PAŹDZIERNIK 2018

05.10.2018 r. | godz: 19:00 | Fosa Miejska - kazamata

"Król Edyp" - Teatr Jednego Mostu

"Plan Lekcji" - Teatr A3

Kantorowska szkolna klasa ożywa śmiechem wariata i mnogością kolejnych obrazów-wspomnień-szkolnych historyjek, lekkich i sentymentalnych, ale i gorzkich w smaku. Szalona lekcja grana bez słów, jakby trwała po za czasem i uwięziła uczniów.
Aktorzy żyją oddzielnie w kantorowskich ławkach-pułapkach-obszarach zwykłych czynności i sztubackich żartów. Pochłonięci własnymi wspomnieniami znanych wszystkim lekcji biologii, gimnastyki… tylko na chwilę przebiegają wąskimi pomostami do sąsiedniej ławki, by – celebrując gest i sytuację – wywoływać coraz nowsze historie…
Knują, łobuzują, rozśmieszają, dzielą się wspólną kanapką. Przeżywają rozterki i porażki, pierwsze miłości, szaleństwa, okrucieństwa i traumy kolegów. Ta wycieczka w przeszłość jest i śmieszna i nostalgiczna i smutna.