Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

luty 2023
POBIERZ 

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

14.09.2022 r. godz. 19:00 
Centrum Kultury MOK

JAZZ OUTSIDER
W ramach: 38. Głogowskie Spotkania Jazzowe

reż. Janusz Majewski
gatunek: dokumentalny
czas trwania: 55 min.

Bilety 15zł/os


W ramach 38. Głogowskich Spotkań Jazzowych zapraszamy przed kinowy ekran. Pokaz filmu połączony z dyskusją - czyli wracamy z nowym, filmowym sezonem. Wielkie nazwiska na ekranie, Michał Urbaniak Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski. Dokumentalne kino w reżyserii Janusza Majewskiego, który w jazzie jest zakochany.

Opis:
"W moim przekonaniu gdzieś we wszechświecie istnieje taki wielki klub jazzowy, w tym klubie komponują nadal Gershwin, Cole Porter. Są tam również nasi koledzy, z którymi nagrywałem w dawnych, dawnych czasach…" – mówi jeden z bohaterów dokumentu, a Janusz Majewski materializuje tę wizję. Jego film to niezwykle urokliwa, nostalgiczna opowieść, która przenosi nas do wspomnianego klubu z początków drugiej połowy XX wieku. Spotkamy w nim Krzysztofa Komedę, Michała Urbaniaka, Wojciecha Karolaka czy Zbigniewa Namysłowskiego. Wypijemy drinka z Milesem Davisem i dowiemy się, który polski muzyk był popularny wśród niemieckich wojskowych, a na końcu zaśpiewa dla nas już całkiem współczesna i rozkochana w jazzie Sonia Bohosiewicz.

filmozarcie-jazz-outsider-1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.