Plan wydarzeń:
Wakacje z Centrum Kultury

Regulamin uczestnictwa w trakcie epidemii
Regulamin gry i zabawy
Regulamin warsztaty

01, 08. 07 godz. 18.00-19.30.
05, 12.08 godz. 18.00-19.30
Miejsce: Fosa miejska

TWÓRCZA FOSA czyli plenerowy chillout w naturze

WAŻNE:
Informacje o wszelkich zmianach, będą umieszczane bezpośrednio w wydarzeniu na Facebooku: „Twórcza fosa - chillout w naturze”

Plenerowe spotkania dla ciała, umysłu i ducha w przestrzeni tańca i sztuki.
MOVEart zaprasza na spotkanie z własnym ciałem, samym sobą w ruchu, tańcu, ekspresji plastycznej i słownej. Parkietem będzie trawa, zaś sufitem niebo. Obudzimy swoje ciało do ruchu/tańca spontanicznego, intuicyjnego, wolnego od struktur, choreografii, odkryjemy swój twórczy potencjał i wewnętrzną siłę oraz piękno.

Co zabrać:
Każde spotkanie poza tańcem i ruchem będzie wiązało się również z twórczym działaniem. Ze względu na bezpieczeństwo każdy przynosi swoje materiały, w takcie spotkań zachowujemy odpowiednią odległość. Zabierz za każdym razem ze sobą jakiś notatnik, zeszyt bądź czyste kartki z ryzy papieru ksero oraz blok techniczny bądź biały brystol, jak również długopis, kredki, mazaki, pastele…
Ubierz wygodny strój do ruchu, zabierz butelkę z wodą, matę oraz ciepły koc, dodatkowe ubranie (będziemy też siedzieć przez jakiś czas). Zachęcam do zabrania wygodnego obuwia.
W trakcie spotkań zasmakujemy/sięgniemy po:
- praktykę ruchu i tańca (intuicyjnego, kreatywnego...)
- relaksację, techniki oddechowe
- wizualizację
- improwizację
- działania twórcze (w tym plastyczne)

Miejsce:
Trawa – w miejscu sceny, rozkładanej np. podczas Nocy Rokowej.
Uwagi:
W przypadku niekorzystnej pogody (deszcz, niska temperatura, upał) zajęcia będą odwołane bądź w miarę możliwości przeniesione

DLA KOGO?
Dla wszystkich osób zainteresowanych doświadczaniem swobodnego ruchu, tańca, działań plastycznych, pracy z ciałem w kontakcie z przyrodą, pragnących doświadczyć uwolnienia z napięć, odprężenia, radości, relaksu oraz radości z chwili obecnej.

Organizatorka i prowadząca spotkania: Marlena Mandziuk (Menia)

Inicjatorka i twórczyni MOVEart. Certyfikowany instruktor choreoterapii z elementami arteterapii, pedagog, terapeuta zajęciowy, uczestniczka warsztatów, kursów, szkoleń z zakresu ruchu/tańca, świadomości ciała i pracy z nim, działań plastycznych, teatru, muzykoterapii oraz animacji. Pasjonatka i inspiratorka. Interesuje się kuglarstwem, hand made, grą na djembe i nie tylko :). Uwielbia kontakt z naturą i ludźmi.
„W ruchu, tańcu, obrazie i słowie odkryj, doświadcz, wyraź Siebie, uwolnij ciało z napięć, odpręż się i zrelaksuj. Do tańca poprowadzi Cię głos Twojego ciała, rytm oddechu i muzyka oraz proponowane zadania w ruchu. Poruszasz się i działasz twórczo tak, jak chcesz, możesz, potrafisz, jesteś gotowa/ów. Poznawaj, odkrywaj, zaciekawiaj się”
CZEKAM NA CIEBIE ♥

Ilość osób: