LUTY 2020

Teatr im. A. Gryphiusa

„Orkiestra” – spektakl Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy

Bilety 50 zł
dostępne od 11.02.2020r.w Biurze Obsługi Klienta CK i w Teatrze oraz na ekobilet.pl

Ewa Uniejewska, e-teatr: Prywatne losy ludzi, którzy zakochują się, kłócą, pobierają, zdradzają, kradną, będą warunkowane historią i narzucanymi ideologiami. Poprzez pryzmat małej, specyficznej zbiorowości, Jacek Głomb opowiada o historii kraju. Czyni to z dużym wyczuciem, bez popadania w encyklopedyczność, lecz z troską o ludzką prawdę. Aktorzy legnickiego teatru tworzą wyśmienitą orkiestrę. Nie ma osoby, która zagrałaby źle; każda z nich zachwyca umiejętnościami warsztatowymi. Ich grze towarzyszy dystans i dobre wyczucie ironii, inteligentne myślenie o tekście i sytuacji scenicznej. Pokaz Teatru Modrzejewskiej mógłby stać się nauką dla artystów stołecznych, którym legniccy twórcy w niczym nie ustępują.

Czas trwania: 120 min.
reżyseria: Jacek Głomb