STYCZEŃ 2020, LUTY 2020

30.01.2020r. (czwartek) godz. 20.00
Sala widowiskowa Centrum Kultury (MOK)

DKF SZPULA - MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ - WERSJA REŻYSERSKA

Bilety: 15zl/osoba
dostępne:
- Biuro Obsługi Klienta MOK,
- Biuro Obsługi Klienta Teatru,
- strona internetowa www.ekobilet.pl

Tytuł oryginalny: Midsommar
Reżyser: Ari Aster
Występują: Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2019
Data premiery: 5 lipca 2019
Język oryginalny: angielski, szwedzki
Gatunek: dramat, horror
Czas: 170 min.

Opis filmu:
To, czego boisz się najbardziej, czai się w pełnym słońcu.
Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie.
Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana
i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat
obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na
beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem
przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

„Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców.
Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych
gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh („Lady M.”, „Pasażer”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”, „Więzień labiryntu”)
oraz Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”).

źródło - Gutek Film