Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

grudzień 2022
POBIERZ

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

Sztab przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie otrzymał zgodę Fundacji WOŚP na utworzenie Sztabu 31. Finału.

Nasz numer Sztabu to #2024 i takiego należy szukać przy rejestracji.

A rejestracja wolontariuszy ruszyła od 21.11.2022.
Rejestracja odbywa się WYŁĄCZNIE internetowo - przez portal: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

Małoletnich rejestrują rodzice lub opiekunowie prawni.

Liczba miejsc jest ograniczona, Fundacja przyznała nam 150 wolontariuszy 31. Finału WOŚP,  i zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc.
W pierwszej kolejności przyjmujemy na Wolontariuszy dzieci :)

Przypominamy, że wolontariusze do lat 16, muszą zbierać pod opieką osoby dorosłej.

W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Fundację akceptacja i weryfikacja może potrwać kilka dni.

 

Zapraszamy również Firmy głogowskie do zakładania FIRMOWYCH PUSZEK STACJONARNYCH, które mogą funkcjonować już od 10.12.2022 do samego Finału WOŚP.

W tym celu należy wybrać opiekuna puszki i zarejestrować się na portalu: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/  jak wolontariusz, a następnie wybrać rejestrację FIRMY.

 

Instytucje takie jak biblioteki, szkoły, świetlice również mogą zbierać od połowy grudnia do końca stycznia i w tym celu zakładają SZTABOWE PUSZKI STACJONARNE bezpośrednio w Sztabie -> Klub MAYDAY.
W tym celu prosimy o kontakt i umówienie się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 885 802 801

 

Przypominamy jeszcze, że w weekendy Sztab nie pracuje.

 

Się ma! – Szef Sztabu – Agnieszka Lewandowska  

Pozostajemy w kontakcie.
 
 
02.12.2022 r. godz.19.00
Centrum Kultury MOK
 
RoMan ŻUREK - "One RoMan Show" w programie - "Tapioka" 

Link do biletów: https://bilety.io/VS8zx 
 
Roman Żurek to twórca i autor tekstów kabaretu Neo-Nówka. Tym razem zaprasza na swój solowy program. Niebanalne i bezkompromisowe poczucie humoru i mnóstwo dystansu do siebie. Ponadto trafne obserwacje i opowieści zmuszające do przemyśleń.
Będzie to mieszanka stand up, satyry i komedii - POLECAMY
Bawcie się dobrze!

glogow-roman-zurek-1024

03.12.2022r. godz. 11.00
Centrum Kultury MOK

ANIOŁY W SKARPETACH - warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców

Zapisy: Biuro Obsługi Klienta MOK (768336574)

03_12-anioly-w-skarpetkach1024

03-06.12.2022r 
Rynek Starego Miasta

DNI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA I JARMARK ŚWIĄTECZNY


dni-swietego-mikolaja-zmiany

 

7.12.2022 godz.19:00
Centrum Kultury

FILMOŻARCIE: DUCH ŚNIEGÓW

 

Bilety: 15 zł/os.

 

Reżyseria i scenariusz: Vincent Munier, Marie Amiguet
Muzyka: Nick Cave i Warren Ellis
Gatunek: dokumentalny
Czas trwania 1h 32 min.

Wielkie piękno na dużym ekranie i najbardziej relaksujący film, jaki zobaczycie w tym roku! Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis – przygotujcie się na coś wspaniałego.

OPIS: Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.

duch-sniegow-plakat1024

11.01.2023r. godz. 20.00
Centrum Kultury MOK


NOCNE FILMOŻARCIE: „LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA” & „BABY BROKER”.

Bilety:
normalny 25 zł/os w BOK CK MOK i https://ekobilet.pl/mok-glogow/nocne-filmozarcie-39377/499237-bilety-na-film
ulgowy (uczniowie i studenci) 12zł/os - bilety dostępne tylko w Biurze Obsługi Klienta

Zapraszamy na podwójny seans filmowy w Centrum Kultury MOK. Już 11 stycznia czeka na Was przedpremierowy pokaz filmu „LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA” & „BABY BROKER”.
W pierwszym takim w nowym roku spotkaniu z filmem stawiamy na kino azjatyckie najwyższych lotów. Zestaw to nie tylko gwarancja niezwykłych emocji i fenomenalnego przedstawienia historii, ale otwiera wielowątkową dyskusję podczas spotkania.

LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA

reżyseria: PAWO CHOYNING DORJI
czas trwania: 109 min.

OPIS:
Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.

Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu.

„Lunana. Szkoła na końcu świata” łączy w sobie ujmującą pogodę ducha z przenikliwością spojrzenia na mało znane nam rejony świata. Pawo Choyning Dorji nakręcił film będący afirmacją prostego życia w zgodzie z prawami natury. Piękne krajobrazy, muzyka i subtelne poczucie humoru przełożyły się na pierwszą w historii Bhutanu nominację do Oscara.

BABY BROKER

reżyseria: HIROKAZU KORE-EDA
czas trwania: 129 min.

OPIS:
Sang-hyun (Song Kang-Ho) i jego przyjaciel Dong-soo (Gang Dong-Won) żyją skromnie, prowadząc małą pralnię i dorabiając na plebanii. Pewnej ulewnej nocy w oknie życia pojawia się niemowlę. Przekonani, że po porzuconego chłopca nikt się nie zgłosi, Sang-hyun i Dong-soo planują sprzedać go parze, która nie może mieć własnych dzieci. Kiedy wszystko wydaje się ustalone, niespodziewanie zjawia się matka dziecka.

Młoda dziewczyna odkrywa ich plan i chce zgłosić sprawę na policję. Porywacze przekonują ją jednak, że ich celem jest znalezienie dobrego domu dla małego Woo-sunga, więc dziewczyna postanawia wyruszyć z nimi na poszukiwania nowych rodziców. Wkrótce okazuje się, że ich śladem podążają dwie funkcjonariuszki policji. Po drodze na jaw wychodzą głęboko skrywane sekrety. Okazuje się, że każdy ma coś na sumieniu…

„Baby Broker” to cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytania o kwestie etyki, wolności wyboru, pieniędzy, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.

Hirokazu Kore-eda zdobył w 2018 roku Złotą Palmę na 71. MFF w Cannes, a rok później nominację do Oscara za film „Złodziejaszki”. Znany z rewelacyjnego „Parasite” Song Kang-Ho otrzymał Złotą Palmę dla Najlepszego Aktora za rolę w „Baby Broker” na MFF w Cannes 2022.

 

plakat-nocne-filmozarcie-1024

 

24.11.2022 godz. 20.00
Centrum Kultury (MOK)

DKF SZPULA – PARYŻ, 13 DZIELNICA

reżyseria: Jacques Audiard
scenariusz: Jacques Audiard / Léa Mysius
gatunek: Melodramat
produkcja: Francja
premiera: 24 czerwca 2022 (Polska premiera kinowa)
nagrody: Film dostał 7 nominacji
czas: 106 minut


bilety: 15zł/osoba

 

Opis filmu:
Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu. Film „Paryż, 13. dzielnica”, który znalazł się w konkursie głównym ostatniego festiwalu w Cannes, opuszcza jednak turystyczne szlaki, by przenieść się tam, gdzie naprawdę bije serce miasta. Gdzie z zawieszonych na najwyższych piętrach wieżowców erotycznych fantazji, z sunącej windami tęsknoty za bliskością i ze śmigających pośród blokowisk młodzieńczych rozczarowań i marzeń powstaje wybuchowy koktajl emocji. Uwodzicielski film Jacquesa Audiarda to ekranizacja komiksowego hitu – „Śmiechu i śmierci” Adriana Tomine’a, a jego współscenarzystką jest gwiazda francuskiego kina, Céline Sciamma, reżyserka „Portretu kobiety w ogniu”. Opowiadając o miłości i seksie w wielkim mieście, Audiard stworzył także fascynujący portret współczesnej metropolii: multietnicznej, wielojęzycznej, oplecionej siatką niezliczonych połączeń i przynoszącej każdego dnia niekończące się problemy z komunikacją.

 

Akcja „Paryża, 13. dzielnicy” rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tutejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia młodych bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie (Lucie Zhang) zakochuje się w swoim sublokatorze Camille’u (Makita Samba). Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami – do czasu, gdy poznaje Norę (Noémie Merlant), która jednak ma obsesję na punkcie kogoś innego: Amber (Jehnny Beth), tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce. Jacques Audiard misternie plącze drogi swoich bohaterów, przykleja i odrywa ich od ekranów oraz z niebywałą świeżością i ciętym humorem kreśli portret współczesnych kochanków: śmiało otwierających drzwi do swoich sypialni, ale trzymających serca pod kluczem.

 

Doskonale chwytający rytm wielkomiejskiego życia, pełen czułości i empatii wobec bohaterów film „Paryż, 13. dzielnica” to kolejne przyjęte z entuzjazmem w Cannes dzieło Jacquesa Audiarda, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Imigrantów” i wyróżnionego Grand Prix „Proroka”. To także kolejny tytuł (choćby po „Frances Ha” czy „C’mon C’mon”) dowodzący, że dziś o wszystkich odcieniach uczuć najlepiej opowiada się w czerni i bieli. Trend „mniej znaczy więcej” doskonale sprawdza się także w kinie.

plakat_dkf_1024

05.11.2022r. godz.10.00
zbiórka: Centrum Kultury MOK

 

JESIENNY PLENER FOTOGRAFICZNYZapraszamy Was na pierwszy w tym roku plener fotograficzny organizowany przez CK MOK. Niezależnie od pogody będziemy pracować nad fotografiami w terenie lub formie studyjnej. Efektem prac ma być przygotowanie przez każdego uczestnika do trzech fotografii tworzących tematyczny tryptyk lub indywidualne zamknięte formy.

Wszystkie z wybranych przez uczestników prac zostaną zaprezentowane podczas wystawy fotograficznej w holu Centrum Kultury MOK z oficjalnym wernisażem.

Liczba miejsc jest ograniczona, a spotkanie zaplanowane jest na 5 listopada 2022 roku. Czas trwania pleneru to około 3-4 godzin. Spotykamy się przed Centrum Kultury o godzinie 10:00. Po zdjęciach na uczestników będzie czekał słodki poczęstunek i kawa lub herbata.

Prowadzącym będzie Piotr Gajek.

Udział w wydarzeniu jest wolny od opłat.

Zapisy odbywają się w Biurze Obsługi Klienta CK MOK lub pod adresem mejlowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

plener-1024

27.10.2022 godz. 20.00
Sala widowiskowa CK (MOK)

DKF Szpula zaprasza na: "Lamb"

 

Reżyseria: Valdimar Jóhannsson
Występują: Noomi Rapace, Ingvar Sigurdsson, Björn Hlynur Haraldsson
Kraj produkcji: Islandia, Polska, Szwecja
Rok produkcji: 2021
Gatunek: Dramat, Horror
Czas trwania: 106 min
Premiera: 31.12.2021
Nagrody: 13 nagród zdobyty i 6 nominacji
Bilety: 15zł/osoba
Dostępne w Biurze Obsługi Klienta CK (MOK) i na www.ekobilet.pl

 

Opis filmu:

Najoryginalniejszy film roku to dzikie dziecko horroru i mrocznej baśni, urodzone w krainie, w której nie sposób odróżnić dnia od nocy, dobra od zła, a człowieka od zwierzęcia.

Oniryczny, a przy tym serwujący co chwilę gwałtowne pobudki islandzki „Lamb" to kolejny po „Midsommar. W biały dzień", „Dziedzictwie. Hereditary" czy „The Lighthouse" przebój firmowany przez amerykańskie studio A24, specjalizujące się w kinie gatunkowym w mocno odświeżonej wersji. Choć jednym kopytkiem tkwi w ludowych wierzeniach, ten wywołujący dreszcze film opowiada na wskroś współczesną historię o ciemnej stronie macierzyństwa, żałobie i dzikości, która drzemie w nawet najspokojniejszych sercach.

Akcja „Lamb" rozgrywa się na osamotnionej owczej farmie, którą prowadzi milcząca para, María i Ingvar. Ich spokojne, wypełnione pracą życie odmieni się, gdy w zagrodzie przyjdzie na świat niezwykła istota. Pod wpływem niesamowitych zdarzeń owce przestaną milczeć, zaś w ludziach obudzi się zwierzęcy instynkt. W półmroku białych nocy, pośród surowych, nasiąkniętych mgłą wzgórz zatrze się granica pomiędzy cywilizowanym a dzikim. Wraz z tajemniczym stworzeniem narodzi się pytanie o to, czyją matką tak naprawdę jest natura?

