Plan imprez do pobrania
STYCZEŃ 2020, LUTY 2020
Regulamin uczestnictwa 
POBIERZ

25.01.2020r. (sobota) godz. 19.00
Teatr im. A. Gryphiusa

KONCERT NOWOROCZNY POD PATRONATEM PREZYDENTA GŁOGOWA:
KRZYSZTOF MEISINGER I SINFONIETTA CRACOVIA

 Bilety w sprzedaży od 13.01.2020r. w Biurze Obsługi Klienta MOK. 

 

Projekt "ASTOR" powstał w 2015 roku i miał swoją premierę w Sali Koncertowej Filharmonii w Szczecinie. Wówczas wspólnie z Krzysztofem Meisingerem wystąpiła Sinfonia Vrasovia. Koncert zgromadził nadkomplet publiczności i zakończył się wielominutowymi owacjami na stojąco. Zaprezentowany wówczas program zawierał najbardziej spektakularne dzieła mistrza tanga – Astora Piazzolli, a także muzykę filmową Ennio Morricone oraz najbardziej znane gitarowe dzieła hiszpańskich twórców w opracowaniu na gitarę i orkiestrę. Sukces koncertu był tak duży, że niedługo później został nagrany album ASTOR w Studiu S-2 Polskiego Radia w Warszawie. 27 września 2015 roku odbyła się premiera płyty podczas koncertu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Na widowni zasiadło wówczas blisko 2000 słuchaczy, a koncert zakończył się także owacjami na stojąco i ogromnym sukcesem. Z podobną reakcją spotkały i spotykają się wszystkie koncerty w ramach tego projektu.
Od tamtego czasu niniejszy projekt zgromadził na widowniach blisko 50 000 melomanów – kilkanaście koncertów z orkiestrą Sinfonia Varsovia w Polsce i wspólna trasa po Japonii, a także wiele koncertów z innymi orkiestrami w Polsce i za granicą. Wszystkie koncerty zafascynowały nie tylko słuchaczy, ale także krytyków którzy nie mogą wyjść z podziwu dla gry Krzysztofa Meisingera jak i fascynacji dla tego projektu.
W Głogowie Krzysztof Meisinger wystąpi z jedną z najlepszych orkiestr kameralnych Europy – „Sinfonietta Cracovia”.

Krzysztof Meisinger – ten pochodzący z Głogowa gitarzysta zdaniem krytyki i melomanów z całego świata jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych naszych czasów. Jego talent międzynarodowa krytyka porównuje do talentu Pepe Romero czy Piotra Anderszewskiego. Współpracuje z takimi gwiazdami muzyki klasycznej jak Sumi Jo, Filharmonia Praska, Philharmonia Quartett Berlin czy orkiestra Academy of St Martin in the Fields. Wstępuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires grając koncerty w najbardziej renomowanych salach takich jak Filharmonia Berlińska, Wigmore Hall w Londynie, Tokyo International Forum, Theatre du Chatelet w Paryżu, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Raitt Recital Hall w Malibu czy Grossmunster w Zurichu. Debiut Krzysztofa Meisingera w 2014 roku w Filharmonii Berlińskiej zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego nagrania zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Jego album „Melodia Sentimental” nagrany w słynnym Abbey Road Studio w Londynie został wybrany przez krytykę niemiecką jako jeden z 10 najlepszych albumów świata z muzyką klasyczną roku 2013. Dwie kolejne płyty nagrane wspólnie z orkiestrą Sinfonia Varsovia - album Astor oraz jego pierwsza płyta DVD - Astor live at the Opera odnoszą bardzo duży sukces zarówno wśród melomanów, jak i krytyki. Obecnie ukazała się płyta „Vivaldissimo” którą nagrał razem z założoną przez siebie orkiestrą barokową „Poland baROCK”, którą krytyka zapowiada jako sensacyjną. Do jego mistrzów należą wielcy gitarzyści naszych czasów tacy jak Aniello Desiderio czy Christopher Parkening. W Głogowie kształcił się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w klasie Bolesława Brzonkalika. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym MEISINGER Music Festival który od 2017 roku odbywa się w Szczecinie. Dzięki niemu w Szczecinie wystąpili tacy artyści jak Ivo Pogorelich, Piotr Anderszewski, Mariza, L’Arpeggiata, Soyoung Yoon, Janoska Ensemble, Alena Baeva, Daniel Stabnrawa, Sinfonia Varsovia i wielu innych światowej sławy muzyków. Rozmach i najwyższy poziom artystyczny sprawiły, że jest to obecnie największy i najbardziej prestiżowy festiwal muzyki klasycznej na Pomorzu Zachodnim.
„Od wieków nie słyszałem tak fascynującej indywidualności jak Krzysztof Meisinger i mam nadzieję, że na tego wyjątkowego gitarzystę czeka światowa kariera, bo świat zasługuje na jego grę, wirtuozerię, indywidualność i emocje!”
„The Listener” – Rainer Aschemeier (Germany)

