Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

Plan imprez CK:
kwiecień 2021
POBIERZ
 Oświadczenie
dla uczestnika wydarzenia
w czasie pandemii
POBIERZ
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach CK MOK w czasie pandemii  
POBIERZ


Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ

 

 

W ZWIĄZKU Z OBOSTRZENIAMI OBOWIĄZUJĄCYMI OD 20.03.2021r. ZAWIESZAMY DZIAŁANIA Z UDZIAŁEM PUBLICZNOŚCI.

BILETY ZAKUPIONE NA ZAPLANOWANE WYDARZENIA ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ W NOWYCH TERMINACH, KTÓRE POSTARAMY SIĘ USTALIĆ KIEDY TYLKO BĘDZIE TO MOŻLIWE.
 
BILETY MOŻNA BĘDZIE RÓWNIEŻ ZWRÓCIĆ, W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA ZAKUPU:

 1. ZWROT BILETÓW ZAKUPIONYCH W BIURZE OBSŁUGI KLIENTA CK LUB TEATRU IM.A.GRYPHIUSA BĘDZIE MOŻLIWY PO ZNIESIENIU OBOSTRZEŃ OBOWIĄZUJĄCYCH W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ.

2. ZWROT BILETÓW ZAKUPIONYCH PRZEZ EKOBILET.PL ODBYWA SIĘ WEDŁUG INSTRUKCJI: link28.03.2021. godz. 17.00

sala widowiskowa Centrum Kultury (MOK)

 

PROMETEUSZ - spektakl akrobatyczno-taneczny

 

Bilety: 80zł, dostępne w Biurze Obsługi Klienta CK i na stronie ekobilet.pl/mokglogow od 03.03.2021r.

 


Spektakl oparty na micie o Prometeuszu, który wykradł bogom ogień i rozbudził w ludziach kreatywność i zainteresowanie światem. Artyści opowiadają historię bez słów – tylko poprzez ruch, muzykę i grę aktorską. Grupa tancerzy i akrobatów podczas trwającego ponad godzinę spektaklu, przedstawia w wyjątkowy sposób losy tytułowego Prometeusza i całej ludzkości. Żadnych dialogów tylko światło, dźwięk i ciało.

Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową nie pozbawiając jednocześnie całego widowiska treści.

Spektakl czaruje widza hipnotyzującą muzyką, akrobacjami zapierającymi dech w piersiach, gibkością ciał aktorów i emocjami, które przenoszą swoim tańcem na publiczność. Oglądając, nie da się nie podziwiać technicznej perfekcji artystów a brak dialogów nie jest wadą, tylko zaletą przedstawienia.

Pozwalając sobie na szczyptę metafory i fantazji należy patrzeć na ten spektakl jak na przedstawienie dramatyczne, w którym aktorom odebrano mowę, a dodano skrzydła. Walorem realizacji jest też połączenie widowiska z teatrem dramatycznym. Treść jest uniwersalna – ponadczasowa, międzykulturowa.

Tło całej historii nadaje oświetlenie, scenografia i przede wszystkim muzyka. Szokujące połączenia jazzu, hip-hopu, muzyki bałkańskiej i klasycznej w postaci Vivaldiego. Prometeusz jest przedstawieniem, w którym zobaczymy zarówno zapierajace dech w piersiach ewolucje, porywający taniec i gre aktorską ale również znakomicie opowiedzianą historię będącą demonstracja możliwości ludzkiego ciała.

Jest to innowacyjny projekt, który okazał się wielkim sukcesem. Pierwsze i jedyne tego typu widowisko w Polsce!

Reżyseria, scenografia, adaptacja muzyczna: Kamil Przyboś
Choreografia: Maja Lewicka
Kostiumy: Anna Chadaj
Produkcja: Biuro Festiwalowe IMPART 2016 we współpracy z Agencją Artystyczną EVEREST

więcej: http://spektaklprometeusz.com/prometeusz-plakat-1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.