 

Debiut Valdimara Jóhannssona, który otrzymał nagrodę za oryginalność w canneńskiej sekcji Un Certain Regard, wiele zawdzięcza scenariuszowi. Jego współtwórcą jest Sjón, jedna z najciekawszych postaci islandzkiej sceny artystycznej: poeta, pisarz i muzyk, autor tekstów dla Björk (nominowany do Oscara za piosenkę do „Tańcząc w ciemnościach") oraz współautor scenariusza do nowego filmu Roberta Eggersa „The Northman". Imponująca jest również obsada: w głównej roli zagrała gwiazda, Noomi Rapace („Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", „Prometeusz", „Tożsamość zdrajcy"), Szwedka, która spędziła dzieciństwo na Islandii. Rola Maríi – kobiety przechodzącej głęboką transformację – należy do najlepszych w jej dorobku.

plakat_dkf1024

1 godzina / miesiąc

 

Koszt - 60zł/godz.

Iwona Samołyk

Poniedziałek, 26.09.2022r
godz. 17:00 do 18:00

 

 Więcej informacji w Biurze Obsługi MOK

tel. 76 833 65 74

 

Ojcowie i córki Sala plastyczna MOK

 

Zajęcia z układania fryzur dla ojców i córek

 Zapisy u instruktora: 768 336 574

Spotkania: 1 x w miesiącu 
Koszt: 60zł/godz/para: ojciec i córka
Prowadzący: Iwona Samołyk

1

2

3

22.09.2022 godz. 20.00
Centrum Kultury (MOK)

 

DKF SZPULA – INAUGURACJA SEZONU 2022/2023
„PIOSENKI O MIŁOŚCI”

 

Reżyseria: Tomasz Habowski
Scenariusz: Tomasz Habowski
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska
Premiera: 25 marca 2022 (Polska premiera kinowa)
Nagrody: Film dostał 4 nagrody i 3 nominacje, w tym Złoty Lew dla najlepszego filmu.
Czas: 90 minut
Bilety: 15zł/osoba, dostępne w Biurze Obsługi Klienta CK (MOK) i na www.ekobilet.pl

 

Opis Filmu:

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

plakat_dkf_piosenki1024

19.10.2022 godz. 19:00
Centrum Kultury MOK

 

FILMOŻARCIE: ILUZJA

 

Bilety: 15 zł/os.
dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK i na stronie www.ekobilet.pl od 19.09.2022.


Reżyseria: Marta Minorowicz Scenarusz: Piotr Borkowski, Marta Minorowicz
Zdjęcia: Paweł Chorzępa Muzyka: Jerzy Rogiewicz
Montaż: Leszek Starzyński
Gatunek: mystery dramat
Obsada: Agata Buzek, Marcin Czarnik, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Anna Paliga, Sandra Drzymalska, Karol Bernacki

 

Debiut fabularny Marty Minorowicz to pełna tajemnic, przejmująca opowieść o sile ludzkiego ducha, próbie radzenia sobie z trudnymi przeżyciami i odkrywaniu siebie na nowo. Grająca główną rolę Agata Buzek, poprzez swoją naturalną duchowość i ezoteryczność, wprowadziła do filmu wyjątkowy klimat noir. Nagłe zniknięcie córki to zdarzenie, które odcisnęło bardzo mocne piętno na życiu Hanny (w tej roli Agata Buzek) i jej męża (Marcin Czarnik). Każde z nich przeżywa tę sytuację na swój sposób. Szczególnie Hanna nie dopuszcza do siebie najgorszego z możliwych scenariuszy, wierząc, że w końcu uda się jej odnaleźć ukochane dziecko. Gdy zawodzą wszystkie metody, główna bohaterka postanawia przeprowadzić własne śledztwo i szukać córki do skutku. Codzienność Hanny podporządkowana jest temu, by za wszelką cenę wyjaśnić nie dającą jej spokoju sytuację. Kobieta tak bardzo zatraca się w poszukiwaniach, że trudno racjonalnie ocenić jej co jest rzeczywistością, a co należy jedynie do świata iluzji. Bolesne doświadczenia, przez które przechodzi, wzmacniają w niej zdolność obserwacji i doprowadzają do postrzegania przekraczającego granice cudu. W „Iluzji” nie chodzi o rozwikłanie tajemnicy, a raczej o oddanie emocjonalnych rozterek głównej bohaterki w obliczu ekstremalnej sytuacji w jakiej się znalazła.

