Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Głogów.
Plan imprez do pobrania
LUTY 2020
Regulamin uczestnictwa 
POBIERZ

 

26.10.2019r. (sobota) godz. 21.30
scena klubowa Fortepiano


35. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE - WOJTEK JUSTYNA TREEOH!, MARIO SZABAN


Wstęp wolny, rezerwacje miejsc prowadzi restauracja FORTEPIANO  (768323819)
#jazzwglogowie

 

 

WOJTEK JUSTYNA TREEOH!

WORLDJAZZ NA FUNKOWYM GRUNCIE
Wojtek Justyna (Polska/Holandia) -gitara
Daniel Lottersberger (Austria) - gitara basowa
Alex Bernath (Niemcy) - perkusja
Diogo Cravalho (Portugalia) - perkusjonalia

Wojtek Justyna TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i urozmaiconą rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Na swojej drugiej płycie „Get That Crispy” (2018 r.) muzycy połączyli indywidualne talenty kompozytorskie, co zaowocowało zbiorem kompozycji wypełnionych kołyszącymi zagrywkami, akcentami rytmicznymi i intrygującymi harmoniami. W nowej odsłonie TreeOh! - zespół do tej pory głównie gitarowy - poszerzyło swoją paletę brzmieniową o wyraziste, silnie zmodyfikowane efektami linie melodyczne, ciepły tembr tradycyjnych instrumentów afrykańskich i energetycznie pulsujące dźwięki syntezatora basowego.
Podczas licznych występów w klubach i na renomowanych, międzynarodowych festiwalach takich, jak: Jazz in Daegu (Południowa Korea), Delft Jazz Festival, Bevrijdingsfestival (NL), Jazzmeile Thüringen, Jazzahead! (DE) i Letnim Festiwalu Jazzowym (PL), TreeOh! zdobyło sobie opinię pełnej temperamentu grupy, której koncerty zachwycają współczesnych melomanów porywającą muzyką wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między członkami zespołu.
Tytuły i wyróżnienia:
- Polski Jazzowy Album Roku 2018 (plebiscyt Adama Dobrzyńskiego)
- Wyróżnienie na liście światowych płyt "Jazz Not Jazz" (holenderski magazyn "Jazzism")
- Nominacja utworu Sleeping Cow do tytułu "Haskiej kompozycji 2018 roku"

Wojtek Justyna znalazł się na liście najlepszych gitarzystów 2018 r. w Beneluksie z kategorii Jazz/Funk/Fusion/Worldmusic (ranking holenderskiego magazynu gitarowego "Gitarist").

https://www.wojtekjustyna.com/

MARIO SZABAN

Mario Szaban - vocal/ piano
Łukasz Chylinski - gitara
Filip Woźniak - bębny
Piotr Żaczek - bass

Wokalista, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Pomysłodawca i założyciel warszawskiego studia Sound and More. Współpracował z takimi artystami jak: Ewa Bem, Jacek Piskorz, Piotr Cugowski, Robert Kubiszyn, Kuba Badach, Filip Woźniak, Ania Szarmach, Maciej Mąka, Patricia Kazadi, Damian Kurasz, Danuta Błażejczyk, Kuba Chmielarski Robert Rozmus, Patrycja Gola, Krzysztof Herdzin, Ewelina Kordy, Gary Guthman, Irena Kijewska, Terri Bjerre  Małgorzata Orczyk, Piotr Żaczek, Szymon Makohin            i wielu innych.

Wyprodukował płytę Roberta Janowskiego pt. ,,Nieważkość”. Teksty do muzyki Mario napisało wiele znakomitości takich jak: Rafał Bryndal, Jacek Cygan, Justyna Holm, Janusz Onufrowicz czy Agnieszka Burcan. W 1997 roku objawił się po raz pierwszy w polskich mediach w piosence Mali ludzie jego własna kompozycja do słów Wojtka Turczyńskiego. Nagrody  Laureat dwóch międzynarodowych konkursów wokalnych m.in. Discovery 2001 w Bułgarii.  Laureat głównej nagrody w konkursie Polskiego Radia ,,Mikrofon dla wszystkich” w duecie z Małgorzatą Orczyk  Nagroda Polskiego Radia ,,Debiuty 2001” w Opolu.  Finalista programu muzycznego ,,Droga do Gwiazd” w 2002 r.  Laureat 39’ Ogólnopolskiego konkursu dla młodych autorów i kompozytorów “SMAK” 2018 w Międzyrzeczu - Sosnowy szczebel do kariery oraz główna nagroda SAWP za najlepszego wykonawcę Album „Pierwszy stopień” Obdarzony osobną i rozpoznawalną soulowo-jazzową barwą głosu, M. Szaban w 2006 roku wydał swój debiutancki, autorski album pt. ‘’Pierwszy stopień“ zawierający wciąż świeże i aktualne, zniewalające muzycznie i literacko, utwory, jak: Dobro za dobro, Fałszywi ludzie, Znów jestem sam, Najbardziej lubię, Pytać to żyć, oraz anglojęzyczny „Amazing how we soar” w duecie z Lucią Olesovą.

W 2005 r. wystąpił na festiwalu TVP Jedynka w Sopocie oraz na festiwalu Top Trendy jako gość specjalny. W 2007 wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką Jak natchnieni (sł. Jacek Cygan, muz. Wiaczesław Smołokowski) aranżacja Krzysztof Herdzin: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=9i2wfYHmCqc

W 2007 - 2008 współpracował ze światowej sławy autorami wielu wspaniałych przebojów: Steve Dorff (pisał teksty i muzykę m.in. dla Celin Dion i Barbary Streisand), Jude Friedman (m.in. Whitney Houston - Run to you), Keith Brown (Faith Hill) Terri Bjerre (Sarah Connor) Producent Rob Hoffman (Michael Jackson, Christina Aguilera). Album „Second degree” W 2011 roku został wydany jego drugi album – Second Degree. Na album składają się kompozycje Mariusza z tekstami Marka Kruka oraz Williama Richardsona. Album jest swoistym eksperymentem idącym w kierunku muzyki pop. Wyprodukowany tak, jak jego poprzednik, przez Mariusza. Zmiksowany w CHALLICE RECORDING STUDIO w Los Angeles oraz zmasterowany przez legendarnego Bernie Grundman’a z LA ( mastering albumu Thriller - Michael Jackson). Można posłuchać na Tidal , Spotify czy iTunes. W The Voice of Poland 2018 Mario Szaban wystąpił także w 9-ej, zakończonej w pierwszym dniu grudnia 2018 r., edycji programu gdzie wykonał znane standardy muzyki Rn’B i Pop: Home - Michaela Buble https://www.youtube.com/watch?v=cYng9Bcspa0 The End of the Road BOYZIIMAN - https://www.youtube.com/watch? v=njlRm9Y2nRI

Utwór End Of The Road doczekał się ponad 410 000 odsłon w serwisie YouTube. Swoją interpretacją i aranżacją, wykonanego w trakcie części LIVE programu, nastrojowego utworu W wielkim mieście, z repertuaru zespołu RAZ DWA TRZY, Mario potwierdził muzyczną wszechstronność i sprawił, że publiczność w studio, podobnie jak dwumilionowa publiczność zgromadzona przed telewizorami, odbyła wraz z nim mentalną podróż do wielkiego miasta, gdzie jak wiadomo „żyć nie łatwo”, lecz na szczęście „nad głowami anioł leci”.Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.