Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Projekt LEGENDY GŁOGOWSKIE: klik

przycisk-legendy1024

AUDIOBOOK

Plan imprez CK:

luty 2023
POBIERZ 

 
Regulamin
uczestnictwa w wydarzeniach i sekcjach MOK
POBIERZ
 


 

Premiera: 04.12.2021r. godz. 18.00
Rynek Starego Miasta, facebook MOK, youTube.pl, Radio Elka
 
 
"Głogowska pastorałka" - II edycja
 

Premiera utworu skomponowanego dla mieszkańców miasta, w wykonaniu pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.
Z świątecznymi życzeniami zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do wysłuchania naszej pastorałki.

Będzie to możliwe:
04.12.2021 o godz. 18.00 na Rynku Starego Miasta w Głogowie
(w ramach Dni Świętego Mikołaja)
- na fb Miejskiego Ośrodka Kultury
- na kanale youtube Miejskiego Ośrodka Kultury (link poniżej)
- na antenie Radia Elka

Tekst: Katarzyna Swędrowska

Muzyka: Dorota Drozd, Mariusz Szaban

Wokale: Robert Mazurkiewicz, Kaja Urban, Mario Szaban, Dorota Drozd, Bożena Rudzińska, Bartłomiej Adamczak, Zosia Jędruch, Natalia Sołtys, Ala Rządzińska

Gitary: Waldemar Drozd

Sakshorn tenorowy, trąbka, flugelhorn: Patrycjusz Gruszecki

Aranżacja, nagrania, produkcja muzyczna, mix: Mariusz Szaban

Mastering: Robert Szydło

Zdjęcia: Piotr Gajek, Zbigniew Lipowski, Marcin Siwek Studio

Światło: Jakub Wantuła

Reżyseria, montaż, produkcja: Marcin Siwek Studio

Asystenci produkcji: Dorota Drozd, Bartłomiej Adamczak

Obsada: Małgorzata Maniuk, Żaneta Baczyńska, Dorota Drozd, Joanna Kinder, Małgorzata Łętkowska, Karolina Wójcik, Zbigniew Lipowski, Jakub Wantuła, Kacper Drozd, Małgorzata Maniuk, Michał Wnuk, Tomasz Olczak, Bożena Rudzińska, Mirosław Kaczmarek, Robert Mazurkiewicz, Agnieszka Lewandowska, Mariusz Szaban, Jacek Olszewski, Jacek Bierwidis, Monika Majkowska, Monika Zapolska, Kaja Urban, Anna Banaś, Stanisława Bilska, Dorota Kołodziej, Bogusława Malińska, Honorata Andruszkiewicz-Słonina, Romuald Werner 

Produkcja i prawa: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie 2021

 
 
 

facebook /mok.glogow

youtube.pl: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

SZTUKMISTRZE

sztukMistrze to nasz najnowszy projekt, który obok "KULTURA - po co to komu?" pokazywać będzie potencjał kulturowy Głogowa. Tym razem zaglądać będziemy do pracowni, studiów i innych czarodziejskich miejsc, w których spotykać się będziemy z artystami, twórcami i rękodzielnikami, pokazując Wam wytwory ich niezwykłych dusz i rąk. Polecamy uwadze!


image-1024

  

sztukmistrze1024

przycisk-legendy

Zapraszamy Państwa na wspaniałą podróż w świat Legend Głogowskich. W marcu przedstawimy Wam "portrety" ośmiu Kobiet Legend Głogowskich. Jesteśmy ciekawi, czy znacie opowieści z nimi związane...
W każdą niedzielę i w każdy wtorek w okolicach godziny 18.00 możecie się Państwo spodziewać publikacji na facebooku Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

kolaz-kobiet_1024
 
Więcej o projekcie LEGENDY GŁOGOWSKIE tu (klik)

kobiety-legend-glogowskich
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA ONLINE "MOVE&FUN" 2021
 
Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Easy Dance - mobilna szkoła tańca

REGULAMIN: POBIERZ
 
Strona fb: @moveandfunonline (link)
 
 Wyniki:

Ogólnopolski Turniej Tańca Online „Move&fun” został zorganizowany za pośrednictwem facebooka w marcu przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie i Easy Dance – szkołę tańca Małgorzaty Łętkowskiej.

W turnieju wzięło udział ponad 130 tancerzy i tancerek z całej Polski. Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach tanecznych: belly dance, taniec współczesny/modern jazz, freestyle i break dance z podziałem na pięć grup wiekowych w każdej. Ostatecznie spośród zgłoszeń jury w składzie:
– Rafał Pawlak
– Sara Matelska
– Małgorzata Łętkowska
wyłoniło 15 laureatów pierwszych miejsc w swoich kategoriach oraz wyróżniło 12 osób. Statuetki zostały wysłane do zwycięzców (z Kołobrzegu, Bolesławca, Ozimka, Świebodzic, Krakowa, Tyczyna, Katowic, Piasków i Strykowa, a dyplomy do osób wyróżnionych (z Głogowa, Kielc, Warzymic, Opola, Sułkowic, Białej Podlaskiej, Piasków i Kołobrzegu).

– Cieszymy się, że pierwsza edycja naszego turnieju przyciągnęła tylu zdolnych tancerzy i tancerek z całej Polski – mówi Małgorzata Łętkowska – nie spodziewaliśmy się aż takiego zaangażowania, tym bardziej, że konkursów tanecznych online jest w sieci sporo, a ten rok szkolny dla tancerzy jest wyjątkowo trudny (zamknięte sale, zawieszone zajęcia). Tym bardziej cieszy, że tancerze „nie składają broni”, wręcz przeciwnie, tańczą – często w zaciszu domowym – i robią to naprawdę dobrze. 

