PAŹDZIERNIK 2019

JAZZ W OBIEKTYWIE - WYSTAWA FOTOGRAFII MACIEJA IŻYCKIEGO

Finisaż wystawy: 25.10.2019r., godz. 19.30, MOK
Wstęp wolny

Maciej Iżycki. Przez wiele lat dziennikarz, dziś muzealnik. Fotografuje od zawsze. Swoją przygodę z aparatem
fotograficznym rozpoczął wiele lat temu, kiedy sztuka ta wymagała niemal alchemicznych umiejętności, by w ciemni
fotograficznej ujawnić zapisany przez światło obraz. Także dziś, w dobie fotografii cyfrowej, często sięga po stare,
analogowe kamery.

Jazz pokochał grubo ponad trzy dekady temu za sprawą Jana Ptaszyna Wróblewskiego i jego Trzech Kwadransów
Jazzu w radiowej Trójce. Ale nie tylko. Także za sprawą Głogowskich Spotkań Jazzowych, którym z aparatem fotograficznym,
z krótkimi przerwami, towarzyszy od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, a na które trafił dzięki Janowi Beblowi.

Jak sam twierdzi – jazz jest chyba najbardziej fotogenicznym gatunkiem muzycznym. Pełnym emocji i swoistej elegancji. Elegancji,
która najlepiej wypada w czerni i bieli. Dlatego właśnie fotografii czarno-białej Maciej Iżycki wierny jest od lat.

Prezentowane prace są fotograficznym, bardzo subiektywnym zapisem tego, co działo się podczas Głogowskich Spotkań Jazzowych.
– To moje, bardzo osobiste widzenie i przeżywanie muzyki – twierdzi autor.

Więcej: www.jazzwglogowie.pl