Plan imprez do pobrania
STYCZEŃ 2020, LUTY 2020
Regulamin uczestnictwa 
POBIERZ

03.03.2018 r. (sobota) godz. 19.00
MCK MAYDAY Głogów ul. Perseusza 11

WYJŚCIE - NOC ALTERNATYWNA

 

Wstęp wolny!

 

 

WYSTĘPY:

1. Eternity (Witanowice)
2. Toniemy (Głogów)
3. DeLu (Głogów/Lubin)
4. Regulus (Głogów)
5. Lift off (Legnica)
6. Kto Ma Czas (Głogów)
7. Shadows Collide With People (Stare Drzewce)
8. No Idea (Kliszów)

 

Muzyka – zespoły:

Eternity

Witanowice (k. Głogowa)

Skład:
Perkusja - Jarosław Garncarz
Wokal - Anna Galeja
Gitara elektryczna - Darek Bryjak
Gitara elektryczna- Anna Czaja
Gitara basowa - Karol Frankowski

Nie jesteśmy muzykami. Gramy nasze uczucia. Gramy rocka. Wykonujemy tylko własne utwory.

Fanpage: https://www.facebook.com/Eternity-510235869313209/

 

Toniemy
Głogów

Nazywamy się "toniemy". Pochodzimy z Głogowa. Założyliśmy zespół jesienią 2017. Gramy rock alternatywny. Mamy swój materiał, pracujemy nad demo.

A tu link do naszego fanpage'a: https://www.facebook.com/ymeinot/


Skład:

Konrad Kisło - Perkusja
Michał Czarnecki - Gitara elektryczna
Bartosz Tyrcha - Gitara elektryczna
Michał Kosałka - Gitara basowa
Marcel Szulga - Wokal

 

DeLu
Głogów/Lubin

Zespół powstał w styczniu 2015 roku z inicjatywy Mariusza i Iwony Mierzwiak oraz Bartosza Hapka i Damiana Lisa z Lubina. Chłopaki wcześniej współpracowali z lubińską grupą Antymatematyka.

De LU od początku bazuje na autorskim materiale muzycznym. W maju 2015 do składu dołączył gitarzysta Jurek Bąk z Głogowa. Motorem napędzającym działalność zespołu jest pasja i chęć realizacji oraz bawienia się muzyką, podpierając się wieloletnim doświadczeniem.

Biorąc pod uwagę wiek muzyków nasiąkniętych atmosferą i twórczością lat 80' można by się spodziewać skostniałych, przerośniętych lub anachronicznych form muzycznych. Jednak suma doświadczeń każdego z nich, mieszających się stylów muzycznych opieranych na gatunkach od bluesa poprzez punk rock po pop, zaowocowała powstaniem interesującego, nowoczesnego brzmienia o dynamicznie lekkim zabarwieniu. Muzyka generuje pozytywne wibracje i zachęca do dobrej zabawy.

Poszczególne utwory są piosenkami podpartymi gitarowym graniem bazującym na sekcji rytmicznej – stanowiącej podstawę warstwy instrumentalnej. Linie melodyczne wokalu tworzone są przez Iwonę, również jej autorstwa są teksty. Bartek Hapek znany jest ze wcześniejszej współpracy z punk rockową kapelą z Jaworzna - The Trepp . Natomiast Damian Lis nadal współpracuje z lubińskim zespołem FIX UP.

W grudniu 2016 debiutowaliśmy na składance The Feel of DEFIL 2 naszym utworem "Dziś Tonę". Z końcem roku rozstaliśmy się z naszym dotychczasowym basistą Damianem Lisem.

Rok 2017 to przede wszystkim praca nad nowym brzmieniem zespołu, którego niebawem będzie można posłuchać.

