Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

luty 2023

uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

12.02.2023r. godz. 11.00-12.30
Centrum Kultury MOK

TANGO ARGENTINO z Krzysztofem Kocińskim (Zielona Góra)

Zapraszamy na jedyne w Głogowie warsztaty dla początkujących z tańcem 💃 TANGO ARGENTINO🕺, które poprowadzi pan Krzysztof Kociński ze Studio Dance Club Zielona Góra.

Warsztaty odbędą się w niedzielne przedpołudnie, 12. lutego w budynku Centrum Kultury MOK.
UWAGA! Obowiązują zapisy - liczba miejsc jest ograniczona!

Koszt: 60zł/osoba - mile widziane pary, ale jeśli nie masz partnera/partnerki również Cię zapraszamy, być może okaże się, że na warsztatach spotkasz kogoś płci przeciwnej w identycznej sytuacji.

Zapisy prowadzi Biuro Obsługi Klienta MOK (76 8336574)

Czym jest TANGO ARGENTYŃSKIE?

Tango argentyńskie jest nieskodyfikowanym tańcem improwizowanym. Łatwo zrozumieć jego dość unikalną naturę przyrównując je do języka komunikacji dotykowo-ruchowej w parze. W języku werbalnym – do rozmowy konieczne są najprostsze jego części składowe – słowa, tudzież ogólne reguły tworzenia zdań, umiejętność formułowania klarownych wypowiedzi, reguły porozumiewania się. Uczenie się gotowych zdań lub dłuższych wypowiedzi da co najwyżej deklamację, nigdy zaś pasjonującą rozmowę, bo ta zawsze jest unikalna. Co więcej, zbyt ścisła kodyfikacja gramatyczna staje się gorsetem, który np. wielce utrudnia tworzenie poezji.
Podobnie w tangu – taniec w parze traktować należy jako dialog, zawsze unikalny nieplanowalny; jako ciąg propozycji i reakcji. Postrzeganie tanga przez pryzmat figur i ich układów zabija wolność i dialog, stanowiące kwintesencję tanga.
/www.etaniec.org

Prowadzący - Krzysztof Kociński jest:

- założycielem i instruktorem szkoły tańca STUDIO DANCE CLUB w Zielonej Górze (1991 rok)

- Członkiem Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT) z Siedzibą w Krakowie,

- Sędzią Sportowego Tańca Towarzyskiego PTT,

- Magistrem pedagogiki w zakresie animacji kultury o specjalności taniec (Uniwersytet Zielonogórski),

- Trenerem II klasy Sportowego Tańca Towarzyskiego (Podyplomowe Studia Trenerskie na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Istnieje możliwość kontynuacji warsztatów w kolejnych miesiącach, jeśli spotkają się z Państwa zainteresowaniem i sympatią. To idealny moment żeby spróbować - zapraszamy!

tango-argentino-kk-1024