Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

listopad 2021

dla uczestnika wydarzenia
w czasie pandemii
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii

uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

14.10.2021r. godz. 20.00
Centrum Kultury MOK

DKF Szpula: film JINPA

Bilety: 20zł/osoba, dostępne w Biurze Obsługi Klienta CK (MOK) i na www.ekobilet.pl

Reżyseria: Pema Tseden

Scenariusz: Pema Tseden

Gatunek: Dramat

Produkcja: Chiny

Premiera: 24 września 2021 (Polska)

Nagrody: Film dostał 1 nagrodę i 2 nominacje

Czas: 86 minut

Opis Filmu:

Na wypranym z kolorów tybetańskim płaskowyżu Kekexili, najwyższym i największym na świecie, trudno o żywą duszę. Nikogo na swojej drodze nie spodziewa się z pewnością Jinpa, kierowca ciężarówki o aparycji wiecznego hipisa, samotnie pokonujący surowy krajobraz przy dźwiękach "O sole mio" wydobywających się z zajechanej kasety magnetofonowej. Hipnotyczną podróż przerwie mu jednak spotkanie z małomównym piechurem, który przemierza pustkowie w poszukiwaniu zemsty.

Opis festiwalowy:
Niewielkie są szanse spotkania kogokolwiek na wypranym z kolorów tybetańskim płaskowyżu Kekexili, najwyższym i największym na świecie. Jest to więc nietypowy dzień dla Jinpy, kierowcy, który samotnie jedzie ciężarówką wypełnioną dźwiękami „O sole mio”, dobywającymi się z zajechanej kasety magnetofonowej. Mężczyzna o aparycji wiecznego hipisa, z nasuniętymi na oczy ciemnymi okularami najpierw potrąci owcę, a następnie zaproponuje podwiezienie maszerującemu wędrowcowi. Małomówny pasażer również ma na imię Jinpa i zanim wysiądzie na rozstaju dróg wyjawi, że udał się w podróż, aby zabić człowieka. Kierowca nie potrafi zapomnieć o tej deklaracji i postanawia udać się śladami swojego tajemniczego imiennika. Zbudowany z przypominających obrazy kadrów Jinpa jest nasyconą melancholią, ale i łagodnym humorem mistyczną medytacją nad ludzkim losem, życiem i śmiercią. Film, w którym dostrzec też można elementy road movie i westernu, zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz w sekcji Orizzonti na MFF w Wenecji, gdzie miał światową premierę.

dkf_plakat_jinpa