Skład:
Iwona Mierzwiak - wokal, teksty, kompozycja
Mariusz Mierzwiak - gitara, kompozycja, produkcja dźwięku
Jurek Bąk - gitara, kompozycja, synth, sample, produkcja dźwięku

 

Regulus
Głogów


Skład:

Jazon - gitara
Bazyl - gitara basowa
Talar - perkusja

Grają od lutego 2015. Styl określą jako psyhodelik blues / funk.

fanpage: https://www.facebook.com/RegulusBJT/

 

Lift off
Legnica

LIFT OFF to historia składająca się z 5 elementów. Przypadek, albo coś, co tylko jest tak nazwane, sprawił, że elementy tej historii zaczęły tworzyć wspólną opowieść. Nie mając celu, zaczęliśmy błądzić. Błądząc szukaliśmy odpowiedzi. Szukając, stworzyliśmy cel.

Spróbować wyrazić bliżej nieokreślony stan ducha, którego fundament stanowi dźwięk. Nasycić serca, nim zamienią się w kamień. Być kamieniem, którego nic nie zmieni.

Muzyka rockowa, wywołana niezmiennym pragnieniem serca. Start bez lądowania. Odlot. Opowieści dziwnej treści

Skład:
Marcin Prędkiewicz - wokalista
Bartłomiej Kurasiak - gitara elektryczna
Artur Gadowski - gitara elektryczna
Przemysław Kurasiak - gitara basowa
Marcin Jakubowski – perkusja

 

Kto Ma Czas
Głogów

Kto ma czas: Zespół będący bardziej kolektywem, zbiorem ludzi z różnych muzycznych światów.

Ludzi o różnej dzwiękowej wrażliwości, którzy dzieki otwartym umysłom i nie ustającej chęci poszukiwania tworzą swoje dźwięki.

Także znajdziemy tutaj ciekawe harmonie, dubowy puls, punkowy sznyt, przydymione, przepalone wokalizy rodem z barów z piosenek Toma Waitsa, a wszystko to okraszone elektronicznym sosem.

Skład:
Benjamin - gitara, Vokal 
Adam Biegański - bas, gitara, vokal 
Szaman - perkusjonalia 
Krzysztof - gitara 
Eksempl – elektronika

FANPAGE: https://www.facebook.com/Kto-Ma-Czas-264315130700676/

 

Shadows Collide With People
Stare Drzewce

Jesteśmy młodym zespołem ze Starych Drzewiec. W obecnym składzie gramy od trzech lat. Trudno precyzyjnie zdefiniować gatunek naszej muzyki. Obracamy się w okolicach rocka, bluesa oraz funku jednak nigdy naprawdę się nie określiliśmy, w końcu muzyka nie zna ram i granic. Obecny skład naszego zespołu to:
Natalia (Pyra) Służalec - Gitara Basowa,
Ariel (Wiesiu) Hauser - Perkusja,
Jakub (Gruby) Bierwidis - Wokal,
Jacek Bierwidis - Gitara,
Łukasz (Wuja) Kowalski - Gitara,

Inspirację czerpiemy z muzyki Hey'a, Red Hot Chili Peppers, Blues Pills itd.

 

No Idea (Kliszów/Wrocław)

NO IDEA to zespół z Kliszowa (woj. dolnośląskie) założony w 2016 roku przez trzech muzyków, których połączyła wspólna pasja do niebanalnych dźwięków.

Grają rocka, którego sami chcieliby móc słuchać. Z jednej strony w wydaniu mocno zakorzenionym w brudnym, prowincjonalnym łomocie, z drugiej stylistycznie sprawdzonym, niepretensjonalnym i emocjonalnie szczerym. Ponadto grupę wyróżniają polskie teksty i dynamiczne gitarowe aranżacje. Projekt dla WOŚP po koncercie podsumował ich dokonania jako pozycję obowiązkową dla fanów rocka.

Pozostając w zgodzie z nazwą, NO IDEA wierzy, że z braku pomysłów też rodzą się rozwiązania. W ten sposób w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław 2017 band pokonał prawie 200 kapel, dochodząc do etapu antenowego najbardziej prestiżowego przeglądu na Dolnym Śląsku. Zespół doczekał się prezentacji utworów na antenie Czwórki Polskiego Radia, a także w notowaniach TOP20 takiej rozgłośni jak RockTime Radio. Na początku lipca grupa supportowała Pawła Kukiza, a już we wrześniu trio zamykało sezon plenerowy na Wyspie Słodowej jako festiwalowi finaliści 8. edycji Muzyki Młodego Wrocławia. Muzycy zakończyli rok grudniowym występem na festiwalu Emergenza we Wrocławiu.