iluzja-19_10-1024

9.11.2022 godz. 19:00
Centrum Kultury MOK

FILMOŻARCIE: ENNIO

Bilety: 15 zł/os.
W sprzedaży w Biurze Obsługi Klienta MOK oraz na www.ekobilet.pl od 19.09.2022

Reżyseria i scenariusz: Giuseppe Tornatore
Zdjęcia: Giancarlo Leggeri, Fabio Zamarion 
OBSADA: Ennio Morricone, Clint Eastwood, Quentin Tarantino, John Williams, Hans Zimmer, Terrence Malick, Wong Kar-Wai, Bernardo Bertolucci 
Gatunek: dokumentalny

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®. „Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza!

ennio-plakat-1024

Rozpoczynamy zapisy do sekcji artystycznych Centrum Kultury MOK!

Lista sekcji i warsztatów, do których prowadzimy nabory: SEKCJE 2022

Tygodniowy plan zajęć sekcji CK: POBIERZ

 

Zapisy prowadzi Biuro Obsługi Klienta MOK: 76 8336574

zapisy

14.09.2022 r. godz. 19:00 
Centrum Kultury MOK

JAZZ OUTSIDER
W ramach: 38. Głogowskie Spotkania Jazzowe

reż. Janusz Majewski
gatunek: dokumentalny
czas trwania: 55 min.

Bilety 15zł/os


W ramach 38. Głogowskich Spotkań Jazzowych zapraszamy przed kinowy ekran. Pokaz filmu połączony z dyskusją - czyli wracamy z nowym, filmowym sezonem. Wielkie nazwiska na ekranie, Michał Urbaniak Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski. Dokumentalne kino w reżyserii Janusza Majewskiego, który w jazzie jest zakochany.

Opis:
"W moim przekonaniu gdzieś we wszechświecie istnieje taki wielki klub jazzowy, w tym klubie komponują nadal Gershwin, Cole Porter. Są tam również nasi koledzy, z którymi nagrywałem w dawnych, dawnych czasach…" – mówi jeden z bohaterów dokumentu, a Janusz Majewski materializuje tę wizję. Jego film to niezwykle urokliwa, nostalgiczna opowieść, która przenosi nas do wspomnianego klubu z początków drugiej połowy XX wieku. Spotkamy w nim Krzysztofa Komedę, Michała Urbaniaka, Wojciecha Karolaka czy Zbigniewa Namysłowskiego. Wypijemy drinka z Milesem Davisem i dowiemy się, który polski muzyk był popularny wśród niemieckich wojskowych, a na końcu zaśpiewa dla nas już całkiem współczesna i rozkochana w jazzie Sonia Bohosiewicz.

filmozarcie-jazz-outsider-1024

19.09.2022 - 05.12.2022r.
Centrum Kultury MOK
 
KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO I-III stopnia DLA MŁODZIEŻY 16+ I DOROSŁYCH 

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie i Easy Dance Małgorzata Łętkowska i zapraszają na KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO dla młodzieży 16+ i dorosłych!
 
◈ Zajęcia w poniedziałki, o godzinie 19.00-20.30 w Centrum Kultury MOK
(rondo Konstytucji 3-go Maja 2)
◈ 12 spotkań - 12 tańców
◈ Koszt: 120zł / os / m-c (4 spotkania) - nie podpisujesz żadnej umowy
◈ nauka i zabawa w przyjemnej atmosferze i przy dobrej muzyce!
◈ zapisy osobiście lub telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta MOK: 768336574
 
Wypełnij jesienne wieczory piękną muzyką i rozpocznij tydzień tanecznym krokiem!

Nic tak nie wprawia w dobry nastrój jak odrobina energetycznej muzyki, szczypta ruchu i doborowe towarzystwo! To okazja do tego, aby w codziennym biegu znaleźć chwilę dla siebie i żony/męża/partnerki/a i zrobić coś fajnego razem!
Tańczyć każdy może, na naukę tańca nigdy nie jest za późno, a bez względu na wiek tańczącego ta forma rozrywki zawsze dostarczała i dostarcza wielu pozytywnych wrażeń i dobrej energii. Warto więc zapisać się na kurs chociażby po to, aby nauczyć się lub przypomnieć sobie podstawowe kroki, posłuchać dobrej, tanecznej muzyki, poruszać się troszkę „dla zdrowia i urody”, a nade wszystko przyjemnie spędzić czas.
 
