projekty-w-realizacji

1. Zakup fortepianu koncertowego na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie", dofinansowany w ramach PROGRAMU Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Niezmiernie miło nam poinformować, że dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, udało nam się zakupić fortepian koncertowy, który docelowo znajduje się już w Teatrze im. A.Gryphiusa, gdzie będzie wykorzystywany w celach edukacyjnych i koncertowych. 

Zakup wyposażenia na potrzeby rozwoju edukacji kulturalnej w postaci nowoczesnego fortepianu koncertowego jest zarówno niezbędnym elementem umożliwiającym realizację celów statutowych placówki w obszarze stale rozwijającej się działalności artystycznej, ale również szansą na stworzenie optymalnych warunków rozwoju lokalnym talentom muzycznym, rzetelnie i profesjonalnie kształconym w naszym ośrodku. Liczne spotkania, festiwale, warsztaty i przeglądy muzyczne tworzą atmosferę rozwoju oraz daję szansę udziału naszym utalentowanym podopiecznym w wielu przedsięwzięciach ogólnopolskich i międzynarodowych. Ich sukcesy i potencjał edukacyjny są dla nas ogromną dumą i radością, ale jednocześnie wyzwaniem i koniecznością stworzenia profesjonalnego zaplecza technicznego, zakupu najwyższej jakości sprzętu w tym instrumentów muzycznych w postaci profesjonalnego fortepianu koncertowego, którego nie posiadamy w swoim zasobach.
Liczne sekcje muzyczne, zespoły, rewie, festiwale o randze ogólnopolskiej to stały elementy artystycznego życia MOK w tym Teatru im. A. Gryphiusa w Głogowie. Nasze starania o stworzenie najlepszego zaplecza technicznego podyktowane jest troską o rozwoju potencjału muzycznego w środowisku lokalnym, poszerzanie dostępu do oferty kulturalnej najwyższej próby ale również budowanie marki zagłębia kulturalnego o atrakcyjności ponadregionalnej.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.