Skład:
Michał "Andrew" Chomkowicz - perkusja,
Dariusz "Daro" Szade - gitara basowa,
Michał "Misza" Lubera - wokal, gitara

https://www.facebook.com/NoIdeapl/

https://www.youtube.com/channel/UCl9rJ7EqLngGi8HL9vObKug

 

 

Sztuka – wystawcy:

 

Elżbieta i Adam Biegańscy

Małżeństwo wykonujące rzeźbę i instalacje przestrzenne w technice utwardzania tekstylii tzw. "POWERTEX" , łączący je z recyclingiem, snycerstwem i rzeźbą w glinie.

Specjalność Eli to Anioły, przedstawiane w różnej formie oraz rzeźba etniczna . Adam wykonuje głównie postaci demonologiczne- " z przymrużeniem oka", oraz stylowe lampy ECO-DESIGN . Technikę tą doskonalą od ponad trzech lat- eksperymentując i dodając coraz nowsze elementy i rozwiązania. W styczniu 2016 roku odbyła się wystawa w galerii MOK Głogów pt. "RZEŹBIARSKIE FANTAZJE MAŁŻEŃSKIE" . Od tej pory często uczestniczą w różnych kiermaszach rękodzieła oraz imprezach i wystawach plenerowych. Ich prace można było obejrzeć m.in. na I "Wyjściu" W MAYDAY w marcu 2017 r. Od ponad roku prowadzą działalność zawodową pod nazwą "Z ANIOŁEM W TLE" .

Strona internetowa: www.zaniolemwtle.pl

Fanpage: www.facebook.com/artelabrzoza

 

Sławek Olszewski

Jak podkreśla jego żona, na to co robi istnieje jedne określenie : cyberpunkowe wolnomularstwo i mimo że nie ma (może) nic wspólnego z Reptalianami i Nowym Porządkiem , zaklęte w biało - czarnych grafikach geometryczne kształty dają dużo do myślenia, a zarazem wyrażają tęsknotę za futurystyczną wizją retro. Grafik, monter, sitodruker amator, plakacista z zamiłowania i coś tam coś tam. Wieszał się na wrocławskich murach i pewnym „Wyjściu”, wyświetlał w klubach i na rożnych festiwalach. Robił wszystko i nic. Męczybuła. St :25, Dx:15, Int.:5

Sitodruk: www.facebook.com/zombiefaktura/

Prace wszelakie: www.facebook.com/NieMowMizeBedzieDobrze/

Video: www.vimeo.com/user7388629

 

Dorota Chwal

Jej pasją są: upcycling, rysunek oraz stolarka amatorska.

Lubi eksperymentować łącząc ze sobą te trzy dziedziny.

Od wczesnego dzieciństwa pociągała ją sztuka, ale zamiłowanie do nadawania nowego życia starym przedmiotom i wypaczonym deskom,

miało swój początek zaledwie rok temu. Jest absolwentką Liceum plastycznego w Gryficach.

Udział w Głogowskim "Wyjściu" jest również jej pierwszą autorską wystawą.

Jej prace można obserwować na:

facebook.com/kawawlesie

 

Daria Cholewa

Rysunek i fotografia

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego - studiowała malarstwo oraz grafikę. Jej prace wystawiane były na licznych wystawach między innymi w Głogowie, Zielonej Górze, Lipsku oraz we Wrocławiu. Rysowanie i fotografia to jej pasja. Na co dzień prowadzi firmę fotograficzną, a w wolnym czasie zajmuje się projektowaniem i rysunkiem.

Swoją działalnością artystyczną aktywnie wspiera organizacje zajmujące się porzuconymi zwierzętami.

Fanpage i galeria: www.facebook.com/CholewaDariaART

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jarek Talarski

Rysownik, ilustrator, karykaturzysta, animator 2D, projektant, muzyk-perkusista w zespole "REGULUS".