Dziś, z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, przedstawiamy najlepsze występy tegorocznej edycji „Move&fun”. Organizatorzy zapowiadają, że to pierwsza, ale nie ostatnia edycja turnieju. 

 Gala finałowa - freestyle/break dance:
 
Gala finałowa - belly dance:
 
Gala finałowa - taniec współczesny/modern jazz:


 
7_4-konkurs-tanca-plakat-2-1

PO CO KOMU KULTURA? 

No właśnie... po co? Potrzebna czy nie?  Posłuchajcie!

Część 1:

 

 

Część 2:

 

 

po-co-to-komu-plakat-1024

 

 

14.02.2021r.
fb: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

Z
obacz: 

Część 1:

 

Część 2:

 

Część 3: 

 

 

abonament-na-zakochanie-plakat-1024

 

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu piosenkę, która powstała w czasie okołoświątecznym w grudniu 2020 roku.

Posłuchaj: 

 

piosenka-mok-plakat1024

11-30.05.2020r.
online: wydarzenie fb

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W NASZĄ AKCJĘ!

Film finałowy:

 

#GŁOGÓWDANCECHALLENGE - GŁOGÓW TAŃCZY "QUEDATE EN CASA"

CHOREOGRAFIA + INSTRUKTAŻ:
kilknij

 Zapraszamy Państwa do udziału w #GłogówDanceChallenge!:

Zasady: 

#Głogówdancechallenge! jedna choreografia - wielu głogowian tańczących W SWOICH DOMACH, a w efekcie na naszym, wspólnym video!
1. nagraj się, jak tańczysz naszą choreografię (całą lub fragment, nie krótszy niż 1,5 minuty)
2. wgraj swój film na WeTransfer.com lub dysk google i pobierz link do udostępniania
3. wyślij nam link na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (udostępniając nam nagranie wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystanie Waszego nagrania (wizerunku) we wspólnym filmie, który powstanie w efekcie tej akcji. Film ten będzie publikowany na oficjalnych stronach Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie w social mediach)

Wasze filmiki zbieramy do 24 maja, później montujemy z nich jeden wielki wspólny film: Głogów tańczy Quedate en casa! Nie ma ograniczeń wiekowych! Zatańczcie z nami! 

13.03-31.03.2021r.
online: facebook
 
KONKURS NA WIERSZ/WIERSZYK/RYMOWANKĘ O SALOMEI, GOŁĘBIU I KOLEGIACIE
 
 
 
Portret Księżnej Salomei rozpoczął cykl portretów pt."Kobiety Legend Głogowskich". Z treścią legendy możecie zapoznać się tutaj: http://www.mok.glogow.pl/ck/index.php/legendy.
Jednak to nie wszystko, co dla Państwa mamy! 
Liczymy, że legenda "Księżna i gołąb" zainspiruje Was do stworzenia czegoś... wyjątkowego ;) Ogłaszamy KONKURS NA WIERSZ o Salomei, gołębiu i Kolegiacie. Wątki humorystyczne mile widziane! Swój utwór należy opublikować w komentarzu pod tym postem (link). Na Państwa wiersze, poematy i rymowanki czekamy do końca marca. Spośród opublikowanych wierszy wybierzemy jeden, który nagrodzimy!

salomea-konkurs-na-wiersz1024

 

 

27.02.2021r. godz. 12.00, 14.00 i 18.00
online: fb MOK

 

27 lutego, corocznie, obchodzony jest Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Jak najprościej zdefiniować, czym jest NGO (angielski skrót organizacji pozarządowych, używany w potocznym języku)? To organizacja działająca na rzecz wybranego interesu i niedziałająca w celu osiągnięcia zysku. NGOsy nazywane są też III sektorem, a ich cechą charakterystyczną, jest brak powiązania z władzą publiczną. Od 2010 roku, Światowy Dzień NGO został oznaczony jako święto w 89 krajach na sześciu kontynentach.

A jak wygląda działalność organizacji pozarządowych w naszym najbliższym otoczeniu - w mieście i powiecie?Zapraszamy na 3 spotkania, podczas których, w dużym skrócie, porozmawiamy z przedstawicielami 3 różnych stowarzyszeń. Kluczem wyboru naszych rozmówców był obszar działania, a więc sport, pomoc społeczna i kultura.

mala-czarna-plakat1024

25,26 i 27.12.2020r. godz. 17.00
FACEBOOK (kliknij)

DOMOWE KOLĘDY - spotkania świąteczne z muzycznymi gośćmi

 

Zapraszamy Państwa do muzycznych wieczorów z kolędami, rozmowami o tradycjach w ciepłej, rodzinnej atmosferze z udziałem WYJĄTKOWYCH GOŚCI.  
W godzinach wieczornych opublikujemy dla Państwa w trzech częściach DOMOWE KOLĘDY - program zrealizowany w Miejskim Ośrodku Kultury przez Agencję IMPREZOWNIA dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. 

Trzy głogowskie rodziny, nierozerwalnie związane z kulturą, spotkały się na naszej scenie: państwo Adamczak, państwo Drozd oraz państwo Kaczmarek. Będą rozmowy o tradycjach, będzie wspólne śpiewanie kolęd, a także - gość "niespodzianka". W każdej odsłonie wystąpi ktoś, kogo Państwo znacie, kojarzycie, kto jest związane z muzyką... i więcej nie powiemy. Zachęcamy gorąco, aby w godzinach wieczornych, przy filiżance dobrej herbaty zaglądnąć na naszego facebooka i posłuchać. 

domowe-koledy1024

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.