZEŚNIA (z wyjątkiem tych z gwiazdką). Liczba miejsc, w związku z obostrzeniami, ograniczona.
Regulamin uczestnictwa w czasach epidemii: PDF

Plan zajęć w CK MOK: PDF

Zapraszamy!

do-gg-1024

Zapraszamy!

Regulamin uczestnictwa w imprezach w czasie pandemii: REGULAMIN

plan-imprez-ck-popr_-1024

24-28.08.2020 godz. 12.00-13.00
Centrum Kultury

 

FOTOGRAFIA NIE PARZY - WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

 

Zapraszamy dzieci i młodzież od 14 lat na nietypowe warsztaty fotografii, gdzie podstawy wiedzy fotograficznej mieszają się z kreatywnym podejściem praktycznym
(bez photoshopa).

Instruktor: Martyna Parzyńska

Wstęp wolny, zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK (76 8356630)
1024-martyna

 

27.08.2020 godz. 11.00-12.30
Centrum Kultury MOK
 
PAPIER Z WYOBRAŹNI - EBRU 
 
 
Warsztaty wakacyjne dla dzieci z instruktorem z Muzeum Pana Tadeusza (Ossolineum) z Wrocławia!
• 27 sierpnia 2020
• 3 i 24 września 2020
Zachęcamy do skorzystania z warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury MOK. Będą to różnorodne działania o charakterze artystycznym prowadzone przez pracowników Muzeum Pana Tadeusza. Nieszablonowe, twórcze aktywności, które rozwijają wrażliwość na sztukę, poczucie estetyki, kreatywność, pomysłowość, umiejętność współpracy w grupie. Swoją tematyką nawiązują do ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza oraz zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

27.VIII: Papier z wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru.
Papier towarzyszy nam na co dzień, często jest to po prostu biała kartka. A gdyby przenieść wzory z naszej wyobraźni właśnie na kartkę papieru? Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własny deseń unikatowego papieru marmurkowego, który może posłużyć jako dekoracja, okładka książek i zeszytów albo papier ozdobny. Uczestnicy warsztatów zobaczą także kopie XIX-wiecznych książek obłożonych papierem marmurkowym, w tym pierwsze wydanie Pana Tadeusza.

Wiek: od 6 lat wzwyż
Czas: 90 minut
Ilość miejsc: 15
Obowiązują zapisy!

warsztaty-muzeum-plakat-1024

28-30.07.2020 godz. 16.00-18.00
Centrum Kultury MOK

WARSZTATY AKROBATYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

prowadzący: Marek Figiel

Zapisy: Biuro Obsługi Klienta MOK (76 8336574)
Udział bezpłatny.


ZOBACZ ZAPOWIEDŹ! (klik)

01, 08. 07 godz. 18.00-19.30.
05, 12.08 godz. 18.00-19.30
Miejsce: Fosa miejska

TWÓRCZA FOSA czyli plenerowy chillout w naturze


WAŻNE:
Informacje o wszelkich zmianach, będą umieszczane bezpośrednio w wydarzeniu na Facebooku: „Twórcza fosa - chillout w naturze”Plenerowe spotkania dla ciała, umysłu i ducha w przestrzeni tańca i sztuki.
MOVEart zaprasza na spotkanie z własnym ciałem, samym sobą w ruchu, tańcu, ekspresji plastycznej i słownej. Parkietem będzie trawa, zaś sufitem niebo. Obudzimy swoje ciało do ruchu/tańca spontanicznego, intuicyjnego, wolnego od struktur, choreografii, odkryjemy swój twórczy potencjał i wewnętrzną siłę oraz piękno.