"Zajmuję się działaniami graficznymi na wszelkich dostępnych polach. Ilustracja książkowa, multimedia, internet, grafika warsztatowa, grafika komputerowa, grafika użytkowa. Specjalizuję się w ilustracjach dla dzieci – książki, kolorowanki, komiksy. Ostatnio rysowałem dla https://www.buliba.pl/ - ilustracje i animacje.

Obecnie moim głównym zajęciem jest projektowaniem dekoracji ściennych – fototapety, stickery.

Moje narzędzia : głównie komputer i tablet, ale również media tradycyjne.

W wolnych chwilach rysuję karykatury.

Należę do SPAK http://www.spak.art.pl/ (Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury) - mam kilka nagród i wyróżnień w tej dziedzinie twórczości. Ostatnio "SPAKowane JAJO 2013" – nagroda specjalna w konkursie rysunku satyrycznego "Uśmiech ekranu 2013" w Lubomierzu za pracę "Quentin Tarantino – karykatura". Wykonuje karykatury na zlecenie tzw. studyjne, Bywam również ze sztalugą na ulicy :)

Fanpage: www.facebook.com/jarko.ty/

Instagram: @jarko.ty

Strona oficjalna: www.talarski.com

Kontakt mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Anna Moderska

Ilustratorka i rysowniczka specjalizująca się w medium cyfrowym.

Rysuje, bo lubi. Ilustruje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Robi okładki oraz ilustracje prasowe, ilustruje książki dla dzieci, podręczniki. Projektuje z wykorzystaniem swoich rysunków.

W Głogowie jej prace mogliście oglądać w Kulturka Pub.

Współpraca: Wydawnictwo Muza, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Świerszczyk, Wydawnictwo Edukacyjne, Fundacja Kosmos dla Dziewczynek, Nowa Era, Wydawnictwo Literackie, Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacja Rak'n'Roll Johnson&Johnson, Jim Beam, Towarzystwo Rozwoju Rodziny

Strona oficjalna: www.aniarysuje.com

Instagram: @aniarysuje.com

Facebook: www.facebook.com/AnnaModerskaArt/

 

Jurek Bąk

Rysunek cyfrowy w technologii "low poly" na podstawie zdjęć własnych oraz Grzegorza Musik 'URYK-fotografia' - całość jako druk cyfrowy na tkaninie poliestrowej.

Muzyk amator, gitarzysta, kompozytor, programista syntezatorów.

Podczas "Wyjścia" występuje z zespołem DeLU

Rezultaty prac graficznych artysty obejrzeć można głównie na namiotach MASTERTENT, materiałach informacyjnych, okolicznościowych oraz mapach przygotowywanych dla Gminy

Grębocice, materiałach, informatorach, gazetach, mapach przygotowanych dla Stowarzyszenia MTB Obiszów Team, logotypach i line-up'ach dla firm i osób prywatnych - przygotowywanych komercyjnie.

Wystawa w ramach festiwalu "Wyjście" jest debiutem wystawowym.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Agata Szymańska - AgaSutasz

biżuteria artystyczna

Mieszkanka Głogowa. Z wykształcenia nauczycielka angielskiego, z zamiłowania sutaszystka, która w wolnym czasie tworzy biżuterię dla kobiet. W życiu kieruje się zasadą: "Mniej znaczy więcej", ale jak sama przyznaje, rzadko się tego trzyma przy tworzeniu swoich dzieł.

Fanpage: www.facebook.com/Agasutasz-562616990504080

Strona oficjalna: www.agasutasz.blogspot.com

 

Andrzej Potera

Amatorska liga foto - fotografuję wszystko i wszędzie - zwłaszcza co w trawie piszczy co po niej biega, skacze, i te fruwające i te pełzające... 100% natura. Poza fotografią przyrodniczą próbuje swych sił w portretach. Efekty moich dokonań można zobaczyć: https://www.facebook.com/fotostorypotianda/ oraz https://www.maxmodels.pl/fotograf-chinoll.html ewentualnie spróbować swoich sił przed obiektywem zapraszam wszystkie chętne panie do współpracy.

Kontak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.