KWIECIEŃ 2018

Karmelek to - jak pisze autorka tekstu –
Piesek. Malutki. Wiejski Kundelek
Lecz jaki słodki!...
Nasz bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny.
Próbując znaleźć cel w życiu, szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka;
dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko.
Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać,
więc wszyscy następnego dnia... śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt.
Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek.
Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność,
w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.
„Karmelek” Marty Guśniewskiej zdobył II nagrodę w ubiegłorocznym 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży
organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Nasze przedstawienie jest polską prapremierą „Karmelka”.