 

Recenzja z premiery projektu ASTOR w Filharmonii Szczecińskiej w maju 2015 roku:

„To prawda, że Krzysztof Meisinger jest świetnym gitarzystą, wirtuozem, ba! – mistrzem gitary. Potwierdziły to owacje po koncercie w Filharmonii Szczecińskiej, bo grał porywająco. To wszystko prawda, jednak nie to jest najważniejsze , bo powiedzieć trzeba więcej – Meisinger jest kreatorem muzycznych światów, słyszało się w kuluarach, że genialnym. Gra odważnie, zapamiętuje się w muzyce, która go wchłania i wchłania słuchaczy. Gdy gra, nie istnieje nic poza muzyką. W niedzielę grała z Krzysztofem Meisingerem orkiestra Krzysztofa Pendereckiego, Sinfonia Varsovia (…) Za pulpitem koncertmistrza zasiadła związana z nią od kilku miesięcy znakomita skrzypaczka Anna Maria Staśkiewicz (…) Rozumieją się w mig co w niedzielę potwierdzili. Inni muzycy Sinfonii Varsovii też nie kryli fascynacji grą Meisingera, acz – jako solista i dyrygent jednocześnie – stawiał im zadania arcytrudne. Był to po prostu wieczór mistrzów wartych mistrza. (…) Był to genialny, porywający koncert. Nie ma w tym przesady, lecz radość, że mogło się być na takim koncercie.”
Bogdan Twardochleb – Kurier Szczeciński

Recenzja po koncercie promującym płytę ASTOR w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie:

"W niedzielę, 27 września, ostatniego dnia Szalonych Dni Muzyki miałam okazję wziąć udział w niecodziennym spotkaniu z wyjątkowym artystą, Krzysztofem Meisingerem i jego gitarą klasyczną. Mistrzowska gra, charakterystyczny styl, który muzyk zaprezentował podczas koncertu; profesjonalne, bardzo zindywidualizowane podejście do utworów Astora Piazzolli i „nuevo tango” zachwyca i zaskakuje. Interpretując muzykę kompozytora, Meisinger, gitarzysta i dyrygent, jeszcze silniej uwypukla obecne u Piazzolli elementy jazzu. Wraz z towarzyszącą mu orkiestrą Sinfonia Varsovia (jak zwykle niezawodną i znakomitą) wykonał utwory „Bandoneon”, „Milonga del Angel”, „Libertango”, „Soledad” oraz „Concierto para Quinteto”. Wspaniały koncert, emanujący charakterystycznym tangowym pulsem, pełnym ognia brzmieniem to wyraz kunsztu, emocji oraz technicznej perfekcji całego zespołu. Chciałoby się jeszcze i jeszcze..."
Anna Czajkowska – teatrdlawas.pl

Program:
Gerardo Matos Rodriguez (1897-1948) – „La Cumparsita” na gitarę i orkiestrę smyczkową (ar. Krzysztof Meisinger)
Carlos Gardel (1890-1935) – „El dia que me quieras” na gitarę i orkiestrę smyczkową (ar. Krzysztof Meisinger)
Ennio Morricone (*1928) – „Cinema Paradiso Suite” na gitarę i orkiestrę smyczkową (ar. Krzysztof Meisinger)
Carlo Domeniconi (*1947) – Koyunbaba na gitarę solo
Isaac Albeniz (1860-1909) – „Asturias” na gitarę i orkiestrę smyczkową (ar. Krzysztof Meisinger)
***
Astor Piazzolla – „Bandoneon” from „Suite Troileana” na gitarę i orkiestrę smyczkową (ar. Bernard Chmielarz)
Astor Piazzolla – „Milonga del Angel” na gitarę i orkiestrę smyczkową (ar. Bernard Chmielarz)
Astor Piazzolla – „Libertango” na gitarę i orkiestrę smyczkową (ar. Bernard Chmielarz)
Astor Piazzolla – „Soledad” na gitarę i orkiestrę smyczkową (ar. Bernard Chmielarz)
Astor Piazzolla – „Concierto para Quinteto” na gitarę i orkiestrę smyczkową (ar. Bernard Chmielarz)

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.