Zapisy telefonicznie lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta MOK (76 833 65 74).
Koszt: 120zł/os/miesiąc
Pierwsze zajęcia: 19.09.2022, godz. 19.00.
Czas trwania kursu - trzy miesiące, każdy miesiąc to cztery spotkania, składające się na jeden stopień kursu. Ukończenie kursu tańca towarzyskiego III stopnia umożliwia dołączenie do grupy średniozaawansowanej, działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.
Program kursu obejmuje:
tańce standardowe –walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep
tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, jive, salsa
tańce dyskotekowe – blues.
taniec "uniwersalny": discofox (2 na 1)
 
Prowadzący: Małgorzata Łętkowska - Szkoła Tańca Easy DANCE:
◈ https://easydance.pl/
◈ fb: ed.glogow

kurs-tanca1024
16.08.2022r. godz. 10.00-12.00
Zamek w Czernej, ul. Zamkowa 1, 67-231 Czerna

 
Warsztaty dla dzieci i młodzieży z Artystami PLENERU MALARSKIEGO im. Telemacha Pilitsidisa
 
UWAGA: Obowiązują zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK (768336574)

 
Warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane podczas pleneru malarskiego im. Telemacha Pilitsidisa. Artyści zapraszają dzieci do wspólnego malowania przy sztaludze. W przepięknym otoczeniu Zamku w Czernej, pod okiem profesjonalistów dzieci stworzą własne dzieło na płótnie malarskim. Powstałe prace zaprezentujemy na wspólnej wystawie 20.08.2022r. o godz. 18.00 na Bulwarze Nadodrzańskim w Głogowie. Serdecznie zapraszamy!

plakat-warsztaty-plener1024

ZMIANA MIEJSCA WERNISAŻU - ZAMEK W CZERNEJ

07-21.08.2022r.

Zamek w Czernej

Plener malarski im. Telemacha Pilitsidisa

W dniach 07-21.08.2022r. w Zamku w Czernej odbędzie się plener malarski, którego zwieńczeniem będzie wernisaż prac powstałych podczas pleneru malarskiego: 20.08.2021r. godz. 18.00 Zamek w Czernej

(16.08.2022 odbędą się także warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w ramach pleneru malarskiego im. Telemacha Pilitsidisa (Zamek w Czernej) w godz. 10.00-12.00 - obowiązują zapisy.)

Plener malarski im. Telemacha Pilitsidisa jest kontynuacją wieloletnich plenerów organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Tegoroczna edycja odbywa się w cieniu niepowetowanej straty kuratora artystycznego ostatnich edycji Telemacha Pilitsidisa. Było on wspaniałym i bardzo cenionym artystą, edukatorem i poetą. Mamy nadzieję, że Jego duch nas nigdy nie opuści, a honorowy patronat doda weny Artystom. Tegorocznymi kuratorkami pleneru są Roma Pilitsidis i Joanna Kinder, które zaprosiły do wzięcia udziału 11 profesjonalnych artystów z całej Polski.
Artyści biorący udział: Roma Pilitsidis (Głogów), Natalia Brzezińska (Głogów), Liwia Litecka (Zielona Góra), Małgorzata Bogucka (Środa Śląska), Małgorzata Maćkowiak (Głogów), Joanna Kinder (Głogów), Cezary Bednarczyk (Zielona Góra) , Sławomir Kuszczak (Poznań), Łukasz Korczyński, Bolesław Musierowicz (Pobiedziska), Roman Kasprowicz (Międzyrzecz).

ORGANIZATOR
- Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

WSPÓŁORGANIZATOR
- Gmina Miejska Głogów

telemach_2022_7-1024

Wtorki i czwartki:

- godz. 12.00-13.30 w lipcu

- godz. 16.00-17.30 w sierpniu

Koszt: 130zł /m-c

Zapisy: Biuro Obsługi Klienta MOK (768336574)

 warsztaty-grafitti-plakat1024

UWAGA! Zmiana terminu i miejsca koncertu AllDęte: zapraszamy 03. września o godz. 19.00 do Parku Słowiańskiego

wakacje-duzy-1024

11-14.07.2022r. godz. 11.30-13.00
Park nad Strumykiem (ul. Budowlanych)

