Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

wrzesień 2022

uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK

19.10.2022 godz. 19:00
Centrum Kultury MOK

FILMOŻARCIE: ILUZJA

Bilety: 15 zł/os.
dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK i na stronie www.ekobilet.pl od 19.09.2022.

Reżyseria: Marta Minorowicz Scenarusz: Piotr Borkowski, Marta Minorowicz
Zdjęcia: Paweł Chorzępa Muzyka: Jerzy Rogiewicz
Montaż: Leszek Starzyński
Gatunek: mystery dramat
Obsada: Agata Buzek, Marcin Czarnik, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Anna Paliga, Sandra Drzymalska, Karol Bernacki

Debiut fabularny Marty Minorowicz to pełna tajemnic, przejmująca opowieść o sile ludzkiego ducha, próbie radzenia sobie z trudnymi przeżyciami i odkrywaniu siebie na nowo. Grająca główną rolę Agata Buzek, poprzez swoją naturalną duchowość i ezoteryczność, wprowadziła do filmu wyjątkowy klimat noir. Nagłe zniknięcie córki to zdarzenie, które odcisnęło bardzo mocne piętno na życiu Hanny (w tej roli Agata Buzek) i jej męża (Marcin Czarnik). Każde z nich przeżywa tę sytuację na swój sposób. Szczególnie Hanna nie dopuszcza do siebie najgorszego z możliwych scenariuszy, wierząc, że w końcu uda się jej odnaleźć ukochane dziecko. Gdy zawodzą wszystkie metody, główna bohaterka postanawia przeprowadzić własne śledztwo i szukać córki do skutku. Codzienność Hanny podporządkowana jest temu, by za wszelką cenę wyjaśnić nie dającą jej spokoju sytuację. Kobieta tak bardzo zatraca się w poszukiwaniach, że trudno racjonalnie ocenić jej co jest rzeczywistością, a co należy jedynie do świata iluzji. Bolesne doświadczenia, przez które przechodzi, wzmacniają w niej zdolność obserwacji i doprowadzają do postrzegania przekraczającego granice cudu. W „Iluzji” nie chodzi o rozwikłanie tajemnicy, a raczej o oddanie emocjonalnych rozterek głównej bohaterki w obliczu ekstremalnej sytuacji w jakiej się znalazła.

iluzja-19_10-1024