2 godziny

Bezpłatne

Wtorek, od godz. 10:30 do 12:30

 

 Więcej informacji w Biurze Obsługi MOK

tel. 76 833 65 74

 

Seniorzy - Miejski Klub Seniora  Pracowania plastyczna MOK  

Zajęcia plastyczne i rękodzielnicze skierowane są dla „starszej młodzieży” i mają na celu zapoznanie Seniorów z rozmaitymi dziedzinami technik plastycznych takich jak decoupage, papierowe ozdoby, kartki okolicznościowe, florystyka, malowanie na ceramice, szydełkowanie, prace na drutach, tworzenie biżuterii itp.

Zajęcia są wspaniałym pretekstem do tworzenie projektów artystycznych i angażowania w nie starszych mieszkańców naszego miasta.

Zajęcia aktywizują ludzi w wieku senioralnym, dają im możliwość realizowania twórczych postaw, a realizacja i doskonalenie własnych umiejętności daję im poczucie spełnienia. Staje się lekiem na samotność, pomaga lepiej i łatwiej żyć. W gronie innych osób, przy kawie i herbacie mogą tworzyć, rozmawiać i dzielić się doświadczeniami. Sztuki plastyczne stają się pretekstem do wyjścia z domu, pozwalają na nowo uwierzyć w siebie, własne umiejętności. Seniorzy dzielą się swoimi pracami z innymi, przekazując swoje prace na aukcje i kiermasze charytatywne.

 

 

 Joanna Kinder - absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku „Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych”, w specjalności: realizacja działań twórczych i edukacyjnych, dyplom u prof. Marcina Berdyszaka, aneks do dyplomu z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Leśnika, cykl prac „WRÓĆ”. Uprawia malarstwo, rękodzieło. Jest autorką wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.