Łap balans! Slackline - warsztaty rekreacyjne dla dzieci 7+ i dla młodzieży
 
 
 
Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy poprzez formularz:
 
 
Opis:
Warsztaty codziennie będziemy rozpoczynać od porządnej rozgrzewki.
Następnie pokażemy Wam jak bezpiecznie korzystać z taśmy i w jaki sposób można się po niej poruszać.
Poznacie sposoby na wchodzenie, schodzenie, zawracanie.
Pokażemy Wam również ćwiczenia pomocnicze, które pomogą Wam się wzmocnić i opanować sztukę poruszania się po taśmie!
 
lap-balans-plakat-1024

Zapraszamy wszystkie osoby, które posiadają umiejętności i chęci do prowadzenia zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży lub dorosłych w obiektach Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie w roku szkolnym 2022/23 do zgłaszania swoich propozycji za pomocą formularza (pobierz) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - można też przynieść wypełnione formularze do sekretariatu MOK (pok. nr 1). Na zgłoszenia czekamy do 15. sierpnia 2022. 

Zapraszamy!

mok-o-instruktorow-1

 

16.06.2022r. godz. 21.00
Ruiny Kościoła Św.Mikołaja w Głogowie

 

VI Głogowski Wieczór Chwały

W Boże Ciało, tj. czwartek 16 czerwca o godz. 21.00, w ruinach kościoła św. Mikołaja odbędzie się VI Głogowski Wieczór Chwały. Wydarzenie jest organizowane przez Parafię św. Mikołaja, Miejski Ośrodek Kultury i fundację -Wspólnotę WiaryGODni.
VI Głogowski Wieczór Chwały to okazja do wspólnego uwielbienia i dziękczynienia, modlitwy za miasto i jego mieszkańców oraz do posłuchania chrześcijańskich utworów w wykonaniu głogowskich muzyków.

wieczor-chwaly-plakat

18.05.2022r. godz. 18.15
Centrum Kultury MOK

Wielka Gala Taneczna ASLAN

Wstęp wolny!

aslan1024

 

19.05.2022 godz. 20.00 – Krótkometrażowe Filmy Aktorskie Nominowane do OSCARA
23.06.2022 godz. 20.00 – Krótkometrażowe Filmy Animowane Nominowane do OSCARA

Bilety: 20zł/osoba na każdy dzień osobno.

Program Najlepsze Krótkometrażowe Filmy Aktorskie

Łączny czas programu filmów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski (czas filmów + materiały dodatkowe będące integralną częścią kopii): 121 minut.

Filmy w programie:

On My Mind / reż. Martin Strange-Hansen / Dania / 2021 / 18’

Please Hold / reż. KD Dawila / USA / 2020 / 19’

Ala Kacchu – Take and Run / reż. Maria Brendle / Szwajcaria / 2020 / 38’

The Long Goodbye / reż. Aneil Karia / Wielka Brytania / 2020 / 12’

Sukienka / reż. Tadeusz Łysiak / Polska / 2020 / 30’

 

Program Najlepsze Krótkometrażowe Filmy Animowane

Łączny czas programu filmów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany (czas filmów + materiały dodatkowe będące integralną częścią kopii): 97 minut.

Filmy w programie:

Affairs of the Art / reż. Joanna Quinn / Wielka Brytania, Kanada / 2021 / 16’

Bestia / reż. Hugo Covarrubias / Chile / 2021 / 16’

Robin Robin / reż. Dan Ojari, Mikey Please / Wielka Brytania / 2021 / 31’

Boxballet / reż. Anton Dyakov / Rosja / 2019 / 15’

The Windshield Wiper / reż. Alberto Mielgo / Hiszpania / 2021 / 15’

oscar-nominated-shorts-2022_plakat-ogolny1024

25.05.2022r. godz. 9.00-13.50
Centrum Kultury MOK

 

Konferencja profilaktyczno- metodyczna "Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w epoce ponowoczesności - od diagnozy do programów profilaktycznych"

koncferencja-1024

06-30.05.2022r.
Galeria Edukacji Twórczej MOK

W KRÓLESTWIE UMIERAJĄCEGO SŁOŃCA II - wystawa malarstwa Tomasza Bzdęgi

Finisaż wystawy: 28.05.2022 godz. 18.00

 

„Droga do odnalezienia sensu sztuki

jest chyba najcięższą z wędrówek.

