PAŹDZIERNIK 2019

25.10.2019r. (piątek) godz. 21.30
scena klubowa Fortepiano

35. GŁOGOWSKIE SPOTKANIA JAZZOWE - OTTO HEJNIC TRIO

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc w restauracji Fortepiano (768323819)
#jazzwglogowie

OTTO HEJNIC TRIO

Otto Hejnic – perkusja
Ondrej Krajňák – pianino
Josef Fečo – kontrabas

Otto Hejnic – najbardziej znany i utalentowany perkusista jazzowy w Republice Czeskiej.
Muzyk, kompozytor i fotograf zarazem. Nagrał cztery autorskie albumy, a jako sideman aż 40.
Ma niezwykle otwarty umysł muzyczny. Koncentruje się przede wszystkim na jazzie współczesnym, latin oraz bigbandzie, ale nieobce są mu pop, groove, rock i muzyka afrykańska. Komponuje również muzykę teatralną i filmową. W wieku 22 lat wygrał stypendium na „Berkley Music of Boston”, a od 2000 roku zamieszkał w USA, gdzie grywał z najlepszymi jazzmenami w Nowym Jorku, Miami i Nowym Orleanie, gdzie nagrał album „Live Form New Orleans”. W 2005 roku wrócił do Pragi i po kilku latach złożył swoje Trio, którego pierwszy album „One” czescy krytycy określają jako „świeże i nowe brzmienie czeskiego jazzu”. Zdobywają liczne nagrody i są chętnie zapraszani na jazzowe festiwale w Europie , Azji oraz w Stanach Zjednoczonych.
Otto Hejnic Trio ma na swoim koncie trzy albumy: „One” 2012, „Standards One” 2014, „Lights” 2016, „Beauties” 2018.

www.ottohejnic.com