LIPIEC-SIERPIEŃ 2019

Piotr Wojtasik /Polska/ – trąbka
Viktor Tóth /Węgry/ – saksofon altowy
Marcin Kaletka /Polska/ – saksofon tenorowy
Michał Tokaj /Polska/ – fortepian <bralign="JUSTIFY">Joris Teepe /Holandia, USA/ – kontrabas
John Betsch /USA, Francja/ – perkusja

Bilety: 35 zł parter, 25 zł balkon / dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK

Płyta „To Whom it May Concern” to najnowsze wydawnictwo Piotra Wojtasika. Na płycie pojawiają się muzycy, z którymi współpracował na przestrzeni lat w różnych składach. Wojtasik zaprosił do współpracy: Viktora Tótha (Węgry), Sylwestra Ostrowskiego, Bobby’ego Few (USA, Francja), Jorisa Teepe (Holandia), John’ego Betscha (USA, Francja). Kompozycje zostały napisane specjalnie z myślą o trasie koncertowej z legendą światowego jazzu – Bobby’m Few. Nagranie zrealizowano w Les Studios de Meudon we Francji. Na płycie znajduje się osiem autorskich kompozycji Piotra Wojtasika. Premiera albumu: 28.09.2018.

Piotr Wojtasik – urodził się 10 czerwca 1964 roku we Wrocławiu. Wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. W latach 80. i 90. reprezentował nurt nowoczesnego bop’u, który obecnie przyjął formę bardziej indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej. Stale współpracuje z takimi muzykami jak: John Betsch, Joris Teepe, Viktor Tóth, Steven McCraven, Nicolas Simion, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Michał Tokaj. Od lat zapraszany jest do współpracy przez legendarnego saksofonistę Billy’ego Harpera. Brał udział w licznych projektach specjalnych z udziałem gigantów światowego jazzu, takich jak: Kenny Garrett, Joe Lovano czy Archie Shepp. Równocześnie występował jako sideman w innych zespołach, w skład których wchodzili muzycy takiej rangi, jak: Victor Lewis, George Cables, Kirk Lightsey czy Joe LaBarbera. Jest jednym z niewielu polskich muzyków, którzy są cyklicznie zapraszani do międzynarodowych projektów, takich jak: Michel Donato Quintet czy European Jazz Ensemble. Gościnnie wziął udział w nagraniu ponad kilkudziesięciu albumów. Na swoim koncie ma 11 autorskich płyt, które zdobyły wysokie uznanie wśród krytyków i melomanów. Albumy „Circle” oraz „Hope” otrzymały prestiżową nagrodę polskiej branży muzycznej – Fryderyka. Pozostałe, w większości, były do niej nominowane. Sam Wojtasik otrzymał dwa Fryderyki w 2008 roku w kategorii Muzyk Jazzowy Roku oraz jako autor Najlepszej Jazzowej Płyty Roku, właśnie za album „Circle”. Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum. Najnowsza płyta „To Whom it May Concern” ukazuje wrażliwość Wojtasika zarówno w sferze wykonawczej, kompozytorskiej, jak i w pieczołowicie dobranej obsadzie muzyków.