Sam jednak proces poszukiwania jako zbitek zależności,

zwrotów, niespodzianek oraz przypadku

daje często większą satysfakcję niż osiągniecie założonego celu.”

 

 

 

 

Nieprzypadkowo rozpoczynam od pochodzącego sprzed dziesięciu lat cytatu ze wstępu do katalogu wystawy „W królestwie umierającego słońca”, która miała miejsce 19 listopada 2010 r. Dziś, po raz kolejny, mamy okazję skonfrontować się z podjętym tematem, tym razem w jego II odsłonie. Jest to tak, jak zazwyczaj w poszukiwaniach artystycznych bywa, „zbitek zależności, zwrotów, niespodzianek” misternie splecionych ze znanym nam już językiem latami budowanym przez artystę. Warto przypomnieć znaczenie samego tytułu pierwszego i drugiego cyklu. Artysta tworząc prace inspirował się twórczością zespołu Dead Can Dance. Nastrój muzyki oraz tytuł płyty stały się silnym bodźcem do powstania serii tych minimalistycznych obrazów, małych w formie i oszczędnych w treści. Zarówno pierwsza, jak i kolejna odsłona noszą wiele znamion wspólnych. Obrazy przemawiają do nas mroczną niepewnością w kolorystyce. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się znamienna czerń płótna spajająca całą serię. Paleta nieprzeniknionych, jakby brudnych brązów, zieleni, bordo, granatów i szarości poprzetykana jest niuansami światła. Światła, które jest tak charakterystyczne dla twórczości Tomasza Bzdęgi i obecne niemal w każdym przejawie jego twórczości, czy to jako symbol duchowej przemiany, czy jako zabieg czysto formalny. Również tym razem nie zabrakło dobrze nam znanych „narzędzi impresjonistycznych, jak krótkie uderzenia pędzla oraz ulotność powstała z nawarstwienia poszczególnych płaszczyzn tła obrazu”.

Większość obrazów ma formę kwadratów, do których przyzwyczaił nas już przez lata autor. Nowym pomysłem jest natomiast użycie płócien w kształcie koła i półkola, co może mieć odniesienie do wspomnianego wcześniej umownego kulistego światła w postaci jego nośników, czyli słońca i księżyca znanych z poprzednich wystaw. W tym cyklu znajdujemy również odwołanie do ostatniej wystawy autora pt. „Hiperborea”. Wprowadził on wtedy do swojej twórczości, jako medium, kawałki ocynkowanej blachy, stanowiącej znaczące elementy obrazu. Tym razem mamy do czynienia z blachą, ale już w dużym stopniu skorodowaną, w przepięknych odcieniach złota i rudości, stanowiącą jakby nowoczesną ramę do obrazu. Nadało to pracom znamiona duchowości, przywodzącą na myśl prawosławne ikony. Po raz kolejny stare łączy się z nowym. Dawne elementy zyskują nowe życie, stając się częścią przemyślanych, wysmakowanych prac.

 

 

                                                                                               Sylwia Henkulak - Matysiak


1bzdega 2bzdega-600

3bzdega600

plakat-w-krolestwie-glogow1024

21.04.2022r. godz. 20.00
sala widowiskowa CK

DKF Szpula – „C’MON C’MON”

Reżyseria: Mike Mills
Scenariusz: Mike Mills
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera: 3 września 2021 (świat)
Nagrody: 3 zdobyte / 13 nominacji
Bilety: 20zł/osoba

Opis filmu:
Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych "Debiutantów", a także Joaquina Phoenixa, który w "C’mon C’mon" zagrał swoją pierwszą od czasów "Jokera" rolę – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany. Phoenix wciela się w "C’mon C’mon" w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffmann), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

 
plakat_dkf_cmon1024

27.05.2022r. godz. 10.00
sala widowiskowa MOK

POWIATOWY KONKURS TAŃCA SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH "MOVE&FUN" 2022

Regulamin i karta zgłoszeń: pobierz

Sugerowane oświadczenie dla rodziców dzieci (RODO): pobierz

f
b konkursu: https://www.facebook.com/konkursmoveandfun/

Zgłoszenia do 18. maja 2022r., szczegóły w regulaminie - zapraszamy!

konkurs-tanca-plakat1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.