Co zabrać:
Każde spotkanie poza tańcem i ruchem będzie wiązało się również z twórczym działaniem. Ze względu na bezpieczeństwo każdy przynosi swoje materiały, w takcie spotkań zachowujemy odpowiednią odległość. Zabierz za każdym razem ze sobą jakiś notatnik, zeszyt bądź czyste kartki z ryzy papieru ksero oraz blok techniczny bądź biały brystol, jak również długopis, kredki, mazaki, pastele…
Ubierz wygodny strój do ruchu, zabierz butelkę z wodą, matę oraz ciepły koc, dodatkowe ubranie (będziemy też siedzieć przez jakiś czas). Zachęcam do zabrania wygodnego obuwia.
W trakcie spotkań zasmakujemy/sięgniemy po:
- praktykę ruchu i tańca (intuicyjnego, kreatywnego...)
- relaksację, techniki oddechowe
- wizualizację
- improwizację
- działania twórcze (w tym plastyczne)


Miejsce:
Trawa – w miejscu sceny, rozkładanej np. podczas Nocy Rokowej.
Uwagi:
W przypadku niekorzystnej pogody (deszcz, niska temperatura, upał) zajęcia będą odwołane bądź w miarę możliwości przeniesione

DLA KOGO?
Dla wszystkich osób zainteresowanych doświadczaniem swobodnego ruchu, tańca, działań plastycznych, pracy z ciałem w kontakcie z przyrodą, pragnących doświadczyć uwolnienia z napięć, odprężenia, radości, relaksu oraz radości z chwili obecnej.

Organizatorka i prowadząca spotkania: Marlena Mandziuk (Menia)

Inicjatorka i twórczyni MOVEart. Certyfikowany instruktor choreoterapii z elementami arteterapii, pedagog, terapeuta zajęciowy, uczestniczka warsztatów, kursów, szkoleń z zakresu ruchu/tańca, świadomości ciała i pracy z nim, działań plastycznych, teatru, muzykoterapii oraz animacji. Pasjonatka i inspiratorka. Interesuje się kuglarstwem, hand made, grą na djembe i nie tylko :). Uwielbia kontakt z naturą i ludźmi.
„W ruchu, tańcu, obrazie i słowie odkryj, doświadcz, wyraź Siebie, uwolnij ciało z napięć, odpręż się i zrelaksuj. Do tańca poprowadzi Cię głos Twojego ciała, rytm oddechu i muzyka oraz proponowane zadania w ruchu. Poruszasz się i działasz twórczo tak, jak chcesz, możesz, potrafisz, jesteś gotowa/ów. Poznawaj, odkrywaj, zaciekawiaj się”
CZEKAM NA CIEBIE ♥

Ilość osób:
Ok. 50 osób.

Zapraszamy serdecznie!

tworcza-fosa-1024

ZAPISY NA WARSZTATY W BIURZE OBSŁUGI KLIENTA MOK: osobiście lub telefonicznie (76 8336574) 

wakacje2020-1024

 

24.08.2020 -> ogłoszenie finalistów na antenie Radia Elka
01.09.2020 -> finał finałów: Marina, godz. 18.00

REGULAMIN: kilknij

rodzina-na-medal-1024

18.06.2020r. g. 20.00
Sala widowiskowa Centrum Kultury (MOK)

DKF Szpula za zaprasza na zakończenie sezonu 2019/2020: PARASITE

UWAGA: OBOWIĄZKOWA MASECZKA LUB PRZYŁBICA.
Regulamin uczestnictwa w imprezie: kliknij.
Bilety zakupione na seans planowany w dn.12.03.2020r. zachowują ważność. Reżyseria: Joon-ho Bong
Scenariusz: Joon-ho Bong / Jin Won Han
Gatunek: Dramat
Produkcja: Korea Południowa
Premiera: 21 maja 2019 (świat)
Nagrody: Film dostał 4 nagrody Oscar, 32 inne nagrody i 25 nominacji
Czas: 132 minuty
Bilety: 15zł/osoba

 

 

O filmie:
Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów.
Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood”, oczarowując jury, światową krytykę i publiczność.

„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego.
Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

„Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster. „Parasite” otrzymał równie 4 Oscary: najlepszy film, najlepszy film nieanglojęzyczny, reżyser i scenariusz.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.