LUTY 2020

13.02.2020 (czwartek) godz. 20.00
Sala widowiskowa Centrum Kultury (MOK)

DKF SZPULA zaprasza na AMAIZING GRACE: ARETHA FRANKLIN

reżyseria: Sydney Pollack / Alan Elliott
gatunek: Dokumentalny
produkcja: USA
premiera: 20 listopada 2018 (świat)
Film dostał 3 nominacje
Czas: 89 minut
Bilety: 15zł/osoba

Opis filmu:
Amerykańska Królowa Soul i autorka tekstów, Aretha Franklin, podczas dwóch styczniowych nocy w 1972 roku nagrywa na żywo w New Temple Missionary Baptist Churc w Los Angeles album gospel pt. „Amazing Grace”.
Śpiewa głównie do afroamerykańskiej publiczności. Towarzyszy jej chór wspólnotowy południowej Kalifornii pod dyrekcją Aleksandra Hamiltona.
James Cleveland występuje wraz z Arethą i akompaniuje jej na fortepianie. Aretha wznosi się na wyżyny swego talentu i boskiego daru, oddając hołd swemu Wielkiemu Ojcu, muzyce gospel oraz całej społeczności Ameryki tamtych lat. Ta diva, występując przed entuzjastyczną publicznością, rozgrzewa ich do czerwoności, wyciska łzy i pozostawia trwały ślad w duszy. Takiej muzycznej uczty nie da się zapomnieć. Podczas drugiej nocnej sesji na widowni zagościli m.in. Mick Jagger i Charlie Watts, wokalista i perkusista The Rolling Stones, którzy kończyli właśnie
w LA swój album „Exile on Main St.”.