Plan wydarzeń:
Wrzesień 2020 w CK

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

Zapisy do sekcji CK
2020/2021
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii

24.09.2020 g. 20.00
Sala widowiskowa Centrum Kultury (MOK)

DKF Szpula – WIECZÓR Z OSCARAMI cz. 2
– przegląd krótkometrażowych filmów ANIMOWANYCH nominowanych do Oscara.

OSCAR® NOMINATED
 SHORTS 2020

Bilety: 15zł/osoba

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. XX wieku nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii. Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w trzech kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Chociaż są rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie. Oscar Nominated Shorts 2020 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe. Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts – filmów aktorskich i animowanych.

Program:

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

✨ DCERA (DAUGHTER) / reż. Daria Kashcheeva

✨ HAIR LOVE / reż. Matthew A. Cherry, Karen Rupert Toliver

✨ KITBULL / reż. Rosana Sullivan, Kathryn Hendrickson

✨ MEMORABLE / reż. Bruno Collet, Jean-François Le Corr

✨ SISTER / reż. Siqi Song

✨ THE BIRD AND THE WHALE / dir. Carol Freeman

✨ HORS PISTE / dir. Léo BrunelLoris Cavalier

✨ HENRIETTA BULKOWSK I/ dir. Rachel Johnson

✨ MAESTRO / dir. Florian BabikianVictor Caire

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY / ANIMATION

• Daughter (Dcera), reż. Daria Kashcheeva, Czechy 2019, 15’

Podczas pobytu w szpitalu, córka wspomina moment z dzieciństwa, kiedy chciała podzielić się ze swoim ojcem przeżyciem znalezienia rannego ptaka.
Nieporozumienie doprowadziło do utraty ojcowskiego ciepła, rozbitej na wiele lat, aż do tej chwili w szpitalnej sali, kiedy okno zostaje rozbite przez małego ptaszka.

• Hair Love, reż. Matthew A. Cherry, USA 2019, 7’

W tej wyjątkowej historii o pewności siebie i ojcowskiej miłości do córki, zadaniem taty jest uczesanie swojej córki Zuri i ułożyć jej wymarzoną fryzurę.

• Kitbull, reż. Rosana Sullivan, USA 2019, 9’

Wyprodukowany przez Kathryn Hendrickson KITBULL, w reżyserii Rosana Sullivana, pokazuje nieoczywistą więź powstałą między dwoma stworzeniami: bezwarunkowo niezależnym bezpańskim kotem oraz pitbullem. W ten sposób doświadczają przyjaźni po raz pierwszy.

• Memorable, reż. Bruno Collet, Francja 2019, 12’

Dla Louisa i jego żony Michelle świat wydaje się być innym miejscem. W zasadzie, ostatnio ich życie jest ciągiem samych dziwnych zdarzeń.

• Sister, reż. Siqi Song, USA 2018, 8’

Mężczyzna wraca do wspomnień z dzieciństwa, kiedy dorastał z irytującą młodszą siostrą w latach 90. w Chinach. Jak mogłoby wyglądać jego życie, gdyby sprawy potoczyły się inaczej?

• The Bird and The Whale, reż. Carol Freeman, Ireland 2018, 7’

Mały wieloryb oddzielony od rodziny znajduje ptaka w klatce ocalałego z rozbitego statku. Razem podejmują walkę o przetrwanie, zagubieni pośrodku morza.

Dwóch najlepszych ratowników w regionie wylatuje na kolejną misję. Niby pełna profeska i skuteczność, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem.

• Henrietta Bulkowski, reż. Rachel Johnson, USA 2019, 16’

Zdeterminowana młoda kobieta, dotknięta garbem, za wszelką cenę chce spełnić swoje marzenie i zwiedzić świat. Oto historia jej drogi do szczęścia.

W głębi lasu grupa dzikich zwierząt zaczyna nocną operę pod batutą wiewiórki.

czas trwania: 83 min.

short_film_nowe_terminy-1024