2 godziny

Bezpłatne

 Środa, od godz. 10:00 do 12:00

 

 Więcej informacji w Biurze Obsługi MOK

tel. 76 833 65 74

 

Dorośli Sala plastyczna

Zespół "RADOCHA" działa od 1994 roku i powstał z inicjatywy Pani Doroty Kwiatkowskiej, która też była kierownikiem zespołu do 2004 roku. Od 2004 roku kierownikiem była Pani Felicja Niemczewska. Od grudnia 2007 funkcję tą pełniła Pani Helena Kamińska, obecnie zespół prowadzi pani Maria Kaźmierczak. W skład zespołu wchodzi 19 osób. Akompaniament na organach - Zenon Bryła.

W repertuar wchodzą piosenki o różnorodnej tematyce tj. folklorystyczne, ludowe, sakralne i inne. Autorem niektórych piosenek jest Pani Aneta Kozłowska.Zespół "RADOCHA" uczestniczy w imprezach organizowanych przez Miasto Głogów, Gminę oraz Powiat i jest zapraszany do ościennych gmin na różnego rodzaju imprezy i uroczystości. Zapraszany jest również do USC na uroczystości 50-lecia pożycia małżeńskiego.

"RADOCHA" ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Między innymi w roku 2006 otrzymali dyplom Ministra Kultury za osiągnięcia w dziedzinie szerzenia kultury w mieście i okolicy, a także w październiku 2006 r. zajęli 2 miejsce spośród 9-ciu zespołów "W jesiennym śpiewaniu zespołów śpiewaczych", za co również otrzymali dyplom i puchar ufundowany przez prezydenta Miasta Głogowa.

Wspomniane wyżej osiągnięcia dotyczą tylko 2-ch przypadków spośród wielu innych osiągnięć uzyskiwanych w poprzednich latach.

Zespół Radocha od wielu lat czynnie uczestniczy w programie artystycznym przygotowywanym na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w MOK Głogów.

Opiekun: Maria Kaźmierczak

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.