GRUDZIEŃ 2018

- "KOPCIUSZEK"
Wykonanie: Marek Sitarski

Bilety:
- 15zł/bilet rodzinny (dziecko + opiekun)
- 10zł/bilet pojedynczy

"Kopciuszek"

Reżyseria i obsada: Marek Sitarski

Młodych, ukształtowanych już w pewien sposób ludzi, wychowywanych na telewizji, o wiele trudniej jest przekonać,
że teatr to inny, ale bardzo ciekawy świat - twierdzi Marek Sitarski, pomysłodawca i twórca Kopciuszka.
- A jeśli edukację teatralną zacznie się od dziecka, pokaże się maluchom raz i drugi, jak fantastyczna może być sztuka teatralna,
to ono później samo będzie się do niej garnęło.

- Sam wykonałem lalki, napisałem adaptację, muzykę, stworzyłem scenografię i wreszcie zacząłem grać "Kopciuszka"
- wyjaśnia Marek Sitarski.
- Nad tą bajka pracowałem osiem miesięcy i to było ciężkie, absorbujące zajęcie. Teraz, gdy wystawiam ten spektakl,
widzę jak dzieci na niego reagują, że są poruszone, to wiem, że taka praca ma sens.

I chyba coś w tym jest, bo po 45 minutach pochłaniania opowieści o Kopciuszku, dzieci dopytują, kiedy będzie następna bajka.