Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Plan wydarzeń:
Wrzesień 2020 w CK

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 
Zapisy do sekcji CK
2020/2021
POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii  
                 POBIERZ
 
 

 

Szanowni Państwo, instytucje kultury (w tym teatry) w Polsce zamknięte są w dniach od 12 do 25 marca włącznie. Oznacza to, że na dzień dzisiejszy dwa marcowe wydarzenia odbędą się planowo - monodram pani Krystyny Jandy i stand-up Pawła Chałupki. W przypadku pozostałych szukamy nowych terminów.

Jednocześnie zaznaczamy, że sytuacja jest dynamiczna i wszystko może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

 


TEATR IM. A.GRYPHIUSA - REPERTUAR - MARZEC 2020


Bilety w sprzedaży od 11.02.2020r. w Biurze Obsługi Klienta CK i Teatru oraz na ekobilet.pl
Pełny repertuar na plakacie.

Opis wybranych wydarzeń:

01.03.2020 godz. 12:00
Kłopoty Kacperka Góreckiego Skrzata – spektakl dla dzieci


Bilety 20 zł
Spektakl zrealizowany na podstawie baśni Zofii Kossak opowiada o świecie domowych stworków, chochlików i duszków. Świecie dla zwykłego śmiertelnika niewidzialnym, ale w sposób istotny oddziałującym na rzeczywistość. Postacią główną jest tu Kacperek - domowy Skrzat, który opiekuje się domostwem i przewodzi barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci pewnego dnia swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato - władcę ciemnego lasu pod górą Rzybrzyczką. Jednak jeśli ma się przyjaciół, z każdej opresji można wyjść cało. O tym właśnie jest to przedstawienie.

Teatr Gry i Ludzie
Scenariusz i reżyseria: Maciej Nogieć
Scenografia i projekty lalek: Alicja Kocurek
Muzyka: Kamil Zawiślak
Występują: Aleksandra Fielek, Beata Zawiślak, Grzegorz Lamik, Bartosz Socha, Szymon Strużek
Realizacja techniczna: Beniamin Lediński

Czas trwania: około 50 minut.


08.03.2020 godz. 18:00
„Siła Kobiet” – koncert WolfGang z Wrocławia, godz. 18:00


Bilety 15 zł
WolfGang to 7 dziewczyn, które połączyła miłość do muzyki. Studentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej to mieszanka wybuchowa złożona z zupełnie różnych temperamentów, poglądów i gustów. Zaczynały od lekkich, akustycznych brzmień a potem ewoluowały w styl soulowy z większą ilością pazura. Obecnie dziewczyny przygotowują się do Charytatywnej Trasy Koncertowej oraz pracują nad autorskim materiałem.

8 marca będziemy mieli okazję usłyszeć utwory, dzięki którym dziewczęta stawiały swoje pierwsze muzyczne kroki oraz piosenki autorskie. Wybrzmi również Siła Kobiet, czyli set złożony w całości z utworów, które inspirują kobiety do tego, by bez względu na to, kim są, jakiego wyznania i koloru skóry, wiedziały, że zasługują na szczęście, miłość i szacunek.

WolfGang:
Marcelina Słomian & Martyna Rokaszewicz – wokal,
Julia Gwacka – altówka,
Magdalena Jędrusińska – piano,
Weronika Pawłowska – gitara,
Ewa Kowalska – bas,
Monika Pluszczak – perkusja,
oraz gościnnie Jakub Wilk – gitara.

14.03.2020 godz. 10:00
„Aktorzy Czytają Dzieciom 3”


Bilety 10 zł
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza najmłodszych na wyjątkowy cykl wydarzeń. W Teatrze im. Andreasa Gryphiusa gościć będziemy aktorów z różnych rejonów Polski. Będą oni czytać bajki młodym głogowianom. Zapraszamy na chwilę relaksu i przeniesienia się do któregoś ze światów stworzonych przez najlepszych bajkopisarzy. Miejsca siedzące znajdować się będą na scenie, najmłodsi usiądą na poduszkach, by posłuchać bajkowych opowieści.


15.03.2020 godz. 19:00
„Orkiestra” – spektakl Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy


Bilety 50 zł
Ewa Uniejewska, e-teatr: Prywatne losy ludzi, którzy zakochują się, kłócą, pobierają, zdradzają, kradną, będą warunkowane historią i narzucanymi ideologiami. Poprzez pryzmat małej, specyficznej zbiorowości, Jacek Głomb opowiada o historii kraju. Czyni to z dużym wyczuciem, bez popadania w encyklopedyczność, lecz z troską o ludzką prawdę. Aktorzy legnickiego teatru tworzą wyśmienitą orkiestrę. Nie ma osoby, która zagrałaby źle; każda z nich zachwyca umiejętnościami warsztatowymi. Ich grze towarzyszy dystans i dobre wyczucie ironii, inteligentne myślenie o tekście i sytuacji scenicznej. Pokaz Teatru Modrzejewskiej mógłby stać się nauką dla artystów stołecznych, którym legniccy twórcy w niczym nie ustępują.
Czas trwania: 120 min.
reżyseria: Jacek Głomb
scenografia: Małgorzata Bulanda
muzyka: Bartek Straburzyński
ruch sceniczny: Witold Jurewicz

27.03.2020 godz. 19:00
„Biała Bluzka” – monodram Krystyny Jandy, Och Teatr Warszawa


Bilety 80 zł
„Biała bluzka” oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej to opowieść o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety niemogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, zaświadczeń z miejsca pracy, dowodów, stempelków i godziny policyjnej i więźniów politycznych. Kraju braku wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały czuć smak życia. Z czasem spektakl stał się „kultowy”, był grany w całej Polsce. Przeglądała się w nim dorastająca młodzież, która uznała, że bohaterka Osieckiej mówi, myśli i czuje jak oni.
W roli Elżbiety: Krystyna Janda
Adaptacja i reżyseria: Magda Umer
Opracowanie i kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
Zespół w składzie:
Janusz Bogacki: fortepian
Tomasz Bogacki: gitara
Paweł Pańta: kontrabas
Bogdan Kulik: perkusja


28.03.2020 godz. 19:00
Stand-Up Paweł Chałupka


Bilety 50 zł
Kolejnym gościem cyklu „Stand-Up w teatrze” będzie Paweł Chałupka. Człowiek, który zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Nie zdziwcie się, jeśli jego występ nagle zacznie wykraczać znacznie poza ramy tradycyjnego stand-up’u. Materiał będzie rejestrowany w celu późniejszej publikacji w serwisie YouTube.

Support: Adam Gajda

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.