Plan wydarzeń:
Wrzesień 2020 w CK

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

Zapisy do sekcji CK
2020/2021
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii

UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją monodram pani Krystyny Jandy odbędzie się w innym, późniejszym terminie. Pracujemy nad tym, aby ustalić konkretną datę. O nowym terminie poinformujemy Państwa wkrótce. Bilety zachowują ważność, można też będzie je zwrócić.

27.03.2020 godz. 19:00 (przeniesiony)

Teatr im. A. Gryphiusa

„Biała Bluzka” – monodram Krystyny Jandy, Och Teatr Warszawa

Bilety 80 zł
dostępne od 11.02.2020r.w Biurze Obsługi Klienta CK i w Teatrze oraz na ekobilet.pl

„Biała bluzka” oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej to opowieść o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety niemogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, zaświadczeń z miejsca pracy, dowodów, stempelków i godziny policyjnej i więźniów politycznych. Kraju braku wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały czuć smak życia. Z czasem spektakl stał się „kultowy”, był grany w całej Polsce. Przeglądała się w nim dorastająca młodzież, która uznała, że bohaterka Osieckiej mówi, myśli i czuje jak oni.

W roli Elżbiety: Krystyna Janda
Adaptacja i reżyseria: Magda Umer