WRZESIEŃ 2018

VII GŁOGOWSKA NOC ROCKOWA

Zagrają:
- G.WOLF/Głogów, Bolesławiec, Nowy Tomyśl/,
- IGNU/Warszawa - Laureat Publiczności i Nagrody Prezydenta XXI Edycji Mayday Rock Festival Głogów 2017,
- MEXYK/Łódź - Laureat Jury XXI Mayday Rock Festival Głogów 2017,
- SZTYWNY PAL AZJI - Gwiazda Nocy Rockowej.

Wstęp wolny.

Wojtek Garwoliński, lider popularnego w latach 90. zespołu PIVO  pojawi się na scenie jako G.Wolf, który współtworzy obecnie w duecie z perkusistą Oskarem Podolskim.
G.Wolf ma na swoim koncie wydany w 2012 roku winylowy singiel „Street Thing“, a w 2013 roku ukazał pełnometrażowy album „Magnetic dog“.
Na płytę teksty napisał Pete Brown, tekściarz legendarnego zespołu Cream. W 2017 formacja G.Wolf przerwała milczenie publikując w Internecie dwa premierowe wideoklipy
„Mistrzowski Plan“ z gościnnym udziałem Sebastiana Stankiewicza oraz „Henry Miller“ - muzyczną wycieczkę po Nowym Jorku. Na wiosnę 2018 odbyła się kolejna sesja nagraniowa,
w której udział wzięli dodatkowo Krzysztof Siewruk oraz Paweł Galus, z którymi G.Wolf nagrał kolejne utwory na zapowiadany drugi oficjalny album o tytule "Electric House".
I w tym oto składzie głogowska publiczność będzie mogła usłyszeć na żywo zarówno utwory premierowe jak i stare alternatywne hity w psychodelicznych aranżacjach.

G.Wolf w składzie:
Wojtek Garwoliński - gitara, wokal
Oskar Podolski - bębny, piano, wokal, loopy
Paweł Galus - gitara basowa, czasem gitara, wokal
Krzysztof Siewruk - gitara, wokal.

G.WOLF

Warszawski zespół Ignu opublikował swoją debiutancką płytę. Wydawnictwo zatytułowane jest "Lightningflash Flintspark".

Okładkę stworzył przyjaciel zespołu i jego „piąty członek” - Maciej Radecki. To interpretacja wiersza Allena Ginsberga, również zatytułowanego „Ignu”.
Obraz oddaje to czym muzycy się inspirują – mistycyzm, religijność i to jak te elementy funkcjonują we współczesnym świecie.

"Lightningflash Flintspark" składała się z siedmiu utworów. Usłyszmy dotychczasowe single "Checkered Room" oraz „Kwiat Paproci” oraz premierowe kompozycje.
Wszystko zostało nagrane w Mandragora Studio, współpracującym z takimi gwiazdami jak Edyta Górniak czy Monika Brodka. Za jego produkcję odpowiada
Grzegorz Mukanowski, mający w swoim portfolio utwory Kasi Stankiewicz, Fonetyki, Anti Tank Nun, Titusa Tommy’ego Gunn’a oraz Disperse.

Zespół ma za sobą intensywny czas koncertowy. Występował między innymi na Red Smoke Festival w Pleszewie. Towarzyszył też izraelskiej gwieździe
Ouzo Bazooka na gdyńskim koncercie. Rozgrzewał również warszawską publikę przed amerykanami z The Myrrors i  Triptides.  Ma za sobą trasę koncertową
z finami z Death Hawks i grekami z Naxatras. Materiał prezentowany był w czasie sesji na żywo dla Antyradia oraz Radia Dla Ciebie.
Za swój wielki sukces uważają zwycięstwo nagrody publiczności, nagrody prezydenta oraz nagrody dla osobowości scenicznej XXI Mayday Rock Festival w Głogowie.

Ignu to postać stworzona przez amerykańskiego poetę Alena Ginsberga. To święty i szaleniec. Budda i menel. Codziennie śpi w innym łóżku. Poszukuje oświecenia i zbawienia.
Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, David - Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 roku.

Więcej informacji:

IGNU

Odkrycie 2017r. na miarę San Escobar! Zdobył już m.in. I miejsce na XXI Mayday Rock Festival Głogów 2017, II miejsce w Finał V Festiwalu Rockowanie,
III miejsce na New York Festival 2017/2018. Znany z akcji T.Cover i nietuzinkowej interpretacji numeru "To Wychowanie". Pisały już o nim m.in. Antyradio,
Eska Rock, Teraz Rock, czy KVLT. Mexykańskie "Wychowanie" przez wiele tygodni utrzymało się na liście Turbo Top w Antyradiu. Supportował m.in. Hunter'a.
Nasz styl muzyczny jest wypadkową różnych inspiracji, a całości dopełnia charyzmatyczny i charakterystyczny wokal, który w swoim przekazie bezpardonowo
i celnie rozprawia się z otaczającą nas codzienną rzeczywistością. Można pewnie powiedzieć, że to rapcore, ale nazywajcie to jak chcecie, to po prostu Mexyk!

Mówią o nas: "Słyszeliście już o zespole Mexyk? Nie? To wyobraźcie sobie, jak Rage Against The Machine coveruje T.Love i posłuchajcie.“ - Kvlt.pl
"Siła języka polskiego jest ogromna. Jeśli do tego te słowa mają sens i przekaz to jest to ogromna wartość dodana w odbiorze. I tu brawo dla Krzyśka i Mexyku.
Także za odwagę” - Paweł DRAK Grzegorczyk (Hunter)

FB https://www.facebook.com/mexykband/

• YT https://www.youtube.com/c/mexykband

MEXYK

SZTYWNY PAL AZJI

Sztywny Pal Azji - od trzech lat znów w najlepszym, klasycznym składzie - poleca się z koncertami na Państwa imprezy!

Skład klasyczny i najlepszy, bo ponownie śpiewa Leszek Nowak, na basie gra Paweł Nazimek, a Jarek Kisiński i Zbigniew Ciaputa w zespole od lat, bez przerwy.

W zeszłym roku ukazała się nowa płyta studyjna zespołu dobrze przyjęta przez publiczność i media, utwory z niej zdobywają kolejne listy przebojów.

SZTYWNY PAL AZJI