1 godzina

80 zł/miesiąc

Poniedziałek od godz. 16.30-17.30 grupa I


 Środa od godz. 16.30 do 17.30 grupa II

 

 Więcej informacji w Biurze Obsługi MOK

tel. 76 833 65 74

 

Dzieci 7-12 lat Galeria Edukacji Twórczej MOK 

Edukacja artystyczna bez wątpienia wnosi bardzo wiele w proces kształtowania postaw młodego człowieka. Powszechnie wiadomo, że sztuka pomaga w rozwoju dzieci i młodzieży, w kształtowaniu ich prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Warsztat edukacyjny to metoda nauczania przez sztukę, która niewątpliwie daje dużo satysfakcji uczestnikom, pozwala im w lepszy sposób odnieść się do samego siebie, do pełniejszego poznawania i doświadczania świata, do otaczającej nas rzeczywistości. W głównym procesie nauczania chodzi przede wszystkim o to, aby rozbudzić w młodych uczestnikach miłość do sztuki, do angażowania całego siebie w proces twórczy, dlatego też zajęcia przeplatają się różnymi dziedzinami sztuki tj.: malarstwo, rysunek, instalacja, lepienie w glinie, szycie i wiele, wiele innych. Dzięki zróżnicowanym sposobom nauczania i tworzenia uczestnicy poszukują siebie w niesamowitych kreacjach plastycznych. Poprzez wspólne działanie, integrację uczą się akceptacji, podejmowania decyzji, tolerancji. Młodzi ludzie nawiązują nowe przyjaźnie, czują się odpowiedzialni za siebie i innych, za swoje słowa, czyny i dzieła. Wspólne działania, relacje jakie zachodzą między nimi w dużym stopniu ułatwiają im lepsze funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Warsztaty edukacyjno - twórcze dla dzieci w wieku 7-12 lat. 
Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności i zainteresowań plastycznych dzieci i młodzieży. 
Działania związane są z różnymi dziedzinami sztuki, takimi jak:

  • malarstwo,

  • rysunek,

  • rzeźba,

  • instalacja itp.

Umożliwiają dzieciom w kreatywny sposób rozwijać samego siebie, uczą postrzegać otaczającą nas rzeczywistość. Z całą pewnością przy tego typu kreacjach plastycznych oraz poprzez rozmowy, zrozumienie, wspólne działania ułatwiają lepsze funkcjonowanie w dzisiejszym świecie.

 

 

Joanna Kinder - absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku „Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych”, w specjalności: realizacja działań twórczych i edukacyjnych, dyplom u prof. Marcina Berdyszaka, aneks do dyplomu z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Leśnika, cykl prac „WRÓĆ”. Uprawia malarstwo, rękodzieło. Jest autorką wystaw indywidualnych i zbiorowych.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.