STYCZEŃ 2018

- GSJ W OBIEKTYWIE PIOTRA GAJKA

Wstęp wolny.
Wystawa czynna: 06-31.10.2017r.

Uczestnicząc w Głogowskich Spotkaniach Jazzowych na przestrzeni kilku lat zmieniało się moje podejście do zdjęć.
Zarówno pod kątem warsztatu, jak i poszukiwania nowych możliwości. Traktuję, zarówno ten gatunek, tak i fotografię,
jako książkę zapisaną zaledwie do połowy.

Każde udane zdjęcie zbliża do żywych wspomnień, które pozwalają nieodwracalnie zmienić odbieranie utworów.
Jazz ma wyjątkowe miejsce zarówno w moim sercu, jak i w sposobie chwytania chwili za pomocą aparatu. To muzyka,
która od zawsze kojarzy się z tą najbliższą ludzi. Dążenie do perfekcji, pościg za idealnym momentem, nutą i wspomnieniem.
Każdy człowiek gdzieś podświadomie próbuje wejść w ten pęd dobrego wyścigu, który ma naginać zasady i szukać nowych ścieżek.

Jazz w mojej fotograficznej interpretacji ma dawać wolność. Mam nadzieję, że ta trudna sztuka uchwycenia choć kilku emocji,
poruszającego łączenia kolejnych dźwięków powróci wraz ze wspomnieniami. Pozwoli dopełnić tegoroczne spotkania i ukaże,
jak wiele odcieni kryje się we wnętrzu kompozycji.