2 godziny

120 zł/miesiąc

Wtorek, od godz. 16:00 do 18:00 

 

 Więcej informacji w Biurze Obsługi MOK

tel. 76 833 65 74

 

Młodzież Pracowania plastyczna MOK 

 Spotkania ze sztuką to propozycja zajęć plastycznych oscylująca w obszarze rysunku , malarstwa i historii sztuki. Podczas ich trwania dzieci poprzez naukę i zabawę poznają  możliwości środków wyrazu plastycznego takich jak: punkt, linia, plama. Dowiedzą się jak dzięki nim zbudować przestrzeń na dwuwymiarowej powierzchni kartki, jak stworzyć nastrój w rysunku. Odkryją również radość płynącą z obcowania z plamą barwną. Nauczą się mieszać kolory i odczują siłę ich oddziaływania na uczucia i nastrój. Inspiracje do wyrażania swojego bogatego i niepowtarzalnego świata wewnętrznego będą czerpać z wyobraźni, która pobudzana będzie podczas zajęć muzyką oraz natury poprzez obserwację: przedmiotów, postaci, elementów pejzażu.

Cele warsztatów z rysunku i malarstwa

–  wspieranie rozwoju osobowości dziecka

–  rozwijanie zdolności obserwacji

–  ćwiczenie koncentracji uwagi

–  uwrażliwienie na kolor

–  pobudzanie wyobraźni poprzez ćwiczenia inspirowane muzyką, wykładami o twórczości wybitnych malarzy

–  nabywanie umiejętności w operowani środkami wyrazu plastycznego, które pozwalają na przedstawienie w różnorodny i nieskrępowany sposób własnych myśli i odczuć

–  poznanie technik rysunkowych takich jak: ołówek, węgiel, pastel, tusz

–  poznanie technik malarskich takich jak: tempera, akwarela, akryl

 

 

Joanna Kinder - absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku „Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych”, w specjalności: realizacja działań twórczych i edukacyjnych, dyplom u prof. Marcina Berdyszaka, aneks do dyplomu z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Leśnika, cykl prac „WRÓĆ”. Uprawia malarstwo, rękodzieło . Jest autorką wystaw indywidualnych i zbiorowych.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.