Plan wydarzeń:
Wrzesień 2020 w CK

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

Zapisy do sekcji CK
2020/2021
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii

18.06.2020r. g. 20.00
Sala widowiskowa Centrum Kultury (MOK)

DKF Szpula za zaprasza na zakończenie sezonu 2019/2020: PARASITE

UWAGA: OBOWIĄZKOWA MASECZKA LUB PRZYŁBICA.
Regulamin uczestnictwa w imprezie: kliknij.
Bilety zakupione na seans planowany w dn.12.03.2020r. zachowują ważność.

Reżyseria: Joon-ho Bong
Scenariusz: Joon-ho Bong / Jin Won Han
Gatunek: Dramat
Produkcja: Korea Południowa
Premiera: 21 maja 2019 (świat)
Nagrody: Film dostał 4 nagrody Oscar, 32 inne nagrody i 25 nominacji
Czas: 132 minuty
Bilety: 15zł/osoba

O filmie:
Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów.
Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood”, oczarowując jury, światową krytykę i publiczność.

„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego.
Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

„Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster. „Parasite” otrzymał równie 4 Oscary: najlepszy film, najlepszy film nieanglojęzyczny, reżyser i scenariusz.